Pierwsza sprężyna

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Paweł1978
Reactions:
Posty: 5
Rejestracja: 14 kwietnia 2016, 21:26
Tematy: 2
Lokalizacja: Śląsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Pierwsza sprężyna

Post autor: Paweł1978 »

Proszę o pomoc w wyborze sprężyny Weihrauch 97, czy Air Arms tx200 ??? czy pro sport?
Awatar użytkownika
Cin91
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 531
Rejestracja: 24 czerwca 2016, 06:33
Tematy: 0
Lokalizacja: Wyszków/Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Pierwsza sprężyna

Post autor: Cin91 »

Nie chce wyjść na bufona, ale to jest temat rzeka, o którym napisano tu jak i na innych forach całe księgi.

Wybór pomiędzy tymi 3 karabinkami to jak wybór pomiędzy koszulami do garnituru - wybierz ten, który ci najbardziej pasuje, bo jeżeli chodzi o ich kulturę pracy, niezawodność i celność, to są na tym samym poziomie. Jednak jeden woli blondynki, drugi brunetki, a trzeci chłopców - to kwestia osobistych preferencji. Dokładnie tak samo jest z tymi karabinkami.

Niemniej, aby cieszyły strzelaniem jeszcze bardziej, każda z nich wymaga minimum przeglądu zero - mycie i poprawne smarowanie. A jeżeli mają pracować perfect i niezawodnie, a jednocześnie cieszyć kulturą pracy i cyklem strzału - podstawowy tuning.
Walther LG400 + Vortex DiamondBack 4-16x44 FFP
Paweł1978
Reactions:
Posty: 5
Rejestracja: 14 kwietnia 2016, 21:26
Tematy: 2
Lokalizacja: Śląsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pierwsza sprężyna

Post autor: Paweł1978 »

Dzięki za pomoc :-? dawno mnie tu nie było i troszkę wypadłem z tematu sprężyn dlatego pytam ;laughing: myślę że padnie na tx 200.
Awatar użytkownika
Cin91
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 531
Rejestracja: 24 czerwca 2016, 06:33
Tematy: 0
Lokalizacja: Wyszków/Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Pierwsza sprężyna

Post autor: Cin91 »

TX200 posiadałem w wersji HC po pełnym Hoganizowaniu. Będe polecał - rewelacyjny karabinek.
Walther LG400 + Vortex DiamondBack 4-16x44 FFP
ben_sage
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 981
Rejestracja: 17 lutego 2010, 20:36
Tematy: 18
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pierwsza sprężyna

Post autor: ben_sage »

Jako były posiadacz obu ja bym wziął 97kę mnie lepiej pewniej siedzi w łapach , jest moim ładniejsza i sporo tańsza a śrutu też trzeba sporo kupić żeby znaleźć lepszy więc zostanie na duży zapas lub lepszą optykę.
Obie tak samo celne. W txie upierdliwa jest blokada z boku i mniej wygodny port ładowania jak w hw co w dłuższej perspektywie jednak wkurza.
Jest jeden długi wątek polecam się z nim zapoznać Hw97 vs TX.
Awatar użytkownika
wiatq
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 156
Rejestracja: 14 maja 2016, 18:53
Tematy: 5
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pierwsza sprężyna

Post autor: wiatq »

TX200 czy HW97 - niestety polecam TXa i to w wersji HC ... jakiś taki składniejszy dzięki krótszej lufie. Co do blokady w TXie to nie jest jakiś problem a w zasadzie żaden problem - wyatarczy wiatrówkę trzymac w odpowiedni sposób aby odblokowywanie stało się automatyzmem - ja gdy biorę jakąkolwiek wiatrówkę w rękę łapię się na tym że palce odruchowo dociskają mi osadę w miejscu gdzie w TXach jest blokada :-D
A czy może ProSport - tu cena zdecydowanie wyższa, wygląd ładniejszy, ale znowu naciąg jakiś taki jak dla mnie jak proteza - ale poza tym ładna tylko droższa więc wybór należy do Ciebie.

D tej listy aby Ci utrudnić życie dorzuciłbym do listy Walther LGU Master - najnowsza konstrukcja (zaprezentowana bodajże w 2015) całkiem solidna, ma oczywiście swoje ułomności jak każdy karabinek ale można go spokojnie do tej listy dorzucić i brać pod uwagę. Ale ja i tak brąłbym TXa HC ;)
Ostatnio zmieniony 11 kwietnia 2017, 06:51 przez wiatq, łącznie zmieniany 1 raz.
Zagorek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 466
Rejestracja: 17 maja 2016, 23:21
Tematy: 16
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pierwsza sprężyna

Post autor: Zagorek »

Strzelałem z HW a Armsy tylko przymierzałem a w końcu wybrałem Walthera LGU i nie żałuję.
Walther LGU + Vortex diamondback hp 3-12x42
BMK 40 + Vortex crossfire 6-18x44
http://www.lubelskieforumstrzeleckie.pl/index.php
Awatar użytkownika
wiatq
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 156
Rejestracja: 14 maja 2016, 18:53
Tematy: 5
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pierwsza sprężyna

Post autor: wiatq »

Zagorek pisze:Strzelałem z HW a Armsy tylko przymierzałem a w końcu wybrałem Walthera LGU i nie żałuję.
LGU, TX i 97 to bardzo dobre karabinki - najlepsze w sprężynach (Prosiaka pomijam ze względu na zdecydowanie wyższą cenę) więc wybór konkretnego modelu to osobnicza sprawa i indywidualny wybór. Co będę ja polecał już chyba wiadomo (bardzo cichutko tylko się powtózę - bierz TX200HC :621: ) więc nie polecę ale którykolwiek z tych karabinków wybierzesz będziesz zadowolony.
Awatar użytkownika
TZ
Ekspert Wiatrówki
Ekspert Wiatrówki
Reactions:
Posty: 4743
Rejestracja: 30 listopada 2002, 08:15
Tematy: 159
Grupa: Ekspert Wiatrówki

Re: Pierwsza sprężyna

Post autor: TZ »

Proponuję ciągnąć dalej ten temat:
http://forum-bron.pl/viewtopic.php?f=12&t=56358
Bo w tym miejscu, to testy a nie dylematy :wink: tamten temat zaś jak najbardziej aktualny i żyje cały czas.
Pozdr,
TZ
PFTA/WKFT więcej wiatru, trochę nitro
damian.xx
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 26
Rejestracja: 31 marca 2017, 09:23
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pierwsza sprężyna

Post autor: damian.xx »

MrCzepik pisze:Oba karabinki są wspaniałe HW i TX200 z wersji mk3. Ja mam HW97KT a kolega na TXa i nie wiem do dziś które jest lepsze albo celniejsze ☺ Wazne co sie komu podoba i co komu lepiej lezy ☺
Miałem przyjemność mieć w łapskach oba. co prawda tylko w sklepie, ale już się oko cieszyło.
Naprawdę piękny sprzęt. Jeśli chodzi o sam wygląd to mi bardziej pasuje TX. Ale znając siebie gdybym miał kupować to wybrałbym tańszego HW.
damian.xx
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 26
Rejestracja: 31 marca 2017, 09:23
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pierwsza sprężyna

Post autor: damian.xx »

no i to jest świetne podejście, żeby kupić coś dla rywalizacji pomiędzy tymi dwoma karabinkami!
ben_sage
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 981
Rejestracja: 17 lutego 2010, 20:36
Tematy: 18
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pierwsza sprężyna

Post autor: ben_sage »

Paweł a może pomysł nad klasycznym naciągiem jeśli ma być to twoja pierwsza sprężyna będziesz na pewno bardziej zadowolony Klasyczne łamańce są dużo wygodniejsze w ładowaniu śrutu bez porównania. ma to nie małe znaczenie przy strzelaniu dla przyjemności no ale każdy inaczej ją widzi.

Tx i hw97k nie odejmując z potencjału to takie snobistyczne karabinki owszem dobre ale co dziennego użytku przy grillu czy gdzieś na działce to nie bardzo. Dosyć szybko kończą na targowisku. Jeśli myślisz o jakiejś większej rywalizacj zawodach czy konkurowaniu z pcp to bierz.
FireFighter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 540
Rejestracja: 22 czerwca 2015, 16:39
Tematy: 23
Lokalizacja: Vietnam - Hanoi
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pierwsza sprężyna

Post autor: FireFighter »

A ja powiem tak bierz którąś z tych: Air Armsa TX 200 MK3 lub HC, albo HW 97K lub KT, Walthera LGU, ProsPorta nie polecam ze względu na dźwignię napinania i późniejsze z nią problemy (chociaż tylko o tym czytałem) 8-)
Łamańca sobie kupisz później albo PCP jak "choroba" wciągnie a wciągnie 8-)
Do grilla to można na targu kupić za 200-300zł, ale nie o to chyba w tym chodzi 8-)
Ostatnio zmieniony 12 kwietnia 2017, 20:16 przez FireFighter, łącznie zmieniany 1 raz.
" Wojna jest tam , gdzie młodzi i głupi dają się wrobić starym i zgorzkniałym durniom w zabijanie ludzi " KONRAD ADENAUER
Odwaga to panowanie nad strachem, a nie brak strachu.
Awatar użytkownika
Cortez
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3702
Rejestracja: 01 grudnia 2007, 15:24
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pierwsza sprężyna

Post autor: Cortez »

FireFighter pisze:...ProsPorta nie polecam ze względu na dźwignię napinania i późniejsze z nią problemy (chociaż tylko o tym czytałem)...
...no właśnie...tylko czytałeś - więc czemu "nie polecasz"???. :027:
Daystate Merlyn S + SS 10x42/Nitrex 3-9x42
FireFighter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 540
Rejestracja: 22 czerwca 2015, 16:39
Tematy: 23
Lokalizacja: Vietnam - Hanoi
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pierwsza sprężyna

Post autor: FireFighter »

Bo nie lubię jak mi coś nienaturalnie odstaje z karabinka :)
A po za tym ktoś mi kiedyś gadał przez tel, że SM LOP33C pasuje do vortexa crossfire II no i nie pasował, niby wiedział co mówi, ale to tak odbiegając od tematu :)
Więc czasami lepiej poczytać i się coś dowiedzieć, bo nawet w bajkach jest trochę prawdy 8-)
Ostatnio zmieniony 12 kwietnia 2017, 21:11 przez FireFighter, łącznie zmieniany 1 raz.
" Wojna jest tam , gdzie młodzi i głupi dają się wrobić starym i zgorzkniałym durniom w zabijanie ludzi " KONRAD ADENAUER
Odwaga to panowanie nad strachem, a nie brak strachu.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Testy sprzętu - Wiatrówki”