Przesyłki z UK do polski w dobie pandemi Covid

Ogólne sprawy organizacyjne strzelców pneumatycznych

Moderatorzy: mrpgxx, Moderatorzy wiatrówkowi

Awatar użytkownika
kłapek
Ekspert Wiatrówki
Ekspert Wiatrówki
Reactions:
Posty: 1740
Rejestracja: 20 lutego 2006, 18:22
Tematy: 39
Lokalizacja: Grodków
Grupa: Ekspert Wiatrówki

Przesyłki z UK do polski w dobie pandemi Covid

Post autor: kłapek »

c-o-n pisze: 14 stycznia 2021, 12:35 Paczki z uk ida na clo i naliczaja juz vat
Żeby tylko o cło i vat chodziło. Moja przesyłka idzie już miesiąc. Ponad 2 tygodnie wisi w Holandii. Pojawiła się informacja, że nie może być dostarczona. Teraz niby znowy idzie. Najśmieszniejsze, że dla firmy kurierskiej odbiorca nie jest stroną i nie otrzyma żadnych informacji. Odsyłają do nadawcy.
Nadawca, to niestety sklep. Kasę dostali, przesyłkę nadali, reszta ich niespecjalnie interesuje. Odpowiadają, że może dojdzie :(
Porażka!
Przy okazji tematu przestrzegam przed zakupami w UK. Chyba najrozsądniej przeczekać ten okres przejściowy.
Mój nowy terapeuta na imię ma can-am :-D
APair
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 60
Rejestracja: 23 lipca 2018, 23:47
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zakaz lotów

Post autor: APair »

Co kolega zamawiał i jakim kurierem?

Ja raz zamawiałem kolimator i pionowy chwyt przedni ze sklepu we Francji, przesyłka DHL.

Ze statusów wynikało, że została zatrzymana jak po drodze do Polski znalazła się ... też w Holandii, pomimo tego, że przesyłka w ramach UE.

W końcu doszła - widać było, że paczka była rozpakowana i zaklejona ponownie taśmą DHL. Żadnej informacji o co chodziło :-). I nie wiem, czy kolimatory są w Holandii zabronione... czy na rentegnie myśleli, że chwyt przedni to jakieś dildo i też zabronione :?: :?: ?
Awatar użytkownika
c-o-n
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 164
Rejestracja: 06 stycznia 2015, 12:24
Tematy: 23
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Zakaz lotów

Post autor: c-o-n »

Kurier DPD trzymał w Holandii paczkę 2 tygi i wróciła do sprzedawcy. Oddali mi kasę.
DHL lotniczy naliczyli cło i VAT, dotarła.
Znowu DPD i przyszła bez opłacania cła i VAT.

Może to chodzi o przepisy mówiące, że musi być wyprodukowane w UK w iluś tam procentach? :roll:
HFT.ONE strzelectwo terenowe

You don't have to win, but have to fight
Awatar użytkownika
kłapek
Ekspert Wiatrówki
Ekspert Wiatrówki
Reactions:
Posty: 1740
Rejestracja: 20 lutego 2006, 18:22
Tematy: 39
Lokalizacja: Grodków
Grupa: Ekspert Wiatrówki

Re: Zakaz lotów

Post autor: kłapek »

Ja nastawiałem się na opłacenie podatku i cła.
Paczka po miesiącu i 3 dniach niestety wraca do nadawcy :(
Sklep zaproponował zwrot kasy lub ponowną wysyłkę. Zastanawiam się czy ryzykować innym kurierem?
DPD niestety dało d...
Mój nowy terapeuta na imię ma can-am :-D
Awatar użytkownika
tommylee
Administrator
Administrator
Reactions:
Posty: 2596
Rejestracja: 13 maja 2007, 10:24
Tematy: 159
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Grupa: Administratorzy

Re: Zakaz lotów

Post autor: tommylee »

DHL lub fedex
Pozdrawiam Tomek :-)
LG300 XT + LCS 35*45 / Leupold 3-9*33 EFR
http://forum-bron.pl/app.php/rules
Awatar użytkownika
kłapek
Ekspert Wiatrówki
Ekspert Wiatrówki
Reactions:
Posty: 1740
Rejestracja: 20 lutego 2006, 18:22
Tematy: 39
Lokalizacja: Grodków
Grupa: Ekspert Wiatrówki

Re: Zakaz lotów

Post autor: kłapek »

Sporo osób kupowało/kupuje różne sprzęty strzeleckie w Anglii i tego typu informacje mogą być przydatne.
Mój nowy terapeuta na imię ma can-am :-D
Awatar użytkownika
kłapek
Ekspert Wiatrówki
Ekspert Wiatrówki
Reactions:
Posty: 1740
Rejestracja: 20 lutego 2006, 18:22
Tematy: 39
Lokalizacja: Grodków
Grupa: Ekspert Wiatrówki

Re: Przesyłki z UK do polski w dobie pandemi Covid

Post autor: kłapek »

Kończąc temat, to firmie DHL dostarczenie przesyłki z UK zajęło 1 miesiąc i 5 dni :roll:

Jeżeli ktoś wpadnie na pomysł zrobienia zakupów niech uzbroi się w cierpliwość i przygotuje się na dziesiątki maili (opis towaru, przeznaczenie, z czego wykonany, sugerowany kod taryfy celnej, bankowe potwierdzenie przelewu, skan zamówienia, skan fv, skan zlecenia DHL, skany ze strony sklepu internetowego z kupionym towarem, itd.)
Niestety ja trafiłem na panią, która swoją pracę wykonuje 'za karę', a klient, to taki intruz przez którego ona niestety musi coś robić.

Teoretycznie jakiś tam sukces, bo DHL w przeciwieństwie do DPD dostarczył przesyłkę ale następnym razem 10x się zastanowię zanim coś zamówię w UK :idea:
Mój nowy terapeuta na imię ma can-am :-D
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2545
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Przesyłki z UK do polski w dobie pandemi Covid

Post autor: adnikauto »

Zamowilem czesc z Niemiec z wysylka do USA, Kurier DHL. Przesylka "wystartowala" wczoraj, orientacyjny czas dostarczenie do 15 dni roboczych.
Dam znac jak dojdzie... :wink:
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
irek_39
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 177
Rejestracja: 19 lipca 2015, 20:33
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Przesyłki z UK do polski w dobie pandemi Covid

Post autor: irek_39 »

Ostatnio DHL zrobił się bardzo drobiazgowy w sprawdzaniu towarów i naliczaniu opłat dodatkowych. Kupiłem miesiąc temu przez ebaja rzecz z kraju europejskiego (niebędącego w UE) - pomimo deklaracji wartości przesyłki ze strony firmy wysyłającej musiałem przesłać kopie dokumentów zakupowych (łącznie z potwierdzeniem przelewu), żeby mogły zostać zweryfikowane i naliczone podatki. Po opłacie (kilkadziesiąt złotych) paczka dotarła do mnie.
Może to są jakieś odgórne państwowe (UE?) nakazy, żeby wszystko dokładnie kontrolować?
Irek M
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 889
Rejestracja: 21 grudnia 2014, 13:44
Tematy: 71
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Przesyłki z UK do polski w dobie pandemi Covid

Post autor: Irek M »

Mnie gdzieś w grudniu sklep w Anglii od razu poinformował, że jeszcze niczego nie wysyłają za granicę. A chodziło o kokilę.
wandzolor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 157
Rejestracja: 25 marca 2013, 20:58
Tematy: 19
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Przesyłki z UK do polski w dobie pandemi Covid

Post autor: wandzolor »

Zamawiałem ostatnio magi z https://riflemags.co.uk/, 2tyg Pocztą Polską w tym 3dni na cle, doliczyli 6%cła i 23%Vatu plus w sumie 20zł opłat manipulacyjnych.
hubu79
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 125
Rejestracja: 02 lutego 2018, 11:49
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Przesyłki z UK do polski w dobie pandemi Covid

Post autor: hubu79 »

Pandemia na pewno robi swoje natomiast warto pamiętać, że Wielka Brytania zdecydowała się wystąpić z UE, a co za tym idzie wszelkie produkty trafiające do naszego kraju traktowane są jako podlegające procedurze celnej.
To czy będzie to procedura uproszczona dla produktów niskiej wartości czy nie zależy w dużej mierze od szczęścia kupującego. Nawet z przesyłek o niskiej wartości w rozumieniu przepisów wybierane są przesyłki do procedury celnej.
Dodatkowo przy Brexit wyszło bardzo dużo nowych wymagań, o których nikt wcześniej nie pomyślał dokonując tego odważnego czynu wystąpienia i wymagania potrafią się zmieniać z tygodnia na tydzień.
Teraz tłumacząc dlaczego taki agent celny z DHL czy innej firmy zgłasza się do Was po dodatkowe wyjaśnienia i dokumenty: po to, żeby ustanowić rzeczywistą wartość towaru trafiającego na nasz rynek, nie brakuje uczciwych obywateli, którzy proszą sprzedawcę/wysyłającego o celowe zaniżenie wartości przedmiotów na liście przewozowym.
Awatar użytkownika
kłapek
Ekspert Wiatrówki
Ekspert Wiatrówki
Reactions:
Posty: 1740
Rejestracja: 20 lutego 2006, 18:22
Tematy: 39
Lokalizacja: Grodków
Grupa: Ekspert Wiatrówki

Re: Przesyłki z UK do polski w dobie pandemi Covid

Post autor: kłapek »

Pozwolę się nie zgodzić.
Jeżeli kupiłem w dużym internetowym sklepie takim jak opticswarehouse i taki DHL ma u siebie towar oraz przypiętą fakturę do paczki. Ja/klient przesyłam potwierdzenie przelewu z banku, do tego jestem gotowy na zapłacenie cła i vatu, to nie rozumiem, co można jeszcze chcieć?
Nie można we wszystkim doszukiwać się oszustwa i mnożyć dzisiątki bezsensownych wiadomości, które nic nie wnoszą.
Wysyłałem jakieś tam skany ze strony sklepu z kupionym towarem, a po dwóch tygodniacha ta sama pani prosi mnie jeszcze raz dokładnie o to samo. Jak poprosiłem o potwierdzenie, czy ma już wszystko z mojej strony, to się obraziła i nie odpisywała przez chyba tydzień. Akceprtację naliczonego podatku i cła również wysyłałem 2x i potem jeszcze dzwoniłem, bo owa pani zapomniała ją odhaczyć w systemie i przesyłka dalej wisiała 'do akceptacji kosztów'.
Obsługa DHL - PORAŻKA, mam nadzieję, że tylko mi się trafiła taka 'sierotka' tytułująca się Specjalista ds. celnych.
Mój nowy terapeuta na imię ma can-am :-D
rudi
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 229
Rejestracja: 27 czerwca 2009, 22:38
Tematy: 0
Lokalizacja: Sląskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Przesyłki z UK do polski w dobie pandemi Covid

Post autor: rudi »

Myślę,że zawód celnik ponownie zyska na poważaniu i wysokiej pozycji społecznej podobnie jak pompiarz na CPN .To będa zawody przyszłości o których tylko marzyć można . a nie jakiś tam youtuber czy influencer,bo sporo osób już nie pamięta jak się przekraczało granicę czechosłowacko-austriacką :502:
Walther LGM-2PCP TascoSS 10x42
Tryon Creedmore 45,R&S
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Ogólne sprawy organizacyjne - Wiatrówki”