CZ200S - 52,5m zamknięta hala

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Awatar użytkownika
Szuwarek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 134
Rejestracja: 18 kwietnia 2016, 21:46
Tematy: 11
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

CZ200S - 52,5m zamknięta hala

Post autor: Szuwarek »

CZ200S Regulowana
Exact 4,52
dystans - 52,5m
Leżąca z trójnogu Vanguard Porta Aim
10 strzałów
Zamknięta hala

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Myślę, że całkim fajnie to wyszło :)
jurek40b
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3027
Rejestracja: 09 marca 2007, 20:24
Tematy: 113
Lokalizacja: Otmuchów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ200S - 52,5m zamknięta hala

Post autor: jurek40b »

Mam ochotę na cz200. Kiedyś gdzieś w czeluściach iwebu, czytałem post Yara, dotyczący cezetki. I był pozytywny. A twój wynik mnie utwierdza. Kto wie,moze moje hw80 sprzedam i kupię cztkę .
Kruszynka na sterydach jest ok.Marksman też daje radę.
Seamaster
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 322
Rejestracja: 05 listopada 2011, 10:45
Tematy: 10
Lokalizacja: Międzychód
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ200S - 52,5m zamknięta hala

Post autor: Seamaster »

Jurek, czekamy na "kupiłem dziś CZ200" :)
Krzysztof
Awatar użytkownika
Cin91
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 531
Rejestracja: 24 czerwca 2016, 06:33
Tematy: 0
Lokalizacja: Wyszków/Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: CZ200S - 52,5m zamknięta hala

Post autor: Cin91 »

Powtierdzam, tak było. Ale wydaje mi się Maćku, że miałeś ze dwie serie ciaśniejsze na tym strzeolaniu niż ta tutaj. Poszukaj papierków. Co nie zmienia faktu, że CeZeta mnie zamurowała :D
Walther LG400 + Vortex DiamondBack 4-16x44 FFP
Seamaster
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 322
Rejestracja: 05 listopada 2011, 10:45
Tematy: 10
Lokalizacja: Międzychód
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ200S - 52,5m zamknięta hala

Post autor: Seamaster »

Co do modułu spustu w CZ200 nie mam jakiegoś "patentu" - pasuje mi taki jaki jest, przy pierwszym karabinku nic nie regulowałem bo było bardzo dobrze, drugi karabinek ustawiłem za pomocą śrub regulacyjnych tak by działał podobnie - chodzi miękko i przewidywalnie - tak lubię. Brak mi trochę języka 3D, ale jakoś to przeżyję :wink:
Krzysztof
Awatar użytkownika
Cin91
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 531
Rejestracja: 24 czerwca 2016, 06:33
Tematy: 0
Lokalizacja: Wyszków/Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: CZ200S - 52,5m zamknięta hala

Post autor: Cin91 »

Dla mnie problemem Czeszki jest to, że spust jest za twardy. Pomijam, że działa na zasadzie "click'n'shot", bo jest to spoko, tylko, żeby kliknięcie wymagało mniejszego nacisku.

A tak poza tym, no cóż :) Taka Cezetka to bardzo fajna z tanich opcji. Bo nawet używkę za 1400 zł można podszykować, dołożyć rega i zamknąć się w 1800 zł, mając fajny, lekki i celny karabinek, z którym można powalczyć na zawodach HFT.
Walther LG400 + Vortex DiamondBack 4-16x44 FFP
Awatar użytkownika
mildot
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1398
Rejestracja: 01 września 2011, 12:35
Tematy: 44
Lokalizacja: Bemowo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ200S - 52,5m zamknięta hala

Post autor: mildot »

Ja patrzę bardziej od strony match. Mam CZ200T. Spust da się ustawić bardzo lekko. Jego praca jest bardzo poprawna, ale w bezpośrednim porównaniu ze spustem klasy match trochę mu brakuje. Nie tyle jednak, żeby go dyskwalifikować.

Dla mnie niestety CZ w wersji T, czyli niemal to samo co Green, jest za mała do strzelania KPn. Poprawę złożenie nie będzie możliwe bez sporego dodatkowego dystansu pod stopką. Idealny za to będzie to karabinek dla moich juniorów jak osiągną właściwy wiek 11-12 lat na rozpoczęcie zabawy w strzelectwo.

Sama konstrukcja zrobiła na mnie duże wrażenie - jest bardzo przemyślana prosta i niezawodna.
Wersja CZ200 Green urzekła mnie wizualnie. Od momentu kiedy się pojawiła walczę z pokusą nabycia takiej.... rozsądek na razie wygrywa bo mam już z czego strzelać i zalegałaby jedynie w kącie.

Ale polecam jak ktoś lubi lekkie, poręczne karabinki. Albo ma problemy z kręgosłupem i potrzebuje lekkiego karabinka.
Strzelam... bo lubię. ;)
Awatar użytkownika
Szuwarek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 134
Rejestracja: 18 kwietnia 2016, 21:46
Tematy: 11
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ200S - 52,5m zamknięta hala

Post autor: Szuwarek »

Co do osady mam nieco inne zdanie. Standardowo jest ona zmontowana z 4mm dystansem na stopce. W tej konfiguracji odległość stopka-spust jest nawet większa niż w moim LGU i Wolfie (jeszcze nie przykładałem do 77k). Ja zamieniłem podkładkę baki z podkładką stopki 8->4mm powiększając ten wymiar i jest lepiej (moja kwadratowa gęba potrzbuje mniej pod baką). Ale chciałbym jeszcze jakieś 3-4mm więcej na stopce. Sam chwyt jest super jak dla mnie.

Prostota CZ200 jawi się, jako siła tego karabinka i podstawa do jego dobrych wyników. Tam po prostu nie ma zbędnych elementów. Po dodaniu regulatora robi się naprawdę dobrze!

Możesz mi wyjawić twoją metodę ustawiania spustu.

Pozdrawiam
Maciek
Awatar użytkownika
mildot
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1398
Rejestracja: 01 września 2011, 12:35
Tematy: 44
Lokalizacja: Bemowo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ200S - 52,5m zamknięta hala

Post autor: mildot »

Z tą metodą to będzie trochę problem... :shame: ...bo ja nie poprawiałem tego spustu... tak dostałem po poprzedniku... i jeszcze go nie rozbierałem... ;)
Mogę się jedynie podzielić tym co widać z zewnątrz... więc na pewno spust jest wyraźnie dwustopniowy. Przed pierwszym stopniem nie ma żadnych luzów języka. Nie buja się też na boki, za to ładnie chodzi przód tył. Czy było to poprawiane po fabryce - nie wiem...
Pierwsza droga jest dość krótka.
Drugi opór wyraźny i bardzo krótka droga - ciut tylko dłuższa od matchowych spustów. Za to mniej równa - jest tak. ze potrzeba nieco więcej siły w pierwszym momencie - co by świadczyło o potrzebie przyjrzenia się kontaktowi dźwigni spustu z zaczepem bijnika... hmm... lub śrubek spustu z powierzchnią tej dźwigni - gdzieś cosik lekko haczy... ale może ja to wyczuwam bo mam palce "zboczone" na spustach FWB, Moriniego... ;)
Śrubę regulacji siły drugiego stopnia (ta za spustem) mam prawie całkiem wykręconą. Nie mierzyłem wagi spustu, ale drugi stopień raczej nie ma więcej jak 70-100g.

Miałem inne rzeczy do roboty więc nie zaglądałem do tego egzemplarza. Nie wiem czy tak jest fabrycznie, czy jakiś dobry spec się za niego brał - ale wszystko chodzi baaardzo ładnie. Nie ma więc potrzeby grzebać poza tym jednym niuansikiem wspomnianym wyżej.

Piszę o spuście tyle, żeby uczulić użytkowników, szczególnie egzemplarzy używanych, że krążą bardzo paskudne informacje na temat spustu CZ200. Mój egzemplarz ani trochę ich nie potwierdza. Natomiast przy okazji znalazłem OPIS TUNINGU SPUSTU CZ200 który może wiele wyjaśniać...
Moja opinia o tym co zostało tam napisane jest taka, że to jakaś straszliwa aberracja... grzech przeciw CZ200...
Napisał to ktoś, kto za krzynkę nie rozumiał jak ten spust jest skonstrowany i jak ma działać. Gdybym dostał CZ po takim "tjuningu: to tez bym miał o niej złe zdanie...
Strzelam... bo lubię. ;)
FireFighter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 540
Rejestracja: 22 czerwca 2015, 16:39
Tematy: 23
Lokalizacja: Vietnam - Hanoi
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ200S - 52,5m zamknięta hala

Post autor: FireFighter »

Super wynik i super karabinek 8-)
Gratulacje. :piwo:
" Wojna jest tam , gdzie młodzi i głupi dają się wrobić starym i zgorzkniałym durniom w zabijanie ludzi " KONRAD ADENAUER
Odwaga to panowanie nad strachem, a nie brak strachu.
Awatar użytkownika
Grey
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 91
Rejestracja: 13 czerwca 2009, 22:34
Tematy: 4
Lokalizacja: okolice Krakowa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ200S - 52,5m zamknięta hala

Post autor: Grey »

Która CZ200S ma lepszą osadę wersja hunter czy fs ,Gren jest trochę za droga
Air Arms Pro Sport,Walther LGV,RWS Diana 54 Air King ,Hammerlli AR 50 Pro,HW 98FT ;laughing: i pełna szafa :piwo:
Awatar użytkownika
Szuwarek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 134
Rejestracja: 18 kwietnia 2016, 21:46
Tematy: 11
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ200S - 52,5m zamknięta hala

Post autor: Szuwarek »

Też się zastanawiałem którą wybrać. Dla mnie chwyt w Hunter był zdecydowanie mniej wygodny. W Green i FS jest on taki sam. Różnica jest w regulowanej bace i stopce. Ta ostatnia wydłuża o około 2,5cm dystans stopka-spust co czyni ten karabinek naprawdę wygodnym i wbrew obiegowym opiniom wcale nie takim małym.
tede80
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 45
Rejestracja: 11 lipca 2014, 10:48
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZ200S - 52,5m zamknięta hala

Post autor: tede80 »

Niesamowity wynik, aż przychodzi chęć na powrót do strzelania z karabinka :one:
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Testy sprzętu - Wiatrówki”