śrut JSB LEAD FREE

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Awatar użytkownika
Severin
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 557
Rejestracja: 25 sierpnia 2010, 00:01
Tematy: 43
Lokalizacja: Knurów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

śrut JSB LEAD FREE

Post autor: Severin »

Taki wynalazek: http://www.schulzdiabolo.cz/en/pellets/LEAD-FREE/
Ktoś już z tym eksperymentował i ma doświadczenie ?
Różne takie co dają radość :)
Awatar użytkownika
wiatq
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 156
Rejestracja: 14 maja 2016, 18:53
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: śrut JSB LEAD FREE

Post autor: wiatq »

Trafiły do mnie już jakiś czas temu i czekam na wolną chwilę mocniej przeciągnąć przez kilka luf i sprawdzić co i gdzie toto lata. Na ten moment brak czasu nie pozwala, ale wczesniej czy później przetestuję i o tym napiszę. Problem tu jest inny. Nie jesteśmy krajek w którym zabronione jest używaniue ołowiu (przynajmniej jeszcze), śruty o których mówimy są droższe od starego dobrego exacta a więc jedyną możliwości aby ten śrut się u nas przyjął byłoby albo żeby latał tak jak Exact ale był od niego tańszy, albo latał sporo lepiej. Jakoś nie wydaje mi się aby to było możliwe, ale - okaże się.
Awatar użytkownika
Yurko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1392
Rejestracja: 21 czerwca 2018, 20:36
Tematy: 33
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: śrut JSB LEAD FREE

Post autor: Yurko »

wiatq pisze:... jedyną możliwości aby ten śrut się u nas przyjął byłoby albo żeby latał tak jak Exact ale był od niego tańszy, albo latał sporo lepiej...
Jeden przypadek. Mam taki kontrowersyjny sprzęt z lufą BSA ("kuta na zimno") w której zwykły Exact, na sucho lata fatalnie. Sprawdziłem i w tym wypadku ten nowy lata na prawdę dużo lepiej.
"Nie ma nic bardziej praktycznego niż dobra teoria" Ludwig Eduard Boltzmann (1844–1906)
Awatar użytkownika
TZ
Ekspert Wiatrówki
Ekspert Wiatrówki
Reactions:
Posty: 4718
Rejestracja: 30 listopada 2002, 08:15
Tematy: 158
Grupa: Ekspert Wiatrówki

Re: śrut JSB LEAD FREE

Post autor: TZ »

No to mamy kolejny przypadek przyjazny środowisku. Jeszcze za chwilę pelletki z glonów wymyślą, albo hybrydowe zrobią 8-) Co za czasy? Nie mówcie tylko wędkarzom o tym trendzie, bo się na rzucanie granatami do wody przesiądą ....
A na serio nie ma co pitolić. Trzeba to nabyć i tradycyjnie z kartką papieru na 40'ty i 50'ty metr. Wtedy dostaniemy odpowiedź. Myślę że szału jakiegoś nie będzie, bo trudno oczekiwać, że naprawdę dobra, aby nie powiedzieć, bardzo zadowalająca "ołowiana celność" zostanie przebita przez nowy wypust "environment friendly". Osobiście wątpię, choć uogólniam, albowiem nie w każdej lufie Exact się sprawdza. Po statystyce jednak widać, że najczęściej jest używany przez zawodników, którzy szukają dobrego skupienia a nie frajdy odgłosu trafiania w 5L butlę po Borygo.
Nie wiem, czy zwróciliście uwagę na wagę np 4,5 mm ? Typowy Exact (ołowiany) z puchy o ile pamiętam mieście się pomiędzy 0,542 - 0,550 z odchyleniami po bokach oczywiście. Biorąc pod uwagę wagę nowego wypustu należy sądzić, że Vo wzrośnie znacząco. Na ile ? Trzeba sprawdzić doświadczalnie a nie z przeliczników. Zastanawiam się, czy aby nie za bardzo, albowiem może pojawić się spin (wokół krzywej balistycznej) - czytaj taka sobie celność/powtarzalność.
Ale to tylko misianie. Trzeba kupić i papier podziurawić. Wtedy odpowiedź. Sam jestem ciekaw. Jestem natomiast przekonany, że będzie to bardzo ciekawa alternatywa do niskoenergetycznych dian 75, Antków, czy FWB 300 a tego sporo u nas strzela. Nie zawodniczo co prawda
Pozdr,
TZ
PFTA/WKFT więcej wiatru, trochę nitro
Awatar użytkownika
Yurko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1392
Rejestracja: 21 czerwca 2018, 20:36
Tematy: 33
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: śrut JSB LEAD FREE

Post autor: Yurko »

Szybki test kiepskiego strzelca. Postanowiłem użyć prawdziwej wiatrówki, czyli sprężynowej HW-77, która już się trochę zdąrzyła zakurzyć w szafie. Przy okazji przypomniałem sobie jak takie coś działa.

Śrut:

1. Exact 4,51 - nowe pudełko seria: "15120017 1"
Obrazek

2. Field Target Trophy 4.52 - trochę potłuczony...
Obrazek
Obrazek

3. Nowy Exact "Pb Free" według producenta 0,440g
Obrazek

4. Field Target Trophy Green - "lead free" 0,36g
Obrazek

Cztery tarcze 7cm, 25metrów, 4 x 6 strzałów:

Obrazek

Zbliżenie z monetą Exact "Pb Free":
Obrazek

Zbliżenie z monetą F.T.T.G. "Lead Free":
Obrazek

Oczywiście jest w tym mini teście trochę moich błędów i więc też pewna doza przypadkowości...
Ostatnio zmieniony 12 listopada 2020, 04:10 przez Yurko, łącznie zmieniany 1 raz.
"Nie ma nic bardziej praktycznego niż dobra teoria" Ludwig Eduard Boltzmann (1844–1906)
Awatar użytkownika
TZ
Ekspert Wiatrówki
Ekspert Wiatrówki
Reactions:
Posty: 4718
Rejestracja: 30 listopada 2002, 08:15
Tematy: 158
Grupa: Ekspert Wiatrówki

Re: śrut JSB LEAD FREE

Post autor: TZ »

Pierwsze koty za płoty. Jeszcze niewiele wiadomo po tym. Ważne wsadzić to to do pecepa 16,3 J i do sprężyny 16,3 J i wtedy. No i dużo dużo różnych pecepów i sprężyn. I oczywiście większa odległość.
A tak BTW - jak z twardością tego bezołowiowa w porównaniu do normalnych? Np. Czy gnie się kielich tak samo w palcach? Czy to nowe twardsze ?
Pozdr,
TZ
PFTA/WKFT więcej wiatru, trochę nitro
Awatar użytkownika
Yurko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1392
Rejestracja: 21 czerwca 2018, 20:36
Tematy: 33
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: śrut JSB LEAD FREE

Post autor: Yurko »

Spróbowałem w palcach i po prostu muszę to pokazać:

Obrazek

Musiałem się mocno wysilić by ten bezołowiowy lekko zaowalizować Później normalny ścisnąłem z taką samą siłą...
Inna próba. Gdy ołowiowy Exact próbuję "zmierzyć" mikromierzem, śrut ugina się do ok 4,45.Czyli o jakieś 0,05-0,06 Bezołowiony daje się zmierzyć i wychodzi prawie nominalny wymiar 4,51 (-0,01). Pozostaje minimalny ślad, którego ja nie zauważyłby bez szkła powiększającego min 3 dioptrii.
Ostatnio zmieniony 12 listopada 2020, 04:08 przez Yurko, łącznie zmieniany 1 raz.
"Nie ma nic bardziej praktycznego niż dobra teoria" Ludwig Eduard Boltzmann (1844–1906)
Awatar użytkownika
TZ
Ekspert Wiatrówki
Ekspert Wiatrówki
Reactions:
Posty: 4718
Rejestracja: 30 listopada 2002, 08:15
Tematy: 158
Grupa: Ekspert Wiatrówki

Re: śrut JSB LEAD FREE

Post autor: TZ »

Jeżeli jest tak betonowy, to obstawiam, że bardzo wielu lufom nie przypadnie do gustu. Ale .... może wymyślili koło od nowa ? :wink:
A przepraszam, że zapytam .... a po czemu psze pana za te 200 śrucinek w złotóweczkach ? Tak plus minus.
Pozdr,
TZ
PFTA/WKFT więcej wiatru, trochę nitro
Awatar użytkownika
ravkill
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 6028
Rejestracja: 18 listopada 2003, 01:42
Tematy: 133
Lokalizacja: Zielona Góra
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: śrut JSB LEAD FREE

Post autor: ravkill »

Z niecierpliwością czekam, aż mi ktoś filtr do odbytu, każe przykręcić.... Czasy ostateczne, jak w mordę strzelił. Setki ton plastików, na każdym kroku, a zielOni śrut z gównolitu każą robić...
Parę gratów i zero ambicji...(graty sponsorowane przez dzieciaki za pomocą programu 500 + ...)
Awatar użytkownika
Yurko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1392
Rejestracja: 21 czerwca 2018, 20:36
Tematy: 33
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: śrut JSB LEAD FREE

Post autor: Yurko »

Śruty KTK też sprawiają wrażenie bardzo twardych, może nie aż tak, ale porównania z Exactem niestety raczej nie wytrzymuje. Może u kogoś innego...

Sprawdziłem fakturę - dokładnie 33 zł w firmie Gart (srut.pl)
"Nie ma nic bardziej praktycznego niż dobra teoria" Ludwig Eduard Boltzmann (1844–1906)
Awatar użytkownika
TZ
Ekspert Wiatrówki
Ekspert Wiatrówki
Reactions:
Posty: 4718
Rejestracja: 30 listopada 2002, 08:15
Tematy: 158
Grupa: Ekspert Wiatrówki

Re: śrut JSB LEAD FREE

Post autor: TZ »

Jeśli 33 peeleny za 200 szt, znaczy w porównaniu do standardowej "trującej" puszki po 500 wyjdzie coś koło 82,50 PLN. Obstawiam, że wielu fanatyków nie odnajdzie. No chyba, że będzie to to wykrawać jedną dziurę rzędu 5-6 mm na 50'tym metrze ... w co słabo wierzę.
Czas pokaże.
BTW 2 - czy to cudo we wszystkich nadkalibrach występujępuje?
Pozdr,
TZ
PFTA/WKFT więcej wiatru, trochę nitro
Awatar użytkownika
Yurko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1392
Rejestracja: 21 czerwca 2018, 20:36
Tematy: 33
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: śrut JSB LEAD FREE

Post autor: Yurko »

Wygląda na to, że jest tylko po jednej wersji nadkalibrowej i tylko jednej - ma za to normalnej:

http://www.schulzdiabolo.cz/en/pellets/LEAD-FREE/
"Nie ma nic bardziej praktycznego niż dobra teoria" Ludwig Eduard Boltzmann (1844–1906)
Jaca2003
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 5
Rejestracja: 03 października 2023, 09:00
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: śrut JSB LEAD FREE

Post autor: Jaca2003 »

Witam. Jestem nowy ale strzelam z pneumatyków od 40 lat. Początki na łamanym łuczniku a ostatnimi czasy Walther pcp. Kupiłem z ciekawości śrut jsb pb free i przetestowałem. Wnioski są takie : jakość wykonania śrutu doskonała, zero krzywych , porysowanych czy nieobrobionych. Skupienie na 30m jak i na 50m bardzo dobre, mam dość mocny karabinek wiec przy takim lekkim śrucie opadu brak. Myślę ze można by spokojnie na 100m strzelać. Jedyna wada to cena 99zł za 200szt. Jest nieakceptowalna. W mojej lufie najlepiej lata jsb hades i dalej bedę się tego trzymał.
bruno_Hof
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 458
Rejestracja: 02 lutego 2023, 21:43
Tematy: 6
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: śrut JSB LEAD FREE

Post autor: bruno_Hof »

..
Ostatnio zmieniony 06 lutego 2024, 13:10 przez bruno_Hof, łącznie zmieniany 1 raz.
P35
Jaca2003
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 5
Rejestracja: 03 października 2023, 09:00
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: śrut JSB LEAD FREE

Post autor: Jaca2003 »

Fakt do spinerów chyba najlepszy jsb jumbo heavy.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Testy sprzętu - Wiatrówki”