Daystate Wolverine mk2 .177 chrono

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

ramiro1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 17
Rejestracja: 10 września 2011, 14:33
Tematy: 0
Lokalizacja: Ostrzeszów/Rosyth
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Daystate Wolverine mk2 .177 chrono

Post autor: ramiro1 »

Witam niedawno stałem się włascicielem Wolverina i postanowiłem postrzelać przez chrono i podzielić sie z wami wynikami i zapytać co o tym myślicie .
tak więc oddałem 100 strzałow przez kombro i otrzymełem różnice 6m/s w tym najlepsza dziesiątka to 2,1m/s a najgorsza to 4,4 m/s najniższy wynik to 230.7 najwyższy to 236,7

pierwsza dzisiątka 2.1m/s
druga 2,7m/s
trzecia 3,7m/s
czwarta 3,7m/s
piąta 4,4m/s
4,4m/s
2,3m/s
4,1m/s
2,8m/s
4,1m/s
Co o tym myślicie ?? amunicja to jsb premium
Awatar użytkownika
Ślubek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 606
Rejestracja: 14 marca 2014, 08:27
Tematy: 0
Lokalizacja: Janówek Pierwszy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Daystate Wolverine mk2 .177 chrono

Post autor: Ślubek »

Dokładność 2,3 m/s przy prędkości 230 m/s to 1% - moim zdaniem całkiem nieźle.

Według Chairgun, na dystansie 50 m przy takiej różnicy średni punkt trafienia zmieni się o 2 mm. Chyba Ci tyle wystarczy? :^)
Piaskun
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 57
Rejestracja: 05 maja 2014, 20:06
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Daystate Wolverine mk2 .177 chrono

Post autor: Piaskun »

Moim zdaniem w sprzecie za taka kase odchylenie Vo powinien miec -/+ 3m/s max (pomijam odchyl przy skrajnych wartosciach cisnienia w kartuszu). Moje stare HW100 tak trzymalo 8-) Z kolei elektroniki Ds potrafia jeszcze wiecej (chyba radecek mial dopracowana sztuke, nie wiem czy ok 1m/s nie trzymala). Niemiej 6 to nie tragedia. Pamietaj ze masz nowy karabinek - niech sie ulozy, postrzelaj spokojnie i za jakis czas sprawdz. Jak wypluje troche srutow to moze bedzie lepiej. Poczytaj angielskie fora, moze Ds Wv tak maja
Awatar użytkownika
kłapek
Ekspert Wiatrówki
Ekspert Wiatrówki
Reactions:
Posty: 1739
Rejestracja: 20 lutego 2006, 18:22
Tematy: 39
Lokalizacja: Grodków
Grupa: Ekspert Wiatrówki

Re: Daystate Wolverine mk2 .177 chrono

Post autor: kłapek »

Moim zdaniem słaby wynik w porównaniu do karabinów z rodowodem match, a bardzo dobry wynik jak na karabin rekreacyjny i do tępienia szkodników :-D
Jak sam sobie odpowiesz na pytanie w jakim celu kupiłeś karabin, to nie będziesz potrzebował naszej opinii :-D
Mój nowy terapeuta na imię ma can-am :-D
ramiro1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 17
Rejestracja: 10 września 2011, 14:33
Tematy: 0
Lokalizacja: Ostrzeszów/Rosyth
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Daystate Wolverine mk2 .177 chrono

Post autor: ramiro1 »

Dzięki za odpowiedzi ,zrobie jak piszecie ,wystrzelone dopiero około paczki śrutu więc może się troszkę poprawi ,ciągle szukam dobrego amo :) jak na razie na pierwszym miejscu jsb exact 4,50
Piaskun
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 57
Rejestracja: 05 maja 2014, 20:06
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Daystate Wolverine mk2 .177 chrono

Post autor: Piaskun »

Testowałeś Exacta 4,52 (zwykły lub express)? Mi zawsze najlepiej latał
Awatar użytkownika
PawelW
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7559
Rejestracja: 26 lutego 2006, 11:40
Tematy: 108
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Daystate Wolverine mk2 .177 chrono

Post autor: PawelW »

Moim zdaniem słaby wynik w porównaniu do karabinów z rodowodem match
Racja. Dla mnie akceptowalne odchyłki to max 1-1.5 m/s i tak chodzą nasze Daystate. Czy ktoś 'grzebał' w tym systemie ?
----------------------------------------
Nie pytaj, co rząd może zrobić dla ciebie, zapytaj, czy mógłby tego nie robić
ramiro1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 17
Rejestracja: 10 września 2011, 14:33
Tematy: 0
Lokalizacja: Ostrzeszów/Rosyth
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Daystate Wolverine mk2 .177 chrono

Post autor: ramiro1 »

Piaskun pisze:Testowałeś Exacta 4,52 (zwykły lub express)? Mi zawsze najlepiej latał
Mam zestaw testowy jsb plus kilka innych i 4,50 lata najcelniej
PawelW pisze:
Moim zdaniem słaby wynik w porównaniu do karabinów z rodowodem match
Racja. Dla mnie akceptowalne odchyłki to max 1-1.5 m/s i tak chodzą nasze Daystate. Czy ktoś 'grzebał' w tym systemie ?
Wiatrówka ma kilka dni ,ja osobiście nic nie grzebałem
Mikun
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 221
Rejestracja: 21 sierpnia 2016, 21:02
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Daystate Wolverine mk2 .177 chrono

Post autor: Mikun »

Witam! Mój Daystate Pulsar ma odchyłkę 1m/s . Różnica 6m/s jest nieakceptowalna,co tam ma się ułożyć,coś jest nie tak :shock: spróbuj podstawić inne chrono... Najlepiej lata u mnie Exact Heavy, a jak zupełnie bez wiatru lub hala to expres . Pozdrawiam.
HW 100 FSB. FX WILDCAT. KANDAR CP1 :-D Daystate Pulsar
Awatar użytkownika
Cin91
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 531
Rejestracja: 24 czerwca 2016, 06:33
Tematy: 0
Lokalizacja: Wyszków/Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Daystate Wolverine mk2 .177 chrono

Post autor: Cin91 »

Dodam swoje 3 grosze, a zapewne wsadzę kij w mrowisko.
1) Jak mierzycie te V0, że wam takie piękne odchyłki po 1m/s (czyli +/- 0,5/s) wychodzą, skoro sama niedokładność wagi Exacta potrafi spowodować dV=3m/s, a czasami nawet więcej.
Dla przykładu mój Dominator na śrucie prosto z paczki w 30 strzałach dVmax = 4 m/s. Tym samym śrutem, ale przeważonym i przesortowanym w przedziale 0,545 - 0,550g w serii 30-strzałowej dVmax = 1,4 m/s.

2) Zawsze to mówię i powtórzę - onanizacja stabilnością V0 nie przynosi nic poza mokrymi snami. Odchyłka rzędu max 5 m/s (tj. +/- 2,5 m/s) jest zupełnie niezauważalna w strzelectwie terenowym i rekreacyjnym.

3) Gdzie miejsce na błąd pomiarowy chronografu, który wynosi 0,5%?

4) Gdzie miejsce na błąd pomiarowy chronografu wynikający ze zmiany kąta strzału przez bramki (kolejne 0,5%)?

Na przykładzie mojego Walthera LGM-2 PCP (empirycznie sprawdzone):
- Exact o wadze 0,547g wystrzelony z V0 = 240 m/s uderzy w cel na 50m opadając 9,75 cm poniżej POA
- Exact o wadze 0,547g wystrzelony z V0 = 235 m/s uderzy w cel na 50m opadając 10,50 cm poniżej POA

Zatem różnica w opadzie wynosi... 7-8 mm na 50m, czyli de facto +/- 4 mm.
Dla zobrazowania - z taką odchyłką V0 bez problemu można wystrzelać skupienie 12-14mm na 50m. A to jest bardzo dobry wynik dla karabinu.

Na 40m ta różnica wynosi już tylko 4,5mm czyli średnicę śrutu (+/- 2,2mm)

Reasumując moje zdanie w temacie stabilności jest następujące:
1) im stabilniej karabin trzyma V0, tym lepiej świadczy o karabinie, ale skokami w pewnej normie nie ma co się przejmować zanadto, szczególnie w przypadku pomiarów dokonywanych na nieważonym śrucie strzelanym z ręki
2) pomiar powinien być dokonywany na ważonym śrucie z wykorzystaniem restu, gdyż kątowanie karabinka przy strzałach przez chrono np. radecka przekłamuje wyniki o nawet kilka m/s
3) skoki rzędu +/- 2,5m/s są akceptowalne i niezauważalne dla strzelca terenowego i rekreacyjnego - będą za to kluczowe dla strzelców BenchRest LV 50m
4) 95% opowieści o stabilności karabinków rzędu +/-0,5 m/s można między bajki włożyć :)

Dbajmy o sprzęty, dążmy do doskonałości, ale nie ma co się łamać, serio. V0 to nie wszystko ;)
Ostatnio zmieniony 22 listopada 2017, 09:40 przez Cin91, łącznie zmieniany 4 razy.
Walther LG400 + Vortex DiamondBack 4-16x44 FFP
wiki09
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 462
Rejestracja: 26 sierpnia 2014, 21:53
Tematy: 9
Lokalizacja: Gdynia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Daystate Wolverine mk2 .177 chrono

Post autor: wiki09 »

Brawo CIN , ha , coś czuję , że będzie mała burza .
Awatar użytkownika
PawelW
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7559
Rejestracja: 26 lutego 2006, 11:40
Tematy: 108
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Daystate Wolverine mk2 .177 chrono

Post autor: PawelW »

Burzy nie będzie. Każdy sądzi po sobie.
Jak mierzycie te V0, że wam takie piękne odchyłki po 1m/s (czyli +/- 0,5/s) wychodzą, skoro sama niedokładność wagi Exacta potrafi spowodować dV=3m/s, a czasami nawet więcej.
Normalnie, chrono Radecka, pozycja powtarzalna,
Gdzie miejsce na błąd pomiarowy chronografu wynikający ze zmiany kąta strzału przez bramki (kolejne 0,5%)?
nie ma miejsca bo Vo mierzy się ze stałej odległości, bez ruszania karabinka leżącego na płaszczyźnie, w stałych warunkach oświetleniowych - przynajmniej ja tak robię.
Na przykładzie mojego Walthera LGM-2 PCP
No i tu mamy zasadniczy błąd wywodu. Rozmawiamy o Daystate, z elektroniką stabilizującą Vo a nie o przerabianych Waltherach. W moim LG300XT - nie przerabianym, z czasów kiedy strzelałem 3/4 - byłem szczęśliwy jeżeli strzał od strzału różnił się o 2-3 m/sek.
No i na koniec:
Jak mierzycie te V0, że wam takie piękne odchyłki po 1m/s (czyli +/- 0,5/s) wychodzą, skoro sama niedokładność wagi Exacta potrafi spowodować dV=3m/s,
jakieś uzasadnienie ?? Skąd akurat te 3% ?? Cały ten wywód przypomina mi pewną scenę z serialu 'Alternatywy 4': (od 2:15) :-D

https://www.youtube.com/watch?v=l1-Bxg4El_E
Ostatnio zmieniony 22 listopada 2017, 15:44 przez PawelW, łącznie zmieniany 4 razy.
----------------------------------------
Nie pytaj, co rząd może zrobić dla ciebie, zapytaj, czy mógłby tego nie robić
Awatar użytkownika
Cin91
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 531
Rejestracja: 24 czerwca 2016, 06:33
Tematy: 0
Lokalizacja: Wyszków/Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Daystate Wolverine mk2 .177 chrono

Post autor: Cin91 »

1) pozycja powtarzalna jest ważna, ale nie wpływa na zneutralizowanie BŁĘDU chronografu, który sam w sobie wynosi do 0,5% - to błąd pomiarowy URZĄDZENIA, a nie wynikający z faktu światła, czy kąta strzału - te czynniki to dodatkowe % błędu

2) przerabiany LGM nie ma nic do tego, bo niczym nie różni się od NIEPRZERABIANEGO dowolnego Walthera z regulatorem 16J; do DayState'ów się nie odniosę, bo ich nie znam

3) wspominany przez Ciebie Walther najwyraźniej był (wybierz jedno): uszkodzony/źle nasmarowany, albo zwyczajnie - nietrzymający wagi exact połączony z błędem pomiarowym

4) różnicę ~3 m/s wziąłem z empirycznego testu polegającego na wystrzeleniu po 10 razy z trzech grup przesortowanych śrutów - tych trzymających 0,545-550 / <0,545 / >0,550 - pomiędzy seriami średnia prędkość różniła się właśnie o 3-4 m/s w zależności od grupy wagowej - właśnie taka odchyłka średnio wychodzi z nieważonego Exacta, jak strzelasz prosto z paczki i trafisz np. jeden śrut o wadze 0,532, a drugi o wadze 0,558g - a takie w dość licznej grupie trafiają się w paczce - przesortowałem 6 paczek Exacta do tetsów w ostatnich 2 miesiącach i przeprowadziłem kilka testów - zarówno tych dotyczących V0 jak i skupienia - tak, na 40m nie ma różnicy, czy ważony, czy nie :)

Wiedziałem, że mój wpis zaraz kogoś oburzy. Tylko ja nie teoretyzuję, a sprawdzam i podzieliłem się z wami swoimi obserwacjami.


Jeszcze jedna obserwacja, tym razem z wczoraj - śrut, który nie smakował Dominatorowi, tj. robiłem nim grupę 2cm na 16m!!! po umyciu i obtoczeniu w acetonie zaczął trafiać w punkt robiąć grupę 4,7-5mm na 16m :)
PawelW pisze:Cały ten wywód przypomina mi pewną scenę z serialu 'Alternatywy 4': (od 2:15) :-D
Pawle, podaję konkrety - dane, liczby, nie fantazjuję. Więc proszę - odnieś się w ten sam sposób - konkrety, dane, liczby :)
Ostatnio zmieniony 22 listopada 2017, 15:59 przez Cin91, łącznie zmieniany 1 raz.
Walther LG400 + Vortex DiamondBack 4-16x44 FFP
krystianzach
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 196
Rejestracja: 23 lipca 2014, 19:49
Tematy: 2
Lokalizacja: Zachełmie/Goleniów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Daystate Wolverine mk2 .177 chrono

Post autor: krystianzach »

PawelW pisze:
Moim zdaniem słaby wynik w porównaniu do karabinów z rodowodem match
Racja. Dla mnie akceptowalne odchyłki to max 1-1.5 m/s i tak chodzą nasze Daystate. Czy ktoś 'grzebał' w tym systemie ?
Pawle osobiście tam swoich dłoni nie wkładałem:) (wiesz co można zrobić z szajsu na moim przykładzie)
PawelW pisze:Rozmawiamy o Daystate, z elektroniką stabilizującą Vo a nie o przerabianych Waltherach.
Pawle błąd, wolverine nie posiada elektroniki.
Cin91 pisze:do DayState'ów się nie odniosę, bo ich nie znam
Radek więc najpierw sprawdź w wujku google jak zbudowany jest karabinek. Następnie odnieś się z głową po przemyśleniach na temat karabinka.
Piaskun pisze:Moim zdaniem w sprzecie za taka kase odchylenie Vo powinien miec -/+ 3m/s max (pomijam odchyl przy skrajnych wartosciach cisnienia w kartuszu). Moje stare HW100 tak trzymalo 8-)
Wynik całkiem przyzwoity.

ramiro1 odchyłki w przypadku Twojego karabinka są poprostu rewelacyjne.
Karabinek NIE POSIADA REGULATORA jedynie anti-bounce hammer. Jak dla mnie bomba.
Jeśli czujesz się na siłach wyciągnij zbijak, wyczyść i zwilż go delikatnie olejem aby nie rdzewiał. Podejrzewam że trzeba będzie jeszcze wypolerować końcówki sprężyny zbijaka.
Powinno trochę pomóc.
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 22 listopada 2017, 17:50 przez krystianzach, łącznie zmieniany 1 raz.
Było: Hatsan 90 --->Daystate X2 -->HW97--> Walther Lg Dominator
Jest: Diana 75 03'82 i coś jeszcze 8-)
Awatar użytkownika
PawelW
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7559
Rejestracja: 26 lutego 2006, 11:40
Tematy: 108
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Daystate Wolverine mk2 .177 chrono

Post autor: PawelW »

Pawle błąd, wolverine nie posiada elektroniki.
Krystian, ja nie pisałem o Wolverinie a o naszych Daystate, cytuję: "Dla mnie akceptowalne odchyłki to max 1-1.5 m/s i tak chodzą nasze Daystate"
Pawle, podaję konkrety - dane, liczby, nie fantazjuję. Więc proszę - odnieś się w ten sam sposób - konkrety, dane, liczby
Ja nie fantazjuje. Pisząc Daystate miałem na myśli nasze MK3. Wielokrotnie testowałem je - potem przestałem, uznając, że to bez sensu. Jadę na zawody, idę na chrono i mogę się założyć ile będzie. Podniosłeś temat błędów kąta chrono, ja napisałem, że błędem jest jeżeli karabinek zmienia za każdym strzałem pozycję względem chrono. Mój spoczywa nieruchomo.
Ale - cała ta nasza dyskusja, przypominająca jak żywo moje dzieciństwo czyli zawody kto wyżej nasika na ścianę, nic nie wnosi do PYTANIA NASZEGO KOLEGI o przyczyny sporych rozrzutów prędkości początkowej Jego Karabinka. Proponuję porzucić, póki pora, lub przenieść na inny grunt tę dyskusję a skupić się na pomocy Ramiro1.
Ostatnio zmieniony 22 listopada 2017, 18:17 przez PawelW, łącznie zmieniany 1 raz.
----------------------------------------
Nie pytaj, co rząd może zrobić dla ciebie, zapytaj, czy mógłby tego nie robić
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Testy sprzętu - Wiatrówki”