Funkcjonowanie działu K/S Wiatrówki

Ogólne sprawy organizacyjne strzelców pneumatycznych

Moderatorzy: mrpgxx, Moderatorzy wiatrówkowi

alf70
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 103
Rejestracja: 01 maja 2015, 16:05
Tematy: 7
Lokalizacja: Śląsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Funkcjonowanie działu K/S Wiatrówki

Post autor: alf70 »

Zakaza mają sens tylko wtedy jeśli łamiących je w jakiś sposób można ukarać. Inaczej jest to bez sensu. Kiedyś na allegro miałem 100 % pozytywów, sprzedawałem tam przez 15 lat różne rzeczy. Dzisiaj moje konto wygląda jakbym założył je wczoraj a moja wiarygodność jest taka sama ja od kogoś kto założy konto dla jaj. A co do zakazów to całe życie się z nich składa, a kto ich nie przestrzega dostaje często kopa w zad od życia.
i to by było na tyle
Awatar użytkownika
Łysy
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 608
Rejestracja: 22 kwietnia 2008, 21:00
Tematy: 21
Lokalizacja: Ciechocinek
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Funkcjonowanie działu K/S Wiatrówki

Post autor: Łysy »

Kolego Mil Dot pewnie że to forum służy głównie do zdobywania wiedzy którąś ktoś już zdobył. Jednak czy tak trudno jest pomóc innym w zdobyciu dobrego karabinka, nadal nie rozumiecie pewnych prostych rzeczy - ŻYCZLIWOŚĆ to nie jest trudna cecha można jej się nauczyć, wystarczy tylko trochę chcieć.
Z tego co kojarzę to zajmujesz się serwisowaniem pistoletów PCP i pewnie dzięki temu forum miałeś okazję wziąć do ręki wiele egzemplarzy których nigdy byś nie miał okazji a jak mniemam raczej na tym nie tracisz więc i to pomaga ci spełniać swoje hobbystyczne zachcianki.
Przestańmy wzbudzać w innych poczucie wszelkiego oszustwa bo te czasu już minęły to forum właśnie charakteryzuje się tym, że próby oszustwa są tu totalnie marginalne. Takie gadanie jak o broni palnej - po co umożliwić powszechny dostęp do broni skoro zaraz się wszyscy wystrzelają, Jakoś ilość broni w ciągu ostatnich 3-4 lat wzrosła niewyobrażalnie ( mój kumpel ma już chyba 20 jednostek) a nie słychać żeby ktoś kogoś zastrzelił. Wręcz przeciwnie piwska tyle nie pije i samochodem przestrzega przepisów, żeby nic mu nie zarekwirowali.
Postarajmy się znów być normalni i nie szukajmy w innych tego czego nie chcielibyśmy żeby inni znależli w nas.
Steyr z krzywą lufą + Vortex PST I
s1k0r3k
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 390
Rejestracja: 20 kwietnia 2016, 09:40
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Funkcjonowanie działu K/S Wiatrówki

Post autor: s1k0r3k »

Tylko, że takie zakazy wyglądają jak sytuacja strzelców w Europie. W imię walki z przestępcami, będziemy karać uczciwych. Przecież ktoś się może w oszusta zamienić, albo może wśród nas być jakiś złodziej, to na wszelki wypadek wszystkich potraktujmy jak złodziei.
Awatar użytkownika
sqbi11
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 53
Rejestracja: 15 stycznia 2018, 12:44
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Funkcjonowanie działu K/S Wiatrówki

Post autor: sqbi11 »

Kilka uwag z perspektywy osoby zaczynającej zabawę z wiatrówkami, bo mam wrażenie, że wiele osób zapomniało o tym jak to było kiedy sami zaczynali.
Forum bardzo pomogło mi z zdobyciu wiedzy o tym co kupić i jak się potem z tym obchodzić i to tyle. Z tej wiedzy postrzelać sobie nie mogłem. Wiedziałem że nie kupię na początku nowego karabinka ( nie byłem pewny czy mi się to w ogóle spodoba ). Jasne jest Allegro, Olx itd. Tylko że nie znałem się na wiatrówkach i nie znałem nikogo kto się zna. Mogłem wydać kilka tys. i kupić szrot. Pewnie dużo czasu by minęło zanim bym zdał sobie z tego sprawę. Całe szczęście mieszkam w mieście w którym funkcjonuje grupa strzelecka. To właśnie ludzie z tej grupy pomogli mi w zakupie mojego pierwszego karabinka ( jestem z niego bardzo zadowolony ) i wciągnęli mnie w strzelectwo. Resztę sprzętu potrzebnego do strzelania kupiłem dzięki konkurencyjnemu forum i działu K/S który tam funkcjonuje bez ograniczeń.
Konkluzja.
Ludzie na początku drogi strzeleckiej kupują sprzęt, dużo sprzętu , bo nic nie mają. Chcieli by mieć większą pewność że nie kupują złomu jeśli nie stać ich na nowy lub tak jak ja nie chcą kupować nowego na początku.
Teraz najlepsze, osoba która ma znikomą wiedzę ma napisać 30 merytorycznych postów :) Pytam , o czym ?! Przecież te osoby głównie czytają. Mogą zadać kilka pytań, ale nie 30 !
Konsekwencje tego są takie. Młodzi generują pseudomerytoryczne posty. Starzy strzelcy nie mają komu sprzedać swojego sprzętu. Młodzi nie mają od kogo kupić. Myślę że istnieje grupa ludzi która jeśli ma zaryzykować 2 - 3 tys zł na niepewny sprzęt to woli ich w ogóle nie wydać. Nie każdy ma pod nosem grupę strzelecką tak jak ja.
Zgadzam się z ArturR, Cin91 i pozostałymi, wystarczy ograniczyć młodym dostęp do sprzedaży , ale niby w czym przeszkadza dostęp do kupna. Przecież i tak większość sprzedaje sprzęt po przedpłacie.
Ostatnio zmieniony 17 czerwca 2018, 22:57 przez sqbi11, łącznie zmieniany 1 raz.
Zło bobrem zwyciężaj ;)
Marysh
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 144
Rejestracja: 18 lipca 2016, 21:50
Tematy: 2
Lokalizacja: Zaolzie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Funkcjonowanie działu K/S Wiatrówki

Post autor: Marysh »

O kurcze, dobrze napisałeś. :-D
Awatar użytkownika
ravkill
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 6032
Rejestracja: 18 listopada 2003, 01:42
Tematy: 133
Lokalizacja: Zielona Góra
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Funkcjonowanie działu K/S Wiatrówki

Post autor: ravkill »

A ja zastanawiam się, po co ta dyskusja. Ma to jakiś realny wpływ na zarządzanie forum? Troszkę mi to przypomina zarządzanie eurobajzlem - pseudodemokracja i gadu gadu, a decydenci to inna bajka. Macie realne wpływy na administrację? Administracja w ogóle tu zagląda? Nie mam na myśli modów, tylko decyzyjnego...

A co do KS, to jest już dno dna po 30 metrach mułu. Walthera przez 9 miesięcy sprzedawać dalej mógłbym, gdyby nie kolega kolegi który miał dostęp do tego kto chciał kupić i znał osobiście tego co chciał sprzedać... Szkoda gadać. Lepiej ogłaszać na wsi na słupie..
Ostatnio zmieniony 19 czerwca 2018, 00:49 przez ravkill, łącznie zmieniany 2 razy.
Parę gratów i zero ambicji...(graty sponsorowane przez dzieciaki za pomocą programu 500 + ...)
Awatar użytkownika
sqbi11
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 53
Rejestracja: 15 stycznia 2018, 12:44
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Funkcjonowanie działu K/S Wiatrówki

Post autor: sqbi11 »

Masz rację ravkill, może ta dyskusja niczego nie zmieni , ale jeśli wszyscy usiądą na tyłku i będą mamrotać do swoich kapci że coś tam im się nie podoba , to nie zmieni się NA PEWNO.
Trzeba się chyba zastanowić po co jest to forum.
Na rynku nie mamy co tydzień nowych ekscytujących premier wiatrówek, lunet , śrutu. Starzy wyjadacze nie mają o czym pisać bo "wszystko" wiedzą albo dowiedzą się innym kanałem ( po co się przyznawać że się czegoś nie wie ) Młodzi właściwie znajdą odpowiedz na swoje pytania w 90% w archiwum.
Nie oszukujemy się to miedzy innymi dział K/S napędza to forum czy się to administratorom podoba czy nie.
Nie dlatego że tworzymy konkurencję dla allegro , tylko dla tego że takie forum kompleksowo wspiera rozwój naszej pasji. Od teorii po możliwość kupna sprzetu.
I czy się komuś to podoba czy nie to młodzi są siłą napędową . Dla starych wyjadaczy właściwie to forum jest już średnio potrzebne. Za to ich wiedza jest niezbędna młodym i ich sprzęt który chcą sprzedać :)
Wystarczy popatrzeć kto się udziela na forum i jaki ma staż. Istnieją działy na których posty pojawiają się razem z encyklikami papieskimi. Ktoś się zastanawiał dla czego ? Podpowiem że odpowiedz jest kilka zdań wcześniej ( brak nowego narybku )
Ostatnio zmieniony 19 czerwca 2018, 01:16 przez sqbi11, łącznie zmieniany 1 raz.
Zło bobrem zwyciężaj ;)
Awatar użytkownika
ravkill
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 6032
Rejestracja: 18 listopada 2003, 01:42
Tematy: 133
Lokalizacja: Zielona Góra
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Funkcjonowanie działu K/S Wiatrówki

Post autor: ravkill »

Forum jest forum prywatnym. Tak się zmieni, jeśli się zmieni, jak będzie chciał Właściciel. Możecie sobie bić pianę, a forum żyje z reklam. Śmiem twierdzić że tani rynek forumowy nie jest w interesie Właściciela i reklamodawców. Oczywiście możecie robić naciski, a ja Wam mówię jak jest, jak Max Kolonko...
Parę gratów i zero ambicji...(graty sponsorowane przez dzieciaki za pomocą programu 500 + ...)
Awatar użytkownika
Cin91
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 531
Rejestracja: 24 czerwca 2016, 06:33
Tematy: 0
Lokalizacja: Wyszków/Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Funkcjonowanie działu K/S Wiatrówki

Post autor: Cin91 »

Owszem, to prywatny folwark i właściciele zrobią co chcą.
Użytkownicy znajdą sobie inne kanały, jeżeli ten im się nie spodoba. Są inne fora, są grupy tematyczne na FB. Taką grupę zakłada się w 5 minut. Znajdzie się inne rozwiązanie.

Jednak jeżeli właściciele czują jeszcze ten dreszczyk emocji związany z pasją, to powinni pochylić się nad vox populi i coś zmienić.

Co do reszty... no cóż. :) Przychodzi chłopak, pierwszy raz trzyma wiatrówkę w ręce i musi napisać 30 MERYTORYCZNYCH postów, aby dostać się do działu, w którym ewentualnie z 2-handu kupi dobry szpej za rozsądne pieniądze - czy to nie pachnie groteską? :)

Co do wiedzy... jest mnóstwo wiedzy na forum, ale żeby dokopać się do konkretów, to trzeba przepłynąć przez morze offtopu i "wydajemisizmów". Ja nie mam z tym problemu, bo jestem już w jakiś sposób wtajemniczony i wiem o co chodzi, ale nowicjusz pogubi się na dzień dobry, jak ja przeszło 2 lata temu składając swojego LGM. Dzięki oceanowi nic niewnoszących treści i "wydajemisizmu" o mało co nie pozbyłem się genialnej lufy matchowej :052: To tylko taki przykład.

DLatego ludzie szukają przystępniejszej formy informacji na początku - Piaskownica, grupy FB, spotkania na żywo ze strzelcami z okolicy.

Odnoszę wrażenie, że gdyby nie dział "Zawody" to forum by obumarło. Zresztą odkąd K/S jest ograniczony to ruch w tematach znacząco osłabł wg mnie.
Walther LG400 + Vortex DiamondBack 4-16x44 FFP
Awatar użytkownika
greatgonzo
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 22
Rejestracja: 27 stycznia 2018, 18:42
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Funkcjonowanie działu K/S Wiatrówki

Post autor: greatgonzo »

Ograniczenia w dostępie do giełdy to dość powszechny zwyczaj na forach hobbystycznych. Ale raczej nie spotkałem się z sytuacją, bo celem była ochrona przed oszustwem. Chodzi o to, by zachować formę pchlego targu, gdzie hobbyści wymieniają się sprzętem za szeleszczące banknoty i wykluczyć handlarzy, dla których na ogół na forach jest inne, komercyjne miejsce. Chętnie zajrzałbym do działu K/S, szczególnie, że chyba trzeba będzie rozejrzeć się za jaką lupą. Cóż widać kiedy zarejestrowałem się i ile mam postów, więc przyjdzie pewnie poczekać. Nie bardzo jednak wyobrażam sobie jak miałbym zwiększyć ilość postów nie pisząc przy tym bez sensu. Pomijam kwestię, ile moich postów jest merytorycznych. Ale skąd mają być merytoryczne, jak ja nic nie wiem w temacie? :)
Awatar użytkownika
tommylee
Administrator
Administrator
Reactions:
Posty: 2585
Rejestracja: 13 maja 2007, 10:24
Tematy: 159
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Grupa: Administratorzy

Re: Funkcjonowanie działu K/S Wiatrówki

Post autor: tommylee »

ravkill pisze:Śmiem twierdzić że tani rynek forumowy nie jest w interesie Właściciela i reklamodawców
Ech Rafał toś wymyślił teraz :-D
Widziałeś kiedykolwiek by nagonka na Militaria była tutaj cenzurowana?
Do niedawna był to jeden z głównych "sponsorów" forum :-D
Kto dbając o rynek sprzedawców komercyjnych pozwoliłby na ich krytykę i wytykanie błędów??? :one:
ravkill pisze:Forum jest forum prywatnym.
Właśnie. Odwiedzając kogoś chyba nie wchodzisz do niego z buciorami, marudzeniem i narzekaniem :-D
Osoby, które udzielają się najbardziej tylko w kontrowersyjnych tematach nie wnieśli nic na forum ale żądania mają jakby się im wszystko należało :-D
Pisze ogólnie - nie bezpośrednio do Ciebie.
Cin91 pisze:Użytkownicy znajdą sobie inne kanały, jeżeli ten im się nie spodoba.
Jasne i Właściciel nie będzie płakał z tego powodu.
Jest FB, jest OLX i Allegro.

Miałem w ogóle nic nie pisać ale zainspirowałeś mnie.
greatgonzo pisze:Chętnie zajrzałbym do działu K/S, szczególnie, że chyba trzeba będzie rozejrzeć się za jaką lupą. Cóż widać kiedy zarejestrowałem się i ile mam postów, więc przyjdzie pewnie poczekać. Nie bardzo jednak wyobrażam sobie jak miałbym zwiększyć ilość postów nie pisząc przy tym bez sensu. Pomijam kwestię, ile moich postów jest merytorycznych. Ale skąd mają być merytoryczne, jak ja nic nie wiem w temacie
Poczytaj to forum, wyrobisz sobie opinię kogo warto czytać i słuchać, co i od kogo kupować :-D
Nie ulegaj wpływowi obecnie najaktywniejszych użytkowników - zazwyczaj po 2 latach ślad po nich znika i zostaje sprzęt po super tuningu, który przechodzi z rąk do rąk zanim kolejny właściciel uświadomi sobie, że go nadziali :-D

Garnek zupy i lupka - tak pisali ludzie, którzy tworzyli to forum na początku.
Ja się do tego zastosowałem. Poczytałem, popytałem, pooglądałem i postrzelałem a następnie kupiłem Steyra w sklepie i mam go do dzisiaj. Nie widzę dla siebie lepszego karabinka (oczywiście ma mnóstwo wad) ale nim to nastało rozmawiałem ludźmi, którzy mieli kilkadziesiąt wiatrówek i nie musieli koloryzować swojego sprzętu tylko pisali o ich wadach i zaletach. Zatem odrób zadanie domowe, na pewno nie pożałujesz.
Zaoszczędzisz kasę ucząc się na błędach innych. Poczytaj posty użytkowników o randze ekspert - nie bez powodu powstała ta ranga.
Później zajrzyj do działu K/S i skonfrontuj zdobytą wiedze z tym co tam znajdziesz :-D
Ostatnio zmieniony 20 czerwca 2018, 09:32 przez tommylee, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam Tomek :-)
LG300 XT + LCS 35*45 / Leupold 3-9*33 EFR
http://forum-bron.pl/app.php/rules
Awatar użytkownika
Cin91
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 531
Rejestracja: 24 czerwca 2016, 06:33
Tematy: 0
Lokalizacja: Wyszków/Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Funkcjonowanie działu K/S Wiatrówki

Post autor: Cin91 »

tommylee pisze:Nie ulegaj wpływowi obecnie najaktywniejszych użytkowników - zazwyczaj po 2 latach ślad po nich znika i zostaje sprzęt po super tuningu, który przechodzi z rąk do rąk zanim kolejny właściciel uświadomi sobie, że go nadziali
Bardzo podoba mi się wygłaszanie takich tez przez Administratora, który z góry zakłada, że obecnie aktywni userzy forum to kretyni i oszuści. Dziękuję za szczerość, teraz przynajmniej wiadomo, jak przeciętni użytkownicy są traktowani przez 'władze' :)
Walther LG400 + Vortex DiamondBack 4-16x44 FFP
Awatar użytkownika
tommylee
Administrator
Administrator
Reactions:
Posty: 2585
Rejestracja: 13 maja 2007, 10:24
Tematy: 159
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Grupa: Administratorzy

Re: Funkcjonowanie działu K/S Wiatrówki

Post autor: tommylee »

Nie prawda.
Za 10 lat przeczytaj to co do tej pory napisałeś.
Ja czasami czytam to co sam napisałem i niestety w niektórych przypadkach się myliłem. :one:
Zatem bez dąsów :-D
Nie miałem zamiaru nikogo obrażać, napisałem jak jest.
Pozdrawiam Tomek :-)
LG300 XT + LCS 35*45 / Leupold 3-9*33 EFR
http://forum-bron.pl/app.php/rules
Awatar użytkownika
Cin91
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 531
Rejestracja: 24 czerwca 2016, 06:33
Tematy: 0
Lokalizacja: Wyszków/Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Funkcjonowanie działu K/S Wiatrówki

Post autor: Cin91 »

Mnie to nie rusza, bo każdą wiatrówkę, którą sprzedałem, widuję do dziś wraz z uśmiechem na twarzy nowego właściciela :) Niemniej uważam, że ta generalizacja jest nie w porządku wobec użytkowników ogółem. Szczególnie właśnie tych aktywnych, nowych, którzy - co by nie gadać - są respiratorem życia forumowego. Dlatego może nie ma co ich od razu karać batem za to, że są nowi i CHCĄ?

Mówisz, że "gar zupy i lupka". Okej, ale wiele tematów i wniosków na przestrzeni ostatnich 10 lat bardzo się zdezaktualizowało, zmieniły się wnioski autorów, podejście, technikalia, etc. Dlatego warto tematy odkopywać, albo omawiać je na nowo. I czytam czasami swoje stare posty, czasem się z nimi zgadzam, czasem nie - to naturalna sprawa, gdy nabiera się kolejnych doświadczeń i wiedzy :)
Walther LG400 + Vortex DiamondBack 4-16x44 FFP
Awatar użytkownika
tommylee
Administrator
Administrator
Reactions:
Posty: 2585
Rejestracja: 13 maja 2007, 10:24
Tematy: 159
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Grupa: Administratorzy

Re: Funkcjonowanie działu K/S Wiatrówki

Post autor: tommylee »

Znowu demonizujesz i bierzesz to zbyt do siebie.
Fajnie, że piszesz o Waltherze i teraz o steyrze (uważnie to czytam) jednak niestety Tobie też brak obiekcji w wypowiedziach.

Wracając do meritum.
Cin91 pisze:nabiera się kolejnych doświadczeń i wiedzy
Właśnie. Jaką wiedzę ma nowy użytkownik??? w 99% żadną.
Niech poczyta nim kupi. Po to jest to forum.
Znam ludzi, którzy się nadziali i jest im przykro.

Na szczęście nie jestem osoba decyzyjną :-D
Przedstawiam jedynie swój punkt widzenia i doświadczenie w funkcjonowaniu działu K/S o którym większość nie ma pojęcia i szczerze - wolała by nie mieć.
Najważniejsze - ograniczenia dotyczące działu K/S nie są złośliwością Administracji.
Jak ktoś uważa, że Administracja uszczęśliwia go na siłę - proszę bardzo. Z naszego punktu widzenia lepiej jest być nadgorliwym niż użerać się z ludźmi.
Odkąd powstało to ograniczenie mamy spokój :one: oby tak zostało.
Pozdrawiam Tomek :-)
LG300 XT + LCS 35*45 / Leupold 3-9*33 EFR
http://forum-bron.pl/app.php/rules
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Ogólne sprawy organizacyjne - Wiatrówki”