Crosman 760- Wynalazek z USA

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

morius323
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 16
Rejestracja: 03 lutego 2015, 12:50
Tematy: 2
Lokalizacja: Mazury
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: morius323 »

Czyli w c2100 plastikowa jest tylko kolba i ta pompka, reszta metalowa?
Ja popsułem swojego 760 w zasadzie tylko raz, gdy włożyłem podkładkę pod samą tę gumę z pompki, była zbyt gruba i w efekcie nie pompka nie wytwarzała ciśnienia a przynajmniej ja tak rozumiem. :-/
Magazynki widziałem na Mi.... były 5 sztuk za 25 zł jak dobrze pamiętam. :-D
Ale może niech strzela z bb ? Ja strzelam głównie z nich ze względu na to że są tańsze i jakoś nie widziałem pogorszenia celności itp. Jak będzie cieplej to wrzucę tarczki z 10 m, zrobię test celności i porównam te 2 rodzaje amunicji.
Awatar użytkownika
IgnaS
Multikonto
Multikonto
Reactions:
Posty: 87
Rejestracja: 27 lutego 2006, 10:06
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: IgnaS »

Nie tylko, plastikowa jest też "szyna" po której lata plastikowy popychacz.
Trochę tego plastiku także jest.
Na YT znajdziesz sporo filmików z rozbierania 2100 tam dobrze widać, co jest z czego.

Ps. no i największy minus... strasznie ruda na nią włazi, mam ją od 2013 i już widać jak się dobiera.
muflon
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 564
Rejestracja: 29 maja 2009, 12:10
Tematy: 0
Lokalizacja: Szczecin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: muflon »

Dlatego właśnie zdecydowałem się na Sharpa Innovę. Mniej w nim tworzywa, jedyny mankament to korpus, ale póki co przestrzelałem 8000 razy i korpus się trzyma.
morius323
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 16
Rejestracja: 03 lutego 2015, 12:50
Tematy: 2
Lokalizacja: Mazury
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: morius323 »

Na chwilę obecną nowych Sharp'ów Innova 4,5 nie sprzedają :-/ Pewnie wcześniej czy później zdecyduje się na C2100 ale jak na razie chyba najbardziej przychylny jestem ku Hatsanowi 70/80/90, chcę spróbować dłuższe dystanse niż 20 m i poznać trochę sprężynę.

Ps. Warto próbować robić koronę lufy w c760? :-D
Awatar użytkownika
IgnaS
Multikonto
Multikonto
Reactions:
Posty: 87
Rejestracja: 27 lutego 2006, 10:06
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: IgnaS »

GL i korona ;-)
Tak naprawdę to u nas GL na BBs mijają się z celem.
One zupełnie do czegoś innego zostały stworzone, bardziej przydają się dzieciom farmerów do walki ze szkodnikami, niż u nas do strzelania tarczowego.
Choć zabawka do kasacji puszek jest przednia, a i z racji wagi idealne ale młodzieży i seniorów.

Co do sharpów to mają podobnie flaki z plastiku, ogólnie obudowa tragedia, szyna pod optykę jak z plasteliny.
Gdyby miały metalowe zamki... no byłoby cudo, a tak podobnie do 760 ogólnie wszędobylski plastik fantastik.
morius323
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 16
Rejestracja: 03 lutego 2015, 12:50
Tematy: 2
Lokalizacja: Mazury
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: morius323 »

Czyli dać sobie spokój z koroną? :( Miałem nadzieje na zwiększenie celności i nauczenie się robić korony :-D
RadekP
Gość
Gość
Reactions:
Tematy: 
Grupa: Goście

Post autor: RadekP »

Gdyby 760 była z metalu to nie nazywała by się Crosman i nie kosztowałaby 150 zł. :wink:

Co do korony moim zdaniem niewiele to da. Aczkolwiek możesz być pionierem i w ramach zabawy/nauki coś takiego stworzyć.
Fajnie by bylo zrobić jakieś testy na celność przed i po zmianie. Może będzie szok. :P
muflon
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 564
Rejestracja: 29 maja 2009, 12:10
Tematy: 0
Lokalizacja: Szczecin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: muflon »

IgnaS pisze:

Co do sharpów to mają podobnie flaki z plastiku, ogólnie obudowa tragedia, szyna pod optykę jak z plasteliny.
Gdyby miały metalowe zamki... no byłoby cudo, a tak podobnie do 760 ogólnie wszędobylski plastik fantastik.
Ty miałeś w ręku Sharpa w ogóle? Dopychacz jest stalowy, z plastiku jest tylko ósemka, spust i korpus. Pozostałe elementy są metalowe. A z tą szyną to nie wiem skąd to wziąłeś. Mam tyle lat Sharpa, kilka optyk montowałem i szyna pod optykę jest jak nowa.
Ostatnio zmieniony 18 lutego 2015, 19:51 przez muflon, łącznie zmieniany 1 raz.
morius323
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 16
Rejestracja: 03 lutego 2015, 12:50
Tematy: 2
Lokalizacja: Mazury
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: morius323 »

Chyba podejmę się tego wyzwania :-D
Poczekam tylko aż się ociepli, zrobię tarczki na 10 m, wstawię je tu i jeśli warsztat pozwoli to zabiorę się za koronę 8-)

Ps. 760 z tego co widziałem to były z metalu oraz z drewna, nie mam pojęcia ile kosztowały ale były produkowane w przeszłości a teraz by ograniczyć koszty stosują plastik :-/
Awatar użytkownika
IgnaS
Multikonto
Multikonto
Reactions:
Posty: 87
Rejestracja: 27 lutego 2006, 10:06
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: IgnaS »

muflon pisze:Ty miałeś w ręku Sharpa w ogóle?
No wyobraź sobie, że miałem...
Odciski od montażu już przy pierwszym założeniu, może kolega się z nim pieści jak z dziewicą w noc poślubną, ja nie spotkałem sharpa bez żadnych wgniotek.
Argumentacja za sharpem na poziomie "bo ma metalowy popychacz"... chyba kolega przesadził ;-)

Tu nie ma co czarować... 760 to zabawka dla "młodzieży", pierwsze modele miały dodatek "Scout" tłoczone na obudowie, coś jak u nas "dla Zuchów" ;-).
Sharp Innova ma ambicję bycia pełnoprawną wiatrówką... i to jest podstawowa różnica.


Gdyby je rozebrać i porównać wyszłoby na to, że plastiku mają podobną ilość ;-)
No ale o sharpie, jego wadach i zaletach jest sporo na forum, więc skupmy się na 760-tce.
morius323
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 16
Rejestracja: 03 lutego 2015, 12:50
Tematy: 2
Lokalizacja: Mazury
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: morius323 »

Każdy karabinek czy też pistolet ma swoje własne wady i zalety. W każdym znajdzie się coś co można by poprawić i myślę że nawet z takiej C760 po ogromnym tuningu (zmiana zaworu, pompki, przeróżne uszczelnienia....) można strzelać nawet do tarczy. Jak się ma naprawdę duże chęci i możliwości np dobry warsztat to można sobie podziałać :-D

Skupiając się na c760, podoba wam się wygląd obecnie sprzedawanej wersji ? :P
Awatar użytkownika
IgnaS
Multikonto
Multikonto
Reactions:
Posty: 87
Rejestracja: 27 lutego 2006, 10:06
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: IgnaS »

Po za kolorem (córka wolałaby różowy) daje radę.
Miło patrzeć jak B-owcą łapska odpadają po 5 strzałach gdy walczą z 3,5 kg szrotami z bambusa ;-)
Jako rekreacyjno-działkowa... super.
Szczególnie gdy zamiast silić się na strzelectwo tarczowe, mamy do wykoszenia rząd puszek po napojach energetycznych ;-)
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Testy sprzętu - Wiatrówki”