Walther LGM-2 PCP test 50m

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Awatar użytkownika
Aligatius
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 552
Rejestracja: 23 czerwca 2012, 21:41
Tematy: 0
Lokalizacja: Ruda Śląska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Walther LGM-2 PCP test 50m

Post autor: Aligatius »

Cin91 pisze:
ben_sage pisze:Skupienie jak skupienie średnio na jeża były już podobne wyniki ze sprężyn czy s400.
Pokaż, chętnie zobaczę ;) Z imadła, czy z ręki? I po 10 strzałów kilka serii, czy jednorazowe "udało się"? ;)
Pozycja siedząca przy stoliku, przód na bipodzie, odległość 50m. Mam 3 bardzo podobne tarcze. Myślę, że skupienie jest bardzo zbliżone do Twojego.
Obrazek
Obrazek

I tu zdjęcia 3 tarcz, coś tam widać na dużym powiększeniu
Obrazek
Ostatnio zmieniony 30 marca 2017, 21:34 przez Aligatius, łącznie zmieniany 3 razy.
AT44 10 LW; Beretta 92FS
ben_sage
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 981
Rejestracja: 17 lutego 2010, 20:36
Tematy: 18
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Walther LGM-2 PCP test 50m

Post autor: ben_sage »

mildot pisze: A czy kolegę ben_sage mogę prosić o wskazanie gdzie są te tarcze z lepszym skupieniem dla HW97? Lub innej dowolnej sprężyny?
Ja nie znalazłem...
Ciężko żebym ci pokazał coś co sam zmyśliłeś, To ty mi pokaż. O żadnym lepszym skupieniu nigdzie nie napisałem to raz a dwa to podobnie a identycznie to jednak zasadnicza różnica. Mnie zwyczajnie nie oczarowało i tyle i aż tyle.
Seamaster
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 322
Rejestracja: 05 listopada 2011, 10:45
Tematy: 10
Lokalizacja: Międzychód
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Walther LGM-2 PCP test 50m

Post autor: Seamaster »

Tutaj macie chłopaki stare wyniki z łamańców HW95 i Slavia S634 i Walther LGV na dystansie 50m muszka/szczerbinka teren - strzelnica sportowo myśliwska w lesie. Lepszych wyników z tych karabinków nie udało mi się już uzyskać, jak na razie :wink:

http://www.fotosik.pl/zdjecie/cb9226271587d112 (HW95)

http://www.fotosik.pl/zdjecie/35c533d129a4751c (Slavia)

http://www.fotosik.pl/zdjecie/b6d0a07bc4203d5d (LGV)

http://www.fotosik.pl/zdjecie/4dd6c2e1e1df6fef (LGV - 20 strzałów)
Krzysztof
jurek40b
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3027
Rejestracja: 09 marca 2007, 20:24
Tematy: 113
Lokalizacja: Otmuchów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Walther LGM-2 PCP test 50m

Post autor: jurek40b »

Kolego Seamaster, to nie jest dobry wynik z otwartych , to wynik fantastyczny. Polecam dbać o oczy, bo one chyba to 80% tego wyniku. Ja to na 50m, mógłbym tarczy juz nie widzieć. Patrząc sie na wyniki, to coś w tej slavii 634 jest. Kiedyś Hogan mi powiedział,że to dobry karabinek. Nigdy go nie miałem, ale widzę,że miał rację.
Kruszynka na sterydach jest ok.Marksman też daje radę.
rokasa58
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 595
Rejestracja: 25 lutego 2016, 10:34
Tematy: 4
Lokalizacja: Okolice Wrocławia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Walther LGM-2 PCP test 50m

Post autor: rokasa58 »

@ Aligatius. Tylko czekać jak napiszą , że to nie śrut z AT-eka tylko szrapnel.
:516:
ONE SHOOT ONE MOMMENT NO MISS
Awatar użytkownika
Cin91
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 531
Rejestracja: 24 czerwca 2016, 06:33
Tematy: 0
Lokalizacja: Wyszków/Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Walther LGM-2 PCP test 50m

Post autor: Cin91 »

rokasa58 pisze:@ Aligatius. Tylko czekać jak napiszą , że to nie śrut z AT-eka tylko szrapnel.
:516:

Spokojnie, Kolego, nie każdy jeździ ad personam, nie każdy bierze udział w wyściugu pt. "kto ma większego" i nie każdy jest tutaj po to, aby udowodnić komuś, że jest lepszy, ma lepszy sprzęt i większą fujarkę. A niestety, koledzy poczuli się jacyś "niedowartościowani" i z tematu "Walther LGM2 test 50m" zrobili temat "Wrzucajcie tarczki z 50m, żeby udowodnić, że lamus ma wyniki takie same lub gorsze ze sprzętu o wiele lepszego niż nasze". (aluzja do pierwszego komentarza ben_sage)

Trochę szkoda, bo nie taki był zamiar. Założyłem ten temat tylko dlatego, że powątpiewałem w możliwości tego sprzętu, a moje wątpliwości zrodziły się po tym, jak naczytałem się BZDUR odnośnie luf matchowych - że za krótkie, że gwint za słaby, blablabla. Ten test pokazał mi jednak, że po dobraniu śrutu i nauczeniu się obchodzenia ze sprzętem, lufa jest rewelacyjna, skoro z rąk strzelca tak słabego jak ja, który na poważnie zaczął strzelać w wakacje zeszłego roku, a na hali na 50m strzelał po raz pierwszy, wykroiła 9x12mm. Z imadła pewnie byłoby to 7x7mm, a i tak by powiedzieli, że słabo, bo dziura powinna być mniejsza od średnicy śrutu :)

Postanowiłem wrzucić ten temat, aby upewnić się, że naprawdę jest dobrze, aby wypowiedzieli się posiadacze podobnych zabawek, tj. Waltherów z serii LG lub Steyrów i powiedzieli, jak u nich plasują się wyniki na tym dystansie. To dałoby mi miarodajny obraz, jakiej jakości jest lufa, gdy strzela w warunkach idealnych, choć nieidealnym śrutem - prosto z pudełka.

Niestety, pojawili się malkontenci, którzy za wszelką cenę próbowali udowodnić, że wynik jest gówniany, nie ma czym się podniecać, że było całe gros takich tarczek i w ogóle z tańszego sprzętu. Skrytykowali, ale nie wnieśli nic merytorycznego do tematu, oprócz tendencji do przechwałek swoimi wynikami.

Przepraszam, ja nie wrzucałem tego po to, aby przedłużać sobie fujarkę, tylko aby podyskutować rzeczowo i konkretnie. Za to pojawił się pan ben_sage, który w każdym temacie, w którym się udziela, wszystko krytykuje. Potem pojawił się pan z Hatsanem AT44, wrzucił tarczki i stwierdził, że skupienie jest podobne, z dumą sugerując, że to zaledwie biedny AT44, a ty leszczu walisz z Walthera, który jest karabinkiem zawodniczym, co z kolei potwierdził rokasa58 swoim ironicznym komentarzem.

Panowie, nie tędy droga. I tym pozytywnym akcentem kończę jałową dyskusję, życząc jedynie sobie, aby pod tym tematem udzielały się osoby, które chcą naprawdę rzeczowo pogadać o tym, co się zadziało. O swoich wrażeniach. Co można poprawić, co może mieć wpływ jeszcze, co można zrobić, aby jeszcze zawężyć skupienie.

Za uszanowanie mojej prośby z góry dziękuję. I pozdrawiam, bez złośliwości, bo nikogo ani nie chce obrażać, ani nikomu dogryzać. :)

P.S. jak mocno by to nie był słaby wynik, dla mnie jest rewelacyjny. I tak możliwości tego karabinka nigdy nie będę w stanie wykorzystać.
Walther LG400 + Vortex DiamondBack 4-16x44 FFP
Awatar użytkownika
red5555
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 257
Rejestracja: 21 września 2009, 15:09
Tematy: 8
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Walther LGM-2 PCP test 50m

Post autor: red5555 »

AMEN ! ;laughing:
Cin91 pisze:
I tak możliwości tego karabinka nigdy nie będę w stanie wykorzystać.
...dopóki w końcu nie wybierzesz się na zawody :wink:

ps. daj info na pw na temat miejscówki
Steyr Challenge FT, Steyr LG110, FWB 300S, Diana 75 HV, Anschütz Match 380, Kandar P10, Morini CM 162MI, Steyr LP50, HW40
Awatar użytkownika
Cin91
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 531
Rejestracja: 24 czerwca 2016, 06:33
Tematy: 0
Lokalizacja: Wyszków/Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Walther LGM-2 PCP test 50m

Post autor: Cin91 »

red5555 pisze:...dopóki w końcu nie wybierzesz się na zawody
Przecież byłem na Stalingradzie. :P

A teraz życie, samo życie. W tygodniu praca, co drugi weekend studia. Cóż. Ale na pewno w miarę możliwości będę jeździł :)

A co do miejscówki... ja skorzystałem z uprzejmości Kolegi, nie mogę za niego decydować o niczym. Aczkolwiek zagaję ;)
Walther LG400 + Vortex DiamondBack 4-16x44 FFP
ben_sage
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 981
Rejestracja: 17 lutego 2010, 20:36
Tematy: 18
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Walther LGM-2 PCP test 50m

Post autor: ben_sage »

Wszedłeś się pochwalić a ja wyraziłem swoją opinię chyba o to chodzi a może lubisz być jak kotka głaskana i może jeszcze czekoladkę podesłać?
Wybacz że mało lukru daję, ja sobie akurat cenie wszystkie uwagi ty wolisz inaczej, zapamiętam i dam sobie spokój następnym razem.
Widzę że już mój nick znajduje się prawie w każdym twoim poście, czyżby aż tak coś zabolało kompleks?

Reszty o fujarkach,podniecaniu się,malkomentach,dumach w jednym poście nie będę komentować nie mam na czasu, to już nie mój problem.
Awatar użytkownika
Aligatius
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 552
Rejestracja: 23 czerwca 2012, 21:41
Tematy: 0
Lokalizacja: Ruda Śląska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Walther LGM-2 PCP test 50m

Post autor: Aligatius »

Cin91 pisze:Potem pojawił się pan z Hatsanem AT44, wrzucił tarczki i stwierdził, że skupienie jest podobne, z dumą sugerując, że to zaledwie biedny AT44, a ty leszczu walisz z Walthera, który jest karabinkiem zawodniczym...
Kolego Cin91, niepotrzebnie się napinasz jak plandeka na Żuku :wink: Ktoś stwierdził, że podobne tarcze da się strzelić z innych sprzętów, na co odpowiedziałeś, że chętnie byś zobaczył te tarcze, więc pozwoliłem sobie zamieścić swoje. To wszystko. Nigdy też nie padły z mojej strony słowa ani sugestie o leszczach i karabinkach zawodniczych.
Swoją drogą tarcze masz bardzo ładną i fajny sprzęt z ogromnym potencjałem :piwo:
AT44 10 LW; Beretta 92FS
Awatar użytkownika
Cin91
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 531
Rejestracja: 24 czerwca 2016, 06:33
Tematy: 0
Lokalizacja: Wyszków/Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Walther LGM-2 PCP test 50m

Post autor: Cin91 »

ben_sage przykro mi, że nie zrozumiałeś ani zdania. Trudno :)
Cenię sobie krytykę i uwagi, gdy są konstruktywne, bo wtedy wyciągam z nich wnioski i naukę. Dużo takich uwag dostawałem od doświadczonych strzelców, ale one były konkretne, mówiące, co jest źle, co dobrze, a nie suche "wynik taki sobie, były już takie" - no, świetnie, wiem, że były nawet lepsze, co miał wnieść ten komentarz? A coś konstruktywnego do tego? Bo to takie trochę "chu....we, nara". Podczas, gdy na PW dostałem wiadomość, cytuję:

"Wynik super, ale uwierz mi że można to jeszcze poprawić. Spróbuj zero na 50m i dobrze ustaw AO, podłoż cos pod kolbę np. zwiniętą bluzę i strzelaj srodkiem krzyza, lepiej będziesz koncentrował się na przestrzelinach, a nie na kropce ktora jest pewnie sporo wieksza od średnicy śrutu. Spróbuj tez strzelać z pierścieniami w obrazie to zniwelujesz błąd paralaksy kontrolując cienie po krawędzi"


Szkoda, że powyżej wiadomości kolega nie napisał tutaj. Taka krytyka jest w cenie, bo podane przez niego porady wziąłem sobie do serca i na pewno przyniosą pozytywne efekty :)

To moja ostatnia odpowiedź, która wykracza poza temat strzelectwa. Nie mam zamiaru zaśmiecać forum, a wszystko wyjaśnione jest wyżej, wystarczy czytać ze zrozumieniem.

Mile widziane uwagi, które pomogą poprawić wynik, jeżeli to nie jest maksimum możliwe do osiągnięcia z tego sprzętu. A sądzę, że nie jest to maksimum, bo żadnego ze strzałów nie byłem pewien w 100%, że poszedł dobrze :)

Aligatius jak wspominałem, nikogo nie chciałem urazić, ale cholernie nie lubię wszechobecnego niekonstruktywnego krytycyzmu, więc mnie to po prostu wkurza.
Owszem, chciałem zobaczyć, bo byłem ciekawy. Zobaczyłem. Super - dla mnie rewelacja.
I tu z kolei nasuwa się pytanie - skoro z AT44 można strzelić podobnie, to po co przepłacać na jakieś Walthery? Gdzie kończy się granica współmierności ceny do efektu? To takie egzystencjalne pytanie, które kroczyło za mną od dłuższego czasu ;)
Ofkors, podziwiam wynik z AT44, bo dla mnie to kosmos ;)
Walther LG400 + Vortex DiamondBack 4-16x44 FFP
ben_sage
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 981
Rejestracja: 17 lutego 2010, 20:36
Tematy: 18
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Walther LGM-2 PCP test 50m

Post autor: ben_sage »

To nie mój sprzęt tylko twój sam powinieneś wiedzieć co jest źle albo spotkać się na zawodach i pogadać z kimś.Dziwne żebyś oczekiwał od kogoś kto strzela z czegoś innego fachowych rad,nauki pozwalających uzyskać ci mistrzostwo świata.Nauka to to przede wszystkim strzelnica a nie forum.Nikt ci gotowej recepty nie poda na odległość. Ja wyraziłem swoją opinie w oparciu o wyniki z innych sprzętów i tyle.Z waltera w takich warunkach powinien być moim zdaniem lepszy wynik, nie oczekuje niczego od ciebie ale moje zdanie.

Ja kończę.
Ostatnio zmieniony 31 marca 2017, 10:32 przez ben_sage, łącznie zmieniany 1 raz.
ben_sage
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 981
Rejestracja: 17 lutego 2010, 20:36
Tematy: 18
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Walther LGM-2 PCP test 50m

Post autor: ben_sage »

... x2
Ostatnio zmieniony 31 marca 2017, 10:32 przez ben_sage, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Aligatius
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 552
Rejestracja: 23 czerwca 2012, 21:41
Tematy: 0
Lokalizacja: Ruda Śląska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Walther LGM-2 PCP test 50m

Post autor: Aligatius »

Cin91 pisze:skoro z AT44 można strzelić podobnie, to po co przepłacać na jakieś Walthery? Gdzie kończy się granica współmierności ceny do efektu? To takie egzystencjalne pytanie, które kroczyło za mną od dłuższego czasu ;)
Wynik z AT to maximum tego sprzętu; gruntowny tuning + regulator (aczkolwiek prezentowane tarcze były jeszcze przed jego montażem), natomiast Twój karabin ma dużo większy potencjał. Żeby nie zaśmiecać wątku resztą dopiszę Ci na PW
AT44 10 LW; Beretta 92FS
Awatar użytkownika
Szuwarek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 134
Rejestracja: 18 kwietnia 2016, 21:46
Tematy: 11
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Walther LGM-2 PCP test 50m

Post autor: Szuwarek »

Aligatius - wynik jest rewelacyjny! I takie właśnie komentarze poparte fotą każdy przyjmie z pokorą i zacznie starać się bardziej. Gratulację. Ja jeszcze nie jestem na tym poziomie.

Tak naprawdę byłeś jednym z motywatorów do zakupu mojej CZ. Przeglądając forum pod kątem budżetowych karabinków PCP przejrzałem wszystkie twoje wątki o AT44. A jest ich całkiem sporo.

Wybór padł na CZ200, bo mi się bardziej podoba i w razie niepowodzenia miała być niejako rekreacyjnym PCP zamiast sprężyny. Ale przerosła moje oczekiwania udowadniając, że nie trzeba wydawać fortuny, aby mieć dobre wyniki.

ben_sage - nikt nie oczekuje tu pochwał, ale twoje krytykujące wtrącenia nie poparte niczym są nieco nie na miejscu. Jeśli poświęcasz czas na odpowiedź postaraj się ją uzasadnić dodając linki do wspomnianych wyników. Wszyscy się bardzo ucieszymy widząc je i pewnie sfrustrujemy porównując do nich. To wszytko będzie "in +" bo to motywuje. Krytyka bez poparcia faktami na pewno jest mniej pozytywna.
Naprawdę chciałbym zobaczyć taki wynik ze sprężynach na tym dystansie. Sam posiadam dwie sprężyny, ale dla mnie jest to absolutnie poza zasięgiem z takiego sprzętu (a obie są bardzo dopracowane).

red5555 – zagajaj bezpośrednio dogadamy termin.

Pozdrawiam
Maciek
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Testy sprzętu - Wiatrówki”