SPA Artemis PP700S-A 5,5 mm

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

AdS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 819
Rejestracja: 10 grudnia 2006, 14:00
Tematy: 22
Lokalizacja: Białystok
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

SPA Artemis PP700S-A 5,5 mm

Post autor: AdS »

Skoro już zacząłem cykl testów sprzętu „Browar Target”
To dorzucę jeszcze luźny pakiet spostrzeżeń użytkownika pistoletu SPA Artemis PP700S-A.
Kupiony tutaj: http://www.colosus.pl/wiatrowka-pistole ... kal-5-5mm/
Oczywiście w rozrywkowym kalibrze 5.5 mm.

1. Zamówienie, płatność, realizacja, zgodność towaru z zamówieniem – bez zarzutu.

2. Jakość wykonania – jak na chinola – bez zastrzeżeń (przynajmniej z wierzchu; rozbierać jak na razie mi się nie chciało)

3. Rękojeść – plastikowa, ale o dziwo wygodna (łapy mam duże); tekstura antypoślizgowa działa bardzo dobrze

4. Moduł spustowy – cóż, to chyba najsłabszy punkt. Dwustopniowy. Pierwszy stopień krótki i miękki, Drugi – średni … i jeszcze nie wiem jaki. Na początku zachowywał się jak AA s 400, czyli ciągnęło się i ciągnęło, po drodze były jeszcze ze 3 opory a potem strzał. Ale już trochę wystrzelałem i wygląda na to, że się już … wypolerował. Drugi stopień zrobił się krótki, ale twardy. Co najważniejsze –przewidywalny. Regulacja śrubkowa – jak dla mnie nie działa (zostawiłem wkręconą na max).

5. Ładowanie śrutu – specyficzne (odchylamy na bok „kostkę” na końcu lufy) ale dość wygodne, dopóki celownik (np. luneta) nie wystaje poza punkt ładowania śrutu (bo wtedy zaczyna się ekwilibrystyka).

6. Strzał głośny (nie ma tłumika jak wersji PP 700).

7. Strzelany Exact Jumbo Express 5.5 mm (0,930g). Prędkość wylotowa ok. 190 m/s. Czyli coś z 18,5 J. 35 strzałów z kartusza (wg wskazań manometru). Można dociągnąć do 40 strzałów, jak komuś nie przeszkadza „pi***zący” cykl strzału. Zmiany punktu trafienia nie zauważyłem.

8. Ma otwarte przyrządy celownicze (muszka i regulowana szczerbinka). Jestem ślepy, więc zamontowałem kolimator zamknięty Hawke, na jednoczęściowym montażu BKL (długa szyna 11 mm (około ;laughing: )). Mimo to ciąży znacząco na przód. Stąd strzelanie raczej dwuręczne.

9. Celność – w puszkę po piwie na 25 m trafiam za każdym razem. Na 40 m 4 trafione na pięć wystrzelonych.

10. Ładowanie – bezproblemowe szybkozłączką, jeśli nie liczyć częstości – co 35 strzałów. Uszczelki bezproblemowo trzymają ciśnienie w kartuszu (komplet zapasowych dostajemy w zestawie).

11. Frajda ze strzelania – 8/10. Graliście w Dystiny ? To taki Hand Cannon.

12. Wystrzelone z 1000 szt. śrutu – i działa.

Jakby się ktoś chciał pobawić – polecam. Do tarczy – odradzam (mam porównanie z Morini 162 EI).

Pozdrawiam.

Adam.S
Cpv
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 28
Rejestracja: 26 kwietnia 2017, 00:01
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: SPA Artemis PP700S-A 5,5 mm

Post autor: Cpv »

Sporo strzałów jak na pojemność kartusza;)
Też ostatnio myślałem o jakimś pistolecie, ale ceny poszły tak w górę ze chyba kupię CP1M ;)

Jak korona lufy wygląda i port ładowania?
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Testy sprzętu - Wiatrówki”