Drodzy Użytkownicy,

Od dnia 25 maja 2018 r. wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, określane jako RODO.

W związku z tym poniżej regulaminu forum zostały zamieszczone wytyczne związane z tym rozporządzeniem.

Bardzo proszę poświęcić chwilkę i wczytać się w te przepisy, nie jest tego dużo.

Regulamin i rozporządzenie

Pozdrawiamy,
Administracja forum

Mały sprawdzian trzech luf Walthera

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Gruby
Zarejestrowany użytkownik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Re: Mały sprawdzian trzech luf Walthera

Postautor: Gruby » 2018-06-14, 17:13

Ha, siedem lat temu w poście zaczynającym ten tema na końcu wypisałem takie wnioski:
Wnioski:
1. Nie warto przerabiać Waltherowskich matchówek na 16J, chyba że wymieni się także lufę. Dobra osłona lufy z mikrotłumikiem, to tylko substytut odpowiedniej do 16J lufy.
2. W FT nie warto wymieniać lufy w Dominatorze na lufę Hunterową, chyba że komuś chodzi o większą ilość strzałów z jednego kartusza. Test wyraźnie wykazał zależność wydajności energetycznej od długości lufy i tu Hunter jest nie do pobicia, ale jeśli chodzi o celność, to już niekoniecznie.
3. W HFT półmilimetrowe różnice w wielkości przestrzelin na 20m, (co na 40m da dokładnie 1 mm) między lufą Huntera i Doninatora są całkowicie bez znaczenia, więc czy ktoś ma Dominatora, czy Huntera, to znaczy że w obu przypadka ma powód do radości.

Po siedmiu latach z pierwszego się wycofuję.

Ostatnio miałem problem z doborem śrutu do lufy dominatorowej, a Do_cent maił problem w ogóle z lufą, więc wyciągnąłem tą lufę od LGM-a. W tej chwili już obaj mamy lufy w swoich karabinkach od LGM-ów, te na 42,5 cm. Okazało się że te lufy perfekcyjnie się zgrywają z aktualnie produkowanym exactem i w dodatku nie są wybredne. Można strzelać z 4,51 jak i 4,53. W dodatku, może to subiektywne odczucie, ale mam wrażenie że biorę mniejsze poprawki na wiatr i łatwiej mi trafić z postawy stojącej. Oba te efekty wiążę z krótszym gwintem i krótszą lufą. Gdyby ktoś miał oryginalną lufę od LGM-a, tą o długości 40,5 cm to chętnie kupię do kolekcji.
Nie pomoże strzelba Kruppa, kiedy strzelec du**.

Awatar użytkownika
Cin91
Kontaktowanie:

Postautor: Cin91 » 2018-06-14, 18:05

Mam dominatora. Miałem LGM i lufę od LGM. LGM był piekielnie celny i niewybredny. Lufa od innego LGM w systemie Dominatora - niewybredna i bardzo celna.
Lufa dominatorowa - trochę wybredna, wymagająca czyszczenia i jednak nie tak celna jak LGMowa.

Jak to mówiłem dwa lata temu, to mało co mnie nie zjedli i kazali zmieniać lufę w LGM, bo - cytuję - "Celność maczowej lufy kończy się na 30m".

Kończy to się rozum na powielaniu takich stereotypowych bzdur. Amen.
Steyr LG110 + Burris Timberline 4,5-14x32
:arrow: http://www.wkft.pl
:arrow: http://www.forum.wkft.pl

Awatar użytkownika
cezare

Postautor: cezare » 2018-06-18, 12:46

fajny wątek.. trochę się przeraziłem bo za moment odbieram FWB601 po konwersji na PCP ale im dalej czytałem .. tym mi było lżej .. już nie mogę się doczekać. Kusi mnie już gdzieś w okolicach krakowa znaleźć halę do przestrzelenia na 50m. Do decyzji o konwersji troszkę dojrzewałem.. jeszcze chwilka.
HW40 / FWB601 PCP + Nikko C-More X10 2-20x44 - Military approved grade true 10x zoom parfocal scope

TOMEK P

Postautor: TOMEK P » 2018-06-18, 12:55

Gruby pisze:3. W HFT półmilimetrowe różnice w wielkości przestrzelin na 20m, (co na 40m da dokładnie 1 mm) między lufą Huntera.

zastanawiam się jak na to to wpadłeś jak to zmierzyłeś
Walther LG300XT Carbontec

Gruby

Postautor: Gruby » 2018-06-27, 21:47

Suwmiarką :-D
Nie pomoże strzelba Kruppa, kiedy strzelec du**.

Awatar użytkownika
kłapek
Ekspert Wiatrówki
Ekspert Wiatrówki
Grupa: Ekspert Wiatrówki

Postautor: kłapek » 2018-06-28, 21:52

Wystarczy wziąć 3 lufy, latarkę, pooglądać gwinty, zmierzyć skok, przepchać po kilka śrutów żeby zrozumieć, że lufa od LGMa, Dominatora i Huntera nie różni się poza długością kompletnie niczym!
Lepszość luf z LGM najczęściej wynika z tytułu przebiegu jakie te karabinki mają. Oczywiście jest kilka warunków typu, że nikt nie strzelał gwoździami, lufa nie pordzewiała w środku itd.
Proponuję przeczytać, co to jest 'lapping barrel' i po co się go robi. Setki paczek śrutu puszczone przez takiego klubowego gniota przy 7,5J są najlepszym naturalnym lappingiem i … cały sekret :wink:

Mikun
Status: Online

Postautor: Mikun » 2018-06-28, 22:16

Dokładnie w moim hw 100 nigdy lufy nie czyściłem a przeleciało ze 20 tyś śruta i wali w punkt . Dlatego do Steyr-a zakłada się od HW i problemu czyszczenia nie ma jak w przypadku oryginału... chyba szlag by mnie trafił jakbym co pół paczki czyścił :) No ale lufa lufie nie równa,zdarza się rożnie. Pozdrawiam :-D :piwo:
...A jeszcze dodam że w moim FX 5,5 lufa wymaga notorycznego czyszczenia :052: Czysta wychuchana wali w punkt,pół paczki i lipa trza czyścić :052:
Sorry za mały of top...... Pozdrawiam i mniej czyszczenia lufy życzę :-D
Ostatnio zmieniony 2018-06-28, 22:25 przez Mikun, łącznie zmieniany 2 razy.
HW 100 FSB. FX WILDCAT. KANDAR CP1 :-D Daystate Pulsar

Wróć do „Testy sprzętu - Wiatrówki”