Weihrauch HW-44

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Awatar użytkownika
Yurko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1392
Rejestracja: 21 czerwca 2018, 20:36
Tematy: 33
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Weihrauch HW-44

Post autor: Yurko »

Weihrauch HW-44 Na razie są tylko 3 obrazki, ale myślę kiedyś będzie jakiś test.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 09 listopada 2020, 14:14 przez Yurko, łącznie zmieniany 1 raz.
"Nie ma nic bardziej praktycznego niż dobra teoria" Ludwig Eduard Boltzmann (1844–1906)
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2530
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Weihrauch HW-44

Post autor: adnikauto »

Yurko, no nie zartuj! Kupiles tego pistoleta w cenie dobrego PCP-a?
Masz gest, nie ma co...... ale kto bogatemu zabroni.... :one:

Czekam na test.....
....
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
benekpe
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 94
Rejestracja: 02 lipca 2008, 20:53
Tematy: 3
Lokalizacja: Zabrze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Weihrauch HW-44

Post autor: benekpe »

Fajny pistolecik - kiedyś i ja sobie go kupię. Napisz proszę jeśli to nie tajemnica gdzie go kupiłeś i za ile? Mam wielki sentyment do pistoletów HW - miałem dwa egzemplarze HW40, jeden HW45 i na bank kupię HW44 - w moim przypadku to tylko kwestia czasu... :-D
Ostatnio zmieniony 08 września 2018, 20:54 przez benekpe, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Yurko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1392
Rejestracja: 21 czerwca 2018, 20:36
Tematy: 33
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Weihrauch HW-44

Post autor: Yurko »

Ja go kupiłem w sklepie Mundilar w Portugali za 699 EUR, ale Weihrauch-ów chyba tu się nie opłaca kupować. Za to tanio są hiszpańskie wiatrówki np. różne BSA/Gamo, Comety... Albo jak się zdarzy jakaś wyprzedaż/promocja Daystate, Air Arm czy nawet FX. Teraz od kilku tygodniu "wyprzedają" śliczny laminowany FX Streamlane za 899 EUR i Daystate Regal XL za 1079. Nie wiem, mi się wydaje tanio. Sklep ma stronę internetową ale często jest przeciążona. Gdybyś się jednak decydował na taki zakup netowy pamiętaj, że możesz mieć problem z niezgodnością limitów. Tzw FAC-owy HW-44 w kalibrze 4,5 praktycznie bez psucia mieści się już w 17J ale już wersja 5,5 w Polsce już wymaga ingerencji fachowca.
Ostatnio zmieniony 08 września 2018, 21:30 przez Yurko, łącznie zmieniany 2 razy.
"Nie ma nic bardziej praktycznego niż dobra teoria" Ludwig Eduard Boltzmann (1844–1906)
benekpe
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 94
Rejestracja: 02 lipca 2008, 20:53
Tematy: 3
Lokalizacja: Zabrze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Weihrauch HW-44

Post autor: benekpe »

W Polsce jest dostępny za 2,5tys. zł... Podziel się z nami wrażeniami ze strzelania. Ja myślę o nim jako uzupełnienie dla karabinka PCP...
Awatar użytkownika
Yurko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1392
Rejestracja: 21 czerwca 2018, 20:36
Tematy: 33
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Weihrauch HW-44

Post autor: Yurko »

Pierwsze strzały z HW44 4x5 25 metrów
Obrazek
Obrazek


Zbliżenia z monetą:
1. H&N Baracuda Match 4,51
Obrazek

2. Exact 4,50 - seria: 9110018 7 (możliwe że zawieruszył się jeden 4,51 /15120017 1 albo 4,53 /2110018 9)
Obrazek

3. Exact Heavy 4,52 - seria: 36560018 0
Obrazek
Ostatnio zmieniony 09 listopada 2020, 14:15 przez Yurko, łącznie zmieniany 2 razy.
"Nie ma nic bardziej praktycznego niż dobra teoria" Ludwig Eduard Boltzmann (1844–1906)
FatBoy2018
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 27
Rejestracja: 22 lipca 2018, 23:28
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Weihrauch HW-44

Post autor: FatBoy2018 »

JSB heavy to ten 0,67g? Jak tak to ładnie lata w limicie. Zazdraszczam zakupu, piękny pistol,może kiedyś zamienię mojego pp700sa na takie wypasione HaWu...
benekpe
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 94
Rejestracja: 02 lipca 2008, 20:53
Tematy: 3
Lokalizacja: Zabrze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Weihrauch HW-44

Post autor: benekpe »

Na ile powtarzalnych strzałów wystarcza jedno ładowanie kartusza w tym limicie?
Coraz bardziej mi się ten pistol podoba :shock:
Awatar użytkownika
Yurko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1392
Rejestracja: 21 czerwca 2018, 20:36
Tematy: 33
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Weihrauch HW-44

Post autor: Yurko »

Na razie mało strzelam, bo w moim sklepie nie ma tłumików do tego modelu, a sprzęt zaskakująco hałasuje. Może później coś znajdę, na razie staram się za bardzo nie straszyć ludzi. Dopompowywałem co 20 strzałów i zegar był nadal dosyć głęboko na zielonym. Myślę, że co do spadku ciśnienia do 120 barów, to powinien to osiągnąć po jakiś 30 strzałach, więc szału nie ma. Co do powtarzalności to wystrzelę ile się da przez chrono i będziemy mieli obraz stabilności prędkości. Powinno szybko pójść :-D Druga sprawa to trochę dziwne wrażenie jakby dawał odrzut. Może mi się tylko wydaje, ale coś czuć. To nawet zabawne, ale celności pewnie nie poprawia. Chociaż pierwsze próby jak na mnie są niezłe. :wink:
"Nie ma nic bardziej praktycznego niż dobra teoria" Ludwig Eduard Boltzmann (1844–1906)
Awatar użytkownika
Yurko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1392
Rejestracja: 21 czerwca 2018, 20:36
Tematy: 33
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Weihrauch HW-44

Post autor: Yurko »

Zauważyłem, że zupełnie zapomniałem o aktualizacji opisu swojego ulubionego pistoletu. Aktualnie wygląda on tak (zdjęcie już umieszczałem w innym miejscu):
Obrazek

Jak widać ma już tłumik, a lunetę ma terz pistoletowego typu - Leapers UTG 2-7x32 W stosunku do lunety karabinkowej efekt jest taki, że dużo trudniej opanować paralaksę...
Nie będę się na razie rozpisywał, tylko pokażę kilka obrazków z testowania nowych śrutów.

QYS Pointed Pomiar prędkości:
Obrazek

Strzelanie z podpórki na 10m. Widać, że nie jest najlepiej. Tutaj podpórka niewiele wnosi, gdy strzelec nie jest w stanie opanować lunety:
Obrazek

QYS płaski:
Obrazek

... tu wyszło coś śmiesznego:
Obrazek

Tu dla porównania śrut na który ustawiałem lunetę JSB SCHaK 4,50 middle weight :
Obrazek
... brakuje jednej dziurki, chyba miałem pustą komorę w magazynku.

A teraz inna nowość. Argentyńska podróbki Baracudy czyli - Barracuda ! ( pełna nazwa "Air Boss by Apolo - Barracuda")
Obrazek

Tak wypadła na moim pistolecie:
Obrazek

Oczywiście, przy takim strzelaniu, a szczególnie na tym dystansie, to nic nie znaczy. Sprawdzałem już tę nową "Barracudę" karabinkami BSA i Cometą na 25m i widać było, że to jedno "r" więcej to też kilka "mm" więcej na tarczy...
Ostatnio zmieniony 09 listopada 2020, 14:16 przez Yurko, łącznie zmieniany 2 razy.
"Nie ma nic bardziej praktycznego niż dobra teoria" Ludwig Eduard Boltzmann (1844–1906)
ralfvip
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 69
Rejestracja: 22 listopada 2018, 14:25
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Weihrauch HW-44

Post autor: ralfvip »

Witaj Yurko,

Jak Ci sie sprawuje ten pistolet HW-44 po roku użytkowania? Proszę podziel się swoimi spostrzeżeniami. Jakie są jego zalety i wady? Polecasz ten pistolet? Warto go kupić tak do codziennego strzelania rekreacyjnego do tarczki, puszek itp?

Tutaj wygląda to rewelacyjnie. Celność na 50 metrów lepsza niż nie jeden karabinek PCP:



Yurko czekam na Twoją opinię.

Rafał
Awatar użytkownika
Yurko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1392
Rejestracja: 21 czerwca 2018, 20:36
Tematy: 33
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Weihrauch HW-44

Post autor: Yurko »

Cóż, ja z tego pistoletu codziennie nie strzelam. Z racji tego, ile takie cudo potrafi kosztować, traktuję to jak święto:
Obrazek

Nie strzelam na 50 metrów, mimo że chyba by mi starczyło "mocy" (aktualnie dla JSB Exact 0,547g):
Obrazek

Rzeczywiście pistolet jest bardzo celny ale oczywiście nie jest to sprzęt wyczynowy. Nie jestem pewny, czy aż taka precyzja jest potrzebna do dziurawienia puszek. Sam pistolet waży 1,3 kg. Z tłumikiem, małym laserem i lunetą Leapers UTG 2-7x32 (wcześniejsze zdjęcie na czerwonym tle) to już 2 kg do udźwignięcia. Może za mało ćwiczę, ale dla mnie to za dużo, by strzelać z jednej ręki. Tzn. czasami to robię, bo przecież na tym polega zabawa, by próbować robić coś niemożliwego...

Trochę lepiej - z Simmons ProHunter 2-6x32:
Obrazek

Wygląda to chyba najlepiej, ale samą lunetą nie jestem do końca zachwycony. Jeśli jednak chcemy się marnować na puszki, a zwykły celownik nam się nie podoba, to najlepszym rozwiązaniem jest jakiś mały kolimator. Nie zrobiłem zdjęć... U mnie najlepiej sprawdziły się: Hawke Vantage Red Dot 1x20 i Delta MiniDot. Strzelać z nimi do tarczy nie ma większego sensu, ale do puszek do 20-25 metrów można próbować bez specjalnej frustracji. Nie wiem jak z wersją pistoletu 7,5J... Poza tym w mojej wersji co 3 magazynki trzeba pompować. To jest druga wada. Trzecia to fakt, że ten pistolet nie za bardzo nadaje się do grzebania w nim. No chyba, że ma się wybitne zdolności jak starzy zegarmistrzowie.

Najnowszy pomysł to dorobienie dostawianej kolby. Pomysł, w by coś takiego ten pistolet wyposażyć, nie jest mój, ale dopiero niedawno wymyśliłem jak to zrobić by nie uszkodzić i nie przerabiać oryginału. Rzecz w kołku mocującym osadę. Zamiast niego można zamontować tam śrubę lub dłuższy kołek... Być może pozwoliło by to nawet na montaż czegoś składanego. Ale nie mam na razie na to czasu. :wink:

Nie wiem, czy o taką odpowiedź Ci chodziło. Osobiście jestem zadowolony. Nie miałem żadnych problemów. Poza jednym, ale to z mojej winy. Pistolet ma specjalny zaworek do spuszczania powietrza. Jak się nim zacznie manipulować, wtedy łatwo się pogubić czy śrubkę należy "wkręcić", czy "wykręcić" by zaworek się zamknął. (chyba to drugie). Do tego kluczyk wprowadza się pod kątem i trudno wyczuć, czy śruba rzeczywiście się obraca... Można trochę spanikować, że się coś popsuło. :-D
Ostatnio zmieniony 09 listopada 2020, 14:17 przez Yurko, łącznie zmieniany 1 raz.
"Nie ma nic bardziej praktycznego niż dobra teoria" Ludwig Eduard Boltzmann (1844–1906)
ralfvip
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 69
Rejestracja: 22 listopada 2018, 14:25
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Weihrauch HW-44

Post autor: ralfvip »

Witaj Yurko,

Dzięki za konkretną i rzeczową odpowiedź.

Co do ceny to w sklepie Mundilar jest za 699 EUR. Większość rzeczy jakie mam do strzelania kupiłem właśnie w tym sklepie.
W moim przypadku rabat na poziomie 10% od podanej ceny nie był by problemem + darmowa dostawa :).

Ja jak się zdecyduję na zakup to tylko 4.5mm i energia 7.5J.
20-30 strzałów w wersji 18J z jednego kartusza oraz dodatkowe koszty związane z rejestracją i później możliwość tylko strzelania na strzelnicy to nie dla mnie.

Yurko jeśli Ci zainteresuje to poniżej podsyłam Ci krótki filmik (jeśli go jeszcze nie widziałeś) jak można zamocować shoulder stock do HW-44:

Wydaje się to dość ciekawe rozwiązanie nie wiem tylko na ile stabilne i trwałe?

Jak będziesz miał chwilkę to wrzuć zdjęcie HW-44 z kolimatorem :). Ciekaw jestem jakby się prezentował.

Generalnie na co zwrócić uwagę podczas zakupu? Jakie części zewnątrz się zużywają? Słyszałem, że np. safety catch trze o rifle system? Prawda to? Widać jakieś niepokojące ślady użytkowania na Twoim HW-44?

Rafał
Awatar użytkownika
Yurko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1392
Rejestracja: 21 czerwca 2018, 20:36
Tematy: 33
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Weihrauch HW-44

Post autor: Yurko »

Obrazek

Mundilar to rzeczywiście bardzo przyjazny sklep i fajny też z tego powodu, że można u nich czasami kupić wyroby brytyjskie taniej i prościej, niż gdyby się próbowało sprowadzić bezpośrednio z wysp. Mi jednak takich rabatów i darmowej przesyłki nie zaoferowali. Może dlatego, że nie pytałem...

Obrazek ze strony francuskiej, dałem tylko dlatego, że oni oferują ten pistolet w wersji "16J" : https://www.arprotech.com/shop/pistolet ... 4-5mm.html Ciekawe co jest na nim napisane, ponieważ na zamieszczonych ilustracjach niczego nie widać. We Francji limit wynosi 20J więc taka niby inna wersja miała by sens tylko przy przy eksporcie. A na wcześniejszym Twoim filmiku widać było, że tzw. wersja "18J" też jakoś 16J nie bardzo chciała przekroczyć, a do 17 miała daleko.

Ta drukowana kolba:
Obrazek

była wystawiana na ebayu. Przy okazji można zobaczyć napis "6ft.lbs" czyli na nasze: 8,1J. Ale to pewnie też nie jest żadna inna, mocniejsza wersja ponieważ w brytyjskich sklepach podają podobną ilość strzałów z kartusza, czyli 100+.

Później wrzucę zdjęcia z dwoma kolimatorami. Mój pistolet nie ma żadnych widocznych otarć wynikających z użytkowania. Ma tylko jedną lub dwie z trudem dostrzegalne zarysowania przy nasadzie rękojeści, które powstały od kontaktu z jakimś twardym przedmiotem, kanciastym przedmiotem. Nie wiem jak to się stało. HW-44 jest zrobiony z dobrego, wytrzymałego tworzywa, które nie jest wcale łatwo zarysować...
Ostatnio zmieniony 09 listopada 2020, 14:18 przez Yurko, łącznie zmieniany 1 raz.
"Nie ma nic bardziej praktycznego niż dobra teoria" Ludwig Eduard Boltzmann (1844–1906)
Awatar użytkownika
Yurko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1392
Rejestracja: 21 czerwca 2018, 20:36
Tematy: 33
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Weihrauch HW-44

Post autor: Yurko »

Obiecane zdjęcia.
Hawke 1x25

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Delta MiniDot
(Srebrzysta śrubka w montażu nie jest oryginalna)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 09 listopada 2020, 14:25 przez Yurko, łącznie zmieniany 1 raz.
"Nie ma nic bardziej praktycznego niż dobra teoria" Ludwig Eduard Boltzmann (1844–1906)
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Testy sprzętu - Wiatrówki”