BSA Lighting GRT

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

AdS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 819
Rejestracja: 10 grudnia 2006, 14:00
Tematy: 21
Lokalizacja: Białystok
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

BSA Lighting GRT

Post autor: AdS »

Witam.

Nie test - raczej luźne spostrzeżenia wyznawcy BROWR TARGET o BSA Lighting GRT.

Kupiłem ... bo kupiłem ... bo zawsze za mną chodził ... i odstraszające opinie ... nie pomogły :-D
Rozbestwiony posiadaniem PCP (raczej górnopółkowych) zatęskniło mi się za... KOPEM :one: .
Sprężyn klasycznych nie toleruję (te brzęczenie i wibracje mnie wku .....) stąd GAS-RAM mnie skusił.

Do rzeczy.

Wykonanie złomu - ja dla mnie bez zarzutu (nie ma luzu na METALOWEJ kostce). Mechanika i estetyka na 5+

Wykonanie opału - z wierzchu super. W środku - wygładzone bardzo zgrubnie. Plus 5 mm zadziory drewna na krawędziach (komuś się nie chciało nawet przetrzeć papierem ściernym - przeleciał z góry lakierem). A i symetria końca osady (tam gdzie porusza się łamana lufa) jest ... niesymetryczna. Kostka w ostatniej fazie ruchu przyciera ciut o osadę (ale nie uszkadza oksydy i nie przeszkadza w łamaniu lufy).

Cykl strzału - szybki. I agresywny (czyli kopie jak osioł). Ale fajny jak chol .... :-D

Tłumik - trochę tłumi, ale bezgłośność strzału jest ... trochę głośna.

Spust - dwustopniowy, raczej twardy (da się zmiękczyć ale wydłuża się droga II stopnia) i przewidywalny ... mi tam pasuje (pomimo rozbestwienia spustami wyczynowymi (Walther, Anschutz, FWB).

Celność - na 42 m w denko po puszce po piwie trafiam za każdym razem.

Prędkość wylotowa - nie sprawdzałem (jeszcze) bo jak na razie dymi (czyli odstawia diesla) jak cholera.

Postrzelałem 3 dni ... i strasznie mi się podoba ... tylko lewe ramię od naciągania trochę mnie boli.

Adam.S
rokasa58
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 595
Rejestracja: 25 lutego 2016, 10:34
Tematy: 4
Lokalizacja: Okolice Wrocławia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: BSA Lighting GRT

Post autor: rokasa58 »

Dobra rada ,rozbierz i przesmaruj po swojemu. Ja tego nie zrobiłem i po paczce śrutu wylądowała u Hiszpana z wypaloną uszczelką.A w spust wkręć śrubkę 10 mm i masz prawie na dotyk.
ONE SHOOT ONE MOMMENT NO MISS
Awatar użytkownika
Guido
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 315
Rejestracja: 21 stycznia 2008, 11:09
Tematy: 5
Lokalizacja: Sandomierz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: BSA Lighting GRT

Post autor: Guido »

W mojej ocenie piękny karabinek :one:
Miałem kiedyś starego supersporta ,jedyne do czego mogłem się przyczepić to za twardy spust był .
Colt Sheriff kal.44 .TX200HC K Cp1 CZ200s
Tommy54
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 529
Rejestracja: 25 lipca 2015, 21:17
Tematy: 16
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: BSA Lighting GRT

Post autor: Tommy54 »

Ładny karabinek, (miałem Sportinga ,też ładny). Ale za tą cenę 1.600 zł powiniem mieć sprężynę gazową Theoben 2 generacji tak jak HW 90K (też miałem) z dodatkową regulacją Ek poprzez możliwośc pompowania do odpowiadającej nam Ek. HW 90K jest tylko "ciut" droższy , ale jego spust Elite jak dla mnie był również do bani.
Pompka kosztuje tylko 59,90 zł .
Ostatnio zmieniony 12 marca 2017, 11:44 przez Tommy54, łącznie zmieniany 1 raz.
AdS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 819
Rejestracja: 10 grudnia 2006, 14:00
Tematy: 21
Lokalizacja: Białystok
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: BSA Lighting GRT

Post autor: AdS »

rokasa58 pisze:Dobra rada ,rozbierz i przesmaruj po swojemu. Ja tego nie zrobiłem i po paczce śrutu wylądowała u Hiszpana z wypaloną uszczelką.A w spust wkręć śrubkę 10 mm i masz prawie na dotyk.
Rozbierać ... mi się nie chce ... i jeszcze ta gwarancja.

Jestem już po paczce śrutu i ... dymu zdecydowanie mniej. Uszczelka żyje i ma się dobrze.

HW 90 też miałem. Ale Lighting jest przy niej piękny. Że nie wspomnę że owo HW 90 jest wielkie, długie i ciężkie ( a jak dołożyłem do tego tłumik to noszona na ramieniu prawie ciągnęła się po ziemi ;laughing: ).

Adam.S
Awatar użytkownika
IvanZasadniczy
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 313
Rejestracja: 21 grudnia 2012, 18:48
Tematy: 0
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: BSA Lighting GRT

Post autor: IvanZasadniczy »

Karabin ładny, nie powiem, że nie:-) Ale żeby wszystko było elegancko, trzeba pamiętać, że to nie Lighting, a Lightning, zasadniczo.
AdS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 819
Rejestracja: 10 grudnia 2006, 14:00
Tematy: 21
Lokalizacja: Białystok
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: BSA Lighting GRT

Post autor: AdS »

IvanZasadniczy pisze:Karabin ładny, nie powiem, że nie:-) Ale żeby wszystko było elegancko, trzeba pamiętać, że to nie Lighting, a Lightning, zasadniczo.
Kurcze ... od razu lepiej strzela, wiedziałem, że coś z nim nie tak ;laughing: :-D ;laughing: :one:

Adam.S
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Testy sprzętu - Wiatrówki”