Walther LGM-2 PCP test 50m

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

ben_sage
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 981
Rejestracja: 17 lutego 2010, 20:36
Tematy: 18
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Walther LGM-2 PCP test 50m

Post autor: ben_sage »

Wszyscy się ucieszymy? nikt ? wyczuwam tutaj paszkwila, sam sobie poszukaj.
Jeśli poświęcam czas ? a może przynieść chusteczkę?
Nie moja wina że dla ciebie po za zasięgiem ale żółć zachowaj dla siebie.
rokasa58
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 595
Rejestracja: 25 lutego 2016, 10:34
Tematy: 4
Lokalizacja: Okolice Wrocławia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Walther LGM-2 PCP test 50m

Post autor: rokasa58 »

Naprawdę chciałbym zobaczyć taki wynik ze sprężynach na tym dystansie. Sam posiadam dwie sprężyny, ale dla mnie jest to absolutnie poza zasięgiem z takiego sprzętu (a obie są bardzo dopracowane).


Pozdrawiam
Maciek[/quote]

Piszesz i masz.

:516:
ONE SHOOT ONE MOMMENT NO MISS
Awatar użytkownika
Szuwarek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 133
Rejestracja: 18 kwietnia 2016, 21:46
Tematy: 11
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Walther LGM-2 PCP test 50m

Post autor: Szuwarek »

Dzięki rokasa58. Ale niestety takie uroki sprężyny jak na tym filmie widać "10mm off" od celu wielkości 34mm. Z mojego LGU też jak będę miał dobry dzień 5PLN wystrzelam, czyli jakieś 23mm. Jest to nadal 2 razy więcej od wyniku Radka.

ben_sage nie wiem, dlaczego widzisz w mojej wypowiedzi „żółć”. Pozostawiam to do osądu pozostałych czytających.

Jeśli ktoś uważa, ze moje wypowiedzi noszą znamiona paszkwila proszę dajcie mi znać.

ben_sage Niestety, jako jedyny w ramach tego tematu krytykujesz bez jakiejkolwiek próby uzasadnienia swoich racji.
Aligatius pokazał swój wynik w ramach porównania – szacun!
Seamaster również. Na marginesie jak coś takiego strzelasz z otwartych rewelacja i szacunx2!

ben_sage nie potrzebuje od ciebie chusteczki. "sam sobie poszukaj" brzmi jakbyś sam jej potrzebował.

Pozdrawiam
Maciek
Awatar użytkownika
Cin91
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 531
Rejestracja: 24 czerwca 2016, 06:33
Tematy: 0
Lokalizacja: Wyszków/Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Walther LGM-2 PCP test 50m

Post autor: Cin91 »

I to w sumie na tyle. Podpisuję się pod słowami Maćka obiema nogami.
A filmik z koreczkami doopy nie urywa, bo sam TX200HC tak strącałem kapselki na 50m.
Walther LG400 + Vortex DiamondBack 4-16x44 FFP
Zagorek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 466
Rejestracja: 17 maja 2016, 23:21
Tematy: 17
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Walther LGM-2 PCP test 50m

Post autor: Zagorek »

Wynik jest miodny i już. Nie znaczy to, że nie można tak z innych. Na samym początku jest napisane o dobroci lufy, która miała być niby nie bardzo. Test potwierdza, że jest ok i tyle. Ze sprężyny takich wyników nie widziałem na takim dystansie i chętnie zobaczę. Co do kapsli na 50 m ze sprężyny to żaden wyczyn nawet dla mnie. Trafianie powtarzalnie na znanym dystansie w kapsla przy dobrych warunkach nie stanowi problemu. Skupienie w 10 strzałach to całkiem inna bajka. Nie próbowałem tarczki powyżej 40 m ale z ciekawości popróbuje. Powtarzalnie skupienie na 30 m z LGU w 10 strzałach robię bez problemu pod 2 a nawet 1 gr w hali na co mogę przedstawić wielu świadków ale z każdym metrem dalej już jest gorzej. Jeszcze raz gratulacje a dla wyników z otwartych to już wstyd by było wielu z dobrą lupką i tu szacun po wielokroć.
Walther LGU + Vortex diamondback hp 3-12x42
BMK 40 + Vortex crossfire 6-18x44
http://www.lubelskieforumstrzeleckie.pl/index.php
ben_sage
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 981
Rejestracja: 17 lutego 2010, 20:36
Tematy: 18
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Walther LGM-2 PCP test 50m

Post autor: ben_sage »

Ustaw kapsle na 50m i pokaż skoro nie wierzysz w serie z dobrej sprężyny w 10gr lub podobnie w 2 groszach na 50m to wątpię w te twoje bez problemu. Zresztą tak samo potwierdzona informacja jak 2 czy 1 grosz w hali. To może wpierw się zdecyduj ile. A co do hali nie znam takiej konkurencji więc lepiej było by od razu karabin wsadzić w imadło i tyle.

To był mój wynik ale mój kolega zrobił lepszy niestety nie pamiętam szczegółów.
Tx fabryka bazar 3-9x40
50m exact 4,51 seria 10 strzałowa
Niestety jeden strzał mi nie wyszedl,gdyby nie on było by 2cm na 1cm a z tym strzelem wyszło w kwadracie 2cm na 2 cm

Tak więc śmiem twierdzić że z dobrych sprężyn a tym bardziej po tuningu są możliwości wykonania w warunkach nie plenarnych podobnych wyników a znam wielu lepszych od siebie.
Ostatnio zmieniony 31 marca 2017, 18:35 przez ben_sage, łącznie zmieniany 1 raz.
Zagorek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 466
Rejestracja: 17 maja 2016, 23:21
Tematy: 17
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Walther LGM-2 PCP test 50m

Post autor: Zagorek »

Ben_sage czytaj i myśl a potem pisz. i Jeszcze raz pomyśl i jeszcze raz. To naprawdę nie boli - spróbuj. Kapsel a 10 gr czy 2 grosze to drobna różnica. Ponadto piszesz po raz kolejny a ani razu nie pokazałeś tego skupienia ze sprężyny. A 2 czy 1 gr w hali dotyczy 30 m i dalej coraz gorzej. Widzisz wielką różnicę w 2 a 1 gr a nie widzisz w kapsel a 10 czy 2 gr. Ty się chłopie ogarnij. Kolejne porównanie do hali a z imadła też maleńka różnica. Hala aby ustawić parametry np. lunety w stabilnych warunkach a nie konkurencja. Daj w końcu te dowody na 50 m ze sprężyny a do tej pory czytaj i myśl.
Walther LGU + Vortex diamondback hp 3-12x42
BMK 40 + Vortex crossfire 6-18x44
http://www.lubelskieforumstrzeleckie.pl/index.php
Seamaster
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 322
Rejestracja: 05 listopada 2011, 10:45
Tematy: 9
Lokalizacja: Międzychód
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Walther LGM-2 PCP test 50m

Post autor: Seamaster »

Dziękuję Panowie :wink: - te wyniki z "otwartych" to efekt wielu dobrych rad kolegów z tego forum, i wielu godzin spędzonych potem na strzelaniach. Bardzo polecam taką zabawę - strzelanie "po staremu" - muszka/szczerbinka daje sporo satysfakcji, zwłaszcza jak są dobre rezultaty. I jest jeszcze coś fajnego - strzelasz, potem spacer do tarcz, i dopiero widzisz coś narobił :) Nigdy nie udało mi się przekroczyć 90 pkt choć bardzo się starałem, piąty rok już będę próbował teraz ;laughing:
Cin - wyniki z Walthera świetne, ćwicz, masz potencjał i sprzęt ...i najważniejsze że Cię to cieszy :piwo:
Krzysztof
Awatar użytkownika
Szuwarek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 133
Rejestracja: 18 kwietnia 2016, 21:46
Tematy: 11
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Walther LGM-2 PCP test 50m

Post autor: Szuwarek »

Seamaster dlatego po krótkiej chwili słabości i chęci sprzedaży zostawiłem sobie jednak HW77K. Nawet jeszcze bardziej poprawiłem :)

Też uważam, że otwarte są super. I tak jak powiedziałeś inaczej się buduje przy ich użyciu umiejętności. Skupiasz się na oddaniu tego jednego idealnego strzału za każdym razem nie widząc na tarczy poprzedniego. Więc nie starasz się podświadomie korygować wyniku. To buduje powtarzalność.

Dość często (2-3 razy) w tygodniu strzelam z krótkiej WBP z otwartych oczywiście i tym bardziej doceniam ten wynik.

Pozdrawiam
Maciek
Awatar użytkownika
Szuwarek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 133
Rejestracja: 18 kwietnia 2016, 21:46
Tematy: 11
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Walther LGM-2 PCP test 50m

Post autor: Szuwarek »

Tak wyglądają historyczne wyniki z dobierania śrutu dla LGU. Miejsce to samo. Dystans 50m.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Może znajdę jeszcze tarcze z Expresa 4,52 były nieco lepsze i oscylowały powtarzalnie w okolicach 5PLN.
Ostatnio zmieniony 31 marca 2017, 19:17 przez Szuwarek, łącznie zmieniany 1 raz.
ben_sage
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 981
Rejestracja: 17 lutego 2010, 20:36
Tematy: 18
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Walther LGM-2 PCP test 50m

Post autor: ben_sage »

Gdzie się znajduje ten parking jak to nie tajemnica?
Awatar użytkownika
Szuwarek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 133
Rejestracja: 18 kwietnia 2016, 21:46
Tematy: 11
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Walther LGM-2 PCP test 50m

Post autor: Szuwarek »

W jednym z warszawskich biurowców. Jako, że jest to kwestia gentlemen's agreement z ochroną wolałbym zostawic to niedopowiedziane.
Awatar użytkownika
Michaus
Moderator globalny
Moderator globalny
Reactions:
Posty: 1394
Rejestracja: 20 maja 2010, 14:04
Tematy: 69
Lokalizacja: Pabianice
Grupa: Moderatorzy globalni

Re: Walther LGM-2 PCP test 50m

Post autor: Michaus »

ben_sage pisze:Niestety jeden strzał mi nie wyszedl,gdyby nie on było by 2cm na 1cm a z tym strzelem wyszło w kwadracie 2cm na 2 cm
To ma swoją nazwę: "konfabulacje", czyli jakby babka miała wąsy, to by była dziadkiem.
Ja też byłbym niezłym strzelcem, gdyby nie te strzały, które czasem nie wychodzą. :-D
ben_sage pisze:Ja kończę.
Deklarowałeś na poprzedniej stronie, że kończysz z wypowiedziami w tym temacie, a przynajmniej tak można było zrozumieć Twój wpis.
Wielka szkoda, że tak się nie stało. Pewien premier powiedział kiedyś, że mężczyznę poznaje się po tym jak kończy...

Twój agresywny / napastliwy ton jest trochę nie na miejscu, a treść ociera się o trolling.
Spuść nieco pary, pójdź postrzelać..., ładna pogoda się zapowiada.

Ja za parę dni posprzątam ten temat z oftopu i hejtu oraz wpisów, które nic nie wnoszą.
Mam nadzieję, że zrozumiesz, jeśli nie - szukaj chusteczek i nie mów, że nie ostrzegałem.
"Nie muszę wyważać drzwi co już zostały wyważone."
ben_sage
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 981
Rejestracja: 17 lutego 2010, 20:36
Tematy: 18
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Walther LGM-2 PCP test 50m

Post autor: ben_sage »

Nie napisałem że zrobiłem takie same, tylko że można podobne zrobić w moim przypadku brakło niewiele ale to plener i wystarczy byle wiaterek.
Dalej twierdze że jak na walthera przeciętnie.

Babki z wąsami mnie nie interesują.

A kończę w odpowiedzi do kolegi więc nie dopisuj zmyślonych historii.
rokasa58
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 595
Rejestracja: 25 lutego 2016, 10:34
Tematy: 4
Lokalizacja: Okolice Wrocławia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Walther LGM-2 PCP test 50m

Post autor: rokasa58 »

Cin91 pisze:I to w sumie na tyle. Podpisuję się pod słowami Maćka obiema nogami.
A filmik z koreczkami doopy nie urywa, bo sam TX200HC tak strącałem kapselki na 50m.
CIN 91. Bez urazy, Twój wynik uważam za bardzo dobry. Moja reakcja wynikła z niepotrzebnej dyskusji z Tobą na temat Buccaneera.Obaj wiemy , że został stworzony do innych celów niż zrobienie ctc w granicy 15 mm na 50 m. Ale pomimo jego wad nie wystawił bym swojego palca na tą odległość.
Pozdrawiam Roman
P.S. A co do filmu, to osobiście preferuję takie strzelanie w plenerze i tam najlepiej spisuje się LGU
ONE SHOOT ONE MOMMENT NO MISS
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Testy sprzętu - Wiatrówki”