Zmiany w punktacji HFT?

Ogólne sprawy organizacyjne strzelców pneumatycznych

Moderatorzy: mrpgxx, Moderatorzy wiatrówkowi

Awatar użytkownika
108
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 543
Rejestracja: 02 maja 2011, 15:31
Tematy: 0
Lokalizacja: z e-tawerna
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zmiany w punktacji HFT?

Post autor: 108 »

zbisz41 pisze:
Cin91 pisze:głównie strzelcy FT.
Może się mylę, ale takie mam wrażenie.

.
Widzę cześć zagorzałych FHC ,którzy chcą upodobnić HFT do ich zawodów. Nie długo dojdzie więcej stanowisk z wymuszoną aż sie zmieni HFT...tylko w co?
Jakoś Zbyszek nie dostrzegam tutaj chęci upodobniania czegokolwiek do kogokolwiek a tym bardziej HFT do FHC. Faktem jest że w Formule Hunter stosujemy od początku punktację 0-1 jako w sumie najbardziej miarodajną dla wykazania skuteczności strzelca...ale bynajmniej nie jest w zamyśle pomysłodawców i organizatorów zawodów FHC lansowanie na siłą "jedynej i słusznej" linii takiej punktacji i takiej formy strzelania. Strzelasz na zawodach HFT i byłeś też na zawodach FHC więc różnicę znasz..mam nadzieję że nie tylko dotyczącą mechaniki tych dyscyplin ale także koncepcji.
Awatar użytkownika
mrpgxx
Moderator inf. o zawodach
Moderator inf. o zawodach
Reactions:
Posty: 2203
Rejestracja: 26 lipca 2010, 19:32
Tematy: 161
Lokalizacja: Kraków / KSP Jura
Grupa: Moderatorzy PFTA
Kontakt:

Re: Zmiany w punktacji HFT?

Post autor: mrpgxx »

ArturR pisze:Zakładam jednak, że obie strony dążą do tego, by wyniki zawodów były wynikami rzeczywistymi a nie przypuszczalnymi/domniemanymi.
Jak widać Artur, niekoniecznie.

Co do rzucanych tutaj negatywnych haseł w stronę PFTA i strzelców FT, co to regulamin w HFT zmienili. Zaskoczę - regulamin dot. m.in. wymuszonych zmienił się, ponieważ taka zmiana została przygotowana przez zawodnika HFT (i to jednego z najlepszych w kraju). Została przygotowana, ponieważ na Mistrzostwach Świata HFT firmowanych logiem WHFTO nie ma wymuszonych podpartych. Czy coś się zmieniło w tej kwestii? Co do PFTA to mogę uspokoić - ma się dobrze i zdecydowana większość największych i najbardziej popularnych polskich klubów organizuje zawody w ramach Pucharu PFTA. A te co od czasu do czasu na organizowanie zawodów w PFTA się obrażają, jakoś zawsze wracają (np. JURA, Hunterzy czy WSST). Zresztą na zawodach Pucharu PFTA do sytuacji dziwnych dochodzi rzadko lub wcale (piszę to względem postu Mariusza), na zawodach u niektórych organizatorów również jest podobnie - a tory zawsze na tych imprezach są pełne zawodników. Zmierzam do tego, że ludzie już w pewien sposób "zagłosowali nogami"...

Dla mnie EOT w tym wątku, bo pomimo kilku osób piszących z głową, zamienił się on w to, w co zazwyczaj się zamienia :)

Na pytania kiedy zmiana, kto i dlaczego - odpowiem: PFTA poinformuje o ew. zmianach członków Stowarzyszenia oraz organizatorów zawodów w ramach Pucharu PFTA w odpowiednim czasie.
Walther Dominator + SIII / FWB P70 + SIII
www.kspjura.pl
www.pfta.pl
Awatar użytkownika
zaurus
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 83
Rejestracja: 28 marca 2013, 00:41
Tematy: 13
Lokalizacja: Czechowice Dziedzice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zmiany w punktacji HFT?

Post autor: zaurus »

Widzę, iż temat stał się bardzo goracy.
Sporo zawodników nie jest zrzeszonych w PFTA oni w dużej mierze robią frekwencję na zawodach, nawet w tych objetych pucharem PFTA. Ci strzelcy nie mogą wyrazić swojego zdania a jednak razem tworzymy tą społeczność.
Może po prostu na forum zrobić taką sądę z jednym pytaniem i po sprawie. :-D
W życiu nie warto iść na skróty. Najbardziej smakuje to co kosztowało nas najwięcej wysiłku.
_______________________________
GRUPA BESKID TARGET
Awatar użytkownika
mimut
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 257
Rejestracja: 19 października 2012, 16:09
Tematy: 0
Lokalizacja: Oldham District AC
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zmiany w punktacji HFT?

Post autor: mimut »

mrpgxx pisze:....Co do rzucanych tutaj negatywnych haseł w stronę PFTA i strzelców FT, co to regulamin w HFT zmienili. Zaskoczę - regulamin dot. m.in. wymuszonych zmienił się, ponieważ taka zmiana została przygotowana przez zawodnika HFT (i to jednego z najlepszych w kraju). Została przygotowana, ponieważ na Mistrzostwach Świata HFT firmowanych logiem WHFTO nie ma wymuszonych podpartych...
Dlaczego na MŚ WHFTO nie ma podpartych i w konsekwencji również w PFTA, to myślałem że jest wszystkim wiadome. Najwidoczniej nie, trudno. Fakt jest taki, że WHFTO które powstało w opozycji do WHFTA, zostało pięknie wmanewrowane w prywatnej gierki kilku ludzi. I dla jasności, nie jest to wiedza tajemna dla nikogo zainteresowanego, oczywiście nie dotyczy to Polski i przynajmniej części Czech. Natomiast tych mniej znanych szczegółów jest dużo więcej, ale to nie ten temat, czas i miejsce. Przepraszam za offtop.
Awatar użytkownika
unkas
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 343
Rejestracja: 24 lipca 2011, 11:02
Tematy: 5
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zmiany w punktacji HFT?

Post autor: unkas »

A ja myślę że żadnego z tych problemów o których tu piszemy nie rozwiąże żadna zmiana punktacji , natomiast większe przyłożenie się organizatorów do układania grup rozwiązało by bardzo szybko problem nieuczciwych (albo jak kto woli uczciwych inaczej) strzelców .
I mam wrażenie że cała ta dyskusja ma na celu odwrócenie uwagi od tematu grup , a od tego to się zaczęło.
Awatar użytkownika
mimut
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 257
Rejestracja: 19 października 2012, 16:09
Tematy: 0
Lokalizacja: Oldham District AC
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zmiany w punktacji HFT?

Post autor: mimut »

mrpgxx pisze:.... Zresztą na zawodach Pucharu PFTA do sytuacji dziwnych dochodzi rzadko lub wcale (piszę to względem postu Mariusza), na zawodach u niektórych organizatorów również jest podobnie - a tory zawsze na tych imprezach są pełne zawodników...
Jeśli wszystko jest w porządku, to po co ta zmiana ? Wydarzył się incydent na który nikt nie zareagował, a gdy ten jeden punkt zaważył, powróciła idea zmiany punktacji? Tak przy okazji, jedno słowo do samego pomysłodawcy. Jeżdżąc na MŚ w Kelmarsh też odnosiłeś wrażenie że "miejscowe" próbują oszukać na wynikach?
Chyba nie, bo nie przypominam sobie żeby ktokolwiek wynosił protest, lub petycję o zmianę liczenia punktów. Na forum toczy się napierdalanka z tytułu Twojego wpisu. Skoro tak się już dzieje to może przedstaw nam swój pogląd, chętnie się zapoznam z twoimi argumentami.
Awatar użytkownika
Tomek_tom
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 127
Rejestracja: 25 lipca 2013, 22:06
Tematy: 0
Lokalizacja: Sanok
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zmiany w punktacji HFT?

Post autor: Tomek_tom »

sirsaw pisze:J.
Ktoś pomylił figurkę Zdarza się, każdy się może pomylić a w szczególności jeśli figurki są nie pomalowane. Trafiłeś, była trudniejsza. Ja sędziuje za 2!
To do du** z takim sędziowaniem, pomyliłeś figurkę - masz "0" definitywnie :090: , w regulaminie jest to jasno napisane :568: . Po kij ten regulamin jak każdy sędziuje jak mu się podoba. Na ostatnich zawodach zwróciłem uwagę jednemu z kolegów z sąsiedniej grupy, że nie może opierać karabinka rękojeścią o ziemię (matę) to się zdziwił - nie wiedział, z jego grupy nikt mu nic nie powiedział (wszyscy w miarę doświadczeni strzelcy). Myślę, że połowa strzelców nigdy nie przeczytała regulaminu a jak przeczytała to bez zrozumienia i później wychodzi, że strzelają i sędziują jak im się podoba. :090:
Awatar użytkownika
bobik66
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 32
Rejestracja: 27 października 2012, 17:25
Tematy: 0
Lokalizacja: Nowa Dęba
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zmiany w punktacji HFT?

Post autor: bobik66 »

Z tego co pamiętam luźne rozmowy na temat zmiany w sposobie punktowania były już toczone przy okazji jednej z poprzednich edycji Pucharu Zimowego. Może na taki Puchar Zimowy eksperyment z punktacją 0-1 nie byłby zły. Sprawdzić w boju i ewentualnie wtedy robić zmianę na stałe. Jest to jakiś kompromis no i da materiał do analiz i wyciągnięcia wniosków co z tym pomysłem zrobić. Wprowadzanie zmian w trakcie sezonu to jednak słabe rozwiązanie. :piwo: Pozostaję dalej na stanowisku, że punktacja 0-1 ograniczy możliwość zafałszowania wyników w sposób celowy bądź też niezamierzony.
Prosport+SSMQ, HW97+Simmons Pro Hunter, AT-44+DOT
Zagorek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 466
Rejestracja: 17 maja 2016, 23:21
Tematy: 16
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zmiany w punktacji HFT?

Post autor: Zagorek »

Moim skromnym zdaniem wystarczy chcieć i dostosować organizatorów do aktualnego regulaminu.
Grupy wyłącznie 3 osobowe (nigdy 2)
Każdy organizator (jest zawsze kilku ludzi) zna środowisko i strzelców z ich wyników więc można na dwa dni przed zawodami zrobić grupy "śmierci" np.
- (kolejność alfabetyczna) Kocemba, Pelucha, Zych
- Adik, Red, Unkas
- Aju, Dyrcz, Wiśniewski
i tak dalej do momentu kiedy pozostali są losowani.
Będą się lepiej pilnowali niż przypadkowi "towarzysze" z toru.
Można również prowadzić coś na zasadzie rankingu z całego roku i nie tylko zawodników i pucharu PFTA gdzie zajmowane miejsca wystarczy raz na tydzień sprawdzić na tym forumie i nanieść zmiany. Każdy organizator stosuje się do takiego rankingu przed podziałem grup. Oczywiście grupy będą dotyczyły np. pierwszej 15 a pozostali z losowania. Nie będzie kolesiostwa, kombinowania i czarno na białym. Punktacja może zostać na starych zasadach a powinno to zlikwidować całkowicie podejrzenia o "koleżeńskie" grupy a także w dużej mierze zapobiegnie dziwnym "blachom" których nie było.
Walther LGU + Vortex diamondback hp 3-12x42
BMK 40 + Vortex crossfire 6-18x44
http://www.lubelskieforumstrzeleckie.pl/index.php
Awatar użytkownika
sirsaw
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 56
Rejestracja: 27 stycznia 2017, 20:03
Tematy: 39
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Zmiany w punktacji HFT?

Post autor: sirsaw »

Tomek_tom pisze:Myślę, że połowa strzelców nigdy nie przeczytała regulaminu a jak przeczytała to bez zrozumienia i później wychodzi, że strzelają i sędziują jak im się podoba. :090:
Przyglądał kocioł garnkowi ;laughing:
Ja się przyznałem, biorę za to pełna odpowiedzialność.
Zrobisz tak samo... ?

Co innego jest jak figurki są słabo oznaczone, cyferki kolorem a jest się daltonem. Przez dwa lata jak strzelam zdarzyło mi się to 2 razy. Nikt od kiedy strzelam, nie robił tego umyślnie.
Co innego łamanie zasad bezpieczeństwa...
Co innego po prostu oszukiwanie.
Małopolski Klub Strzelecki Dragon LOK
Awatar użytkownika
Cin91
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 531
Rejestracja: 24 czerwca 2016, 06:33
Tematy: 0
Lokalizacja: Wyszków/Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Zmiany w punktacji HFT?

Post autor: Cin91 »

Zagorek, ja bym to jeszcze bardziej pokomplikował i jeszcze wyliczał jakiś algorytm z peselu, robił testy IQ i dobierał ilorazem inteligencji.

Błagam, nie odpierd...lajmy jakichś zagmatwanych systemów. Wystarczy 3-4 osobowe grupy z losowymi względem siebie towarzyszami.
Walther LG400 + Vortex DiamondBack 4-16x44 FFP
Awatar użytkownika
yogi9
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 354
Rejestracja: 10 czerwca 2010, 08:27
Tematy: 4
Lokalizacja: CZĘSTOCHOWA
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zmiany w punktacji HFT?

Post autor: yogi9 »

Jest mi bojętna ta punktacja cała
jak tak sobie czytam to mnie boli pała :mad:
Dla mnie są nieważne kolesiostwa,grupy
bo końcowy wynik i tak mam do du** ;laughing: ;laughing: ;laughing:
CZĘSTOCHOWA
HW 77 CUSTOM HAND MADE+BUSHNELL LEGEND
Awatar użytkownika
Tomek_tom
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 127
Rejestracja: 25 lipca 2013, 22:06
Tematy: 0
Lokalizacja: Sanok
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zmiany w punktacji HFT?

Post autor: Tomek_tom »

sirsaw pisze: Przyglądał kocioł garnkowi ;laughing:
Ja się przyznałem, biorę za to pełna odpowiedzialność.
Zrobisz tak samo... ?
Oczywiście też nie jestem święty i zdarza mi się też być nie dokona fer z regulaminem (90% strzelców mnie zna lub kojarzy i myślę że domyslaja się o co chodzi :piwo:)
Jednak jest różnica miedzy: była blacha czy nie? Dobra pójdę na korzyść strzelaca i wpisze 1, a: kolega pomylił figurki to kij i tak wpiszę mu 2 :wink:
Zagorek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 466
Rejestracja: 17 maja 2016, 23:21
Tematy: 16
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zmiany w punktacji HFT?

Post autor: Zagorek »

Radek nie neguj dla samego negowania. Tobie to lotto ale wielu i to bardzo już nie. Dla Ciebie to niczego nie zmienia. Strzelaliśmy niejednokrotnie razem i chyba nie posądzisz mnie o kija w d.... Jak widać zmiany i tak będą, wiele osób (są już dwa tematy na forum) chce takich zmian zwłaszcza w grupach więc może lepiej zrobić je po uzgodnieniach. A co do mojego wymysłu to taki ranking jest od lat w pucharze PFTA i zdecydowana większość strzelców którym zależy na wyniku tam jest, nie trzeba nic tworzyć od nowa a tylko ewentualnie dodać dosłownie kilku którzy nie należą jak np. Sirsaw. Ja mogę strzelać z każdym i ma to plusy poznania nowych ludzi ale nie mam nic przeciwko każdych zawodów a Arturem w grupie i zawsze rywalizujemy i zapewniam, że nie dodajemy sobie punktów. Temat dotyczy głównie ważnych zawodów a nie wszystkich. Strzelałem dwa razy gdzie grupy były zgodnie z zajętymi miejscami dnia pierwszego i nie słyszałem ani słowa narzekania.
Walther LGU + Vortex diamondback hp 3-12x42
BMK 40 + Vortex crossfire 6-18x44
http://www.lubelskieforumstrzeleckie.pl/index.php
Maxmanama
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 0
Rejestracja: 01 kwietnia 2018, 11:43
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Zmiany w punktacji HFT?

Post autor: Maxmanama »

Chcecie wyeliminować oszustów ?
To może "góra" niech zacznie od siebie, bo chodzenie w parach w FT składających się z ludzi powiązanych ze sobą emocjonalnie albo wiezami krwi zawsze skutkuje nagły cudownym wzrostem formy niektórych osób.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Ogólne sprawy organizacyjne - Wiatrówki”