Przewoz wiatrowki z Angli do Polski przez Niemcy

Ogólne sprawy organizacyjne strzelców pneumatycznych

Moderatorzy: mrpgxx, Moderatorzy wiatrówkowi

Awatar użytkownika
FlyBoy
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 243
Rejestracja: 09 grudnia 2006, 19:30
Tematy: 0
Lokalizacja: Sieradz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: FlyBoy »

Podłączając się pod temat chciałbym się dowiedzieć jakiego kuriera polecacie do przewiezienia karabinu z UK do Polski? Nadając karabin trzeba podać co jest w paczce i przedstawić dokumenty że to do 17J? Rozglądałem się na stronach i koszt to około 50 funtów :/

Pozdrawiam.
Marek (wemar)
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 12156
Rejestracja: 12 marca 2003, 00:09
Tematy: 606
Lokalizacja: Bydgoszcz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: Marek (wemar) »

Fred pisze:
wemar pisze: Każdy posiadacz broni w Europie otrzyma we wałsnym kraju paszport broni, a ten upoważnia go doprzekroczenia granicy Niemieckiej bez dodatkowych zgłoszeń, poza zgłoszeniem na przejsciu granicznym.
nieprawda - to wytluszczone sie nie zgadza
Nie zgadzasz się z wytłuszczeniem czy ze stanowiskiem ambasadora Niemiec w Polsce?
Zgodnie z prawem UE dotyczącym broni, posiadacz paszportu na broń moze swobodnie dokonywać tranzytu broni przez teren państw sygnatariuszy pod warunkiem zachowania następujących warunków:
- ma paszport broni przy sobie
- na przejsciu granicznym (jeśli jest) zgłasza fakt wwozu, przedstwiajac paszport i dokument potwierdzający potrzebę tranzytu (np. zaproszenie na polowanie we Francji
- przewozi broń zgodnie z prawem - rozładowana, amunicja osobno.

Przepis ten nie doyczy wiatrówek oraz broni wwożonej w celu użycia na terenie danego kraju. W tym drugim wypadku potrzebne jest zgłoszenie na policję, takie samo jakie nam załatwiałeś na zawody FT.
Tak stanowi przepis dotyczący paszportu broni i taką informację otrzymałem zarówno z polskiej Policji jak i niemieckiej Ambasady.
Nie jest ważne czym strzelasz, ważne byś miał/a z tego radość.
kriz1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 164
Rejestracja: 23 października 2004, 10:49
Tematy: 0
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: kriz1 »

Niestety nie moge się tutaj zgodzić
"Europejska karta broni" (paszport) to jedno a nasza stara ustawa o broni i amunicji i co gorsza jeszcze starsze rozporządzenia nie są dostosowane do prawa europejskiego i dlatego "polaczek" jest przez własne przepisy gorszy w wesołej rodzince europejskiej. Za każdym razem wymagana jest zgoda na wywóz broni z Polski. Zgoda ta jest JEDNORAZOWA. Obywatel Niemiec nie będzie miał problemu w tym miejscu większych problemów jemu wystarczy europejska karta broni i basta .Przykro mi ale takie są realia. Od 4 miesięcy walczyłem ze sprowadzeniem zapłaconego karabinka :) do polski. a co do kuriera to polecam GLS. Rewelacyjnie szybko odbierałęm karabinki z niemiec max 2-3 dni; Gdzie Deutsche Post kończy się w polsce dostarczeniem przez poczte polską potzrebowało na dostarczenie paczuszki 8-10 dni a każda jedna paczka z pieczątkami "skierowano do magazynu" wszystkie były otwierane w warszawie.
To na tyle .
Pozdrawiam



Ps info ze strony gls

Standardowe czasy realizacji usług
Wielka Brytania


Standardowy czas realizacji usług:

* 3 dni, Szkocja – 4 dni

Wymagane dokumenty:

* dokumenty celne nie są wymagane
* Wyspy Kanałowe (Channel Islands), początek kodu pocztowego GY – wymagane jest załączenie faktury do paczki. Powód: Wyspy Kanałowe są wyłączone ze Wspólnej Polityki Celnej.
za paczuszke z Niemiec płaciłem chyba ok €35
Marek (wemar)
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 12156
Rejestracja: 12 marca 2003, 00:09
Tematy: 606
Lokalizacja: Bydgoszcz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: Marek (wemar) »

kriz1 pisze:Niestety nie moge się tutaj zgodzić
"Europejska karta broni" (paszport) to jedno a nasza stara ustawa o broni i amunicji i co gorsza jeszcze starsze rozporządzenia nie są dostosowane do prawa europejskiego i dlatego "polaczek" jest przez własne przepisy gorszy w wesołej rodzince europejskiej. Za każdym razem wymagana jest zgoda na wywóz broni z Polski. ...
Nie mówimy w tym wątku o wywozie broni z Polski, ale o tranzycie przez Niemcy. W dodatku pytanie było o przywóz zagranicy do Polski poprzez Niemcy - wiec ruch zupełnie w inną stronę.
Nie jest ważne czym strzelasz, ważne byś miał/a z tego radość.
Awatar użytkownika
jurajski
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 683
Rejestracja: 01 maja 2004, 12:31
Tematy: 0
Lokalizacja: Szczecin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: jurajski »

Walther Hunter + DOT MD
Awatar użytkownika
Fred
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5319
Rejestracja: 22 listopada 2002, 07:07
Tematy: 284
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Fred »

wemar pisze:
Fred pisze:
wemar pisze: Każdy posiadacz broni w Europie otrzyma we wałsnym kraju paszport broni, a ten upoważnia go doprzekroczenia granicy Niemieckiej bez dodatkowych zgłoszeń, poza zgłoszeniem na przejsciu granicznym.
nieprawda - to wytluszczone sie nie zgadza
i dokument potwierdzający potrzebę tranzytu (np. zaproszenie na polowanie we Francji
-.
widzisz i dopisalec, co wczesniej zapomniales
i dokument pozwierdzajacy potrzeba tranzytu
Teraz to jest kompletne.

A teraz zadzwon do polskiego konsulatu i spytaj sie, jak taki dokument ma wygladac, to dostaniesz takie odpowiedzi, ze wychodzi na to, ze europejski paszport broni jest dla Polski dodatkowym swistkiem, poniewaz potrzebne sa jeszcze dwie tony potwierdzen z policji, strzelnicy, taty i mamy i inne cuda - czyli tak jak ze starych czasow , zanim Polska nalezala do Unii.
Nie wierze w roszczenia pani konsul, gdyz jest to niezgodne z prawem ale tak wyglada sprawa.
Potem mozesz stac przy granicy i z paragrafami w reku klocic sie ze sluzba graniczna, poniewaz zle zinterpretowales slowa
" dokument pozwierdzajacy potrzeba tranzytu"
jezeli myslisz, ze swykle zaproszenie na polowanie starcza, to myslisz tak, jak wiekszosc osob wierzace we wdrozenie praw paszportu broni w Polsce - patrz - niezgodne z prawem wzbranianie sie wpisania wiatrowek do tego paszportu.

Wracajac do tematu
przez Niemcy potrzebujesz paszport broni palnej lub zezwolenie z Policji i nie ma innego wyjscia
na emeryturze
Marek (wemar)
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 12156
Rejestracja: 12 marca 2003, 00:09
Tematy: 606
Lokalizacja: Bydgoszcz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: Marek (wemar) »

Fred pisze:widzisz i dopisalec, co wczesniej zapomniales
i dokument pozwierdzajacy potrzeba tranzytu
Teraz to jest kompletne.

A teraz zadzwon do polskiego konsulatu i spytaj sie, jak taki dokument ma wygladac, to dostaniesz takie odpowiedzi,...
Nie, nie zapomniałem dodać - tranzyt odbywa się zwykle w jakimś celu.
Oto odpowiedź:
Szanowny Panie

W odpowiedzi na Pana mail informuje, ze broń sportową można wwieźć do
Niemiec/przewozić przez Niemcy bez posiadania zezwolenia "na przenoszenie broni" Mitnahmeerlaubnis), jedynie wówczas, gdy posiada się "europejski paszport na broń palną" wydany w kraju macierzystym oraz zaproszenie dokumentujące konieczność przewożenia broni.. W celach sportowych można przewozić wówczas do 6 sztuk broni sportowej wraz z amunicją.

Michael Becker, Attache Konsulary
Dziś podtrzymano tę informację i dodano, że nie ma wzoru na "druk zaproszenia, więc nie jest możliwe by na granicy wymagano spełnienia jakiegoś konkretnego warunku (i jestem pewien na 100%, że urzędnik na granicy tak się zachowa). Zaproszenie jest jakie jest i zależy to od organizatora, ważne by nie było anonimowe i miało datę, bo to jest potrzebne do identyfikacji posiadacza zaproszenia oraz informację, która w pozwoli potwierdzić, że to comamy w walizie jest nam potrzebne (by nie zabrać "pompki" jadąc na FT :wink: ).
Na pytanie co zrobić z broniązakupioną poza Polską i wiezioną do domu odpowiedziano mi, że należy przedstawić dowód zakupu - choć w tej kwestii była przez chwilę mała konsternacja.
Generalnie poradzono mi by broń (wiatrówkę) przesyłać środkami publicznymi, jeśli to mozliwe, bo to jest pewniejsze i bezpieczniejsze rozwiązanie (potwierdzam, korzystałem).
Źródło informacji - Werner Siegel.

ze wychodzi na to, ze europejski paszport broni jest dla Polski dodatkowym swistkiem, poniewaz potrzebne sa jeszcze dwie tony potwierdzen z policji, strzelnicy, taty i mamy i inne cuda - czyli tak jak ze starych czasow , zanim Polska nalezala do Unii.
Nie Fred, nie w tym rzecz. Przepis, o którym wspomniał kolega jest szerszy. Ze względu na fakt terytorialnej rejestracji broni, oraz funkcjonowania takiej a nie innej ustawy, obowiazkowi zgłoszenia podlega każde przemieszczenie broni poza rejon zamieszkania (należy rozumieć -województwa). Tak samo dotyczy to wyjazdu do Francji, jak przejazdu z Bydgoszczy do Katowic - choć jest to przepis w zasadziemartwy, bo mało kto się tym przejmuje.
Wracajac do tematu przez Niemcy potrzebujesz paszport broni palnej lub zezwolenie z Policji i nie ma innego wyjscia
Tu się zgadzam w 100%, a nawet w 200%. :D
Nie jest ważne czym strzelasz, ważne byś miał/a z tego radość.
Rutra
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 267
Rejestracja: 19 października 2003, 12:31
Tematy: 39
Lokalizacja: Gostynin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

tranport

Post autor: Rutra »

Nie chcę zaśmiecać-czy kolega już wwiózł?
Ps. nie pisałem nic o przekraczaniu tunelem!? przekroczenie przeprawą promową to także granica i tam również zdarzają się kontrole.
pozdr
Marek (wemar)
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 12156
Rejestracja: 12 marca 2003, 00:09
Tematy: 606
Lokalizacja: Bydgoszcz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: tranport

Post autor: Marek (wemar) »

Rutra pisze:... nie pisałem nic o przekraczaniu tunelem!? przekroczenie przeprawą promową to także granica i tam również zdarzają się kontrole.
Nie ma ograniczeń jeśli chodzi o przeprawę promową i tunel, choć w tym ostatnim mogą żądać opróżnienia kartusza (jak w samolocie, ale z innego powodu, obowiązuje zakaz przewożenia zbiorników pod ciśnieniem).
Z tym, że należy pamiętać, ze odprawę po stronie brytyjskiej przeprowadzajasłużby francuskie, wg francuskiego prawa, a to nie jest takie samo jak u nas i w UK.
Nie jest ważne czym strzelasz, ważne byś miał/a z tego radość.
Awatar użytkownika
WaldekSki
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 0
Rejestracja: 03 września 2018, 14:09
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Przewoz wiatrowki z Angli do Polski przez Niemcy

Post autor: WaldekSki »

Witam
No to odkurze trochę temat. Zamierzam przewieźć swoje zabawki z Anglii do Polski (HW100, TX200 i parę pistoletow-3 ). No i tu jest dylemat z Niemcami. We Francji nie ma problemów, zresztą tam jest limit 20 J, Belgia i Holandia to wiadomo. No i zaczynają się Niemcy i problemy. Byłem na wielu stronach internetowych i co strona to inna interpretacja przepisów, aż trafiłem na ten wątek.
I tu moje pytanie : czy coś się pozmieniało od ostatnich wpisów? Byłbym wdzięczny za każdą pomoc :wink: . Aaaa do ambasady niemieckiej dzwoniłem i pan, który jest "oblatany"w temacie będzie dopiero w przyszłym tygodniu.
każdy początek, to tylko ciąg dalszy
Awatar użytkownika
sirsaw
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 56
Rejestracja: 27 stycznia 2017, 20:03
Tematy: 39
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Przewoz wiatrowki z Angli do Polski przez Niemcy

Post autor: sirsaw »

Małopolski Klub Strzelecki Dragon LOK
Awatar użytkownika
WaldekSki
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 0
Rejestracja: 03 września 2018, 14:09
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Przewoz wiatrowki z Angli do Polski przez Niemcy

Post autor: WaldekSki »

podziękować kazali :piwo: sporo wyjaśnia,
ale rodzi się pytanie :?:
Gdzie takie dokumenty załatwiać, tzn w którym kraju? :-/
Jeżeli wyjeżdżam z Anglii, to załatwiam to w tym kraju, czy mogę to załatwić w Polsce ?
albo co gorsza trzeba jechać do Niemiec....?
każdy początek, to tylko ciąg dalszy
Awatar użytkownika
Yurko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1416
Rejestracja: 21 czerwca 2018, 20:36
Tematy: 33
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Przewoz wiatrowki z Angli do Polski przez Niemcy

Post autor: Yurko »

Bardzo Ci zależy na przewożeniu wiatrówek przy sobie? Jest kilka sklepów w Europie (ale nie w UK) działających również przez internet, które przysyłają wiatrówki do Polski zwykłym kurierem i te przesyłki bez problemów dochodzą, mimo przejeżdżania przez Niemcy. Nie wiem, czy to jest całkiem zgodne z prawem, ale francuskie, hiszpańskie i portugalskie sklepy tak robią. Może warto spróbować naśladownictwa. Ja bym wysłał wiatrówki z Francji na swój adres w Polsce przez DPD albo Chronopost, ważne tylko by to jechało po ziemi. Nie wiem ile to by kosztowało, ale ostatnio za przesłanie pistoletu z Portugalii musiałem zapłacić 23,95 EUR i nie trzeba było wypełniać żadnych papierków tylko czekać tydzień...
"Nie ma nic bardziej praktycznego niż dobra teoria" Ludwig Eduard Boltzmann (1844–1906)
Awatar użytkownika
WaldekSki
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 0
Rejestracja: 03 września 2018, 14:09
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Przewoz wiatrowki z Angli do Polski przez Niemcy

Post autor: WaldekSki »

Nie zależy mi aby samemu je przewieźć.
Tylko, że z Anglii nie mogę przesłać kurierem przynajmniej legalnie. W sklepach (Anglia) , w których ja się zaopatruje, mają nawet taką klauzule, że do niektórych krajów UE nie wysyłają karabinków i pistoletów pneumatycznych. :(
Poczekam do poniedziałku i zobaczymy co mi powie Gość z ambasady niemieckiej.
każdy początek, to tylko ciąg dalszy
Awatar użytkownika
mimut
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 257
Rejestracja: 19 października 2012, 16:09
Tematy: 0
Lokalizacja: Oldham District AC
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Przewoz wiatrowki z Angli do Polski przez Niemcy

Post autor: mimut »

Masz dwie opcje. Pierwsza, rozkrecasz sprzęt i wysyłasz kurierem w dwóch oddzielnych paczkach do Polski. Druga, piszesz pismo do urzędu niemieckiego (miejscowość w którym będziesz przekraczał granice Polsko-Niemiecką) o wydanie pozwolenia na przewóz karabinków pneumatycznych przez Niemcy. Umieszczasz w piśmie nazwy i numery sprzętu który będziesz przewoził i wnosisz opłatę w wysokości 35€ na podane przez nich konto. Dostajesz od nich kwit na przewóz i tyle w temacie. A i przy okazji wydrukuj sobie potwierdzenie przelewu na 35€ na ich konto. Tak na wszelki wypadek :wink:
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Ogólne sprawy organizacyjne - Wiatrówki”