FX streamline

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Awatar użytkownika
Łysy
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 597
Rejestracja: 22 kwietnia 2008, 21:00
Tematy: 22
Lokalizacja: Ciechocinek
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: FX streamline

Post autor: Łysy »

Używałem karabinka z zamontowanym regulatorem humy i uważam, że to bardzo dobre regulatory i przy obecnym kursie funta warte swojej ceny. Używałem też karabinki z regulatorami naszych polskich wytwórców np kufla22 i one są bardzo porównywalne a w użytkowaniu działają wręcz identycznie. Jedyny plus dla humy za oznakowanie ustawienia ciśnienia na regulatorze, nie trzeba eksperymentować, wystarczy nastawić na żądane ciśnienie a oznakowanie jest bardzo precyzyjne.
A czy warto inwestować - to już tylko zależy od ciebie i od tego czego oczekujesz od karabinka , jeśli chcesz uzyskiwać skupienia rzędu jedno groszówki na 40 metrów to na pewno warto zamontować taki lub podobny regulator. A jeśli chcesz strzelać do puszek na 30 metrów to wersja fabryczna w zupełności ci wystarczy.
Steyr z krzywą lufą + Vortex PST I
harada
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 63
Rejestracja: 19 stycznia 2008, 12:02
Tematy: 4
Lokalizacja: tarnow
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: FX streamline

Post autor: harada »

witam.. i gratuluję... wiesz co nie wiem jak humy. hulaja.. to raz tutuaj masz juz rega wiec jak jest dobrze to po co dokładać... :)
Było: Harry 95, Patriot, hw 97k,hw 80, hw 90,FXt12<AA HiPower510, Evanix Blizard,Evanix Rainstorm, HW-100a teraz fx Streamline :)
Polubilem pcp bo laduja sie od tylu^^
Awatar użytkownika
Łysy
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 597
Rejestracja: 22 kwietnia 2008, 21:00
Tematy: 22
Lokalizacja: Ciechocinek
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: FX streamline

Post autor: Łysy »

W FX Streamline jest fabryczny regulator ale faktycznie jak karabinek jest świetny to regulator działa tak sobie na czwórkę , dobry regulator czy to humy czy kufla czy serwisu w...go na pewno będzie trzymał lepiej prędkość od oryginalnego. Nie wiem czym to jest spowodowane ale tak jest. Nie próbowałem poprawiać oryginalnego bo właściwie nie wiem jakbym miał się do tego zabrać więc wolałem zamontować w/w.
Jak na razie moim karabinkiem z najlepszym regulatorem fabrycznym czyli takim co idealnie trzymał prędkość był Vulcan. Na początku sprawdzając go przez chrono na ważonym śrucie to myślałem , że żle trzymam lufę i nie trafiam w bramki bo kolejne trzy wyniki potrafiły być identyczne nawet z miejscem po przecinku. Na tarczy było podobnie,na odległości 25 metrów ( limit 17 Juli kaliber 5,5) musiałem strzelać za każdym razem w inne miejsce bo często śrut wlatywał idealnie w dziurkę wyciętą przez poprzednika.
Ale bulpup nie ma duszy prawdziwego karabinu a FX Streamline to bardzo dobry karabinek i jedyną rzeczą którą warto poprawić lub wymienić to regulator.
Steyr z krzywą lufą + Vortex PST I
Awatar użytkownika
debowy
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 110
Rejestracja: 21 lipca 2008, 17:23
Tematy: 6
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: FX streamline

Post autor: debowy »

Bix pisze:Hej :-) Odgrzeję trochę temat.
harada pisze:Witam,
Może akurat kogoś zainteresuje to co teraz napisze wiec do dzieła !:)..[...]
Regulator ustawiony na +/- 58 bar co w limicie dla 4,5 daje 180/190 strzałów w limicie ( dane z BAR-a + ASI w UK pomęczyłem chlopaków trochę przez telefon)
Od dwóch dni jestem, mam nadzieję, że szczęśliwym posiadaczem tego karabinka w wersji .22 (zakupiony w limicie poniżej 17J) Skoro już się pochwaliłem, to teraz pytanie: Sam zakładałeś regulator ?
Znalazłem takowy w necie : https://www.huma-air.com/FX-Streamline- ... -regulator i jeszcze na kilku innych stronach.
Warto w coś takiego inwestować ?
Tak. Kartusz po spuszczeniu ciśnienia odkrecasz ręką, wyjmujesz fabryczny i wkładasz nowy. Ot pług and play. Instrukcja jest na stronie Huma air. U mnie optimum wyszło na nowym regulatorze 65 bar, jednak 1500 śrutu przez chrono poszło.

Charakterystyka oryginału od 230 bar:
https://www.dropbox.com/s/zfot6n56fepsx ... r.ods?dl=0

Charakterystyka Huma od 100 bar:
https://www.dropbox.com/s/umzrlwa7iy4wk ... r.xls?dl=0

Sam oceń czy warto. Jedna uwaga dla luf ST - w Bohuminie z 10 matryc tylko jedna się skupiala. Warto dobrać śrut przed rzuceniem karabinkiem w krzaki.
hilary22 pisze:jedyną rzeczą którą warto poprawić lub wymienić to regulator.
Oraz dorobić ciasniejszą prowadnicę sprężyny zbijaka z dłuższym gwintem pasowanym do bloku (fabrycznie jest 2,5 nitki zrobione narzynką i jakąkolwiek regulacja (i zerwanie kleju) wiąże się z "lataniem" prowadnicy.
Ostatnio zmieniony 14 lutego 2018, 07:42 przez debowy, łącznie zmieniany 2 razy.
"no drill, no skill"

Obrazek
Awatar użytkownika
drLecter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 472
Rejestracja: 08 kwietnia 2009, 11:36
Tematy: 0
Lokalizacja: Malmö
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: FX streamline

Post autor: drLecter »

Warto też sprawdzić Barracuda match. Mi w 5.5. latała dobrze w dwóch sztukach z ST ( byle nie miedziowaną, padlina straszna).
I pozostaje pogratulować Streamline. :one:
harada
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 63
Rejestracja: 19 stycznia 2008, 12:02
Tematy: 4
Lokalizacja: tarnow
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: FX streamline

Post autor: harada »

Wielkie dzięki koledze Dębowemu za charakterystyke rega:).. nie jestem zawodnikiem. i jak dla mnie reg bardzo dobrze sobie radzi... pozatym prawie 200 strzalów z jednego ładowania... hmm lepjej niz dobrze moim zdaniem :)
Było: Harry 95, Patriot, hw 97k,hw 80, hw 90,FXt12<AA HiPower510, Evanix Blizard,Evanix Rainstorm, HW-100a teraz fx Streamline :)
Polubilem pcp bo laduja sie od tylu^^
oshe
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 31
Rejestracja: 28 października 2017, 14:26
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: FX streamline

Post autor: oshe »

I jak panowie zajęcia upiekszania dla. Bardzo mi się podoba ten karabinek a i cena nie jest straszna. Tylko trochę boję się tych luf. Udało się dobrać jakiś dobrze latający śrut?
harada
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 63
Rejestracja: 19 stycznia 2008, 12:02
Tematy: 4
Lokalizacja: tarnow
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: FX streamline

Post autor: harada »

..nie pomoże lufa Kruppa kiedy strzelwc duppa:)
Było: Harry 95, Patriot, hw 97k,hw 80, hw 90,FXt12<AA HiPower510, Evanix Blizard,Evanix Rainstorm, HW-100a teraz fx Streamline :)
Polubilem pcp bo laduja sie od tylu^^
Awatar użytkownika
drLecter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 472
Rejestracja: 08 kwietnia 2009, 11:36
Tematy: 0
Lokalizacja: Malmö
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: FX streamline

Post autor: drLecter »

Śrut srutem. Ważne są jeszcze prędkości... O ile 4.5 lata dobrze w limicie, to 5.5, 6.35 i wyżej potrzebuje tej samej prędkości co limit 4.5. A to już przy tych kalibrach jest facem.
Szukaj wśród JSB i H&N. Coś na pewno dopasujesz :)
Awatar użytkownika
tekado
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 15
Rejestracja: 10 września 2009, 21:49
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: FX streamline

Post autor: tekado »

Lufa faktycznie jest wybredna, ale jak już się dobierze śrut to nie trzeba czyścić jak np. w siejerach. Poza tym można zmienić lufę na mniej wybredną, są między mamy tacy co poszli ta drogą.
FX Streamline + Vortex DB 4-16x44
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Testy sprzętu - Wiatrówki”