FX streamline

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

harada
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 63
Rejestracja: 19 stycznia 2008, 12:02
Tematy: 4
Lokalizacja: tarnow
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

FX streamline

Post autor: harada »

Witam,
Może akurat kogoś zainteresuje to co teraz napisze wiec do dzieła !:)..jako że przyszła pora na coś nowego innego orginalnego..postanowiłem zaspokoić swój " głód " wiedzy i odkrywania więc tym razem padło na nowość od FX-a a mianowicie " Strealine". Od obejrzenia kilku reportaży z IWY 2016 właśnie ten model wpadł mi w oko reklamowany jako " tani a dobry". FA jest u mnie od 4 tygodni i jak czas pozwoli biorę butle ..śruty i w teren wio:). Ogólne wrażenie do tekj pory jak najbardziej pozytywne ..bardzo lekki ( ok 3kg) dziwne uczucie po LGM i HW100 ale idzie się przyzwyczaić. Generalnie karabinek ma to co powinien mięć i co do tej pory było w modelach z wyższej półki Fx-a , mianowicie regulator , bardzo sprawne kółko regulacji szzmocy, ( jak w serii Royale|) i oczywiście bardzo kontrowersyjna lufa ST od FX-a ale o tym później. Największym wyzwaniem na samym początku było dobranie śrutu ;/ pierwszy na ogień poszedł Exact 4,51 ..52..53 no i maszz!! ale niespodzianka sitko:( ale zaraz zaraz.. przecież w poprzednich ST najlepiej mi latała Baracuda matach i miedziowana i dokładnie tak się stało i w tym przypadku oraz dzięki kol Ryśkowi z Łodzi ( szpec od tłumików) spróbowałem crosmana 7,9 oraz 10 grain z bardzo dobrym rezultatem zresztą .Karabinke zerowałem/testowałem na 35 metrach i też na tym dystansie zrobiłem test skupienia z rezultatetm jak dla mnie bardzo zadowalającym pewnie z wielu z was będzie krecić nosem ale jak dle mnie oki). Regulator ustawiony na +/- 58 bar co w limicie dla 4,5 daje 180/190 strzałów w limicie ( dane z BAR-a + ASI w UK pomęczyłem chlopaków trochę przez telefon) Żeby nie bylo tak słodko trzeba coś do beczki miodu wrzucić ..a mianowicie kilka razy zablokował mi się spust ..3 może 4 wiele nie wiele ale bardzo irytujące i tu z wielkie podziękowanie dla Kol IRONverlocity który osłuchał się mojego biadolenia jednocześnie dzieląc się widzą w zakresie co i jak i gdzie ..i z jego pomocą udało mi się namierzyć i poprawić małe conieco.( dwa małe o-ringi). Teraz sprawnie ... :502: :P.. Wrzucę zdjęcia jak tylko rozkminie jak to się tutaj robi..

Widok ogólny,

Crosman 7,9 odległosć 35 metrów cały magazynek 13 stzałów

Baracuda miedziowana 13 strzłow 35 metrów.

Baracuda match 13 strz 35 metrów.

to z dzisiaj 10 strzałow 41 metry ( dalmierz ) baracuda match.
Ostatnio zmieniony 04 lutego 2017, 19:02 przez harada, łącznie zmieniany 3 razy.
Było: Harry 95, Patriot, hw 97k,hw 80, hw 90,FXt12<AA HiPower510, Evanix Blizard,Evanix Rainstorm, HW-100a teraz fx Streamline :)
Polubilem pcp bo laduja sie od tylu^^
pawel992
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 225
Rejestracja: 09 listopada 2014, 21:56
Tematy: 8
Lokalizacja: PL
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: FX streamline

Post autor: pawel992 »

Ciekawy sprzęt, gdzie można go nabyć ?
Jaki jest zakres regulacji energii pocisku ?

p.s. skupienia bardzo ładne :piwo:
Walther CPM-1 4,5mm, Glock 17 Gen5 9x19mm
Feinwerkbau 603 4,5mm, CZ 457 Varmint .22LR, AR-15 LF556 .223Rem, Tikka T3x CTR .308Win
Awatar użytkownika
WuDe
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 306
Rejestracja: 21 grudnia 2012, 21:18
Tematy: 11
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: FX streamline

Post autor: WuDe »

Teraz już wiem kto mi podprowadził ostatniego z sklepu I...rsa
Ładne skupienia aczkolwiek chciało by sie zobaczyc co potrafi ciut dalej :-D
WuDe jest dobry na wszystko :-D
LG i LG i Dejsik
http://www.wsststrzelec.pl/
harada
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 63
Rejestracja: 19 stycznia 2008, 12:02
Tematy: 4
Lokalizacja: tarnow
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: FX streamline

Post autor: harada »

pawel992 pisze:Ciekawy sprzęt, gdzie można go nabyć ?
Jaki jest zakres regulacji energii pocisku ?

p.s. skupienia bardzo ładne :piwo:
Zależy jak się ustawi zbijak itp.. Generalnie 16.12.8j..
nabyć teraz to nie wiem.. :)
Było: Harry 95, Patriot, hw 97k,hw 80, hw 90,FXt12<AA HiPower510, Evanix Blizard,Evanix Rainstorm, HW-100a teraz fx Streamline :)
Polubilem pcp bo laduja sie od tylu^^
harada
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 63
Rejestracja: 19 stycznia 2008, 12:02
Tematy: 4
Lokalizacja: tarnow
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: FX streamline

Post autor: harada »

WuDe pisze:Teraz już wiem kto mi podprowadził ostatniego z sklepu I...rsa
Ładne skupienia aczkolwiek chciało by sie zobaczyc co potrafi ciut dalej :-D
Bedzie dalej jak dalmierz porzycze.. A poprowadził bo jak był cza było brać :) :) nie taki ST straszny jak go maluja:)
Było: Harry 95, Patriot, hw 97k,hw 80, hw 90,FXt12<AA HiPower510, Evanix Blizard,Evanix Rainstorm, HW-100a teraz fx Streamline :)
Polubilem pcp bo laduja sie od tylu^^
harada
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 63
Rejestracja: 19 stycznia 2008, 12:02
Tematy: 4
Lokalizacja: tarnow
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: FX streamline

Post autor: harada »

Po raz kolejny się utwierdziłem w przekonaniu ze baracuda miedziowana jest napeno dedykowna do tego karabina:)
ok 40 metrów:

I jakis teścik na dystansie ok 55- 57 metrów. Po wstrzeleniu się i okiełznaniu wiatru wyszlo mi coś takiego. Cały magazynek 13 strzałów baracuda zwykła. ( poprawka na wiatr 1.5 dota )


Jeszcze w trakcie testów innych śrutów ide w kierunku H&N zobaczymy czy słusznie....
Było: Harry 95, Patriot, hw 97k,hw 80, hw 90,FXt12<AA HiPower510, Evanix Blizard,Evanix Rainstorm, HW-100a teraz fx Streamline :)
Polubilem pcp bo laduja sie od tylu^^
kryspin 110
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 187
Rejestracja: 11 listopada 2015, 16:38
Tematy: 2
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: FX streamline

Post autor: kryspin 110 »

Sprzęt może i ciekawy chociaż w mojej opini ma dwie poważne wady. Brak regulacji baki i magazynek wystający z bloku na ok 2 cm. Skutecznie uniemożliwia to wygodne złożenie i wyklucza średni i niski montaż.
harada
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 63
Rejestracja: 19 stycznia 2008, 12:02
Tematy: 4
Lokalizacja: tarnow
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: FX streamline

Post autor: harada »

Z magazynkiem 13 strz spokojnie średni montaż się zmieści.. Brak regulacji baki..widać wiele karabinów ma ta poważna wadę :)
Ostatnio zmieniony 12 lutego 2017, 22:20 przez harada, łącznie zmieniany 1 raz.
Było: Harry 95, Patriot, hw 97k,hw 80, hw 90,FXt12<AA HiPower510, Evanix Blizard,Evanix Rainstorm, HW-100a teraz fx Streamline :)
Polubilem pcp bo laduja sie od tylu^^
Awatar użytkownika
drLecter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 472
Rejestracja: 08 kwietnia 2009, 11:36
Tematy: 0
Lokalizacja: Malmö
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: FX streamline

Post autor: drLecter »

Napisałeś, że w poprzednich ST najlepiej latała Barracuda miedziowana. Miałeś ich więcej?
Właśnie dotarł Royale 300 w 4.5 I po dzisiejszym teście na exact 4.52 starej produkcji wyszlo straszne sito.
Prędkość trzyma jak zamurowany. Energia jak w książce - 10j :)
Będę musiał rozwiercic transferport w pokrętle.
W Verminatorze 5.5 dobrze lata z kolei JSB Heavy...
ramiro1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 17
Rejestracja: 10 września 2011, 14:33
Tematy: 0
Lokalizacja: Ostrzeszów/Rosyth
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: FX streamline

Post autor: ramiro1 »

hej .przestrzeliłeś go przez chrono ??
harada
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 63
Rejestracja: 19 stycznia 2008, 12:02
Tematy: 4
Lokalizacja: tarnow
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: FX streamline

Post autor: harada »

drLecter pisze:Napisałeś, że w poprzednich ST najlepiej latała Barracuda miedziowana. Miałeś ich więcej?
Właśnie dotarł Royale 300 w 4.5 I po dzisiejszym teście na exact 4.52 starej produkcji wyszlo straszne sito.
Prędkość trzyma jak zamurowany. Energia jak w książce - 10j :)
Będę musiał rozwiercic transferport w pokrętle.
W Verminatorze 5.5 dobrze lata z kolei JSB Heavy...
A tak fx mialem kilka:D:D coś mi sie przez łapki przewinelo..cutlats L& W , cyclone ST, Verminator mk II ST, T12 SM, Royala 400 w lisingu mialem dosc slugo, i bobcata tez chwilke :)
Ostatnio zmieniony 28 listopada 2017, 10:15 przez harada, łącznie zmieniany 1 raz.
Było: Harry 95, Patriot, hw 97k,hw 80, hw 90,FXt12<AA HiPower510, Evanix Blizard,Evanix Rainstorm, HW-100a teraz fx Streamline :)
Polubilem pcp bo laduja sie od tylu^^
Awatar użytkownika
Łysy
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 597
Rejestracja: 22 kwietnia 2008, 21:00
Tematy: 22
Lokalizacja: Ciechocinek
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: FX streamline

Post autor: Łysy »

Ja miałem FX Verminatora II w 5,5 mm i najlepiej strzelał sobie na JSB Exact 1,03 grama. Na 30 metrów robił dziurkę max 12 mm a miałem go w fabrycznym limicie 17 Juli .
Steyr z krzywą lufą + Vortex PST I
harada
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 63
Rejestracja: 19 stycznia 2008, 12:02
Tematy: 4
Lokalizacja: tarnow
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: FX streamline

Post autor: harada »

aa to mialem dokladnie to samo..:) jakos w Verminatorkach mi 5.5 pasuje wylacznie.
Było: Harry 95, Patriot, hw 97k,hw 80, hw 90,FXt12<AA HiPower510, Evanix Blizard,Evanix Rainstorm, HW-100a teraz fx Streamline :)
Polubilem pcp bo laduja sie od tylu^^
Awatar użytkownika
drLecter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 472
Rejestracja: 08 kwietnia 2009, 11:36
Tematy: 0
Lokalizacja: Malmö
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: FX streamline

Post autor: drLecter »

To sito w Royale to była wina śrutu. Znalazłem gdzieś stary wypust exacta... Mnóstwo zmasakrowanych spódniczek w srutach.
Na zwykłych baracudach i exact ach lata już dobrze.

A ta miedziowana jakoś nie podeszła pod Verminatora. Zwykła daje świetne rezultaty.
Bix
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 1
Rejestracja: 08 lutego 2018, 17:12
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: FX streamline

Post autor: Bix »

Hej :-) Odgrzeję trochę temat.
harada pisze:Witam,
Może akurat kogoś zainteresuje to co teraz napisze wiec do dzieła !:)..[...]
Regulator ustawiony na +/- 58 bar co w limicie dla 4,5 daje 180/190 strzałów w limicie ( dane z BAR-a + ASI w UK pomęczyłem chlopaków trochę przez telefon)
Od dwóch dni jestem, mam nadzieję, że szczęśliwym posiadaczem tego karabinka w wersji .22 (zakupiony w limicie poniżej 17J) Skoro już się pochwaliłem, to teraz pytanie: Sam zakładałeś regulator ?
Znalazłem takowy w necie : https://www.huma-air.com/FX-Streamline- ... -regulator i jeszcze na kilku innych stronach.
Warto w coś takiego inwestować ?
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Testy sprzętu - Wiatrówki”