Zmiany w regulaminie PFTA

Ogólne sprawy organizacyjne strzelców pneumatycznych

Moderatorzy: mrpgxx, Moderatorzy wiatrówkowi

Awatar użytkownika
Kraku
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 212
Rejestracja: 06 sierpnia 2013, 17:12
Tematy: 16
Lokalizacja: Świętochłowice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zmiany w regulaminie PFTA

Post autor: Kraku »

ArturR pisze: ...
Dziwię się że jeszcze nikt ci bana nie dał na forum. Powyższy link jest CO NAJMNIEJ nie na miejscu. Naprawdę myślisz że wyśmiewanie i dyskredytacja innych to najlepszy sposób na przeforsowanie swoich racji? Piszę racji bo racjonalnych argumentów nie przedstawiłeś żadnych, a na argumenty przedstawione przez innych milczysz.
Miałem się nie odzywać ale zwyczajnie minie wkurzasz tutaj. twój post zwyczajnie podniósł mi ciśnienie i musiałem ponownie zabrać głos. Obiecuję więcej go nie zabierać.
ps. Wprowadzić 0-1, zlikwidować blachy, zostawić same lizaki. Artkor, proszę dopisz do wniosków.
Ostatnio zmieniony 28 sierpnia 2019, 08:12 przez tommylee, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Łysy
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 609
Rejestracja: 22 kwietnia 2008, 21:00
Tematy: 17
Lokalizacja: Ciechocinek
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zmiany w regulaminie PFTA

Post autor: Łysy »

Artur znam cię jakiś czas a ponieważ nie mam zwyczaju oceniać ludzi jeśli ich nie znam dobrze to nie będę cię oceniał. Ale z tym linkiem naprawdę dałeś ciała, to forum czytają także nasze przemiłe Panie i juniorzy i sympatycy i choćby dlatego i dla szacunku dla tych osób wypadało by nie przytaczać takich filmów i zwrotów.
Powinieneś się wstydzić takiego swojego zachowania i dać spokój z tym pisaniem bo niby - pisać każdy może - trochę lepiej lub trochę gorzej. Ale ten temat ma określony cel - a mianowicie zgromadzenie ewentualnych poprawek do naszego regulaminy które mogą " uprzyjemnić" nam zabawę w HFT. Jeśli już musisz pisać to bardzo cię proszę trzymaj się tematu.
Steyr z krzywą lufą + Vortex PST I
ArturR
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 469
Rejestracja: 11 sierpnia 2013, 23:55
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zmiany w regulaminie PFTA

Post autor: ArturR »

Kraku pisze:Powyższy link jest CO NAJMNIEJ nie na miejscu. racjonalnych argumentów nie przedstawiłeś żadnych
Widzę że uparłeś się na mnie chyba do końca świata, i jeszcze dzień dłużej ;)
Czasem może zbyt dosadnie, ale tak już mam - lubię żywą i mocną interakcję. Zwykle jednak wiem co i do kogo mogę powiedzieć.
Z PawłemW na luzie polemizuję choćby dlatego, że znamy się i razem współorganizowaliśmy niejedne zawody.
Za to na zorganizowanych przez Ciebie zawodach nigdy nie byłem, i nie wiadomo czy kiedykolwiek będę.

Co do cyt."racjonalnych argumentów" zwróć uwagę, że identyczne z moimi mają tutaj uznane w środowisku osoby.
tommylee, mrpgxx, Kszysztof S, Josef - to doświadczeni w środowisku ludzie, wiedzą co mówią i co piszą. Dlaczego z nimi nie polemizujesz ?

Sprawa wygląda tak:.... gdzieś tam parę razy się pojawiłeś(nawet z b.dobrymi wynikami), i nagle po pewnych zawodach zniknąłeś.
To bardzo nietypowa sytuacja - są wyniki i zawodnik odchodzi z środowiska ? Dla mnie to pachnie jakimś drugim dnem - możesz powiesz tu wszystkim prawdę, dlaczego tak się stało ?
Mnie coś tam się w kuluarach o uszy obiło, ale raczej nie mam zwyczaju publicznego powtarzania plotek.
Mała sugestia - najpierw może poświęć się i zrób coś większego/namacalnego i dobrego dla środowiska. Później komentuj, krytykuj, proponuj zmiany i co tam jeszcze - OK?
Mimo wszystko pozdrawiam ;)
ArturR
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 469
Rejestracja: 11 sierpnia 2013, 23:55
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zmiany w regulaminie PFTA

Post autor: ArturR »

hilary22 pisze:Artur znam cię jakiś czas ale z tym linkiem naprawdę dałeś ciała, to forum czytają także nasze przemiłe Panie i juniorzy.Powinieneś się wstydzić
Proszę moderatora o usunięcie tego nieszczęsnego linku zamieszczonego przeze mnie w tym temacie kilka postów wcześniej. W tej sytuacji to faktycznie wstyd.
Awatar użytkownika
Artkor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1613
Rejestracja: 27 lutego 2007, 10:47
Tematy: 25
Lokalizacja: Ostrowite
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zmiany w regulaminie PFTA

Post autor: Artkor »

Kraku pisze:Wprowadzić 0-1, zlikwidować blachy, zostawić same lizaki. Artkor, proszę dopisz do wniosków.
Proszę bardzo.

1. Januszpelle - wiatrowskazy.
2. MASZOT - opieranie stopki o podłoże.
3. Kombatant - likwidacja palików, możliwość regulacji optyki.
4. Artkor - postawy wymuszone podparte.
5. Tommylee - punktacja.
6. PawelW - likwidacja metrycznych jednostek miary. :516:
7. Spinner - dopuszczenie pasów strzeleckich.
8. Kraku - zasady zapisywania wyników na karcie startowej.
9. Rek - Dopuszczenie stosowania stałych przesłon na obiektywie lunety.
10. Krauser - wprowadzenie w HFT stoperów, czyli pomiar czasu jak w FT.
11. Kraku - Wprowadzić 0-1, zlikwidować blachy, zostawić same lizaki.
Ostatnio zmieniony 28 sierpnia 2019, 08:43 przez Artkor, łącznie zmieniany 1 raz.
.177 .22LR .32S&W .38Spec .357Mag 12/76 .45ACP 9x19 7.62x39 .223REM
krystianzach
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 197
Rejestracja: 23 lipca 2014, 19:49
Tematy: 2
Lokalizacja: Zachełmie/Goleniów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zmiany w regulaminie PFTA

Post autor: krystianzach »

Dodam swoje 3 grosze do listy. Jeżeli są głosy za tym aby wprowadzić punktację 1-0 bo nie słychać blachy lub kornika mam inną propozycje. Zostać przy 2-1-0 ale obowiazkowo stosować tłumiki, lub ewentualnie bez tłumików ale z lunetą/ lornetką do obserwcji czy figurka się poruszyła czy nie. Tak wiem, jest to absurdalny pomysł. 1-0 może jest haczykiem na nieuczciwych, ale jeżeli mamy tak wysokie wyniki i chcemy troszkę sobie utrudnić strzelanie to może zdejmijmy lunety i strzelajmy bez lub z otwartych?
Było: Hatsan 90 --->Daystate X2 -->HW97--> Walther Lg Dominator
Jest: Diana 75 03'82 i coś jeszcze 8-)
Awatar użytkownika
tommylee
Administrator
Administrator
Reactions:
Posty: 2616
Rejestracja: 13 maja 2007, 10:24
Tematy: 161
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Grupa: Administratorzy

Re: Zmiany w regulaminie PFTA

Post autor: tommylee »

Artur link usunąłem i nie zamieszczaj już więcej takich bzdur. :090:
Szkoda, że go wcześniej nie obejrzałem, od razu bym to skasował.
Pozdrawiam Tomek :-)
LG300 XT + LCS 35*45 / Leupold VX3i 6.5-20*40 EFR
http://forum-bron.pl/app.php/rules
gabro
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 203
Rejestracja: 08 kwietnia 2014, 11:02
Tematy: 10
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Grupa: RIP

Re: Zmiany w regulaminie PFTA

Post autor: gabro »

Do listy życzeń ja proszę o dodanie całkowitego zakazu komunikacji w sprawie odległości do celu, wielkości HZ, poprawek na wiatr itp.

Nawet dotyczących tych celów, do których wszyscy w grupie już strzelali.
Awatar użytkownika
Artkor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1613
Rejestracja: 27 lutego 2007, 10:47
Tematy: 25
Lokalizacja: Ostrowite
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zmiany w regulaminie PFTA

Post autor: Artkor »

Proszę bardzo.

1. Januszpelle - wiatrowskazy.
2. MASZOT - opieranie stopki o podłoże.
3. Kombatant - likwidacja palików, możliwość regulacji optyki.
4. Artkor - postawy wymuszone podparte.
5. Tommylee - punktacja.
6. PawelW - likwidacja metrycznych jednostek miary. :516:
7. Spinner - dopuszczenie pasów strzeleckich.
8. Kraku - zasady zapisywania wyników na karcie startowej.
9. Rek - Dopuszczenie stosowania stałych przesłon na obiektywie lunety.
10. Krauser - wprowadzenie w HFT stoperów, czyli pomiar czasu jak w FT.
11. Kraku - Wprowadzić 0-1, zlikwidować blachy, zostawić same lizaki.
12. Gabro - Zakaz rozmów na temat odległości, wielkości KZ, poprawek na wiatr obowiązujący przez cały czas okres trwania zawodów.
.177 .22LR .32S&W .38Spec .357Mag 12/76 .45ACP 9x19 7.62x39 .223REM
Awatar użytkownika
Spinner
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 8164
Rejestracja: 23 sierpnia 2003, 21:52
Tematy: 243
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Zmiany w regulaminie PFTA

Post autor: Spinner »

krystianzach pisze:....ale jeżeli mamy tak wysokie wyniki i chcemy troszkę sobie utrudnić strzelanie to może zdejmijmy lunety i strzelajmy bez lub z otwartych?
Krystian - uważaj co piszesz bo Artur gotów to potraktować jako kolejny wniosek i będzie jeszcze weselej :)

Od siebie dodam, że jeżeli figurki są dodatkowo podparte sprężyną to przy trafieniu w blachę - ani drgną! Przy obecnej technice można by zmajstrować figurki, które trafienie w blachę zasygnalizują to - tylko po co komplikować ? Po co - pytam. Może należy ( jak pisano wcześniej) przyłożyć się do sędziowania. Pewnie raz na jakiś czas pojawią się wątpliwości ale znacznie rzadziej. A tak przy porannej kawie sobie myślę, co by było gdyby za figurkami umieszczanymi na tle drzew była ochrona dla drzewa z miękkiej gąbki? Drzewo by było chronione, korniki jakieś cichsze - może i niesłyszalne?
Awatar użytkownika
Grossus
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 730
Rejestracja: 20 grudnia 2007, 10:33
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Zmiany w regulaminie PFTA

Post autor: Grossus »

Proszę wpisać na listę marzeń mój wniosek o zmianę nazwy konkurencji na Strzelectwo Lizakowe.

Nie będę się powtarzał i tylko podam link do argumentów (również tych merytorycznych): http://forum-bron.pl/viewtopic.php?f=18 ... 2#p1870412

Im mniej czytam tych bzdur tutaj tym przyjemniej mi się strzela. :-D
Wielkopolska Sekcja Strzelectwa Terenowego STRZELEC
Awatar użytkownika
Cin91
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 531
Rejestracja: 24 czerwca 2016, 06:33
Tematy: 0
Lokalizacja: Wyszków/Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Zmiany w regulaminie PFTA

Post autor: Cin91 »

Artur, przestań stosować personalne wycieczki, to może ktoś usłyszy Twoje argumenty.
Walther LG400 + Vortex DiamondBack 4-16x44 FFP
Awatar użytkownika
mimut
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 257
Rejestracja: 19 października 2012, 16:09
Tematy: 0
Lokalizacja: Oldham District AC
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zmiany w regulaminie PFTA

Post autor: mimut »

ArturR pisze:...Czasem może zbyt dosadnie, ale tak już mam - lubię żywą i mocną interakcję....

Skoro lubisz to proponuję założyć barwy Wisły Kraków i usiąść w sektorze Cracovii. Nie będziesz narzekał na jej brak.
ArturR pisze:..Za to na zorganizowanych przez Ciebie zawodach nigdy nie byłem, i nie wiadomo czy kiedykolwiek będę.
I co z tego wynika? Ja współorganizuje zawody przynajmniej 4 razy do roku. Przynajmniej 4 razy w roku planuję i ustawiam tor HFT. Na tych zawodach nigdy nie byłeś i nigdy nie będziesz. Jaki z tego wniosek?
ArturR pisze:...Co do cyt."racjonalnych argumentów" zwróć uwagę, że identyczne z moimi mają tutaj uznane w środowisku osoby.
tommylee, mrpgxx, Kszysztof S, Josef - to doświadczeni w środowisku ludzie, wiedzą co mówią i co piszą. Dlaczego z nimi nie polemizujesz ?
A reszta przepraszam to kim są, wypełniaczami list startowych i dostawcami pln-ów? Nie są doświadczeni i nie mają nic ciekawego do powiedzenia?
ArturR pisze:..Sprawa wygląda tak:.... gdzieś tam parę razy się pojawiłeś(nawet z b.dobrymi wynikami), i nagle po pewnych zawodach zniknąłeś.
To bardzo nietypowa sytuacja - są wyniki i zawodnik odchodzi z środowiska ? Dla mnie to pachnie jakimś drugim dnem - możesz powiesz tu wszystkim prawdę, dlaczego tak się stało ?
A za przeproszeniem chooj Ciebie to powinno obchodzić. Składałeś gratulacje z tytułu zajętego przez niego miejsca ma mistrzostwach? I tak to pozostaw. Zajmij jakieś fajne miejsce na liczących się zawodach, to może tobie też ktoś szczerze pogratuluje.
ps. Zamiast słuchać kuluarów, może lepiej zapytać w cztery oczy. Będziesz miał wiedzę z pewnego źródła.
ArturR pisze:...Mała sugestia - najpierw może poświęć się i zrób coś większego/namacalnego i dobrego dla środowiska. Później komentuj, krytykuj, proponuj zmiany i co tam jeszcze - OK?...
Zrozumiał bym gdyby napisał to śp. Andreas, ale Ty?

Jeśli to jest "koncert życzeń" to ja bym proponował tory 30-to figurkowe. Godzina mniej strzelania, ale godzina więcej na spotkania towarzyskie po zawodach. Być może skłoni to kilku zawodników do bardziej uważnego sędziowania kolegom z grupy skoro będą mieli więcej czasu na rozmowy po zawodach. O łatwiejszym utrzymaniu koncentracji, nie ma chyba co wspominać, ale za to jest szansa na ustawienie bardziej przemyślanego i dopracowanego technicznie toru. I nie mam tu na myśli akrobacji przy paliku. No i może zdaży się, że na rozdanie Oscarów po zawodach będzie zostawało więcej ludzi?
Ostatnio zmieniony 28 sierpnia 2019, 16:22 przez mimut, łącznie zmieniany 1 raz.
ArturR
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 469
Rejestracja: 11 sierpnia 2013, 23:55
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zmiany w regulaminie PFTA

Post autor: ArturR »

Cin91 pisze:personalne wycieczki
Oczywiście masz rację Radek - to nie jest dobry pomysł na publicznym Forum.
Z drugiej strony jednak nie dziw mi się. Próbujesz coś sensownego zrobić/zaproponować, a między wódkę i zakąskę wpierniczają się tacy, którzy w terenie fizycznie nie robią NIC co miałoby wartościowy wkład dla tego konkretnie środowiska.
Za to na forum do mielenia jęzorem są pierwsi, upychając tu jakieś nic nie wnoszące cyniczne paszkwile.
Od jednego z moderatorów tego forum dostałem radę, którą mam zamiar wprowadzić w życie, cyt:"Nie karm trolli, nie karmione same zdychają." Dlatego trollom nie będę odpowiadał.
Co do meritum/argumentów.....chcę w HFT punktacji 0-1, bo na tą chwilę to chyba jedyny sposób, by za jednym zamachem pozbyć się drukarzy, i zapisywać w kartę faktyczne wyniki oddanych strzałów.
Jednak nie upieram się na chama. Jeśli ktoś wymyśli i wprowadzi do Regulaminu rozwiązanie, gdzie zostanie 0-1-2 i sędzia zawsze(tak jak przy 0-1) będzie pewny wyniku strzału zawodnika - ma u mnie 100-litrową beczkę piwa. Pasuje? Nie żartuję.
Pomysł Krystiana z tłumikami wydaje się OK, ale zaraz ktoś może powiedzieć że tłumik pogarsza mu celność/skupienie itp. - i bądź tu mądry.
Zresztą.....przy najbliższym spotkaniu na żywo wymienimy się poglądami/pomysłami, bo tu już nie bardzo mi się chce,pozdr.
Awatar użytkownika
tommylee
Administrator
Administrator
Reactions:
Posty: 2616
Rejestracja: 13 maja 2007, 10:24
Tematy: 161
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Grupa: Administratorzy

Re: Zmiany w regulaminie PFTA

Post autor: tommylee »

Panowie spokojnie.
Piszcie z sensem bez osobistych wycieczek.
To można załatwić na PW.
Pozdrawiam Tomek :-)
LG300 XT + LCS 35*45 / Leupold VX3i 6.5-20*40 EFR
http://forum-bron.pl/app.php/rules
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Ogólne sprawy organizacyjne - Wiatrówki”