JSB Exact nadkalibrowy

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Awatar użytkownika
GC
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 480
Rejestracja: 12 września 2007, 15:19
Tematy: 7
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: JSB Exact nadkalibrowy

Post autor: GC »

Większość z nas na zawodach strzela śrutem JSB. Osobiście uważam że na dzień dzisiejszy to najlepszy śrut na rynku a Premium z roku 15/16 to Mistrzostwo Świata. Kilku lat strzelam Air Benchrest gdzie do tej pory padły tylko dwa rekordy na 25m 500/500pkt strzelone właśnie śrutem JSB.Jeśli kiedykolwiek ktokolwiek strzeli AB 500/500 innym śrutem to z pewnością zainteresuję się nim :-D
Awatar użytkownika
sqbi11
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 53
Rejestracja: 15 stycznia 2018, 12:44
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: JSB Exact nadkalibrowy

Post autor: sqbi11 »

PawelW pisze: Tzw. wymiar: 48, 49, 50, 51 itd. dotyczy CZASU PRACY matrycy wykonującej śrut. I nie przekłada się nijak na średnicę czy to główki czy sukienki.
Podobnie jak moi poprzednicy nie zgadzam się z Twoim zdaniem, a dokładniej nie zgadzam się częściowo. Oznaczenie 4,53 faktycznie ma się nijak do średnicy bo to sprawdziłem mierząc śrut , ale producent podając te cyferki ma na myśli "diameter", średnicę , kaliber czy jak tam kto chce. Oczywiście, że będzie to jakaś pochodna czasu pracy matrycy - teoretycznie im dłużej pracuje taka matryca tym średnica powinna się zwiększać - ale tylko teoretycznie. Za to na naklejce jest cyfra która poprzedza kaliber , jest to najczęściej pojedyncza cyfra opisana jako "manufacturing batch" czyli tak jakby partia śrutu i ona może świadczyć bezpośrednio ile dana matryca pracuje.
Zupełnie poboczną sprawą jest fakt że można zwrócić komuś uwagę, że się pomylił lub że się z nim nie zgadzamy bez sugerowania że " robi ludziom wodę z mózgu ". Wszyscy na tym zyskamy.
Zło bobrem zwyciężaj ;)
dragonblade
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 253
Rejestracja: 24 września 2008, 13:27
Tematy: 14
Lokalizacja: Będzin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: JSB Exact nadkalibrowy

Post autor: dragonblade »

Cin91 pisze:
Prawda jest taka, że nawet nie o matrycę chodzi w doborze śrutu, a ogólnie o konkretną partię. Sam ostatnio się o tym przekonałem.

W moim karabinku najlepiej latał śrut z matrycy 11. Gdy po raz kolejny dokupiłem paczki z tej matrycy, okazało się, że pojawił się niewytłumaczalny siewnik. Przyglądając się etykietom zauważyłem, że numer matrycy ten sam, rok ten sam, ale cyfry, które ponoć oznaczają datę produkcji, są inne. Różnica 3 miesięcy powodowała ogromną różnicę w celności.

I bądź tu mądry...
Zgadzam się z Tobą w 100%.

U mnie kapitalnie latał śrut z matrycy 54.
Gdy tylko pojawił się znowu w sklepie, to rzuciłem się na niego jak szczerbaty na suchary. Wziąłem wszystko co mieli, czyli 4 paczki. Jakież było moje zdziwienie, gdy strzelając z tego śrutu siewnik był ogromny.
Śrut, który latał kapitalnie miał dokładnie takie cyferki: 54541017 0 4.51, natomiast ten tragiczny: 54566717 7 4.51.

Nie ma tu mowy o zmiennych warunkach typu wiatr, bo strzelaliśmy tym na strychu (dystans 25m).
Na dobrym śrucie udawało mi się wycinać dziury wielkości 2 przestrzelin, natomiast tym gorszym skupienie ledwo mieści się w 1 groszówce. Aż się boję pomyśleć co to będzie na dystansie 40-50m.

Strasznie zazdroszczę tym, co mają karabinki niewybredne na śrut i co by nie wrzucili, to wszystko lata dobrze.
Jak mam już drugi karabinek w przeciągu tego roku i tak samo jak w poprzednim walczę z doborem śrutu :583:
Steyr LG110 + Vortex Diamondback HP 4-16x42
Awatar użytkownika
sqbi11
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 53
Rejestracja: 15 stycznia 2018, 12:44
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: JSB Exact nadkalibrowy

Post autor: sqbi11 »

dragonblade pisze:
Śrut, który latał kapitalnie miał dokładnie takie cyferki: 54541017 0 4.51, natomiast ten tragiczny: 54566717 7 4.51.
Odpowiedź może kryć się właśnie w tych cyferkach . 0 przed 4.51 oznacza że to pierwsza seria - "batch" . Najczęściej taki śrut wygląda bardzo przyzwoicie . Nie wiem ile śrutów liczy się na jedną serię , ale może to iść w miliony . 7 przed 4.51 oznacza że ta matryca już natłukła od cholery tego śrutu . Śrut z wysoką cyfrą na tej pozycji często ma nadlewy po bokach . Widać że matryca jest już wymęczona . Prawdopodobnie zmienia się też rzeczywista średnica główki .
Zło bobrem zwyciężaj ;)
Awatar użytkownika
tommylee
Administrator
Administrator
Reactions:
Posty: 2585
Rejestracja: 13 maja 2007, 10:24
Tematy: 159
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Grupa: Administratorzy

Re: JSB Exact nadkalibrowy

Post autor: tommylee »

Mam tą matrycę 54 (54541017) i raczej w kształcie śrutu, który z niej wychodzi upatrywał bym tak znakomitych osiągów.
Pozdrawiam Tomek :-)
LG300 XT + LCS 35*45 / Leupold 3-9*33 EFR
http://forum-bron.pl/app.php/rules
dragonblade
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 253
Rejestracja: 24 września 2008, 13:27
Tematy: 14
Lokalizacja: Będzin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: JSB Exact nadkalibrowy

Post autor: dragonblade »

Ciężko zrobić jakieś sensowne zdjęcie za pomocą telefonu, ale coś tam widać.
Z lewej śrut "0", a z prawej "7"

Obrazek

Obrazek

W rzeczywistości jakość wykonania "7" jest znacznie gorsza. Widać jakby był "karbowany", jakoś dziwnie rozciągnięty, no i szwa ma wyraźnie grubszego. Koniec sukienki też nie jest równy, tylko taki jakby poszarpany i widać tam więcej opiłków.
Steyr LG110 + Vortex Diamondback HP 4-16x42
Awatar użytkownika
sirwolf78
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 299
Rejestracja: 19 grudnia 2016, 19:51
Tematy: 5
Lokalizacja: Jabłonna
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: JSB Exact nadkalibrowy

Post autor: sirwolf78 »

A na końcu i tak się okazuje, że lufa lufie nierówna i trzeba znaleźć śrut indywidualnie. Miałem niedawno serię 8 i był wyśmienity.
Ja też chcę do Twa. Albo nie, hipokryzja się szerzy... I cenzura.
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2537
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: JSB Exact nadkalibrowy

Post autor: adnikauto »

Cos podobnego... :shock:

Czyli jednak poniekad wychodzi na to, ze Kolega PawelW jednak ma czesciowo racje w sensie "czasu pracy matrycy"....
.... a tak w ogole- to jakas granda, zeby znany i ceniony producent srutu walil takie "babole"....
PawelW pisze:
przeczytaj jeszcze raz dokładnie mój wpis a potem zweryfikuj własny. Coś mi się wydaję, że piszesz o zupełnie innych "cyferkach"
Przeczytałem, nawet kilka razy. Cytując Ciebie stwierdzenie: "wymiar 4,53 który masz na opakowaniu dotyczy właśnie główki" jest nieprawdą. Tzw. wymiar: 48, 49, 50, 51 itd. dotyczy CZASU PRACY matrycy wykonującej śrut. I nie przekłada się nijak na średnicę czy to główki czy sukienki.

Lobuzy i tyle... nikomu nie mozna wierzyc- jak zamawiam srut online to nie mam zadnej ale to zadnej kontroli co przyjdzie w paczce... jak kupuje srut Crosmana /za pol ceny w/w.../ do rozwalki szklanych butelek, monitorow komputerowych czy strzelaniu do drzwi starego Chewroleta to akceptuje zawartosc pudelka ale do strzelania precyzyjnego to "cos" powyzej jest po prostu nieakceptowalne :!:
Ostatnio zmieniony 23 listopada 2018, 11:18 przez adnikauto, łącznie zmieniany 1 raz.
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
Awatar użytkownika
tommylee
Administrator
Administrator
Reactions:
Posty: 2585
Rejestracja: 13 maja 2007, 10:24
Tematy: 159
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Grupa: Administratorzy

Re: JSB Exact nadkalibrowy

Post autor: tommylee »

Właśnie.

@dragonblade.
Zakładam że to jest ta sama matryca?
Jak skupienia obu śrutów?
Pozdrawiam Tomek :-)
LG300 XT + LCS 35*45 / Leupold 3-9*33 EFR
http://forum-bron.pl/app.php/rules
dragonblade
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 253
Rejestracja: 24 września 2008, 13:27
Tematy: 14
Lokalizacja: Będzin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: JSB Exact nadkalibrowy

Post autor: dragonblade »

Matryca ta sama, 54 tak jak wcześniej pisałem.
Skupienia zupelnie inne. Na tej z partii "0" udało mi się zrobić skupienie szerokości 2 przestrzelin w serii 10 strzałowej na dysyansie 25m na strychu w idealnych warunkach (mega stabilny benchrestowy stolik itp). Te same warunki, ten sam dystans i partia "7" ledwo mieści się w 1groszówce.

Niby ten 1 grosz to żadna tragedia, ale na jakimś bardziej sensownym dystansie typu 40-50 metrów będzie już pewno srogi siewnik.

Tak czy owak roznica w jakości i celnosci obu partii jest bardzo duża.
Szkoda, że JSB dopuszcza do sprzedaży taki chłam.
Steyr LG110 + Vortex Diamondback HP 4-16x42
Awatar użytkownika
eclip2
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1310
Rejestracja: 17 stycznia 2008, 17:23
Tematy: 0
Lokalizacja: Kostry
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: JSB Exact nadkalibrowy

Post autor: eclip2 »

To i ja od siebie dorzucę cegiełkę.
Oto jak wspaniale wykonany trafił mi się Exact :one:

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Cała paczka tak wygląda.
B2->H55->HW97k->FN19->HW90->AT44 || BT3-9x40->BL3-9x40->BT3-9x40 DOA600->BT6-18x40
Łucznik wz.70 + Browning Buck Mark URX
dragonblade
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 253
Rejestracja: 24 września 2008, 13:27
Tematy: 14
Lokalizacja: Będzin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: JSB Exact nadkalibrowy

Post autor: dragonblade »

No rewelacja. Trzeba uważać, żeby się o tego szwa nie pokaleczyć przy ładowaniu :-D
Steyr LG110 + Vortex Diamondback HP 4-16x42
Awatar użytkownika
eclip2
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1310
Rejestracja: 17 stycznia 2008, 17:23
Tematy: 0
Lokalizacja: Kostry
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: JSB Exact nadkalibrowy

Post autor: eclip2 »

Oni te śruty chyba z dwóch połówek spawają ;laughing:
B2->H55->HW97k->FN19->HW90->AT44 || BT3-9x40->BL3-9x40->BT3-9x40 DOA600->BT6-18x40
Łucznik wz.70 + Browning Buck Mark URX
Zagorek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 463
Rejestracja: 17 maja 2016, 23:21
Tematy: 17
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: JSB Exact nadkalibrowy

Post autor: Zagorek »

Niedawno kupiłem paczkę śrutu i tak paskudnie wyglądał albo jeszcze gorzej bo kielichy jakby tępym narzędziem odcinane. Postrzelałem z Armsa i szok - jedna dziura na 27 m. Dokupiłem 6 paczek :-D
Walther LGU + Vortex diamondback hp 3-12x42
BMK 40 + Vortex crossfire 6-18x44
http://www.lubelskieforumstrzeleckie.pl/index.php
Awatar użytkownika
sirwolf78
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 299
Rejestracja: 19 grudnia 2016, 19:51
Tematy: 5
Lokalizacja: Jabłonna
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: JSB Exact nadkalibrowy

Post autor: sirwolf78 »

U mnie takie szwy z 0...
Ja też chcę do Twa. Albo nie, hipokryzja się szerzy... I cenzura.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Testy sprzętu - Wiatrówki”