Drodzy Użytkownicy,

Od dnia 25 maja 2018 r. wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, określane jako RODO.

W związku z tym poniżej regulaminu forum zostały zamieszczone wytyczne związane z tym rozporządzeniem.

Bardzo proszę poświęcić chwilkę i wczytać się w te przepisy, nie jest tego dużo.

Regulamin i rozporządzenie

Pozdrawiamy,
Administracja forum

Artemis/Kandar CP2

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

iFoundYou
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Artemis/Kandar CP2

Postautor: iFoundYou » 2018-05-25, 16:05

Witam! Znalazłem na pewnym portalu opis tego "wspaniałego" karabinku. Pozwolę go sobie tutaj wkleić coby inni także wiedzieli :D

Był to mój bardzo nieudany zakup i dopiero po stracie pieniędzy przekonałem się że lepiej kupić np. karabinek QB78 który kosztuje 350 zł i do tego dokupić sobie pstolet Kandar CP1 który kosztuje 220 zł i mamy za kwotę 550 zł świetny karabinek i świetny pistolet, biorąc pod uwagę że QB78 jest zdecydowanie lepiej rozwiązane technicznie od Artemis CP2, a Kandar CP1 dużo lepiej wykonany od Artemis CP2 w opcji pistolet.
Dlaczego ? Zaraz odpowiem bo o to też pytacie.

Po kilkunastu zmianach lufy z krótkiej na długą i odwrotnie wyrobiły się gwinty w aluminiowej części gdzie jest osadzona lufa.

Po kilkunastu zmianach lufy uszczelki uległy zniszczeniu a ich wymiar jest taki że nie ma możliwości nigdzie ich dokupić.

Ten element który uderza w bolec zaworu ma taki luz w rurce że podczas strzału obija się i trze krawędziami co powoduje że uderza za każdym razem z inną siłą i jest tak ciężki że aż cały pistolet podczas strzału się trzęsie.

Prowadnica sprężyny jest w całości razem z korkiem z plastiku i jest tak chuda że sprężyna w ogóle nie ma prowadzenia i nie ma też możliwości wykonania innej prowadnicy ze względu na skomplikowany kształt korka.

Regulacja spusty ma dwie śruby ale są obok siebie i nie ma żadnej możliwości regulacji, po co one tam są to nie wiem, to chyba jakieś otwory technologiczne podczas odlewania elementu.

Port ładowania to kilka progów i to wysokich progów jakie musi pokonać śrut i dlatego podczas dopychania go popychaczem śrut haczy i jest kancerowany, tymi progami są fazy zrobione na lufie, na pierwszym otworze i uszczelka, powoduje to że śrut główką zapada się a popychacz dopycha o górną krawędź kielicha śrutu, powoduje to po pewnym czasie skrzywienie końcówki popychacza, dlatego popychacz też nie nadaje się do odsprzedania.

Magazynki nie sprzedam bo by mi było żal kupującego. Otwór w magazynku jest nieosiowy względem otworów tych na ruchomym wewnętrznym elemencie i śrut podczas dopychania popychaczem jest masakrowany o otwór wylotowy magazynka oprócz tego jest zgniatany przez silną sprężynę tego wewnętrznego plastikowego elementu w magazynku.

Lufy są z tak miękkiego metalu że podczas próby ich poprawienia udało mi się je zniszczyć nieodwracalnie a zakup nowych jest niemożliwy a dorobienie nowych nieopłacalne. Przy czym długa lufa z tak cienką średnicą to jakieś nieporozumienie, chwila nieuwagi i jest skrzywiona.

Rękojeść pistoletu to masakra, po chwili strzelania ma się ochotę cisnąć tym w betonową ścianę by nie mieć możliwości ponownego wzięcia tego do ręki, pistolet leci strasznie do przodu bo jest kiepsko wyważony a rękojesć tak niewygodna że nie da się temu złemu wyważeniu przeciwstawić i ma się wrażenie że on cały czas wypada i wyślizguje się z ręki.

Szczerbinka strasznie luźna i co weźmiemy pistolet do ręki do strzela w inne miejsce.

Kolba malutka z bardzo niską baką i strzelanie z lunety jest niemożliwe, dla lewej ręki nie ma podparcia, wygodne uchwycenie tej kolby jest całkowicie niemożliwe i nie ma na to sposobu.
Materiał tak miękki wewnątrz że podczas próby wiecenia w kolbie po prostu się rozpadła bo wewnątrz to jakaś dziwna pianka, twarda jest tylko cienka powłoka.

Myślę że teraz już nie będzie pytań o sprzedaż pozostałych elementów gdyż po prostu nie nadawały się do sprzedaży i zostały wyrzucone.

Błędem było usiłowanie poprawić tą wiatrówkę co spowodowało utratę gwarancji i stratę pieniędzy

Teraz wiem że taka zabawa w dwa w jednym nie ma sensu i lepiej posiadać osobno karabinek i osobno pistolet.

krzycho1708
Zarejestrowany użytkownik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Artemis/Kandar CP2

Postautor: krzycho1708 » 2018-05-25, 18:11

Poczekajmy na recenzję naszego forumowego kolegi: Jarmiz78
Możesz podać źródło tego opisu?

iFoundYou
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Postautor: iFoundYou » 2018-05-25, 20:20

Aukcyjny :)

Poczekajmy. Równie dobrze temu komuś mógł trafić się taki egzemplarz.

Jarmiz78

Postautor: Jarmiz78 » 2018-05-26, 06:55

Relacje zdam w niedzielę (jak pogoda dopisze). Pokrótce wrażenia opisałem w dziale "wiatrówki".
Haenel 49,Łucznik wz.70, Artemis CP2,Baikał Iż 61, Remik 1858 .44 Pietta,Kentucky Pistol .45 Ardesa.

Awatar użytkownika
Ślubek
Kontaktowanie:

Postautor: Ślubek » 2018-05-26, 12:43

iFoundYou pisze:
Po kilkunastu zmianach lufy uszczelki uległy zniszczeniu a ich wymiar jest taki że nie ma możliwości nigdzie ich dokupić.

"Nigdzie" to dość mocne określenie.

Guma ma to do siebie, że jest elastyczna i właśnie dzięki temu oring działa :^). Nie trzeba więc mieć oringu dokładnie o określonym wymiarze, zresztą, nie za bardzo jest jak ten wymiar elastycznej uszczelki zmierzyć. Właśnie dlatego oringi produkowane są w wymiarach określonych przez typoszereg, a dobiera się je w zależności od wymiarów miejsca, do którego mają pasować.

Jedyny problem może być z wymiarami uszczelek, które muszą spełniać szczególne wymagania, np. pracę w środowiskach żrących, wysokich temperaturach etc.

PS. Poza tym, narzekanie na uszkodzenia "po kilkunastu zmianach lufy" w wiatrówce przypomina mi stary skecz, w którym lekarz skarżył się, że jakość strzykawek jednorazowego użytku znacznie się pogorszyła, bo po kilkunastu razach tłok się urywa i to w takim miejscy, że nie ma mowy o klejeniu. :^)
Morini CM162EI, Łucznik wz.70, S&W 78G, FEG GPM-01, Crosman 3576,
FWB 700, Diablik+Vortex DiamondBack 3-9x40, Walther LGV Olympia, Crosman 1760

Awatar użytkownika
benio

Postautor: benio » 2018-05-26, 12:51

Tez jestem ciekaw recenzji,bo wprawdzie powiedziałem sobie-nigdy więcej Co2-to ten model interesuje mnie, ze względu na możliwość dokonywania zmian-pistolet-karabin itp.
HW 30+Weaver RV 7 2,5-7X28 Dual
Logun Solo + Hawke Vantage 3-12x40 AO MD
Bajkal Iż 61

Awatar użytkownika
belphegor

Postautor: belphegor » 2018-05-28, 16:54

Oring lufa do systemu 8x1
.177 .22 .31 .36 .41 .44 .45 .56 a jak Pan Bóg dopuści to i z kija wypuści.

Tommy54

Postautor: Tommy54 » 2018-05-28, 17:23

krzycho1708 pisze:Poczekajmy na recenzję naszego forumowego kolegi: Jarmiz78

Przy recenzji , mile widziane byłoby podanie wagi spustu seryjnego egzemplarza (wyzwolenia strzału ) , tak jak ja podałem na foto w moim ogłoszeniu :
viewtopic.php?f=107&t=170162

Bo spust to "pięta Ahillesowa" wiatrówek Kandar.

Jarmiz78

Postautor: Jarmiz78 » 2018-05-28, 22:50

Tommy54 pisze:
krzycho1708 pisze:Poczekajmy na recenzję naszego forumowego kolegi: Jarmiz78

Przy recenzji , mile widziane byłoby podanie wagi spustu seryjnego egzemplarza (wyzwolenia strzału ) , tak jak ja podałem na foto w moim ogłoszeniu :
viewtopic.php?f=107&t=170162

Bo spust to "pięta Ahillesowa" wiatrówek Kandar.

Tak Tommy, czytałem Twoje ogłoszenie odnośnie CP1. Niestety nie jestem w stanie podać wagi spustu. Ale jak poprawiłeś swojego Kandara, to może zrobisz to dla mnie i poprawisz mojego? Żeby spust był dobry i śrut wchodził bez zacięć zarówno z magazynka, jak i wkładki jednostrzałowej? Bo ja się na tym nie znam. Pozdrawiam
Haenel 49,Łucznik wz.70, Artemis CP2,Baikał Iż 61, Remik 1858 .44 Pietta,Kentucky Pistol .45 Ardesa.

Wróć do „Testy sprzętu - Wiatrówki”