Powrót do skróconej "85" 95tki.

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

ben_sage
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 981
Rejestracja: 17 lutego 2010, 20:36
Tematy: 18
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Powrót do skróconej "85" 95tki.

Post autor: ben_sage »

Witam

Moje przepowiednie się prawie sprawdziły po sprzedaży 85tki z przyczyn osobistych powiedziałem że kupie ponownie i kupiłem tyle ze z krótszą lufką 95s.
Rozmyślałem jeszcze na wersją lux i 97k. Po przymiarce w sklepie 97k/95s uznaliśmy że lepsza będzie dla nas 95tka z racji otwartych i portu ładowania - łamaniec, waga też mniejsza co przy pozycji stojącej ma dla nas znaczenie.
97k to bardzo ładny i fajny karabinek wolałem go bardziej od Txa ale wyszło jak wyszło ;)
Po otrzymaniu karabinku to co pisałem o 85s w 2011 się potwierdziło. Pisałem dużo dobrego o przeznaczeniu do rekreacji.
Muszka insert jest optymalny, ze wszystkich dostępnych od HW właśnie bym tego używał.
Hw miała być ustawiona na 15,5J, naciąg jak masło po wyjęciu z lodówki.

Już chyba znalazłem swoją wiatróweczkę pasuje mi idealnie jak poprzednio, tyle lat minęło i dalej to samo uczucie :) . Szkoda tylko że HW nie oferuje osady w orzeszku.
Z Hw planuje strzelać i z otwartych i z jakiejś optyki pokroju doc/leapers AO na dobry początek po przerwie.

Kilka fotek a testować będę w niedalekiej przyszłości i będę aktualizować temat.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 11 listopada 2016, 17:59 przez ben_sage, łącznie zmieniany 1 raz.
jurek40b
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3027
Rejestracja: 09 marca 2007, 20:24
Tematy: 113
Lokalizacja: Otmuchów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Powrót do skróconej "85" 95tki.

Post autor: jurek40b »

Zastanawiałem się nad hw 95. Ale trafiła się hw80 i tak zostało. Ale dla mnie otwarte przyrządy nie były żadnym plusem.Wada wzroku. Jak wiesz hw80 ztuningowałem na maksa. Ale kiedyś chętnie bym spróbował postrzelać z hw95. Ładny karabinek. A dodatkowo ta radość bijąca z opisu :)
Kruszynka na sterydach jest ok.Marksman też daje radę.
ben_sage
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 981
Rejestracja: 17 lutego 2010, 20:36
Tematy: 18
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Powrót do skróconej "85" 95tki.

Post autor: ben_sage »

Niestety ale też mam wadę wzroku ok -1,5 ale jak patrzę na muchę to widzę w miarę ostro, jak patrze na szczerbinkę to widzę też w miarę ostro ale jak patrzę na muchę przez szczerbinkę to niestety mam problem z ostrością żeby złapać muchę tak aby siedziała po środku.Lekko rozmywa mi się jedno albo drugie. Nie ma jeszcze tragedii ale irytujące a im dłużej sobie patrzyłem tym coraz większe mleko.
Otwarte dają moim zdaniem więcej radochy ale z pomocą celownika można jeszcze bardziej wykorzystać potencjał tym bardziej przy wadzie wzroku.
Miałem 90(to taka 80 z gas strut czy tam ram) tak jak kiedyś rozmawialiśmy uważam że system 80 fajnie by pracował przy delikatnym facu 4,5 20-21J 5,5 ok 23-25J aż się prosi :-D . Lekko pod limitem 95 to idealny kompromis bo kultura strzału malina i waga też mniejsza. Większa waga to stabilność ale ja pewnie w pozycji stojącej będę strzelać trochę - tutaj waga 50 dla mnie była by jeszcze lepsza.
Byłem bliski zakupu 50 kilka stów w kieszeni też kusiło ale wolałem jednak coś sprawdzonego co miałem już żeby później nie odczuwać lekkiego niedosytu w razie co.

Teraz będę rozważać na wiosnę jakąś lupkę chodzi mi po głowie lepek 3-9x32 TF2 AO albo DOC myślę że -5 do 25m starczy później już -5<. 10-15m raczej mnie nie interesuje. Zastanawiam się czy oczy będą się mniej męczyć na lepku czy Doc. Lepapersa miałem jakieś 5-7 lat temu ale to był jeszcze z grubą beznadziejną siatką.
jurek40b
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3027
Rejestracja: 09 marca 2007, 20:24
Tematy: 113
Lokalizacja: Otmuchów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Powrót do skróconej "85" 95tki.

Post autor: jurek40b »

Mam DOC-a i Lepersa. Lepapers 3-9/32AO i 3-12/40AO. DOC to inna jakość szkieł, duzo lepsze optycznie. Jaśniejsze, obraz bez zafarbu. Ale leapers szczególnie 3-9/32, wcale nie jest taki zły. W DOC-u brakuje trochę AO. Ale jak strzelasz na dalsze dystanse, to albo w ogóle nie ruszać, albo przefokusować. Upierdliwe w nim jest wtedy, jak chcesz strzelać, raz na 15m, potem na 50m.Jak strzelasz 30-50m, da sie ustawić i jest fantastycznie. Co lepka 3-12/40 nie wypowiadam się. Mam z nim problem. Ale teraz kupiłem dla niego specjalnie nowy porządny montaż i moze coś będę mógł powiedzieć.
Kruszynka na sterydach jest ok.Marksman też daje radę.
ben_sage
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 981
Rejestracja: 17 lutego 2010, 20:36
Tematy: 18
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Powrót do skróconej "85" 95tki.

Post autor: ben_sage »

Pewnie będę chciał postrzelać 20-75m czasami od święta 100m. Strzelanie głównie na otwartej przestrzeni(nie las) w ciągu dnia jasno.
Mam uczulenie na nieostry obraz i krzyż. Trochę się tego boje w docu. Dla mnie raczej ostrość jest ważniejsza niż jasność szkieł, Nie chce sobie już psuć bardziej oczu ale oczywiście jasność też jest ważna.
Chwilę też myślałem o barska 2-7x32 ale trochę się obawiam że braknie mi zbliżenia.
Kiedyś miałem leapersa nie było tak źle teraz podobno poprawione cieńsze siatki,lepsze szkła itd.

Generalnie chciałbym inną lunetę z cieńszą siatką niż doc/dot ale też coś koło 3-9x32-40 ale z racji innych wydatków będę musiał przeczekać. Nie wykluczone że jak się zakoleguję z tą pierwszą to posiedzi dłużej.

Masz tego Leapers Golden Image 3-9X32 TF2+ AO 1’’ MilDot?
jurek40b
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3027
Rejestracja: 09 marca 2007, 20:24
Tematy: 113
Lokalizacja: Otmuchów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Powrót do skróconej "85" 95tki.

Post autor: jurek40b »

Mam tego Leapersa. Polecę ci jeszcze Leapersa 3-12/40AO. Bałem się, że kupiłem uszkodzonego, ale okazał się dobry. To x12, jest faktycznie dobre. A jak chcesz strzelać od 20 do 70m, to AO konieczne. Kręcenie DOC-em, chyba mu na zdrowie nie wyjdzie. Miałem Kandarem 4-16 /40 AO. Bardzo dobra lupka, tylko Dampe chyba musiałbyś kupić. Albo szarpnąć się na mdot-a.
Kruszynka na sterydach jest ok.Marksman też daje radę.
ben_sage
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 981
Rejestracja: 17 lutego 2010, 20:36
Tematy: 18
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Powrót do skróconej "85" 95tki.

Post autor: ben_sage »

Trochę za droga 650 za optykę Leapers to już dla mnie trochę przesada. Dopłacając 350zł jest dot a dota chyba też bym nie chciał za te pieniądze bo za niewiele więcej można mieć już jakiegoś leupka EFRa 3-9x33 mniejszego.

Jeszcze wpadło w oko NIKON PROSTAFF Target EFR 3-9x40 AO patrzę po necie to się nieźle prezentuje jeśli do czasu zakupu będzie dalej 670zł to przemyślę,gwarancja długa.
jurek40b
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3027
Rejestracja: 09 marca 2007, 20:24
Tematy: 113
Lokalizacja: Otmuchów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Powrót do skróconej "85" 95tki.

Post autor: jurek40b »

Ja za Leapersa dałem 350 zł z montażem hawke i wysyłką :-)
Kruszynka na sterydach jest ok.Marksman też daje radę.
ben_sage
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 981
Rejestracja: 17 lutego 2010, 20:36
Tematy: 18
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Powrót do skróconej "85" 95tki.

Post autor: ben_sage »

Dziś przyszły śruty FTT 4.51,express 4,52 i zwykły exact 4,52 i sprawdziłem jak spisuje się wiatrówka w mieszkanku na płycie 18mm krosnopol. Płyta prawie przebita raz odleciała okleina z wiórami za drugim czy trzecim strzałem a za pierwszych dwóch lekkie górki czuć pod palcem z drugiej strony ale mniejsza o to taki szczegół a teraz najciekawsze czyli to co najbardziej mnie zaskoczyło że strzela prawie jak pcp jestem bardzo miło zaskoczony, nie spodziewałem się. 85 z 2011r ustawiona na podobną energię nie kopała ale było jej daleko do tego co jest teraz.

Dla mnie to było kiedyś nie do pomyślenia żeby sprężynka wcale nie taka ciężka bo ok.3,4 z 15,5J nie kopała nie wierzgała ani nic a nic.

Ps.Żeby nie było to jakieś tam pierdnięcie muszki czuć- tak dla czepialskich.
Ostatnio zmieniony 05 grudnia 2016, 16:19 przez ben_sage, łącznie zmieniany 1 raz.
ben_sage
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 981
Rejestracja: 17 lutego 2010, 20:36
Tematy: 18
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Powrót do skróconej "85" 95tki.

Post autor: ben_sage »

Szkoda że nie można już edytować.

Na filmiku widać że cofa się. Śrut na lekko skierowanej w dół lufie nie zjechał praktycznie nic. Subiektywnie się tego praktycznie nie odczuwa.
W 85 pamiętam że śrut całkiem wysoko podskoczył ale spadł na dupkę i się utrzymał. Tutaj prawie nie drgnął.

Filmik śrut na kostce.
ben_sage
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 981
Rejestracja: 17 lutego 2010, 20:36
Tematy: 18
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Powrót do skróconej "85" 95tki.

Post autor: ben_sage »

Przyszła dziś optyka. Padło na hawke vantage 3-9x40AO.

Wrażenia ogólne bardzo pozytywne moim zdaniem lepsze niż moje byłe stary leapers czy DOE.
Ciekawe jak z żywotnością, jest co prawda 2 letnia gwarancja więc się nie przejmuję.
Miał być doc ale odpuściłem z racji braku AO chociaż byłem blisko zakupu. Dopiero teraz kiedy doszła optyka przypomniałem sobie jak wiele zmienia obecność AO.W planach był też jakiś leapers ale ceny są teraz jakieś z kosmosu prędzej bym strzelał z otwartych niż leapersa za blisko 600zł.

Zrobiłem parę fotek niestety nie oddają w 100% rzeczywistości, nie jestem profesjonalnym fotografem.

Obrazek
Obrazek
Tutaj ok.300m chyba -9 było.
Obrazek
3metry -3.
Obrazek
Ostatnio zmieniony 28 grudnia 2016, 15:27 przez ben_sage, łącznie zmieniany 4 razy.
Tommy54
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 529
Rejestracja: 25 lipca 2015, 21:17
Tematy: 16
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Powrót do skróconej "85" 95tki.

Post autor: Tommy54 »

Mam coś podobnego ale lżejszego czyli HW 50 , w starszej o wiele poręczniejszej osadzi Monte Carlo prawa i była praktycznie nieużywana przez gościa który nie załapał "bakcyla", w stanie jak z półki sklepowej. Kosztowała ...400 zł :-D .
Jest po full tuningu u Dominika (łącznie z wysuwanym dociążnikiem lufy).
Zdobyłem bukowy palmrest na 1 śrubę (bez dziurawienia osady) , sam wykonałem cofnięty do granic język spustowy na bazie spustu Merkurego - o ksdztałcie jak AA TX200 (akurat też miałem na wzór).
Aktualnie jest u Merkurego, który robi reg. stopkę.
Stabilna Ek 14,9 J , V na Exact Diabolo 4,52 - 232-234 m/s . Na 4,51 o 1,5 m/s mniej.
Mogę używac jej w dwojaki sposób : otwarte lub optyka.
Optykę zainstalowałem również lekką Burris 4,5-14x32 z sunshiderem i buttlerkami. Montaż "jedynie słuszny"- (osiowy).
No i na sezon 2017 będzie gotowa ! Popróbuję Silhouetta, chociaż i do HFT2 też by się nadawała.
ben_sage
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 981
Rejestracja: 17 lutego 2010, 20:36
Tematy: 18
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Powrót do skróconej "85" 95tki.

Post autor: ben_sage »

Obrazek

Udało się wyzerować i oddałem sobie 15strzałów na 5m. Po ponad 5 latach olbrzymia radocha strzelić sobie znów z optyki.
W weekend może uda się w terenie jak pogoda dopisze, może jakiś drobny teścik FTT,Exacta 4.52 i express 4.52.
Ostatnio zmieniony 28 grudnia 2016, 18:18 przez ben_sage, łącznie zmieniany 1 raz.
ben_sage
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 981
Rejestracja: 17 lutego 2010, 20:36
Tematy: 18
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Powrót do skróconej "85" 95tki.

Post autor: ben_sage »

Obrazek

Zrobiłem teścik na 25m nie jakieś tam kroki tylko pomierzone 25m niestety ale śrut bardzo luźno wchodził do lufy niektóre sztuki potrafiły do niej wpaść luzem,
nie wiem czy to wina temperatury oscylującej ok.0 czy czegoś innego.
Moim zdaniem tak być nie powinno.
Wykonałem ok 10 tarczek ale umieszczę te najlepsze które udało mi się zrobić.Nie dysponowałem tarczami.
Miałem jedynie grube kredki dla dzieci i sztywną tekturę z tyłu bloku A4 więc jakoś sobie na szybko poradziłem ;)

Najlepsze skupienie to podobne udało mi się uzyskać na expressie i H&N FTT 4,52 oba.Exact słabiej też 4,52.
To moje pierwsze strzelanie z tej wiatrówki po 2 letniej przerwie i optyką od kilku lat.
Zrobiłem nie po 10 strzałów jak mam w zwyczaju robić tylko po 5 bo ręce mi trochę zesztywniały.
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Postrzelałem też w spinerka jak się skupiłem to udawało się trafiać po kilka razy w najmniejszego niecałe 10gr.
Na 50m raczej nie dałbym rady w najmniejszego i daleko i nie ten krzyż.
Nie uda mi się wybić nim na tarczy taki wynik jaki uzyskam na TX czy 97k patrząc na stare tarczki 50m a obecne 25m nic w tym dziwnego ale jak wyżej wspomniałem lepsze dopasowanie śrutu i cieplejsza pogoda pewnie pozwoliło by na lepszy wynik.
Klasyczny naciąg rekompensuje dla mnie tą ciup słabszą celność.
Ze spinerkiem fajna zabawa. Żona na 25m tłukła w dużego a na ok.20m w średniego ale ona w życiu wystrzeliła może z 200-250razy i to na otwartych.

Obrazek
Tutaj najmniejszy na 25m filmik

Link
Ostatnio zmieniony 04 stycznia 2017, 16:12 przez ben_sage, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
spioch
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 86
Rejestracja: 03 listopada 2015, 18:20
Tematy: 0
Lokalizacja: Kościan
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Powrót do skróconej "85" 95tki.

Post autor: spioch »

..Z tymi za "luźnymi" śrutami to trza uważać! Kiedy moje Hw95 wróciło od Hogana najpierw Strzelałem z ktk- część śrutów wchodziło dosyć luźno do lufy, do tego stopnia ,że nie zauważyłem kiedy jeden wypadł mi z lufy..i padł strzał na sucho :090: Karabinek co raz bardziej kopał-okazało się,że uszczelkę tłoka trafił szlak. Hogan nie miał akurat na stanie,polecił Ak.. ale tam (pomimo natychmiastowego przelewu) przez 3tyg. nie otrzymałem zamówionego towaru, po zwrocie pieniędzy zamówiłem u Alchemika. I tak dopiero po 4tygodniach (pieknej pogody) mogłem znów cieszyć się sprzętem. Od tego czasu tylko exact, zazwyczaj4.52.
Żeby było ciekawiej mam Marksmana2004 (wersja gładkolufowa) i tam ktk blokuje się w lufie a exact (ten do hw) śmiga bez problemu :)
Na hw najpierw siedział Doc4-9x40 i do 50m było super, ale im dalej, tym bardziej brakowało mi AO. Teraz jednoczęściowym montażem delty przytwierdziłem do hawajki Leapersa4-9x40AO i jest git. Na 50m nękam kapsle pet i obrotowe spinerki ze zwierzakami, jak jest czas i pogoda to na 80m walę do puszek i szkła, a kiedy warunki są idealne (czas,chęci,pogoda) sporadycznie udzielam się na 100m.
Hw95 to naprawdę fajny karabinek do celnej rekreacji.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Testy sprzętu - Wiatrówki”