Pistolet Predom-Łucznik wz.1970

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Awatar użytkownika
wojtasllb
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 40
Rejestracja: 14 listopada 2009, 22:40
Tematy: 0
Lokalizacja: Lubartów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: wojtasllb »

odkręciłem tą małą śrubkę kontrująca ,właśnie dzięki niej to wszytko się trzymało ,ona jest cała i gwint w korpusie pistoletu tez wygląda ok,w nim siedziały dwa pęknięte kawałki tej dużej śruby ,były zablokowane łbem tej mniejszej której koniec był wkręcony w cześć śruby która jest osia lufy,wyglądało to tak:
http://www.box.net/shared/mluiqj01il
na moje oko za głęboko była
http://www.box.net/shared/aziqz0b07p
a te kawałki siedziały sobie w gwincie
już wstępnie porozumiałem się ze znajomym mojego ojca który jest tokarzem, a taki rysunek na pewno pomógł by nie tylko mi ,więc prosił bym o niego :-D
Są takie ciemne śrubki o wysokiej wytrzymałości,fajne bo nie będę musiał oksydować,ale co do wytrzymałości to nic nie zastąpi oryginału
pozdrawiam
hatsan 55s QT leapers 4x32
c1377 walther 2x20
makarov
predom-łucznik wz70 razy trzy:)
Awatar użytkownika
wojtasllb
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 40
Rejestracja: 14 listopada 2009, 22:40
Tematy: 0
Lokalizacja: Lubartów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: wojtasllb »

wczoraj złożyłem swojego łucznika, nasmarowałem jak trzeba i wymieniłem uszczelkę lufy na oring,teraz tak ładnie dociska że nawet na ułamanym kawałku śruby mocującej lufę nie ma luzu .Oddałem kilka próbnych strzałów i chodzi miodnie ,jednak podczas manewrowania nim przy składaniu rozruszałem szczerbinkę i teraz lata na boki.Wiem że to się często zdarza,ale nigdzie nie doczytałem czy jest jakaś metoda by zniwelować luz ?
Aha i przypominam swoja prośbę, jeśli ktoś miał jakieś info gdzie mogę dostać śrubę mocująca lufę? dla przypomnienia tak teraz wygląda :
http://www.box.net/shared/x7usmc1deo
http://www.box.net/shared/vg1397jkek

pozdrawiam
hatsan 55s QT leapers 4x32
c1377 walther 2x20
makarov
predom-łucznik wz70 razy trzy:)
Lopi69
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 86
Rejestracja: 22 lipca 2007, 08:19
Tematy: 0
Lokalizacja: Iława
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Lopi69 »

Szczerbinka jest demontowalna, ściągnij ją.
Trzymając jedną ręką za lufę skierowaną do przodu, drugą ręką złap szczerbinkę i poruszając lekko na boki ściagnij ją do siebie. Pozostanie tylko część przykręcona śrubą do kostki lufy, oraz śruba regulacji góra-dół.
To co masz w reku posiada takie listki zagięte do góry, wystarczy je lekko przygiąć, a szczerbinka siedzi wtedy ciasno.
Zakładając ją z powrotem, musi kliknąć na tej stałej części.
Nic innego nie zrobisz, taka konstrukcja :-/ .
Awatar użytkownika
kometes
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1316
Rejestracja: 13 marca 2008, 19:06
Tematy: 75
Lokalizacja: Ostrowiec Św.
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: kometes »

Waść bajki pisze. Tym sposobem można zlikwidować luz na szczerbince, ale góra - dół. Przyginanie tych blaszek trzeba robić ostrożnie, bo za ciasno siedzieć też nie mogą, wtedy szczerbinka nie będzie funkcjonować prawidłowo. Żeby zlikwidować luz na boki, należy zdjąć szczerbinę a sprężynującą blaszkę - rozgiąć jej końcówki (na których się mocuje szczerbinkę) na boki ale uwaga, by nie pękło. To stal sprężysta.
CP od .31 do .44. Slavia, Łuczniki i inne strzeladła
Uszczelki skórzane na zamówienie - wszystkie typy i średnice - info na PW
Awatar użytkownika
wojtasllb
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 40
Rejestracja: 14 listopada 2009, 22:40
Tematy: 0
Lokalizacja: Lubartów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: wojtasllb »

dzięki za pomoc, na razie wystarczyło że ją porządnie dosunąłem i luz wrócił do akceptowalnego poziomu :-D
hatsan 55s QT leapers 4x32
c1377 walther 2x20
makarov
predom-łucznik wz70 razy trzy:)
Lopi69
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 86
Rejestracja: 22 lipca 2007, 08:19
Tematy: 0
Lokalizacja: Iława
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Lopi69 »

Ważne, że skutecznie usunąłeś ten luz.

Kolega Kometes pisze: "Waść bajki pisze", a sam powtarza to co ja napisałem???
Czasami warto przeczytać dwa razy :-/ .
maxlam
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 16
Rejestracja: 21 marca 2009, 09:02
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: maxlam »

Mam takie pytanko jestem od niedawna szczęśliwym posiadaczem wyżej wymienionego nurtuje mnie jednak pewien przykry temat wystrzeliłem prawie dwie paki śrutu i oksyda w miejscu gdzie ujmuję ręką lufę nie wygląda już tak świeżo zrobiły się jaśniejsze przebarwienia mimo pielęgnacji olejkiem do maszyn precyzyjnych po każdym strzelaniu co można z tym zrobić gotować lufy nie będę choć już robiłem testy oksydowania w dwóch kąpielach z przepisów z tego forum i całkiem nieźle wychodziło ale... to mój pierwszy pistolecik więc...

Pozdrawiam Sylwek
Jest takie miejsce singlepotrzydziestce
Awatar użytkownika
hogan
Ekspert Wiatrówki
Ekspert Wiatrówki
Reactions:
Posty: 2289
Rejestracja: 04 stycznia 2004, 20:11
Tematy: 21
Lokalizacja: śląsk
Grupa: Ekspert Wiatrówki
Kontakt:

Post autor: hogan »

maxlam pisze:Mam takie pytanko jestem od niedawna szczęśliwym posiadaczem wyżej wymienionego nurtuje mnie jednak pewien przykry temat wystrzeliłem prawie dwie paki śrutu i oksyda w miejscu gdzie ujmuję ręką lufę nie wygląda już tak świeżo zrobiły się jaśniejsze przebarwienia mimo pielęgnacji olejkiem do maszyn precyzyjnych po każdym strzelaniu co można z tym zrobić gotować lufy nie będę choć już robiłem testy oksydowania w dwóch kąpielach z przepisów z tego forum i całkiem nieźle wychodziło ale... to mój pierwszy pistolecik więc...
Tylko po wyczyszczeniu na nowo oksydować,bo nie widzę innego wyjścia by było ładnie i czysto.
Pozdrawiam Waldemar.
www.airgunservice.pl
maxlam
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 16
Rejestracja: 21 marca 2009, 09:02
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: maxlam »

Dzięki za odpowiedź....

Teraz pojawił się kolejny problem a mianowicie w moim miasteczku do dostania są dwa rodzaje śrutu mizeria ale nie o tym ten w metalowym pudełku kosztuje 16,5 ten w blistrze złotówe taniej. Wystrzeliłem prawie dwie paczki tego w metalowej puszce i wydawało mi się że przyzwoicie latał dziś kupiłem ten w blistrze dla próby i co się okazało każdy ma inną średnicę niektóre wręcz wpadają do lufy na dwa milimetry ale nie o tym po strzałach z niego pojawiał się dym w lufie gdy to zauważyłem wziąłem kilka śrucin tego pierwszego i przestrzeliłem żadnego dymu wszystko OK znowu tym z blistra i dym coś tu nie gra... dodam jeszcze że ten śrut crosmana bardzo wysoko bił w porównaniu do tego z puszki musiałem strzelać jak w wojsku na 100m z kałacha trzy pod cel :P

Obrazek
Jest takie miejsce singlepotrzydziestce
Lopi69
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 86
Rejestracja: 22 lipca 2007, 08:19
Tematy: 0
Lokalizacja: Iława
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Lopi69 »

Kup Geco Dynamit Nobel, u mnie spisuje się bardzo dobrze. Cena ok. 13zł z przesyłką, jak weźmiesz kilka paczek.
Awatar użytkownika
...MISIEK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 290
Rejestracja: 08 lutego 2008, 16:01
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: ...MISIEK »

Podpisuję sie pod moim przedmówcą:

Geco Dynamit Nobel świetnie "lata na Łuczniku"... hmm, przynajnmiej również i na moim, oprócz Geco polecam jeszcze HN Spitzkugeln i Gamo Match (ten ostatni niespecjalnie wygląda ale lata zadziwiająco pięknie).
Był już chyba nie jeden temat o Łuczniku Wz.1970, a w jednym z nich dodałem tarcze, m.in. z wynikami z powyższymi śrutami: http://forum-bron.pl/viewtopic.php?t=44 ... k&start=38
Beretta M92FSXX
Awatar użytkownika
wojtasllb
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 40
Rejestracja: 14 listopada 2009, 22:40
Tematy: 0
Lokalizacja: Lubartów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: wojtasllb »

witam,niedawno kupiłem kolejnego łucznika. Mój poprzedni łucznik miał w komorze cylindra poprzeczne nierówności, nie przejmowałem się tym bo po wyglądzie widziałem że już trochę w życiu śrutu wypluł ;laughing: .ten drugi jest totalnie nowy,nie był użyty ani razu, jak go dostałem.niestety po rozebraniu okazało się że ma wielki wżer wewnątrz cylindra, na szczęście w miejscu gdzie jest sam tłok a nie komora sprężania, nie mam fotek bo nie wychodziły, i mam pytanie jak w waszych łucznikach wygląda wykonanie tego cylindra? zmieniłem zdanie co do wykonania polskich wiatrówek, nawet w chince takie rzeczy nie występują :cry:
hatsan 55s QT leapers 4x32
c1377 walther 2x20
makarov
predom-łucznik wz70 razy trzy:)
Awatar użytkownika
bruner23
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 394
Rejestracja: 02 lutego 2007, 19:35
Tematy: 25
Lokalizacja: region wschodni
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: bruner23 »

Witaj Ziom 8-)

Gdyby Chinki miały cylindry z ALU to dopiero zobaczyłbyś cuda :-D
Łuczniki tak już mają ,w takim miejscu nie powinno to przeszkadzać .
Kiedyś też wyrabiano normy i prawdopodobnie z tego takie kwiatki .Te wczesne partie z poczatku lat 70 chyba były lepsze .
Z którego roku jest ten z wżerem?
Pozdr.
___________________
" Lepiej aby Cię trzech sądziło , niż czterech niosło..."
Awatar użytkownika
wojtasllb
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 40
Rejestracja: 14 listopada 2009, 22:40
Tematy: 0
Lokalizacja: Lubartów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: wojtasllb »

na szczęście nie przeszkadza, ale parę milimetrów wyżej i było by nieciekawie :-/ ten z wżerem jest z 75', ciekawe czy walther lp53 ma tak samo czy maja wbite stalowe tuleje do cylindra. z ciekawostek to ten nowy był chyba przez 35l lat napięty,bo jak przyszedł to właśnie był napięty,a po rozebraniu to w części gdzie jest komora sprężania był spory nalot z utlenionego ALU :-D ,już jest spolerowane profesjonalnie na lustro :) o dziwo sprężyna jest identycznej długości jak w moim drugim z 73'
hatsan 55s QT leapers 4x32
c1377 walther 2x20
makarov
predom-łucznik wz70 razy trzy:)
Michał78
Reactions:
Posty: 4
Rejestracja: 28 marca 2012, 16:57
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Michał78 »

Mój pierwszy post, więc witam Szanowne Towarzystwo.
Czemu zdjęcia zniknęły? Można je odtworzyć? Mam tak pistolet i z chęcią bym obejrzał...
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Testy sprzętu - Wiatrówki”