HW 97k 30m i 50m

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Awatar użytkownika
KKamiLL
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 144
Rejestracja: 05 sierpnia 2003, 23:06
Tematy: 20
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

HW 97k 30m i 50m

Post autor: KKamiLL »

Wreszcie udało mi się dzisiaj konkretnie postrzelać z mojego nowego HW97k + DOT 4-16.
Muszę przyznać że Hogan wyszykował karabinek tak że nie można mu nic zarzucić.
Strzelałem z podpórki bo chciałem sprawdzić bardziej sprzęt niż siebie (wiem że tutaj jeszcze dużo pracy...). Nieco powiewało momentami, ale ogólnie pogoda przyjemna była. Śrut prosto z pudełka, nie myty i nie sortowany. Serie po 10 strzałów.

Oto wyniki:
Obrazek

Mogę tylko dodać, po tym co dzisiaj udało mi się zaobserwować, że jeśli chodzi o sam karabinek, można z nim osiągnąć dużo więcej.

Przy okazji, ma ktoś przepis na dobrą podpórkę zrobioną domowym sposobem? Taką, że jak położysz karabinek, to nie będzie przyjmował drgań ciała?
Myślałem o worku z piaskiem, lub czymś podobnym ale chętnie poznam inne pomysły.

Swoją drogą gdybym miał dostęp do sensownego uchwytu (imadła?), chętnie podjąłbym się przetestowania w pełni możliwości sprzętu, na różnych rodzajach śrutu (+sortowanie)
I'm coming to get you
Awatar użytkownika
TZ
Ekspert Wiatrówki
Ekspert Wiatrówki
Reactions:
Posty: 4718
Rejestracja: 30 listopada 2002, 08:15
Tematy: 158
Grupa: Ekspert Wiatrówki

Post autor: TZ »

Niezły wynik. Twój karabinek potrafi więcej, zresztą sam to napisałeś. Worka z piaskiem odradzam. Najlepsze skupienie przeze mnie osiągnięte to strzelanie z kolanka w pozycji siedzącej FT z koniecznie podpartymi plecami. Zdecydowanie lepsza powtarzalność niż z poduchy, czy wora z piachem o dziwo. Za każdym razem (po nabraniu doświadczenia) karabinek "jeździ" tak samo i odrzut jest taki sam przy tym samym identycznym chwycie. Mój rekord to 1 cm na 50 m i Ty też tak możesz.
Spróbuj raz jeszcze przelecieć 4,51, 4,50. Miałem kilka 97-ek i moje jednak słabo trawiły kaliber 4,52. Oczywiście zawsze prosto z pdełka :-D
Pozdr,
TZ
PFTA/WKFT więcej wiatru, trochę nitro
Awatar użytkownika
KKamiLL
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 144
Rejestracja: 05 sierpnia 2003, 23:06
Tematy: 20
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: KKamiLL »

TZ pisze: Mój rekord to 1 cm na 50 m i Ty też tak możesz
Spróbuj raz jeszcze przelecieć 4,51, 4,50. Miałem kilka 97-ek i moje jednak słabo trawiły kaliber 4,52. Oczywiście zawsze prosto z pdełka :-D
Pozdr,
TZ
Czy ja tak moge? Tego jeszcze nie wiem. Natomiast karabinek napewno moze i tego nie mam obaw powiedziec. Oczywiscie srut swoje robi. To ze 4,52 nie jest najlepszym rozwiazaniem doswiadczylem przy mojej poprzedniej 97k kilka lat temu. Jak sytuacja pozwoli to sprobuje powtorzyc ta akcje z 4,50 i 4,51. Przyznam ze jestem zaskoczony tym co mowisz o pozycji strzeleckiej. Myslalem zawsze ze jednak solidna podporka bedzie niezastapiona.
I'm coming to get you
Awatar użytkownika
TZ
Ekspert Wiatrówki
Ekspert Wiatrówki
Reactions:
Posty: 4718
Rejestracja: 30 listopada 2002, 08:15
Tematy: 158
Grupa: Ekspert Wiatrówki

Post autor: TZ »

KKamiLL pisze: Przyznam ze jestem zaskoczony tym co mowisz o pozycji strzeleckiej. Myslalem zawsze ze jednak solidna podporka bedzie niezastapiona.
Sam byłem zdziwiony :)
TZ
PFTA/WKFT więcej wiatru, trochę nitro
marder
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 381
Rejestracja: 18 maja 2006, 09:05
Tematy: 0
Lokalizacja: Skarżysko-Kamienna
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: marder »

Potwierdzam to co Kolega TZ napisał. O dziwo mnie też zdecydowanie lepiej sie strzela i osiągam lepsze skupienie z pozycji siedzącej FT, oparty plecami o ścianę, drzewo itp. Zawsze z podpórki, a próbowałem różne miałem większy posiew niż z siedzącej FT...i zawsze lepiej mi idzie na powiększeniach mniejszych x6, x8 niż x14....x16. Coś w tym jest. Ustawianie zera, dobór śrutu też robię z siedzącej FT.
Theo Evo - SS 6x42
Łuczek wz.70
HW 30S
Awatar użytkownika
miesnyJez
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 209
Rejestracja: 26 marca 2012, 15:37
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: miesnyJez »

Sprężyną z podpórki też da się CELNIE strzelać

Worek z piaskiem zdecydowanie odpada. Przetestowałem tę konfigurację wielokrotnie i zauważyłem, że osada powinna się swobodnie ślizgać po swojej podporze ale ta z kolei nie może zmieniać swojego kształtu ani w żaden sposób blokować ruchu posuwistego tak jak się to dzieje w przypadku poduchy czy worka piaskiem. Ważna jest też powtarzalność całego złożenia i punktu podparcia karabinka. Osady też nie wolno ściskać w dłoniach tak by się swobodnie przemieściła po strzale. Druga ręka powinna leżeć też zawsze w tym samym miejscu (w moim wypadku chwytanie podpórki bądź osady pogarszało wynik).

Odnośnie podpory to w moim przypadku jest to vanguard wypełniony drobną kaszą na sztywno i dodatkowo opatulony koszulką bawełnianą dla lepszego poślizgu. Osada styka się z podpórką tylko od spodu (odpowiednio ją rozgiąłem).

W takiej konfiguracji strzela mi się lepiej niż z pozycji o jakiej pisał kolega TZ, ale tylko dlatego, że jestem duży chłop i tak "połamanym" jest mi po prostu niewygodnie.
AA PS 4,5 Lazaglide Hogana + SS 10x42
greatjutt2
Reactions:
Posty: 1
Rejestracja: 22 marca 2015, 19:32
Tematy: 0
Lokalizacja: Antigua and Barbuda
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Roei video

Post autor: greatjutt2 »

To ze 4,52 nie jest najlepszym rozwiazaniem doswiadczylem przy mojej poprzedniej 97k kilka lat temu. Jak sytuacja pozwoli to sprobuje powtorzyc ta akcje z 4,50 i 4,51. Przyznam ze jestem zaskoczony tym co mowisz
smart lover
petermiki
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 35
Rejestracja: 27 marca 2008, 16:55
Tematy: 0
Lokalizacja: Jaworzno
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: HW 97k 30m i 50m

Post autor: petermiki »

Najlepiej jest położyć osadę na dłoni, a dłoń na poduszce... kwestia doboru śrutu jest indywidualna, ponieważ każda lufa jest inna :-D
Air Arms TX200 HC (Hogan)
Burris Timberline 4.5-14x32mm
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Testy sprzętu - Wiatrówki”