Ankieta na temat punktacji w HFT

Ogólne sprawy organizacyjne strzelców pneumatycznych

Moderatorzy: mrpgxx, Moderatorzy wiatrówkowi

Awatar użytkownika
Januszpelle
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 586
Rejestracja: 17 czerwca 2012, 21:57
Tematy: 12
Lokalizacja: Zalesie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ankieta na temat punktacji w HFT

Post autor: Januszpelle »

Jeszcze jeden argument za 0/1/2/.
Odległość oceniana jest na chybił trafił, obraz jest zamazany i to dlatego słyszałem i sam to często wypowiadałem - "Dobrze, że chociaż blachę trafiłem"
HFT miało być dla "każdego", czyli z budżetowymi sprzętami.
Chcesz trafiać w same dziurki - przejdź do FT :-D
Było dobre HW 100, teraz będzie FTP 900.
Awatar użytkownika
Artkor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1612
Rejestracja: 27 lutego 2007, 10:47
Tematy: 25
Lokalizacja: Ostrowite
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ankieta na temat punktacji w HFT

Post autor: Artkor »

DrA pisze: 28 marca 2022, 20:06 W tej chwili HFT jest konkurencja techniczną, z palikiem na którym można sie uwiesić, czystym przedpolem, znormalizowanymi pozycjami strzeleckimi.

To tyle w temacie ducha konkurencji. Duch zdechł dawno temu.
I tu się w 100% zgadzam. HFT pod tym względem bardzo zbliża się do FT, może to jego powolna śmierć po prostu i zostanie w końcu przez FT wchłonięte.
.177 .22LR .32S&W .38Spec .357Mag 12/76 .45ACP 9x19 7.62x39 .223REM
Awatar użytkownika
DrA
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 378
Rejestracja: 16 kwietnia 2007, 19:43
Tematy: 21
Lokalizacja: opolska dziura
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ankieta na temat punktacji w HFT

Post autor: DrA »

Raczej nie. SFT się nie przyjęło. HFT wyewoluowało w wygodnickim kierunku. Ale nadal do FT to ma się nijak.

EDIT : dopisze bo części Kolegów zapewne skrót SFT nic nie powie.
Była to hybryda zasad HFT i FT, regulacja AO celownika była dozwolona przed zajęciem stanowiska, a pozycją dowolną była pozycja siedząca.
Zabroniony był pomiar odległości celownikiem i dopuszczone maksymalne powiększenie x12.
Warszawski Klub Field Target
======= WKFT =======
ptuk
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1303
Rejestracja: 14 listopada 2005, 18:51
Tematy: 25
Lokalizacja: Kielce
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ankieta na temat punktacji w HFT

Post autor: ptuk »

Jestem za pozostawieniem 2/1/0:

- nie zrobi to różnicy czołówce tabeli czy będzie 2/1/0 czy 1/0
- 2/1/0 pozwala też odróżnić w tabeli strzelców popełniających gruby błąd od małego błędu (zerwanie spustu, strzelenie w nasyp, pomylenie kolejności strzelania)
STEYR LG110, HW100, HW40
Awatar użytkownika
AndyOO
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1179
Rejestracja: 13 września 2008, 15:08
Tematy: 15
Lokalizacja: Kielce
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ankieta na temat punktacji w HFT

Post autor: AndyOO »

Byłem i jestem zawodnikiem rekreacyjnym, jeżdżę na zawody dla przyjemności strzelania z Wami :idea:
Punktacja 0/1 pozbawia mnie bardzo ważnego jednak elementu, tej małej cząstki "sportowej" :027: , czyli planu minimum, bo w tym przypadku nie muszę już nigdzie jeździć, tyle punktów ile blach uzyskam siedząc w domu przed komputerem oglądając zdjęcia z zawodów :)
SQ7OO
I żeby nie było, ja świetnie strzelam, tylko rzadko trafiam :502:
Awatar użytkownika
TOMEK K
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1317
Rejestracja: 13 sierpnia 2008, 19:39
Tematy: 110
Lokalizacja: KRAKÓW
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ankieta na temat punktacji w HFT

Post autor: TOMEK K »

Dla kolegów, którzy z sentymentem wspominają "stare" HFT z krzakami i taplaniem się w błocie :piwo: przypominam, że PFTA od paru lat poszła drogą WHFTO, a nie WHFTA i powinna popierać kierunek rozwoju tej organizacji, której była współtwórcą i do której obecnie należy.
Ostatnio zmieniony 28 marca 2022, 21:13 przez TOMEK K, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
rek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 292
Rejestracja: 17 lipca 2012, 18:36
Tematy: 24
Lokalizacja: Gdynia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ankieta na temat punktacji w HFT

Post autor: rek »

ptuk pisze: 28 marca 2022, 20:52 odróżnić w tabeli strzelców popełniających gruby błąd od małego błędu
Hmm... wrzuciłem zdjęcie figurki aby zademonstrować, że właśnie "0-1-2" niekoniecznie na to pozwala. Nasze figurki generalnie nie mają zupełnie okrągłego kształtu.
edit: wydłużyłem cytat
Ostatnio zmieniony 30 marca 2022, 00:45 przez rek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
=Ola=
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 235
Rejestracja: 29 kwietnia 2012, 21:55
Tematy: 36
Lokalizacja: Gdynia
Grupa: Moderatorzy PFTA

Re: Ankieta na temat punktacji w HFT

Post autor: =Ola= »

Dziękuję Krzysiu za zorganizowanie tej ankiety. Sama jestem ciekawa opinii strzelców po Pucharze Zimowym przeprowadzonym z punktacją 0-1.
zaurus pisze: 28 marca 2022, 13:08 Cześć.
Czy prowadzimy na ten temat jaką dyskusje na przykład tutaj czy tylko ankieta i jakieś elitarne grono podejmie decyzję?
Dyskusja wśród wszystkich strzelców jest ważna, zarówno ona jak i wyniki ankiety pokażą w szerszym zakresie czy jesteśmy gotowi na zmianę. Ale generalnie decyzja będzie dyskutowana i przegłosowana podczas Walnego Spotkania członków PFTA.
Z kolei tutaj Tomek wspomniał, że należymy do WHFTO, które zmieniło już punktację, dlatego w międzynarodowych zawodach HFT obowiązuje punktacja 0-1.
Awatar użytkownika
zaurus
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 83
Rejestracja: 28 marca 2013, 00:41
Tematy: 13
Lokalizacja: Czechowice Dziedzice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ankieta na temat punktacji w HFT

Post autor: zaurus »

Nie rozważam punktacji 0/1 w kategori czy my strzelcy jesteśmy gotowi. Zawody takie się odbyły i mogą się odbywać wszystko jest policzalne, wiec problemu nie ma jako takiego uważam.
Pozostaje tylko czy to jest dobre, z wyboru. Trochę analizowałem punktację w oby dwóch wariantach. Przedstawię kilka spostrzeżeń.

Popatrzeć wystarczy na wyniki, po pierwsze taka punktacja wypłaszcza tabelę. Co powodować może przy wiekszej ilości zawodników, dogrywki nawet kilkunastu zawodników, w jednej tylko kategorii, czyli rozgrywamy kolejne zawody, prawie sylwetki a może zacząć zawody od strzelania sylwetek, nie trzeba nawet rozkładać toru tylko kilka stolików i jazda. ;laughing: ;laughing:

Kolejna rzecz postawy wymuszone, nie będzie już emocji trafiając prawdziwe zero przy pkt. 0,1,2 gdzie zero jest tak naprawdę minusowym punktem. Przy pkt. 1,0 mamy jak w przypadku innych pozycji tylko 1 pkt., uważam, że wymuszone przy punktacji 0,1,2 preferują dobrego strzelca, który jest wszechstronny.
Dodatkowo z warunkami tj. z wiatrem jest podobnie czasem trzeba bardzo ryzykować żeby trafić HZ trafisz nagroda x2 lub 0 jeszcze raz podkreslam wg. mnie 0 to minusowy punkt,
Przeliczyłem kilka zawodów wg. obecnej pkt., i wg. nowej punktacji - "i"
wg. obecnej z czerema zerami byłem 6 lub 7 w nowej miałbym 3 wynik. :), niech kazdy sam sobie odpowie co sprawiedliwe.

No i o czym pisali koledzy, nowicjuszy myślę to nie ucieszy, może jacyś się wypowiedzą.

Jeszcze kilka argumentów PRZECIW mógłbym przytoczyć, ZA jest tylko jeden, czy słyszałem blachę kolegi czy nie. Lecz samymi blachami nikt zawodów nie wygra.
Myślę że trzeba też popatrzeć przez pryzmat każdej z kategorii, rozpatrując za i przeciw, nie chcę wchodzić w tym poście w szczegóły ale myślę każdy wie jakie różnice i trudności daje każda z nich.

Każdy może powiedzieć trafiasz leży, masz najwiecej trafień wygrywasz. Po co dyskusja. Punktacja 0,1,2 jest wg. mnie poprostu atrakcyjniejsza. Strzelam i czy pkt. będzie obecna czy zero jedynkowa też będę na zawodach.
Jak pisali poprzednicy "duch" też jest ważny. Czy wszystko musi być takie czarno białe, czyli po co figurki i ich różne kształty, to też dodaje smaku naszej dyscyplinie. Poźniej nastepna zmiana jaka pozostanie do zrobienia to zamienić las czy jakikolwiek otwarty teren na hale i strzelać do HZ, czyli spinerów, no dobra aby pozostało trochę nieprzewidywalności dołóżmy my ze dwa wentylatory na tej hali. ;laughing: :one:
W życiu nie warto iść na skróty. Najbardziej smakuje to co kosztowało nas najwięcej wysiłku.
_______________________________
GRUPA BESKID TARGET
Awatar użytkownika
Jezzman
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 416
Rejestracja: 17 kwietnia 2017, 12:18
Tematy: 6
Lokalizacja: Wado-Vice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ankieta na temat punktacji w HFT

Post autor: Jezzman »

Ja akurat mówię o sobie początkujący, bo od pierwszego startu nie minął jeszcze chyba rok. Ja osobiście póki co zawody traktuję czysto rekreacyjnie i towarzysko, bo brak treningów na więcej nie pozwala, więc do wyników nie przykładam zbytniej wagi. Ale jestem w stanie zrozumieć obawy ludzi, mówiących "po co ma przyjechać na zawody, jak nic tam nie trafi", wytykanie palcem za wynik, sprzęt jaki posiada, itd. (oczywiście wiem, że nic takiego nie ma miejsca i każdego początkującego o tym zapewniam). Punktacja 0-1 jeszcze te obawy pogłębia. Sam wiem po sobie, bo w starej punktacji byłem w stanie zrobić 50% albo i ciut więcej, a w nowej spadło to do mniej więcej 30% punktów. No i częściej widać rządki zer ("Audi" jak to mówią koledzy Czesi :) ), co też może deprymować w dalszych startach.
"Człowiek nieskalany treningiem" :) - - - - - -|- - - - - - TSAR + EFR, Impact + XXX, Diana 75
-----------------------------------------------------------------
Małopolski Klub Strzelectwa Terenowego Dragon LOK
Awatar użytkownika
Kraku
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 212
Rejestracja: 06 sierpnia 2013, 17:12
Tematy: 16
Lokalizacja: Świętochłowice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ankieta na temat punktacji w HFT

Post autor: Kraku »

2/1/0
Dodatkowo wprowadzić pkt regulaminu:
- Strzelec i żaden z zawodników na stanowisku nie ma prawa komentować wyniku strzału innego niż 2 pkt, dopóki aktualny sędzia nie dokona jego (wyniku strzału) wpisu w kartę.
Awatar użytkownika
zaurus
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 83
Rejestracja: 28 marca 2013, 00:41
Tematy: 13
Lokalizacja: Czechowice Dziedzice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ankieta na temat punktacji w HFT

Post autor: zaurus »

Jeszcze jedno zdanie.
Myślę że zmiana punktacji nie wpłynie pozytywnie, lepszą zmianą jest kierunek który obrali koledzy z DSSR ich figurki a przede wszystkim ich wielkość jest dobrze wyważonym kompromisem pomiedzy HZ a strefą jedynkową, tak to nazwę. Zera na ich figurkach padają relatywnie często, a przy tym dają jeszcze lepszy posmak własnych umiejętności. Celowanie na wietrze w powietrze aby trafić, dodatkowo również jest utrudnieniem i ryzykiem 0 czyli punktu tak de facto minusowego. Przy pkt. 1/0 pozostaje tylko lizak i ocena wielkości HZ.
Pozdrawiam
W życiu nie warto iść na skróty. Najbardziej smakuje to co kosztowało nas najwięcej wysiłku.
_______________________________
GRUPA BESKID TARGET
Awatar użytkownika
Artkor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1612
Rejestracja: 27 lutego 2007, 10:47
Tematy: 25
Lokalizacja: Ostrowite
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ankieta na temat punktacji w HFT

Post autor: Artkor »

TOMEK K pisze: 28 marca 2022, 21:13 …przypominam, że PFTA od paru lat poszła drogą WHFTO, a nie WHFTA i powinna popierać kierunek rozwoju tej organizacji, której była współtwórcą i do której obecnie należy…
Jak wyglądał proces zmiany punktacji w WHFTO?
Było głosowanie? Jeśli tak to jak głosowali nasi przedstawiciele?
.177 .22LR .32S&W .38Spec .357Mag 12/76 .45ACP 9x19 7.62x39 .223REM
Awatar użytkownika
ktr21
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 113
Rejestracja: 07 czerwca 2020, 10:47
Tematy: 1
Lokalizacja: Lubaczów, podkarpackie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ankieta na temat punktacji w HFT

Post autor: ktr21 »

zaurus pisze: 29 marca 2022, 10:08 Jeszcze jedno zdanie.
Myślę że zmiana punktacji nie wpłynie pozytywnie, lepszą zmianą jest kierunek który obrali koledzy z DSSR ich figurki a przede wszystkim ich wielkość jest dobrze wyważonym kompromisem pomiedzy HZ a strefą jedynkową, tak to nazwę. Zera na ich figurkach padają relatywnie często, a przy tym dają jeszcze lepszy posmak własnych umiejętności. Celowanie na wietrze w powietrze aby trafić, dodatkowo również jest utrudnieniem i ryzykiem 0 czyli punktu tak de facto minusowego. Przy pkt. 1/0 pozostaje tylko lizak i ocena wielkości HZ.
Pozdrawiam
To teraz każdy klub bierze szlifierkę kątową i odcina "nadmiar mięsa" . W sumie to pomysł jest ciekawy. Podnosić poziom przez zmniejszanie figurek a nie punktacji.
TX200 + Valiant 10x32
Dragon Team
kolo65
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 80
Rejestracja: 21 grudnia 2020, 17:11
Tematy: 2
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ankieta na temat punktacji w HFT

Post autor: kolo65 »

Jestem za punktacją 0-1-2.
Punktację zapisaną na karcie w systemie 0-1-2 z łatwością przeliczymy na system 0-1.
W drugą stronę przeliczenie nie jest możliwe.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Ogólne sprawy organizacyjne - Wiatrówki”