JSB Exact nadkalibrowy

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

maddra
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 40
Rejestracja: 14 stycznia 2018, 20:22
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: JSB Exact nadkalibrowy

Post autor: maddra »

Takie same szwy mam na eksspresie.
HW 45 BS (4.5 i 5.5)
Iż mp-61
PP 700 sa .22
Awatar użytkownika
Yurko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1392
Rejestracja: 21 czerwca 2018, 20:36
Tematy: 33
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: JSB Exact nadkalibrowy

Post autor: Yurko »

eclip2 pisze:To i ja od siebie dorzucę cegiełkę.
Oto jak wspaniale wykonany trafił mi się Exact :one:

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Cała paczka tak wygląda.
Dzisiaj myślałem, że coś mi się popsuło. Patrzę na numer puszce i okazało się, że jest ten sam co na tym obrazku...
"Nie ma nic bardziej praktycznego niż dobra teoria" Ludwig Eduard Boltzmann (1844–1906)
Awatar użytkownika
bladerunner
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 32
Rejestracja: 30 grudnia 2017, 14:21
Tematy: 0
Lokalizacja: okolice Łodzi
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: JSB Exact nadkalibrowy

Post autor: bladerunner »

Się popsuło... ale w JSB.
Powinni wypuścić nowy produkt JSB EXACT OPM - Ostatnie Podrygi Matrycy ;laughing:
A tak serio, to podstawowym kryterium przy zakupie np. exacta powinien być nr serii (przebieg matrycy) i następnie wybieranie po nr matrycy i "kalibrze". Z obserwacji wynika ,że najpewniej kupować raczej te o niskich cyfrach. Raczej... bo jak pisał kol. sirwolf78 bywa, że i zerówka była słaba. Czy to wyjątkowy przypadek, że coś innego trafiło do tej puszki? Jak jest możliwość zaglądnąć do puszki przy zakupie to lepiej to zrobić.

Niestety mimo niskich nr przebiegu matrycy jakość wykonania spodniej części i krawędzi sukienki jest kiepska -nieregularne odlewy ścianek i brak równej płaszczyzny sukienki (w nr 0,1)
Więc problemy z dobraniem śrutu w wybredych lufach Weihrauch, Stayer, Walther to chleb powszedni.
Nie dziwi, że S400 bez rega lepiej tnie na jsb niż drogi kozak bo lufa może i patyczak ale klasa :) (czytaj. niewybredna) :)
A tak bardzo serio z punktu widzenia klienta i wizerunku marki JSB, śruty z wyższymi nr serii powinny mieć inne oznaczenie/kolor i cenę (dla puszkobijców i niewybrednych jak znalazł).
3 x ... Walther
Łucznik wz.70/Diana mod 30R
Awatar użytkownika
Jano
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 401
Rejestracja: 14 sierpnia 2004, 18:14
Tematy: 24
Lokalizacja: Brzesko
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: JSB Exact nadkalibrowy

Post autor: Jano »

Nie wolno generalizować.
Posiadam exacta z numerem "8" przed podaniem kalibru, więc powinien być chłam. Jednak na tarczy jest bardzo dobrze, tak do30m jak i na 42m i co wy na to?
Dla ścisłości na 27m tylko powiększa przestrzelinę a na 42 mieści się w 15-16mm czasem nawet lepiej. Dla mnie wystarczy. Sekret tkwi w kupnie "z ręki do ręki" bez wysyłek.
Awatar użytkownika
Yurko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1392
Rejestracja: 21 czerwca 2018, 20:36
Tematy: 33
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: JSB Exact nadkalibrowy

Post autor: Yurko »

Ja akurat jestem bardzo przeciętnym strzelcem i gdy mi się kiepsko strzela czasami nie wiem co się dzieje. Ale to jeden aspekt. Drugi jest taki, że może nawet śrut nie musi ładnie wyglądać, ale jak już ktoś tu zauważył, w niektórych wiatrówkach oring uszczelniający lufę jest umieszczony tak, że wprowadzany śrut przechodzi przez jego środek. Jeśli ostre szwy po matrycy obcierają o gumę musi to prowadzić do jej szybszego zużycia. Czyli ładując tak wyglądający śrut do np. HW100 (?) trzeba się zastanowić, nawet, gdy dobrze lata...
"Nie ma nic bardziej praktycznego niż dobra teoria" Ludwig Eduard Boltzmann (1844–1906)
Awatar użytkownika
eclip2
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1310
Rejestracja: 17 stycznia 2008, 17:23
Tematy: 0
Lokalizacja: Kostry
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: JSB Exact nadkalibrowy

Post autor: eclip2 »

Jano pisze: i co wy na to?
To, że takie cyrki jakie odwala JSB nie powinny mieć miejsca. Teraz to bardziej przypomina grę w zdrapkę niż kupowanie precyzyjnego śrutu.

Jeżeli kupuję drogi śrut z napisem "carefully selected", to powinienem faktycznie otrzymywać wysokiej jakości wyselekcjonowany produkt, a nie jakieś odrzuty.
B2->H55->HW97k->FN19->HW90->AT44 || BT3-9x40->BL3-9x40->BT3-9x40 DOA600->BT6-18x40
Łucznik wz.70 + Browning Buck Mark URX
Awatar użytkownika
Jano
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 401
Rejestracja: 14 sierpnia 2004, 18:14
Tematy: 24
Lokalizacja: Brzesko
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: JSB Exact nadkalibrowy

Post autor: Jano »

Ględzicie jak malkontenci. Wskaż proszę sensowną alternatywę dla Exacta.
Awatar użytkownika
eclip2
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1310
Rejestracja: 17 stycznia 2008, 17:23
Tematy: 0
Lokalizacja: Kostry
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: JSB Exact nadkalibrowy

Post autor: eclip2 »

Nie wiedziałem, że wymaganie tego za co się płaci to malkontenctwo :roll:
Dla luf lubiących miękkie śruty nie znam alternatywy. Może KTK do 25m.
Dla luf lubiących śrut twardszy (lufy BSA o ile dobrze pamiętam) jest H&N.
B2->H55->HW97k->FN19->HW90->AT44 || BT3-9x40->BL3-9x40->BT3-9x40 DOA600->BT6-18x40
Łucznik wz.70 + Browning Buck Mark URX
Awatar użytkownika
Cin91
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 531
Rejestracja: 24 czerwca 2016, 06:33
Tematy: 0
Lokalizacja: Wyszków/Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: JSB Exact nadkalibrowy

Post autor: Cin91 »

Aby usunąć szwy wystarczy obtoczyć śrut w słoiku z benzyną ekstrakcyjną. 5min powolnego kręcenia w rękach i śrut gładziutki lśni jak jajeczka Azora na Wielkanoc.
Walther LG400 + Vortex DiamondBack 4-16x44 FFP
Awatar użytkownika
bladerunner
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 32
Rejestracja: 30 grudnia 2017, 14:21
Tematy: 0
Lokalizacja: okolice Łodzi
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: JSB Exact nadkalibrowy

Post autor: bladerunner »

Kol. Jano ta 8 to exact z tego roczku? Ja też mam exacta serii 8 która jest malinowa, tylko mój to Premium z 15 r ;laughing:
Jeśli bardzo dobrze na 42m te 15-16mm, to co będzie na 50m? Na AB będzie słabo.
Śrut który kupuję nie jest z wysyłki tylko ze sprawdzonego źródła i co z tego jak tak odlany jest w pudełku (nie pognieciony wewnątrz i bez zadziorów).

Kup ogórki na zagrychę, sitko, płyn do naczyń/benzynę i półprodukt jsb za ćwierć 100 i się baw by zrobić coś lepszego. Zapomniałem, przyda się jeszcze waga.

Nie mówimy, że jest zupełna tragedia bo jedna matryca/lufa w 10 strzałach wydziurkuje 10mm na 40m a inna 16mm. Jeśli to wystarczy to OK. Może być też lepiej. Ale śrut z "luźniejszej" matrycy to przegięcie za tą samą kasę.
Kilka opakowań tych lepszych i tak trzeba sprawdzić by coś trafić a do zachwytu daleko i jak koledzy, trzeba czarować, kręcić i myć bo 50-ka nie kłamie i prawdę Ci powie :shock:
3 x ... Walther
Łucznik wz.70/Diana mod 30R
Awatar użytkownika
jarni8
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 298
Rejestracja: 17 stycznia 2023, 22:34
Tematy: 10
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: JSB Exact nadkalibrowy

Post autor: jarni8 »

Przeczytałem cały wątek od deski do deski i ileż tutaj cennych wpisów! Słyszałem od czasu do czasu głosy płynące od ludzi że środowiska, że czasem mając nawet matryce z tym samym numerkiem możemy liczyć na przygody. Potwierdza to masa waszych wpisów z przed 5 lat jak i obecne doniesienia od strzelających na zawodach czy też testujących na potęgę (piję do Kacpra). Byłem sceptyczny do tych wpisów aż do ostatniego tygodnia. Ale od początku. Dobrałem matryce do lufy, nr 54260023 1 4.53 w Bohuminie. Kupiłem sobie chyba wtedy 14 paczek. Wystrzeliłem 7 i było cudo. Ostatnio na strzelnicy skończyłem 7 paczkę i od razu w połowie treningu otworzyłem 8ma. Efekt? Zero od razu delikatnie w inne miejsce, na chrono minus 3m/s, ciągle nieźle skupienie ale już deczko większe odskoki niż dotychczas. Kolejny trening to samo, więc to nie była forma dnia.

Morał?

Obecnie nie ma żadnych świętości, ŻADNYCH! Identyczny nr na paczce śrutu też do nich nie należy ;laughing: Ale z braku laku i tak zostaniemy przy JSB. Czy bym drugi raz jechał do Bohumina i dobierał? Tak. Tyle że już wiedziałbym, że nawet kupując tam z dosłownie pierwszej ręki i mając świeże wyniki z imadła w warunkach laboratoryjnych dla danej matrycy - dostaję nadzieję (a nie gwarancję!), że każda paczka będzie zawierać dokładnie ten sam śrut, który chwilę wcześniej latał idealnie na testach.
Weihrauch HW100T by Witboj + Falcon Endura S10i 1-10x24

Małopolski Klub Strzelecki Dragon LOK
Awatar użytkownika
zbisz41
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 403
Rejestracja: 19 stycznia 2016, 18:29
Tematy: 26
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: JSB Exact nadkalibrowy

Post autor: zbisz41 »

Dokładnie :-D
Kupiłem 5 paczek, odebrałem osobiście, zapakowane w folii połowa wagonu .
I tak: 1 fajnie , 2 super i ... trzecia środkowa gorzej, nie tylko śłabiej latała ale w tej puszcze było około 30-40 wadliwych śrutów ,gdzie w pozostałych góra 5 ..4 i 5 znowu ok :)
Jedna partia jeden wagon a ...
Walther LG+ Falcon 1-10x24 -*-FWB-150-*
"ten kto zajął ostatnie miejsce zawsze jest lepszy od tego, który nie brał udziału"
GraySaint
Awatar użytkownika
Kacper_Potocki
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1302
Rejestracja: 05 listopada 2022, 00:18
Tematy: 28
Lokalizacja: Kęty
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: JSB Exact nadkalibrowy

Post autor: Kacper_Potocki »

Wynika z tego, że choćbyśmy się pokichali spędzając dziesiątki godzin na testowaniu i wszystko jak najdokładniej sprawdzali, to możemy mieć tylko nadzieję, że otwierając kolejną paczkę będzie podobnie :) Pewności nie ma...

PS. Myślę, że pewność mają już tylko zawodnicy, którzy są sponsorowani przez JSB :) Zakłądam, że tam śrut dobierany jest jeszcze inaczej (indywidualniej niż na imadle).
Grupa BESKID TARGET
-------------------------------------------------------------------
Walther LG400 HFT | Walther LG400 BR | Beeman P17
Awatar użytkownika
Kacper_Potocki
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1302
Rejestracja: 05 listopada 2022, 00:18
Tematy: 28
Lokalizacja: Kęty
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: JSB Exact nadkalibrowy

Post autor: Kacper_Potocki »

Tylko jako ciekawostka. Przechronowałem cztery rózne śruty Exact 4,52 i tak:

Exact RS 15,2 J (255m/s)
Exact Express 16,2 J (252m/s)
Exact 16,3 J (244m/s)
Exact Heavy 17,0 J (225m/s)
Grupa BESKID TARGET
-------------------------------------------------------------------
Walther LG400 HFT | Walther LG400 BR | Beeman P17
Awatar użytkownika
binio
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 379
Rejestracja: 19 maja 2012, 10:58
Tematy: 4
Lokalizacja: Wodzisław Śl.
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: JSB Exact nadkalibrowy

Post autor: binio »

Byłem dzisiaj dobrać śrut dla mnie matryca najlepsza 19
Ostatnio zmieniony 06 października 2023, 20:38 przez binio, łącznie zmieniany 2 razy.
Air Arms S500 West Hunter 4-16x44 FFP
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Testy sprzętu - Wiatrówki”