Przewoz wiatrowki z Angli do Polski przez Niemcy

Ogólne sprawy organizacyjne strzelców pneumatycznych

Moderatorzy: mrpgxx, Moderatorzy wiatrówkowi

snipi26
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 21
Rejestracja: 16 października 2004, 15:35
Tematy: 0
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Przewoz wiatrowki z Angli do Polski przez Niemcy

Post autor: snipi26 »

Witam wszystkich.

Mam problem z kolega ktory nie chce wziasc mojego karabinka,moze nawet dwoch do auta.
Z tego co wiem to w niemczech maja limit 7.5 J, moga na granicy sprawiac jakies problemy ? wziasc sprzet lub cokolwiek przez co mozemy miec problemy ?

Nie wiem, moze bym cos druknal sobie zeby koledze wytlumaczyc,tylko nie bardzo wiem do konca jak sprawy stoja.

Jesli ktos wie cos na temat,bylbym bardzo wdzieczny za podpowiedz.

Pozdrawiam

Ziemowit
Ostatnio zmieniony 19 grudnia 2006, 20:26 przez snipi26, łącznie zmieniany 1 raz.
HW97k + Simmons 44 MAG ; Walther CP88 Competition (nikiel + drewno) mmmmiodzio :D
Thoeben Rapid + ...
BSA Super10 Bull Barrel Carbine + Simmons 44 MAG
Awatar użytkownika
MadRian
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2999
Rejestracja: 28 lipca 2004, 22:00
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: MadRian »

Jeżeli na twojej wiatrówce nie ma wybitej cechy o zgodności w limicie - F w pięciokacie, to masz problem, bo dla niemców to broń pneumatyczna i jej wwóz w ich granice wymaga zezwolenia.
Papierkowe certyfikaty słuzą celnikom do podcierania się. Oni wierzą tylko w te znaczki.
Obowiązkowo trzeba zgłosić chęć wwozu wiatrówki na ich teren przed odprawą.
Było już sporo tematów na ten temat.
"Kiedy spoglądasz w Wylot lufy, Śrut patrzy w ciebie"
Rutra
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 267
Rejestracja: 19 października 2003, 12:31
Tematy: 39
Lokalizacja: Gostynin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

wwóz

Post autor: Rutra »

możesz mieć też kłopoty[lub kolega] z przewozem tego przez kanał.Często ostatnio przy wyjeździe sprawdzają bagaż a tam stoi jak byk,że przedmiotów niebezpiecznych przewozić nie wolno[może być problem nawet ze scyzorykiem].Trzeba by chyba to zgłosić żeby wszystko grało.
Awatar użytkownika
grodzki
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 502
Rejestracja: 22 maja 2004, 23:17
Tematy: 14
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: grodzki »

Niech kolega pośle paczkę przez kierowcę autobusu jadącego do Polski.

Ja już w taki sposób odebrałem dwa - 'żyrandole" :wink: :D
LG100, Airwolf MVT, FWB300S, Diana 75, Anschütz LP-@.
snipi26
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 21
Rejestracja: 16 października 2004, 15:35
Tematy: 0
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: snipi26 »

Płyne promem, wiec problem z tunelem odpada.
Ale ten znaczek F w pieciakacie...nigdy o nim nie slyszalem, to jakis niemiecki wymysl czy ogol ? angielskie chyba takiego nie maja, zreszta nie mialem w rece nigdy 7.5 J, nie liczac slavi...

Pozatym kolego MadRian, nie chce wwiez wiatrowke na ich teren, tylko problem moze byc na granicy niemiecko-polskiej, przez inne przecie poprostu sobie przejade, wiec wywiez z ich terenu jak juz, i nie bardzo rozumiem jakie pozwolenie/cokolwiek mialbym im przedstawci,skoro u nas takiego nie musze posiadac, co mam zarej, 16 J wiatrowki ??

W autobusie, nie wiem czy zdaze,i nie wiem czy bym sie odwazyl, pozatym nie wiem co sami kierowcy na przewoz wiatrowek :/

albo inaczej, w razie problemow, co moga zrobic z wiatrowka, wezme w depozyt czy jak ?

ktos mial moze juz taki konkretny problem ?

Pozdrawiam
HW97k + Simmons 44 MAG ; Walther CP88 Competition (nikiel + drewno) mmmmiodzio :D
Thoeben Rapid + ...
BSA Super10 Bull Barrel Carbine + Simmons 44 MAG
Kasia
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 251
Rejestracja: 31 października 2005, 18:59
Tematy: 0
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Kasia »

Witam

Kolego problem jest taki, że na terenie Niemiec twoje wiatrówki to broń i celnicy wymagają od Ciebie stosownych dokumentów zezwalających na ich przewiezienie. W przypadku kontroli grozi: przepadek mienia, grzywna lub oskarżenie o przemyt broni.
Powodzenia
Pozdrawiam
Kasia
________________
Dominator Samobieżny
Awatar użytkownika
Fred
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5319
Rejestracja: 22 listopada 2002, 07:07
Tematy: 284
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Fred »

dokladnie
dla zwyklych smiertelnikow raczej nie ma mozliwosci przewiezienia broni przez Niemcy.
Poszukalbym innej drogi lub wyslalbym poczta.
na emeryturze
Marek (wemar)
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 12156
Rejestracja: 12 marca 2003, 00:09
Tematy: 606
Lokalizacja: Bydgoszcz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: Marek (wemar) »

Kasia pisze:... na terenie Niemiec twoje wiatrówki to broń i celnicy wymagają od Ciebie stosownych dokumentów zezwalających na ich przewiezienie. ...
Nie celnicy, ale straż graniczna i policja. Problemem nie jest wwiezienie, bo w związku z brakiem kontroli na granicy jest to mało prawdopodobne. Problem zaczyna się w sytuacji gdy to zostanie ujawnione. Mzoe to być na wskutek wypadku drogowego, kontroli drogowej lub sprawdzenia na przejściu niemiecko-polskim (zgodnie z umową między Polską i Niemcami, teren przejscia jest terenem "dwunarodowym").
By legalnie przewieźć wiatrówkę, która nie posiada stosownych cech (zgodnie z niemieckim prawem nie jest istotne Eo ale wybicie stosownego znaczka na karabinku - oczywisćie z zastrzeżeniem manipulacji), mozesz złożyć podanie do administracji landu, na któego terenie wjedziesz do Niemiec. Niestety, w prawie niemieckim zaszeregowano wiatrówki do grupy "D" międzynarodowych przepisów o paszporcie broni (choć ten dokument dotyczy broni palnej, a nie pneumatycznej - w oryginale "firearms" - ale to teren Niemiec i to oni ustalają zasady). W efekcie, poza pewnymi wyjatkami, z któcyh nie masz mozliwości skorzystać, by uzyskać pozwolenie na tranzyt, będziesz musiał przebyć drogę administracyjną od dość zawiłym i papierkolubnym przebiegu.

Najlepszym wyjaściem jest nadać wiatrówkę firma kurierską. Kurier ma to do siebie, że można nadać z dowolnego miejsca w dowolne i jeszcze określić "odbiór po zgłoszeniu osobistym w miejscu ....". To działa, a opłata jest nizsza niż warte są tego nasze nerwy i spokojna głowa podczas jazdy.

Fred pisze:dla zwyklych smiertelnikow raczej nie ma mozliwosci przewiezienia broni przez Niemcy.
Z bronia nie ma najmniejszych problemów. Każdy posiadacz broni w Europie otrzyma we wałsnym kraju paszport broni, a ten upoważnia go doprzekroczenia granicy Niemieckiej bez dodatkowych zgłoszeń, poza zgłoszeniem na przejsciu granicznym.
Problem jest z przewiezieniem wiatrówki nie posiadajacej F-ki na korpusie, gdyż w tej kwestii w całej Europie nie ma spójnego prawa to normujacego, tak jak to jest w przypadku broni palnej.
Pisząc "Europa" mam na myśli to wszystko, co jest na zachód do Odry plus państwa nadbałtyckie.
Nie jest ważne czym strzelasz, ważne byś miał/a z tego radość.
Awatar użytkownika
Fred
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5319
Rejestracja: 22 listopada 2002, 07:07
Tematy: 284
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Fred »

wemar pisze: Z bronia nie ma najmniejszych problemów. Każdy posiadacz broni w Europie .
ale kazdy posiadacz broni to nie zwykly smiertelnik.
Ja pisze o posiadaczach wiatrowek w Polsce poz 7,5 J i mozliwosci wwiezienia/przewiezienia przez Nimecy nie na zawody.
Nie ma takiej mozliwosci.
na emeryturze
snipi26
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 21
Rejestracja: 16 października 2004, 15:35
Tematy: 0
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: snipi26 »

Hej

hmmm, to chyba faktycznie bede musiac nadac kurierem :/

Albo inaczej, kiedy wiatrowka jest wiatrowka(tudziez bronia w uwazaniu Niemcow), o co mi chodzi, jada 2 auta, gdybym ja porozkrecal i czesci porozkladal na 2 samochody , to ma jakis sens ?

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 19 grudnia 2006, 20:26 przez snipi26, łącznie zmieniany 1 raz.
HW97k + Simmons 44 MAG ; Walther CP88 Competition (nikiel + drewno) mmmmiodzio :D
Thoeben Rapid + ...
BSA Super10 Bull Barrel Carbine + Simmons 44 MAG
Awatar użytkownika
Fred
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5319
Rejestracja: 22 listopada 2002, 07:07
Tematy: 284
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Fred »

Widze, ze ci moje PN nie starcza.
OK
Facet z sytemem zostaje zlapany na granicy, wyciagniety z samochodu i rozstrzelany.
PS
Niemcy piszemy tak jak Polacy, Polska i Anglicy, Anglia, Europa z duzej litery.

@ wemar
prawo europejskie reguluje transport broni w Europie.
Jednak kazdy kraj definiuje, co jest bronia wedlug wlasnego uznania.
Ogolnego paragrafu broni nie ma w Europe - a szkoda, sa tylko kategorie B,C,D itd oraz bron wojenna (czy jakto to tam zwa)
na emeryturze
Awatar użytkownika
Fred
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5319
Rejestracja: 22 listopada 2002, 07:07
Tematy: 284
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Fred »

wemar pisze: Każdy posiadacz broni w Europie otrzyma we wałsnym kraju paszport broni, a ten upoważnia go doprzekroczenia granicy Niemieckiej bez dodatkowych zgłoszeń, poza zgłoszeniem na przejsciu granicznym.
nieprawda - to wytluszczone sie nie zgadza
na emeryturze
snipi26
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 21
Rejestracja: 16 października 2004, 15:35
Tematy: 0
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: snipi26 »

Fred: poprawilem, fakt, moj blad :/

Hmmm, wiem ,ze powoli robie sie upierdliwy,ale ... jakos nie moze dotrzec do mojej glowy, ze to tak powazne.

system, no teraz bys musial bardziej sprecyzowac, czyli co wezme sam tlumik i tez nie moge przewozic, albo kolbe bo czasem moglbym zlozyc z tego bron ? chodzilo mi o rozkrecenie bebechow, pow. ile sie da rozsadnie, nie tylko drewno od metalu oddzielic ..

gryze sie z tym tutaj,gdyz dop. w piatek bede mial chwile czasu,bo tak od rano do wieczora jestem w pracy, skoczyc na poczte i sie zapytac ile kurier bedzie kosztowal , ubezpieczenie itd...

Pozdrawiam
HW97k + Simmons 44 MAG ; Walther CP88 Competition (nikiel + drewno) mmmmiodzio :D
Thoeben Rapid + ...
BSA Super10 Bull Barrel Carbine + Simmons 44 MAG
Awatar użytkownika
Fred
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5319
Rejestracja: 22 listopada 2002, 07:07
Tematy: 284
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Fred »

wyobraz sobie ze sobie kupujesz karabin Remingron 700 w kalibrze .308 Magnum i zadajesz mi pytanie, czy mozesz to kupic w Anglii i tak porozkrecac aby nie bylo problemow na granicy, czyli na czesci pierwsze, lufa, zamek, loze, system?

Widzisz roznice?

Niemieccy celnicy nie.
na emeryturze
snipi26
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 21
Rejestracja: 16 października 2004, 15:35
Tematy: 0
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: snipi26 »

oki, wiem ze jest pojecie broni palnej, ze posiadanie konkretnych czesci jak tak samo karane jak posiadane calej kampletnej broni...

wiec moze inaczej, zeby odciazyc wage wiatrowek, nie wiem jak kurier..ale wiekszosc paczek idzie na kg.
wiec, wiesz moze co moge zabrac ze soba do auta zebym nie mial problemow ?

tylko nie pisze ze nic, bo normalnie jutro 1 oficera co spotkam ,spr dowiedziec sie czegos bo mnie to strasznie ruszylo

łoze mozna zamowic sobie custom, i co tez nie moge go oderbac osobiscie i przewiez ?, butle , ...

Pozdrawiam
HW97k + Simmons 44 MAG ; Walther CP88 Competition (nikiel + drewno) mmmmiodzio :D
Thoeben Rapid + ...
BSA Super10 Bull Barrel Carbine + Simmons 44 MAG
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Ogólne sprawy organizacyjne - Wiatrówki”