Wykaz wiatrówek i broni pneumatycznej - strona www

Ogólne sprawy organizacyjne strzelców pneumatycznych

Moderatorzy: mrpgxx, Moderatorzy wiatrówkowi

Awatar użytkownika
Marek K80
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 49
Rejestracja: 08 maja 2005, 21:45
Tematy: 0
Lokalizacja: Łuków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Wykaz wiatrówek i broni pneumatycznej - strona www

Post autor: Marek K80 »

Witam
Strona, którą dzisiaj oddaję do użytku jest efektem mojej pół rocznej pracy w notatniku, przeglądaniu stron producentów, obrabianiu zdjęć itd. itd. - ale nie tylko, strona by nie wyglądała jak wygląda dziś gdyby nie rzekłbym odwieczne zapisywanie stron producentów na swój twardy dysk (od czasu gdy siedziałem na modemie). Zaczątek strony był trochę dziwny bo moim zamierzeniem było nauczenie się języka HTML, a najlepszym sposobem jest praktyka więc powiązałem swoje zainteresowania z zamierzeniami i powstała strona www. Strona już w postaci mniej więcej obecnej (no bez kilku producentów) już dawno była na moim dysku i już miałem zamiar ją opublikować, gdy wpadłem na pomysł aby dodać zdjęcia i to przesunęło termin publikacji. Gromadziłem zdjęcia, obrabiałem do normalnej postaci itd. Zresztą nie chciałem publikować strony która odbiegała by od moich zamierzeń, nawet teraz odbiega ale to już uważam kosmetyka (nadal walczę z poprawnym wyświetlaniem strony w różnych rozdzielczościach ekranu). Strona jest niczym innym jak jedną dużą tabelą. W tabeli zgromadziłem wszystkich producentów wiatrówek długich (tych do których stron www dotarłem - czyli niestety musiałem się prawie ograniczyć do wiatrówek współczesnych :-( ). Będę chciał aby strona oczywiście była dalej rozwijana i tu nie ukrywam liczę na Waszą pomoc użytkownicy forum.
Jednakże będę tu stosował się do swoich stalowych zasad mianowicie: dane techniczne publikowane przez producentów są dla mnie świętością np. jeśli producent podaje w V0 podaje 400m/s to ja to opublikuję. Miałem taką chyba sytuację z Hatsanem fps były źle przeliczone na m/s - wpisałem to co podał producent. Na pewno sporo grono odwiedzających wykaz będzie "kuć w oczy" podane prędkości i energia które są podane z ułamkiem, które są w praktyce nie do uzyskania ale to jest skutek zastosowania powyższej zasady. Jeśli producent podawał swoje dane w wielkościach anglosaskich przeliczałem je na jednostki SI (wielokrotności/podwielokrotności) jednakże z powodu przerwy w robieniu strony na początku przeliczania zaokrąglałem do chyba dwóch miejsc po przecinku a już potem do jednego (w zależności od wielkości), zresztą już nie pamiętam i tu muszę się przyznać do niekonsekwencji ale z czasem to ujednolicę. Zastanawiam czy nie przeliczyć jednostek też na odwrót np m/s -> fps. Sprawy nie ułatwiał mi brak konsekwencji w publikowaniu danych do danego konkretnego modelu wiatrówki - zmiana szaty graficznej strony www producenta (np. FX,BSA) zmieniała też parametry wiatrówki - śmieszne stąd te nawiasy () {} które należy z sobą powiązać w ramach jednego wiersza. Podobnie jak nie raz bywało że producent oferuje dany karabinek z różnymi wersjami łoża (np. drewno i syntetyk) a podaje tą samą wagę. Jeśli chodzi o zdjęcia to jeśli o chodzi o nazewnictwo stosowałem się do schematu producent model.jpg. Starałem się aby zdjęcia były jak najbardziej poglądowe (białe tło itp., bez wodotrysków). Będę chciał z czasem dwie wersje językowe na pewno będzie to wersja angielska (tu będę się zastanawiał czy posługiwać się jednostkami SI) i rosyjską (to będzie dla mnie duże wyzwania - cyrylica) zresztą tłumaczenia mało - przyszłość. Na dziś jest pewne że w języku polskim i rosyjskim będę chciał umieścić te same jednostki. Mam trochę żal do producentów że nie umieszczają na stronie danych technicznych, zdjęć wiatrówek już nie produkowanych (Daystate, Air Arms) - liczę na Waszą pomoc! Całej pracy też nie ułatwia ciągłe pseudomodyfikacje danej wiatówki poprzez np. dodanie true-glu czy jakiejś pseudooptyki i poprzez to wypuszczeniu na rynek wiatrówki o nowym symbolu (Gamo, a już o Crosmanie nie mówię tam wystarczy dodać pokrowiec, dwunóg czy wyryć coś na kolbie). Tak samo jak praktyka np. Beemana (www.beeman.com www.beeman.com.au) polegająca nie wiem na składaniu, robieniu, imporcie wiatrówki danego producenta i potem wprowadzaniu jej na rynek pod własnym szyldem. Jeśli dotrę do danych technicznych wiatrówek z najniższej półki (Blazer, Norconia itp.) to również je umieszczę na stronie (mimo że ich producenci nie mają stron www) tu będę wykorzystywał dane techniczne sklepów je sprzedających jednakże jeśli spotkam się z sytuacją że wiatrówka A ma w sklep B takie parametry a w sklepie C ta sama wiatrówka ma parametry inne to mówię pass. Nie umieszczam na stronie wiatrówek made for .... . Na dzień dzisiejszy to co wiem brakuje mi FWB, Stayer i napewno jakiś bandytów z USA, no i oprócz tego nie produkowane. Jeśli ktoś z forumowiczów ma na dysku jakieś dane techniczne wiatrówek (w postaci strony html, pdf) już nie produkowanych proszę o przesłanie na mojego meila: marek_k80@go2.pl. A więc to chyba wszystko
http://www.airgun.republika.pl
:okulary:
Liczą się tylko FAC-ty
wicy
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 26
Rejestracja: 06 stycznia 2008, 20:00
Tematy: 0
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: wicy »

Fajne :zdziw: Będę to przeglądał dokładniej, ale na początek mała prośba. Zrób stały nagłówek tabeli, bo wkurza bieganie po stronie, żeby sprawdzić co cyferki oznaczają :(
Pozdrawiam
Witek
Awatar użytkownika
Marek K80
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 49
Rejestracja: 08 maja 2005, 21:45
Tematy: 0
Lokalizacja: Łuków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: Marek K80 »

Nie da się - wykorzystując tylko język HTML
Strona najlepiej wygląda pod IE
Liczą się tylko FAC-ty
wicy
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 26
Rejestracja: 06 stycznia 2008, 20:00
Tematy: 0
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: wicy »

Zacznij myśleć o php i sql :027: a będzie jeszcze ładniej
Pozdrawiam
Witek
Awatar użytkownika
Marek K80
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 49
Rejestracja: 08 maja 2005, 21:45
Tematy: 0
Lokalizacja: Łuków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: Marek K80 »

Nie mam czasu na więcej języków, SQL po co mi bazy danych? PHP podobnie
Liczą się tylko FAC-ty
wicy
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 26
Rejestracja: 06 stycznia 2008, 20:00
Tematy: 0
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: wicy »

Marek K80 pisze:SQL po co mi bazy danych?
Po co? Choćby dla przesortowania tabelki, zrobienia porównań itp... PHP to dosłownie kilka funkcji do obsłużenia tego w prostej wersji.
Pozdrawiam
Witek
Awatar użytkownika
White_Eagle
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 236
Rejestracja: 28 sierpnia 2006, 22:40
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: White_Eagle »

Dzięki za zrobienie stronki. Każdy będzie mógł oprócz danych każdego karabinka zobaczyć również zdjęcie.
Serdecznie dziękuje.

Pozdrawiam serdecznie
White Eagle
oksyd
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 41
Rejestracja: 07 listopada 2007, 20:19
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: oksyd »

Gratulacje, kawał wspaniałej roboty.
Pytaj w tym wątku, wielu kolegów na pewno (a na pewno ja w miarę możliwości) chętnie pomoże w "dostawie" danych i ew. uzupełnień.
Pomyśl o zdublowaniu magłówków w j. angielskim bo strona będzie się cieszyć powodzeniem nie tylko w PL.
Zostaw miejsca na reklamy i dodatkowo "zarabiaj", co pomoże w rozwinięciu strony. Powodzenia.
Notoryk
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 54
Rejestracja: 29 grudnia 2007, 16:43
Tematy: 0
Lokalizacja: Wieluń
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Notoryk »

A propos nagłówka.
Jeśli nie chcesz bawić się w php, to zrób trzecią poziomą ramkę i umieść w niej tabelkę imitującą nagłówek i po sprawie. ;-)

Gratuluję samozaparcia pozwalającego na zgromadzenie i wpisanie tych danych!

pozdrawiam
Grzegorz
Awatar użytkownika
Tadeusz P.
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1514
Rejestracja: 07 marca 2004, 19:15
Tematy: 53
Lokalizacja: Mysłowice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Tadeusz P. »

Marku K80,dobra robota ,wyrazy uznania!
Pzd. Tadeusz
CKS Stare Strzelby LOK
Awatar użytkownika
Henio
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 107
Rejestracja: 26 grudnia 2007, 18:38
Tematy: 0
Lokalizacja: EU
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Henio »

Slowa unznania.
Kupa dobrej roboty - szkoda tylko ze zapomniales o "Feinwerkbau",
albo nie znalazlem?

Pozdr.

Henio
Jak sie niema co sie lubi, to sie lubi co sie ma
Awatar użytkownika
Marek K80
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 49
Rejestracja: 08 maja 2005, 21:45
Tematy: 0
Lokalizacja: Łuków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: Marek K80 »

Henio pisze:szkoda tylko ze zapomniales o "Feinwerkbau",
albo nie znalazlem?
Nie nie zapomniałem (we wstępie pisałem o brakującym FWB) tzn wkrótce zamieszczę (może jeszcze w tym tygodniu).
Nie przenosiłem nagłówka do górnej ramki jak mi proponowano m.in. w mailach bo skutki takiej operacji są dalece rzekłbym nie estetyczne, a zresztą:
http://www.airgun.republika.pl/hidden.htm
PHP hmm kiedyś to przerabiałem SQL też, prawie wszystko zapomniałem, nic na razie nie obiecuję.
Dziękuję wszystkim za słowa uznania,
Liczą się tylko FAC-ty
wojtek82
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 74
Rejestracja: 14 maja 2006, 16:32
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: wojtek82 »

Gratuluje pomysłu! Kawał dobrej roboty ;)

Na marginesie chce tylko zaznaczyć, że chyba sie wkradł mały błąd z Noricą Quick. Nie jest to klasycznie łamana wiatrówka tylko z dolnym naciągiem.

Pozdrawiam
HW 97k + BT 6-18x40, CZ 550 30-06 + BE 4200 2,5-10x50
MlKl
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1525
Rejestracja: 13 czerwca 2006, 02:21
Tematy: 0
Lokalizacja: Błonie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: MlKl »

Sporo wiadomości o starych wiatrówkach znajdziesz na forum "Dzikiego Zachodu". Na www.airguns.pl jest encyklopedia wiatrówek - kilkaset modeli i stale przybywa. U Chambersów są schematy budowy - może i więcej danych wykopiesz.
Awatar użytkownika
Marek K80
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 49
Rejestracja: 08 maja 2005, 21:45
Tematy: 0
Lokalizacja: Łuków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Wykaz wiatrówek i broni pneumatycznej - strona www

Post autor: Marek K80 »

Witam, związku z zamknięciem serwisu Republika na przełomie marca i kwietnia bieżącego roku strona jest dostępna pod nowym adresem:
http://www.airgun.cba.pl
zapraszam
Liczą się tylko FAC-ty
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Ogólne sprawy organizacyjne - Wiatrówki”