Chronograf-R2H

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

radecek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 828
Rejestracja: 11 lutego 2007, 22:10
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Chronograf-R2H

Post autor: radecek »

We wrześniu pojawi się kolejna wersja chronografu przeznaczonego do wiatrówek, broni palnej ( w tym, też z założenia do CP) i łuczników.
Większa szczelina umożliwi swobodne strzelanie przez urządzenie do tarczy.

Różnice zewnętrzne:
Chrono-R2H: waga 1.06 kg, wymiary ( w x h x d ): 105 x 260 x 100 mm, slot 170 mm
Chrono-R2A: waga 0.98 kg, wymiary ( w x h x d ): 105 x 210 x 100 mm, slot 120 mm

Vmax = 2000m/s
Każde urządzenie testowane i kalibrowane przy 1000m/s ( błąd ~0.5%).
Odległość pomiędzy czujnikami: 5cm ( bardzo mała ) - ale dzięki temu urządzenie jest kompaktowe.

Chrono-R2A i R2H
Obrazek

Chrono-R2H
Obrazek
POLK12
Reactions:
Posty: 7
Rejestracja: 06 marca 2011, 20:36
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Chronograf-R2H

Post autor: POLK12 »

Szkoda że brak informacji ktora nas teraz najbardziej interesuje a mianowicie ceny?.
Robię co lubię.
radecek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 828
Rejestracja: 11 lutego 2007, 22:10
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Chronograf-R2H

Post autor: radecek »

Ceny u producenta są najlepsze... :roll:


ArturR
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 469
Rejestracja: 11 sierpnia 2013, 23:55
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Chronograf-R2H

Post autor: ArturR »

POLK12 pisze:Szkoda że brak informacji ktora nas teraz najbardziej interesuje a mianowicie ceny?.
Sorry że tak między wódę a zagrychę, ale....... ;)
W kwestii ceny Kol. radecek doskonale Ci odpowiedział ;)
BTW, nie wydaje mi się, by zakup któregoś z tych chrono mogło kogokolwiek zrujnować finansowo, więc nie bój się tak o pieniążki ;) - kupując nie zbiedniejesz, a raczej wzbogacisz się(!) o bardzo przydatne urządzenie ;)
Poza tym, myślę że wielu prawdziwych strzelców kompletnie nie interesuje cena tego urządzenia. Wielu raczej cieszy fakt, że mamy w Polandii kogoś tak zdolnego jak Kol. radecek, i chce mu się tworzyć takie cuda.
Teraz już wiesz, gdzie w tym wszystkim jest cena tego urządzenia ? Podpowiem Ci - w czarnej .... :wink:

I żeby nie było - radecek nie zapłacił mi za ten post ;) Ja poprostu znam wartość, kompetencje i zaangażowanie tego człowieka, i jako facet wiem, że takich ludzi nawet nie pyta się o cenę, tylko kupuje. Jak to ktoś kiedyś bardzo mądrze powiedział cyt: "jak jesteś gość, to zarób i daj zarobić innym" ...........powodzenia :)
Przy okazji - pozdrowienia dla Kol. radecek od zadowolonego użytkownika :one:
Awatar użytkownika
Kraku
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 212
Rejestracja: 06 sierpnia 2013, 17:12
Tematy: 16
Lokalizacja: Świętochłowice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Chronograf-R2H

Post autor: Kraku »

Arturze, no to kup sobie za 1000 złotych.
Tak wiem, przesadziłem z tym tysiącem, ale cena to jednak ważna kwestia.
Awatar użytkownika
Iperyt68
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3187
Rejestracja: 03 października 2012, 21:47
Tematy: 0
Lokalizacja: Świętoszów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Chronograf-R2H

Post autor: Iperyt68 »

No i zawsze można czeską podróbę kupić za ok 750PLN https://www.facebook.com/air.chrony/ i żeby jasne do końca było Czesi za ten post mi nie zapłacili złamanego halerza :wink:
vivere militare est
POLK12
Reactions:
Posty: 7
Rejestracja: 06 marca 2011, 20:36
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Chronograf-R2H

Post autor: POLK12 »

ArturR pisze:
POLK12 pisze:Szkoda że brak informacji ktora nas teraz najbardziej interesuje a mianowicie ceny?.

Poza tym, myślę że wielu prawdziwych strzelców kompletnie nie interesuje cena tego urządzenia. Wielu raczej cieszy fakt, że mamy w Polandii kogoś tak zdolnego jak Kol. radecek, i chce mu się tworzyć takie cuda.
Teraz już wiesz, gdzie w tym wszystkim jest cena tego urządzenia ? Podpowiem Ci - w czarnej .... :wink:

Skoro Radek sam odpowiedział nie wiem czemu ten wpis pod nim ?.
Nasz kolega jest już dawno w komercyjnych i zapytanie o cenę jest jak najbardziej zasadne.
Prawdopodobnie siebie uważasz za prawdziwego strzelca i wydajesz na "zabawki" nie pytając o cenę - ( gratuluje zasobności portfela ).
Robię co lubię.
Awatar użytkownika
xxxam
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1752
Rejestracja: 18 kwietnia 2015, 09:11
Tematy: 28
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Chronograf-R2H

Post autor: xxxam »

Chrono bardzo dobrze się prezentuje. Rozumiem że wersja H przemieli wszelkie pistoletowe i karabinowe kalibry centralnego ?
Czekam na premierę jak również na cenę detaliczną, chociaż nie wątpie że będzie mega atrakcyjna :-)

Natomiast posta kolegi ArturaR nie skomentuje. Polecam się tylko w dziale Sprzedaj, bo rozumiem że za wszystko płaci tyle ile krzyknę ?
Awatar użytkownika
Iperyt68
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3187
Rejestracja: 03 października 2012, 21:47
Tematy: 0
Lokalizacja: Świętoszów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Chronograf-R2H

Post autor: Iperyt68 »

Z tym, że trzeba pamiętać, iż rzeczy nie są warte tyle ile ktoś sobie za nie "zakrzyczy", a tyle ile inny jest gotowy za nie zapłacić... A tak już w temacie to sprzęt Radka jest wart swojej ceny i tyle!
vivere militare est
ArturR
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 469
Rejestracja: 11 sierpnia 2013, 23:55
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Chronograf-R2H

Post autor: ArturR »

"Kraku", "POLK12" i "xxxam" udają że nie wiedzą o co mi chodziło lub źle zinterpretowali mój wpis, więc precyzuję.
Sposób w jaki "POLK12" zapytał o cenę chrono (jak dla mnie) zabrzmiał trochę tak, jakby obawiał się, że kol. radecek ceną tego chrono być może ograbi go ze wszystkich oszczędności :) W tym zapytaniu można było wyczuć jakby nutę niepokoju/niepewności - przynajmniej ja tak to odebrałem. Poza tym, brak ceny urządzenia "POLK12" wypomniał radeckowi trochę jakby z wyrzutem, a przecież to jeszcze nie jest oferta z K/S tylko informacja handlowa :)
Moja opinia wynika być może z mojego "zboczenia zawodowego". Na codzień pracuję w handlu i obserwuję czasem bardzo dziwaczne i mało racjonalne postawy/reakcje/zapytania klientów o ceny towarów. Na klientów z pretensjonalno-roszczeniową postawą jestem szczególnie wyczulony, i pewnie stąd mój wpis poparcia dla Kol. radecka :) I jak widać nie jestem sam z tą opinią, bo na przykład kol. Tomek (Iperyt68) też jest podobnego zdania, a trzeba Wam wiedzieć, że Iperyt68 to znana i szanowana postać polskiego środowiska ST.
Co do "zasobności portfela", wydawania kasy na "zabawki" i wydawania kasy wogóle, to także się z Wami nie zgodzę.
Z wieloletniego doświadczenia wiem, że wcale to nie jest tylko kwestia zasobności portfela, ale czysto ludzkiej chęci wydania pieniędzy lub nie. Na codzień często mam do czynienia z ludźmi o znacznie lepszej sytuacji finansowej niż np. moja. Stać ich naprawdę na wiele, mimo to z ciężkim bólem serca wydają każdą stówę, uprzednio oglądając ją z każdej strony po pare razy. W polskim środowisku strzeleckim(nie tylko wiatrówkowym) też już spotkałem takie przypadki. Co niektórzy mają kasy jak rusek wojska, ale pazerność na kasę i wrodzone skąpstwo nie pozwalają im na zakup wymarzonego karabinu czy lunety. To niewolnicy mamony. Myślą że to oni rządzą swoją kasą a w rzeczywistości jest dokładnie odwrtotnie. Oczywiście nie zamierzam nikomu siedzieć w portfelu i mówić ile i na co ma wydawać - to jasne. Jednak jak widzę w/w przypadki to kojarzy mi się to jedynie z samoupodleniem. Jestem daleki od bezmyślnego szastania kasą, jednak wiem że są dwa rodzaje ludzi z zasobnymi porfelami. Ci co potrafią z niej korzystać i cieszyć się życiem, oraz ci którzy mają pełne skarpety i słoiki, baaardzo chcieliby mieć fajny karabin czy lunetę, ale na samą myśl ogarnia ich chytrość gdyby trzeba było wydać trochę kasy. Widok tych drugich budzi we mnie conajwyżej uśmiech politowania :) Trzeba też odróżniać chytrość od rzekomej "oszczędności" :) Podkreślam, że nawet nie próbuję przyporządkować "POLK12" do którejkolwiek z kategorii w/w ludzi ;)
Podsumowując tą "cenowo-kasową dywagację" proponuję zaczekajmy spokojnie do września na obiecane przez kol. radecka sprzęty, a teraz Wszystkim życzę pogodnego i udanego weekendu - pozdrawiam Art ;)
radecek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 828
Rejestracja: 11 lutego 2007, 22:10
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Chronograf-R2H

Post autor: radecek »

Takie kompaktowe konstrukcje odstraszają konkurencje ..i w transporcie są wygodne.. cena wytworzenia też niższa.

/ Nie wiem czy wiecie - żony są najdroższe na świecie ! /
Awatar użytkownika
Iperyt68
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3187
Rejestracja: 03 października 2012, 21:47
Tematy: 0
Lokalizacja: Świętoszów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Chronograf-R2H

Post autor: Iperyt68 »

Oo, i się wyjaśniło :-P

Artur ale wybrnąłeś, szacun!!!!
vivere militare est
Awatar użytkownika
xxxam
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1752
Rejestracja: 18 kwietnia 2015, 09:11
Tematy: 28
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Chronograf-R2H

Post autor: xxxam »

Wybrnął, nie wybrnął.
Ja nie mam zboczenia zawodowego, pomimo 20 lat spędzonych w handlu z nacjami dużo gorszymi pod tym względem niż Polacy ale nie widzę nic wzbudzającego niepokój w pytaniu POLK12.
Dla mnie nadal cena tego urządzenia nie jest w czarnej du***, bo najzwyczajniej w świecie nie wiem ile Chronografy kosztują a potrzebny jest mi może na jedno czy dwa użycia i od konkretnego zakresu cen uzależniam jego zakup bądź bujanie się z pożyczeniem takowego. Mądrym co zaraz się odezwą "wyguglaj sobie" od razu podpowiadam żeby wyguglali sobie hasło "przypie***ol się do kogoś innego".

A jak ktoś ma chorobę zawodowego handlowca (tudzież syndrom OT i nic nie wnoszących do tematu postów) to chyba czas na terapię albo zmianę roboty.

Z handlowego punktu widzenia wystarczy dodać, że cena detaliczna będzie znana na początku września i nie ma pytań.
radecek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 828
Rejestracja: 11 lutego 2007, 22:10
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Testy chrono na broni myśliwskiej

Post autor: radecek »


Urządzenie ustawiane 1.5m do 2m od wylotu lufy. Praktycznie rejestrowało każdy strzał. Jedyny problem to ustawienie urządzenia w osi strzału i jego wypoziomowanie.
Przy małej odległości podmuch gazu jest na tyle silny, że może spowodować przesunięcie chronografu.
specnaz1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 159
Rejestracja: 16 października 2012, 12:37
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Chronograf-R2H

Post autor: specnaz1 »

Gdzie to można kupić :)
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Testy sprzętu - Wiatrówki”