Artemis/Kandar CP2

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

iFoundYou
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 2
Rejestracja: 02 maja 2018, 20:41
Tematy: 0
Lokalizacja: W-aw
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Artemis/Kandar CP2

Post autor: iFoundYou »

Witam! Znalazłem na pewnym portalu opis tego "wspaniałego" karabinku. Pozwolę go sobie tutaj wkleić coby inni także wiedzieli :D

Był to mój bardzo nieudany zakup i dopiero po stracie pieniędzy przekonałem się że lepiej kupić np. karabinek QB78 który kosztuje 350 zł i do tego dokupić sobie pstolet Kandar CP1 który kosztuje 220 zł i mamy za kwotę 550 zł świetny karabinek i świetny pistolet, biorąc pod uwagę że QB78 jest zdecydowanie lepiej rozwiązane technicznie od Artemis CP2, a Kandar CP1 dużo lepiej wykonany od Artemis CP2 w opcji pistolet.
Dlaczego ? Zaraz odpowiem bo o to też pytacie.

Po kilkunastu zmianach lufy z krótkiej na długą i odwrotnie wyrobiły się gwinty w aluminiowej części gdzie jest osadzona lufa.

Po kilkunastu zmianach lufy uszczelki uległy zniszczeniu a ich wymiar jest taki że nie ma możliwości nigdzie ich dokupić.

Ten element który uderza w bolec zaworu ma taki luz w rurce że podczas strzału obija się i trze krawędziami co powoduje że uderza za każdym razem z inną siłą i jest tak ciężki że aż cały pistolet podczas strzału się trzęsie.

Prowadnica sprężyny jest w całości razem z korkiem z plastiku i jest tak chuda że sprężyna w ogóle nie ma prowadzenia i nie ma też możliwości wykonania innej prowadnicy ze względu na skomplikowany kształt korka.

Regulacja spusty ma dwie śruby ale są obok siebie i nie ma żadnej możliwości regulacji, po co one tam są to nie wiem, to chyba jakieś otwory technologiczne podczas odlewania elementu.

Port ładowania to kilka progów i to wysokich progów jakie musi pokonać śrut i dlatego podczas dopychania go popychaczem śrut haczy i jest kancerowany, tymi progami są fazy zrobione na lufie, na pierwszym otworze i uszczelka, powoduje to że śrut główką zapada się a popychacz dopycha o górną krawędź kielicha śrutu, powoduje to po pewnym czasie skrzywienie końcówki popychacza, dlatego popychacz też nie nadaje się do odsprzedania.

Magazynki nie sprzedam bo by mi było żal kupującego. Otwór w magazynku jest nieosiowy względem otworów tych na ruchomym wewnętrznym elemencie i śrut podczas dopychania popychaczem jest masakrowany o otwór wylotowy magazynka oprócz tego jest zgniatany przez silną sprężynę tego wewnętrznego plastikowego elementu w magazynku.

Lufy są z tak miękkiego metalu że podczas próby ich poprawienia udało mi się je zniszczyć nieodwracalnie a zakup nowych jest niemożliwy a dorobienie nowych nieopłacalne. Przy czym długa lufa z tak cienką średnicą to jakieś nieporozumienie, chwila nieuwagi i jest skrzywiona.

Rękojeść pistoletu to masakra, po chwili strzelania ma się ochotę cisnąć tym w betonową ścianę by nie mieć możliwości ponownego wzięcia tego do ręki, pistolet leci strasznie do przodu bo jest kiepsko wyważony a rękojesć tak niewygodna że nie da się temu złemu wyważeniu przeciwstawić i ma się wrażenie że on cały czas wypada i wyślizguje się z ręki.

Szczerbinka strasznie luźna i co weźmiemy pistolet do ręki do strzela w inne miejsce.

Kolba malutka z bardzo niską baką i strzelanie z lunety jest niemożliwe, dla lewej ręki nie ma podparcia, wygodne uchwycenie tej kolby jest całkowicie niemożliwe i nie ma na to sposobu.
Materiał tak miękki wewnątrz że podczas próby wiecenia w kolbie po prostu się rozpadła bo wewnątrz to jakaś dziwna pianka, twarda jest tylko cienka powłoka.

Myślę że teraz już nie będzie pytań o sprzedaż pozostałych elementów gdyż po prostu nie nadawały się do sprzedaży i zostały wyrzucone.

Błędem było usiłowanie poprawić tą wiatrówkę co spowodowało utratę gwarancji i stratę pieniędzy

Teraz wiem że taka zabawa w dwa w jednym nie ma sensu i lepiej posiadać osobno karabinek i osobno pistolet.
krzycho1708
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 54
Rejestracja: 26 lipca 2016, 12:38
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Artemis/Kandar CP2

Post autor: krzycho1708 »

Poczekajmy na recenzję naszego forumowego kolegi: Jarmiz78
Możesz podać źródło tego opisu?
iFoundYou
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 2
Rejestracja: 02 maja 2018, 20:41
Tematy: 0
Lokalizacja: W-aw
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Artemis/Kandar CP2

Post autor: iFoundYou »

Aukcyjny :)

Poczekajmy. Równie dobrze temu komuś mógł trafić się taki egzemplarz.
Jarmiz78
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 187
Rejestracja: 23 lipca 2016, 22:48
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Artemis/Kandar CP2

Post autor: Jarmiz78 »

Relacje zdam w niedzielę (jak pogoda dopisze). Pokrótce wrażenia opisałem w dziale "wiatrówki".
Haenel 49,Łucznik wz.70, Artemis CP2,Baikał Iż 61, Remik 1858 .44 Pietta,Kentucky Pistol .45 Ardesa.
Awatar użytkownika
Ślubek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 606
Rejestracja: 14 marca 2014, 08:27
Tematy: 0
Lokalizacja: Janówek Pierwszy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Artemis/Kandar CP2

Post autor: Ślubek »

iFoundYou pisze:
Po kilkunastu zmianach lufy uszczelki uległy zniszczeniu a ich wymiar jest taki że nie ma możliwości nigdzie ich dokupić.
"Nigdzie" to dość mocne określenie.

Guma ma to do siebie, że jest elastyczna i właśnie dzięki temu oring działa :^). Nie trzeba więc mieć oringu dokładnie o określonym wymiarze, zresztą, nie za bardzo jest jak ten wymiar elastycznej uszczelki zmierzyć. Właśnie dlatego oringi produkowane są w wymiarach określonych przez typoszereg, a dobiera się je w zależności od wymiarów miejsca, do którego mają pasować.

Jedyny problem może być z wymiarami uszczelek, które muszą spełniać szczególne wymagania, np. pracę w środowiskach żrących, wysokich temperaturach etc.

PS. Poza tym, narzekanie na uszkodzenia "po kilkunastu zmianach lufy" w wiatrówce przypomina mi stary skecz, w którym lekarz skarżył się, że jakość strzykawek jednorazowego użytku znacznie się pogorszyła, bo po kilkunastu razach tłok się urywa i to w takim miejscy, że nie ma mowy o klejeniu. :^)
Awatar użytkownika
benio
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 470
Rejestracja: 19 czerwca 2006, 21:29
Tematy: 35
Lokalizacja: GÓRNY ŚLĄSK
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Artemis/Kandar CP2

Post autor: benio »

Tez jestem ciekaw recenzji,bo wprawdzie powiedziałem sobie-nigdy więcej Co2-to ten model interesuje mnie, ze względu na możliwość dokonywania zmian-pistolet-karabin itp.
HW 30+Weaver RV 7 2,5-7X28 Dual
HW50+Hawke Vantage3-9x40 AO MD
Beeman P17
Awatar użytkownika
belphegor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 246
Rejestracja: 18 marca 2008, 17:50
Tematy: 0
Lokalizacja: wielkopolska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Artemis/Kandar CP2

Post autor: belphegor »

Oring lufa do systemu 8x1
.177 .22 .31 .36 .41 .44 .45 .56 a jak Pan Bóg dopuści to i z kija wypuści.
Tommy54
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 529
Rejestracja: 25 lipca 2015, 21:17
Tematy: 16
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Artemis/Kandar CP2

Post autor: Tommy54 »

krzycho1708 pisze:Poczekajmy na recenzję naszego forumowego kolegi: Jarmiz78
Możesz podać źródło tego opisu?
Przy recenzji , mile widziane byłoby podanie wagi spustu seryjnego egzemplarza (wyzwolenia strzału ) , tak jak ja podałem na foto w moim ogłoszeniu :
http://forum-bron.pl/viewtopic.php?f=107&t=170162

Bo spust to "pięta Ahillesowa" wiatrówek Kandar.
Jarmiz78
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 187
Rejestracja: 23 lipca 2016, 22:48
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Artemis/Kandar CP2

Post autor: Jarmiz78 »

Tommy54 pisze:
krzycho1708 pisze:Poczekajmy na recenzję naszego forumowego kolegi: Jarmiz78
Możesz podać źródło tego opisu?
Przy recenzji , mile widziane byłoby podanie wagi spustu seryjnego egzemplarza (wyzwolenia strzału ) , tak jak ja podałem na foto w moim ogłoszeniu :
http://forum-bron.pl/viewtopic.php?f=107&t=170162

Bo spust to "pięta Ahillesowa" wiatrówek Kandar.
Tak Tommy, czytałem Twoje ogłoszenie odnośnie CP1. Niestety nie jestem w stanie podać wagi spustu. Ale jak poprawiłeś swojego Kandara, to może zrobisz to dla mnie i poprawisz mojego? Żeby spust był dobry i śrut wchodził bez zacięć zarówno z magazynka, jak i wkładki jednostrzałowej? Bo ja się na tym nie znam. Pozdrawiam
Haenel 49,Łucznik wz.70, Artemis CP2,Baikał Iż 61, Remik 1858 .44 Pietta,Kentucky Pistol .45 Ardesa.
Awatar użytkownika
Procyon
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 42
Rejestracja: 29 kwietnia 2019, 10:53
Tematy: 0
Lokalizacja: Tarnów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Artemis/Kandar CP2

Post autor: Procyon »

Temat odgrzewany ale aktualny.
Znalazłem powyższy (pierwszy post) bardzo krytyczny tekst na temat Artemis Cp2 i mocno się zdziwiłem.
W dodatku autor postu który go znalazł w sieci i zamieścił tutaj - poprzedził go taką przedmową:
„Znalazłem na pewnym portalu opis tego "wspaniałego" karabinku. Pozwolę go sobie tutaj wkleić coby inni także wiedzieli”
Można zatem wnioskować że jakoby podpisywał się pod tą, moim zdaniem niezbyt pochlebną opinią, choć wydaje mi się że jej nawet nie widział na oczy.
Opinią całkowicie niesłuszną i krzywdzącą dla tej całkiem sympatycznej wiatrówki.
Jako że wiatrówka była raczej trudno dostępna i mało znana a przez to mało popularna, to nie figurowała często na forach.
Piszący tą opinię musiał mieć wyjątkowo zły dzień, lub był z tych co twierdzą że woda jest za mokra a trawa za bardzo zielona.
Mam tą wiatrówkę ( kupiłem ją u braci Czechów, bo wtedy u nas jeszcze nie było) i chciałem przedstawić mój pogląd na ten sprzęt.
Lekka, zgrabna wiatróweczka. (Opisu i parametrów nie zamieszczam bo można je znaleźć w sieci).
Z krótką lufą – jako pistolet spisuje się wyśmienicie, do strzelania rekreacyjnego bardzo dobry, ma zresztą starszego brata CP1 który ma dość dobre opinie na forach.
Po poprawieniu portu ładowania i korony lufy strzela celnie -tak do 20 m. Sprawdzany na śrucie JSB Exact i KTK oraz Crosman pointed - na tym ostatnim trochę gorzej. Strzelam z kolimatorem.
Żadne powyższe krytyczne uwagi nie sprawdziły się u mnie.
Lufy wymieniałem wielokrotnie i nic się nie dzieje – wystarczy co kilka razy przetrzeć uszczelki kroplą oleju silikonowego.
Jako karabinek jest jeszcze bardziej atrakcyjny ze względu na celność, wagę i filigranową budowę.
Dorobiłem tylko składaną bakę policzkową.
Strzelam z niego z lunetą Leapers 3-9x32. Gdy próbowałem pierwszy raz na 20 m. ze śrutu Crosman pointed, to pierwszy strzał i dycha drugi też dycha następne strzały też b. dobre, aż uwierzyć nie mogłem, bo luneta wyzerowana była na KTK.
Okazało się że dłuższa lufa woli śrut Crosman pointed.
Na 20 metrów, 4 magazynki x9 szt. celnie. Nawet 40 strzałów jest celnych. Potem ustawiam tarczę na 10 metrach i jeszcze 5 do 6 strzałów celnych (jedna dziurka) można oddać. Następne 5 już bardzo słabe, lepiej wyjąć już butlę CO2.
Celność karabinka tak do 30 metrów, dalej to raczej loteria. Za słaba moc.
Kupiony jako pistoleto - karabin wychodzi cenowo dość korzystnie.
Spróbujcie kupić karabin + pistolet + dwa magazynki + tłumik, całość za mniej niż 500 zł- nierealne.
Jestem bardzo zadowolony z tego sprzętu. Nie jestem dobrym strzelcem i strzelam tylko rekreacyjnie ale dla mnie ten sprzęt jest idealny, choć strzelałem również z innych, bardziej prestiżowych.
Mogę spokojnie polecić ją innym, takim jak ja, niedzielnym strzelcom, bo strzelanie z niej daje naprawdę dużo przyjemności.
Marysh
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 142
Rejestracja: 18 lipca 2016, 21:50
Tematy: 2
Lokalizacja: Zaolzie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Artemis/Kandar CP2

Post autor: Marysh »

Awatar użytkownika
wichura
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 540
Rejestracja: 01 lutego 2019, 18:03
Tematy: 5
Lokalizacja: Kielce i okolice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Artemis/Kandar CP2

Post autor: wichura »

Tą osadę dostałem od jednego z forumowych kolegów. Tak więc nasi ,,drukarze,, nie próżnują :wink:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
.177, .22, .25, .30, .44
Jaroslaw78
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 22
Rejestracja: 15 września 2023, 21:03
Tematy: 1
Lokalizacja: Opole
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Artemis/Kandar CP2

Post autor: Jaroslaw78 »

Powiem, że piękność z niej :piwo: 8-)
Jeśli broń zabija ,to długopis robi błędy ortograficzne...
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Testy sprzętu - Wiatrówki”