Walther LGM-2 PCP test 50m

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Awatar użytkownika
Cin91
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 531
Rejestracja: 24 czerwca 2016, 06:33
Tematy: 0
Lokalizacja: Wyszków/Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Walther LGM-2 PCP test 50m

Post autor: Cin91 »

Ludzie, spokojnie ;) Grunt, że właściciel zadowolony z przeciętnego wyniku - wszakże strzelec z niego chyba mniej niż przeciętny.

W najbliższy weekend powalczę chyba jeszcze o ciaśniejszą grupkę, stosując się do kilku rad kolegów po lufie :D
Walther LG400 + Vortex DiamondBack 4-16x44 FFP
Awatar użytkownika
slowroots
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 152
Rejestracja: 04 sierpnia 2013, 18:10
Tematy: 5
Lokalizacja: NORTH..
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Walther LGM-2 PCP test 50m

Post autor: slowroots »

Osobiście uważam, że to świetny wynik, gratuluję,
dla porównania i pogłówkowania sobie pokażę wam co wystrzelał kolega Bonzoo
z mojego sprzętu podczas testu na dobieranie śrutu:

Obrazek
SFT/SB..
Mikun
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 221
Rejestracja: 21 sierpnia 2016, 21:02
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Walther LGM-2 PCP test 50m

Post autor: Mikun »

Rozumiem,śrut już zapewne dobrany :-D skupienie ładne z 6-7 śrutów zrobiło ładną dziurkę. Spoko Pulsarem też tak wycinam max 1 grosz :)
HW 100 FSB. FX WILDCAT. KANDAR CP1 :-D Daystate Pulsar
lukip
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 9
Rejestracja: 17 czerwca 2017, 21:46
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Walther LGM-2 PCP test 50m

Post autor: lukip »

Panowie ale to jest kryta strzelnica.

Taka w terenie zrobic to juz cos :piwo:
Awatar użytkownika
Cin91
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 531
Rejestracja: 24 czerwca 2016, 06:33
Tematy: 0
Lokalizacja: Wyszków/Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Walther LGM-2 PCP test 50m

Post autor: Cin91 »

W terenie więcej zależy od wiatru i warunków niż od strzelca takiego jak ja (niebenczrestowego), więc tam wchodzi losowość, która nie jest w żaden sposób żadnym wyznacznikiem, jeżeli chodzi o strzelanie na skupienia. Można wystrzelać taki wynik trafiając w idealną flautę - owszem. A mi chodziło o test karabinka, lufy, a nie pokaz umiejętności, o czym wspominałem wcześniej.

Zbytnio nie dobierałem śrutu, a już nie matrycami, nie mówiąc o tym, że był brany prosto z pudełka.

Właściwie żaden JSB nie wychodzi poza obrys 10gr, więc jakiekolwiek dobieranie dla mnie nie ma sensu, bo i tak strzelam HFT, gdzie KZ na maksie jest znacznie większa, więc wystrzeliwuję po kolei wszystkie Exacty jakie mam, a na koniec zostanę przy 4,52 bo wydaje się mimo wszystko najpowtarzalniejszy, a Express za duże psiukusy na wietrze robi :)

Największym plusem tego karabinka jest to, że to nie jest na zasadzie "udaje się wystrzelać". On po prostu jest ku...sko powtarzalny i takie skupienia po oswojeniu się ze spustem i lunetą to do znudzenia można walic. Póki co rekord to 8x8mm w serii 10-strzałowej na 50m powtórzony 2 razy z rzędu, czyli w sumie 20 strzałow w dwóch grupach po 10.

I od tamtej pory już raczej nie strzelam w ten sposób, bo to nudne. Przetestowany karabinek, "dobrany" śrut, basta. Osobiście wolę sylwetki i HFT. :)
Ostatnio zmieniony 21 czerwca 2017, 09:02 przez Cin91, łącznie zmieniany 1 raz.
Walther LG400 + Vortex DiamondBack 4-16x44 FFP
Awatar użytkownika
kłapek
Ekspert Wiatrówki
Ekspert Wiatrówki
Reactions:
Posty: 1741
Rejestracja: 20 lutego 2006, 18:22
Tematy: 40
Lokalizacja: Grodków
Grupa: Ekspert Wiatrówki

Re: Walther LGM-2 PCP test 50m

Post autor: kłapek »

Nie chce mi się nic udowadniać, ale taka mała ciekawostka dla czytających temat ->
Karabin Steyr LG110 przeze mnie i wielu kolegów benchrestowców uważany za b.dobry. Dystans tylko 25m. Z lewej strony Exact matryca 12, najgorsza na jaką udało mi się trafić. Z prawej strony matryca 16, taki średniak.

Obrazek

Nie chodzi mi o to żeby się chwalić, czy żalić, ale żeby pokazać, co może wyprawiać Exact na dystansie tylko 25m i zapytać jak się mają do dołączonego zdjęcia Twoje opowieści zwłaszcza, że piszesz o 50m?

‘Właściwie żaden JSB nie wychodzi poza obrys 10gr, więc jakiekolwiek dobieranie dla mnie nie ma sensu,…’
'Największym plusem tego karabinka jest to, że to nie jest na zasadzie "udaje się wystrzelać". On po prostu jest ku...sko powtarzalny i takie skupienia po oswojeniu się ze spustem i lunetą to do znudzenia można walic.’

:idea:
Mój nowy terapeuta na imię ma can-am :-D
Awatar użytkownika
Cin91
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 531
Rejestracja: 24 czerwca 2016, 06:33
Tematy: 0
Lokalizacja: Wyszków/Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Walther LGM-2 PCP test 50m

Post autor: Cin91 »

Ma się tak, że miałem każdy exact i najgorszy 4.50 robi skupienie 15x15mm a najlepszy Express 4.52 robi 8x8mm.

To że Twój Steyr sieje na jakiejś nielubianej matrycy nie oznacza, że jest to reguła i dotyczy każdrgo karabinka. Przecież wiadomym jest, że różnie lufy mają różną tolerancję i upodobania na śrur, więc nie bardzo rozumiem.

Pisząc o tym, że dobieranie nie ma sensu, odnosiłem się jedynie do SWOJEGO przypadku, a nie globalnie. U mnie nie ma sensu, bo najgorsze skupienia na 50m to nadal 15mm.

Natomiast na 25m wszystkie śruty JSB jakie mam robią dziurkę 5-7mm, więc ciężko jest ocenić, który dobry. Dopiero na 50m wychodzą większe różnice.

Aha, miałem Exacty 4.50, 4.51, 4.52, 4.53, Express 4.52, Heavy 4.52, RS 4.52 i Monster 4.52. Matryce przypadkowe jak się tafiły ze sklepu.

Natomiast mam też HN FTT 4.50 i 4.52 - na nich już na 25m robi się sitko wielkości monety 1zł.
Walther LG400 + Vortex DiamondBack 4-16x44 FFP
Awatar użytkownika
Kucyk
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 85
Rejestracja: 11 października 2016, 21:17
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Walther LGM-2 PCP test 50m

Post autor: Kucyk »

Ja przepraszam że się odezwę (tak, tak, wiem... to nie moja liga) ale jestem akurat po testach, gdzie śrut zeszłoroczny z kodem zaczynającym się na 16... latał zarówno z tej śmiesznej crosmańskiej lufki (tak wiem, to nie ta liga) jak i z 0,6mb lufy Wajrucha tragicznie, zaś inny z tego roku również zaczynający się na 16... z obu rur śmiga wzorowo, tak samo zresztą jak z pelety z kilku innych form, a tylko z tej jednej serii są do bani.
Może w takich "czarach" tkwią różnice w postrzeganiu śrutów u Kolegów przedpiśców?

Zastrzegam, że w czasie prób nie smarowałem gardła niczym złotym, zatem stabilność strzałów nie ma związku ze stabilnością ręki i samopoczucia.

To tyle, już się odmeldowuję.
Awatar użytkownika
red5555
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 258
Rejestracja: 21 września 2009, 15:09
Tematy: 8
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Walther LGM-2 PCP test 50m

Post autor: red5555 »

Radek sprzedaj mi tą lufę ! :wink:

kłapek Steyr "już tak ma" z tym dobieraniem śrutu do lufy, sam się o tym przekonałem: moje tarczki

Kolega Cin91 ma super niewybredną lufę i już ! :one:
Steyr Challenge FT, Steyr LG110, FWB 300S, Diana 75 HV, Anschütz Match 380, Kandar P10, Morini CM 162MI, Steyr LP50, HW40
Awatar użytkownika
Cin91
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 531
Rejestracja: 24 czerwca 2016, 06:33
Tematy: 0
Lokalizacja: Wyszków/Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Walther LGM-2 PCP test 50m

Post autor: Cin91 »

red, nie przesadzaj, HN FTT nie lubi. Na 25m siewnik, aż strach myśleć co na 50 by było. Za to, co dziwne HN Sniper Medium na 25 porównywalny do Exact. Dalej nie próbowałem. Kolega Szuwarek próbował ze swojego CGM PCP na 50m i mówił, że siewnik :D

Ogólnie mój Walther lubi JSB i na razie wychodzi, że jest mu obojętne jaki :D Niemniej, nie testowałem pomiędzy matrycami jak wychodzi. Może okazać się, że jakaś matryca spowoduje taki siewnik jak u Kłapka - tego nie wiem.

A tutaj takie cuś. Warunki: hala otwarta, właściwie bezwietrznie. Odległość 25m. Karabin wiadomo LGM2 PCP, postawa leżąca podparta, śrut JSB Exact 4,52. Oddano 8 strzałów. Skupienie wielkości kalibru.
Obrazek
Walther LG400 + Vortex DiamondBack 4-16x44 FFP
Awatar użytkownika
red5555
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 258
Rejestracja: 21 września 2009, 15:09
Tematy: 8
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Walther LGM-2 PCP test 50m

Post autor: red5555 »

Cin91 przestań już pokazywać te tarczki bo wpędzasz w kompleksy większość tu na forum z benchrestowcami włącznie ! :-D

ale celny karabinek to podstawa !
ja się pocieszam tylko tym że póki co KZ są na zawodach min. 15mm i jeszcze "parę" czynników ma znaczenie czy się trafi czy nie :wink:
Ostatnio zmieniony 21 czerwca 2017, 15:47 przez red5555, łącznie zmieniany 1 raz.
Steyr Challenge FT, Steyr LG110, FWB 300S, Diana 75 HV, Anschütz Match 380, Kandar P10, Morini CM 162MI, Steyr LP50, HW40
Awatar użytkownika
Cin91
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 531
Rejestracja: 24 czerwca 2016, 06:33
Tematy: 0
Lokalizacja: Wyszków/Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Walther LGM-2 PCP test 50m

Post autor: Cin91 »

Mi tarczki wychodzą od wielkiego dzwonu. I strzelam je tylko przy zerowaniu lunety, balistyce, czy teście, czy śrut ok.

A jeżeli chodzi o strzelanie bardziej zawodnicze to już tak pięknie nie jest :)

Sylwetki i HFT to nie prabie papieru na skupienia :(
Zresztą, w Wesołej 2 lipca się dobitnie o tym przekonam .
Walther LG400 + Vortex DiamondBack 4-16x44 FFP
Zagorek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 466
Rejestracja: 17 maja 2016, 23:21
Tematy: 17
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Walther LGM-2 PCP test 50m

Post autor: Zagorek »

Cin91 pisze:A jeżeli chodzi o strzelanie bardziej zawodnicze to już tak pięknie nie jest

Sylwetki i HFT to nie prabie papieru na skupienia
Zresztą, w Wesołej 2 lipca się dobitnie o tym przekonam .
A ja tam będę i mam nadzieję, że się grubo mylisz :wink:
Walther LGU + Vortex diamondback hp 3-12x42
BMK 40 + Vortex crossfire 6-18x44
http://www.lubelskieforumstrzeleckie.pl/index.php
Awatar użytkownika
raf1231
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 47
Rejestracja: 12 czerwca 2014, 14:48
Tematy: 1
Lokalizacja: warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Walther LGM-2 PCP test 50m

Post autor: raf1231 »

Witam .
Noi się przekonał 2 lipca na zawodach WKFT dogrywał się o trzecie miejsce . Szczęście nowicjusza ? czy trening zrobił swoje ? Po mojemu to trening czyni mistrza .
Trzymaj tak dalej CIN.Pozdrawiam i do zobaczenia na następnych zawodach.
Snajper.
Awatar użytkownika
Cin91
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 531
Rejestracja: 24 czerwca 2016, 06:33
Tematy: 0
Lokalizacja: Wyszków/Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Walther LGM-2 PCP test 50m

Post autor: Cin91 »

Fart świeżaka + totalna luźna atmosfera z Tomkiem w grupie - nie miałem w ogóle ciśnienia, że coś będzie źle, czy że ktoś będzie komentował, więc szło :D
Walther LG400 + Vortex DiamondBack 4-16x44 FFP
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Testy sprzętu - Wiatrówki”