Funkcjonowanie działu K/S Wiatrówki

Ogólne sprawy organizacyjne strzelców pneumatycznych

Moderatorzy: mrpgxx, Moderatorzy wiatrówkowi

Wolo
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 16
Rejestracja: 01 lipca 2013, 16:46
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Funkcjonowanie działu K/S Wiatrówki

Post autor: Wolo »

Panowie w administracji, konkretnie Michaus- byłem pozytywnie zaskoczony pozytywnym finałem powyższej debaty, jednak teraz z rozczarowaniem zauważam, że nie wszyscy wyciągnęliście właściwe wnioski. Lada chwila stuknie mi 5 lat na forum i moje ogłoszenie zostaje usunięte, bo mam- uwaga- 26 postów. O 4 za mało...
Piszę mając coś do powiedzenia, resztę czasu oddając się lekturze.
Cóż, nie jestem psem i nie daję głosu na komendę.

Jesteście ludźmi czy botami działającymi wg algorytmów?
Jak tak to ma wyglądać, to zaoszczędźcie sobie czasu, napiszcie automaty i otwórzcie piwko. :piwo:

Pozdrawiam :)
ArturR
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 469
Rejestracja: 11 sierpnia 2013, 23:55
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Funkcjonowanie działu K/S Wiatrówki

Post autor: ArturR »

Wolo pisze:Lada chwila stuknie mi 5 lat na forum i
...i przez tą kupę czasu Twoje "osiągnięcia" w wiatrówkowym środowisku to:

* 26 postów na forum
* chyba zerowa aktywność na spotkaniach strzeleckich/zawodach itp.(przynajmniej ja przez ostatnie 5 lat nigdzie w Polsce Cię nie widziałem, nawet nie kojarzę Twojego nicku).
Rada jest bardzo prosta - daj się bliżej poznać w realu ;)
Choć raz na jakiś czas bywaj na spotkaniach strzeleckich, to w środowisku może wzrośnie Twoja wiarygodność :one:
Tommy54
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 529
Rejestracja: 25 lipca 2015, 21:17
Tematy: 16
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Funkcjonowanie działu K/S Wiatrówki

Post autor: Tommy54 »

Święta słowa kol. @ArturR - trzeba zaistnieć w realu (znam to z autopsji) . Ja mimo podeszłego wieku od grudnia 2017r uczestniczyłem w 5 Zawodach HFT w tym MMP 2018.
Awatar użytkownika
tommylee
Administrator
Administrator
Reactions:
Posty: 2585
Rejestracja: 13 maja 2007, 10:24
Tematy: 159
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Grupa: Administratorzy

Re: Funkcjonowanie działu K/S Wiatrówki

Post autor: tommylee »

Wczoraj minął tydzień od zmian.
Patrze w dział Kupię i nie widzę żadnego ogłoszenia nowych użytkowników.
W dziale Sprzedam też nie zauważyłem żadnych wpisów osób nowo zarejestrowanych.
Tak moja drobna uwaga :-D
Ostatnio zmieniony 28 czerwca 2018, 08:04 przez tommylee, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam Tomek :-)
LG300 XT + LCS 35*45 / Leupold 3-9*33 EFR
http://forum-bron.pl/app.php/rules
Awatar użytkownika
Linek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1001
Rejestracja: 02 czerwca 2011, 00:11
Tematy: 10
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Funkcjonowanie działu K/S Wiatrówki

Post autor: Linek »

Nie wiedzą że mogą bo rok czasu rozchodziła się wiadomość że nie mogą. Daj trochę czasu
Shadow, CZP10F, CeGlock 19 PH5, Tanfoglio, Luger P08, VIS ,TT Radom, S&W 38 spec, Rak, Tikka Sporter, Stag, Mauser 1939, 2xSzwed 6,5x55, Bock Fair ,Mosin Buss, CZ457. CZ557, ATA Sporter UZI.Sporo tego było
Awatar użytkownika
tommylee
Administrator
Administrator
Reactions:
Posty: 2585
Rejestracja: 13 maja 2007, 10:24
Tematy: 159
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Grupa: Administratorzy

Re: Funkcjonowanie działu K/S Wiatrówki

Post autor: tommylee »

Nie zamierzam nic zmieniać.
Myślałem, że po tak ostrych argumentach na rzecz nowych Userów będzie większe zainteresowanie.
To tylko moja nic nie znacząca uwaga.
Pozdrawiam Tomek :-)
LG300 XT + LCS 35*45 / Leupold 3-9*33 EFR
http://forum-bron.pl/app.php/rules
rokasa58
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 595
Rejestracja: 25 lutego 2016, 10:34
Tematy: 4
Lokalizacja: Okolice Wrocławia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Funkcjonowanie działu K/S Wiatrówki

Post autor: rokasa58 »

Kupiłem w tym dziale trzy karabinki:
1.Walther LGU-rowiercony wylot z cylindra (4,5mm),sam wytulejowałem na 3mm
2.HW-30 - korona zrobiona czymś stożkowym,może kiedyś Hogan poprawi.
3.S 400-lufa wykona w plusie,lub ktoś ją za bardzo wypolerował,w efekcie dobre skupienie tylko na Baracudzie Match na granicy limitu.A trochę w nią zainwestowałem:osada Waltherowska + regulator i osłona lufy z mikrotłumikiem.Wnioski niech Koledzy wyciągną sami,czy warto tak garnąć się do działu K/S,może lepiej dołożyć i kupić w sklepie.
ONE SHOOT ONE MOMMENT NO MISS
ArturR
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 469
Rejestracja: 11 sierpnia 2013, 23:55
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Funkcjonowanie działu K/S Wiatrówki

Post autor: ArturR »

rokasa58 pisze:Wnioski niech Koledzy wyciągną sami,czy warto tak garnąć się do działu K/S,może lepiej dołożyć i kupić w sklepie.
Warto. Trochę różnych rzeczy już tutaj kupiłem i nie miałem żadnych problemów, ale wszystko zależy:

- od kogo kupujesz
- z jakiej półki cenowej kupujesz

* Im bardziej znany i sprawdzony sprzedawca tym towar pewniejszy.

* Jeśli S400 kosztuje w sklepie ok. 2,5 tyś a w K/S używka jest za 1700 to można rozważać zakup nowego.
Jeśli chciałbyś np. Steyra to nowy kosztuje ok 9-10 tyś a na K/S używki w dobrym lub bardzo dobrym stanie bywają od ok. 4,5 do 6,5 tyś. Wtedy pewnie niejeden się zastanowi czy warto w sklepie.
Żeby nie być gołosłownym, sprzedawcy od których kupowałem tutaj bez problemów: emi, pala30, MI-6, Włamywacz.P.S, Spidi, Linek, Młynek, Jorguś, Do-mar - to tylko tak na szybko o których pamiętam, a pewnie było ich dużo więcej.
Awatar użytkownika
Michaus
Moderator globalny
Moderator globalny
Reactions:
Posty: 1394
Rejestracja: 20 maja 2010, 14:04
Tematy: 69
Lokalizacja: Pabianice
Grupa: Moderatorzy globalni

Re: Funkcjonowanie działu K/S Wiatrówki

Post autor: Michaus »

Wolo pisze:Panowie w administracji, konkretnie Michaus- byłem pozytywnie zaskoczony pozytywnym finałem powyższej debaty, jednak teraz z rozczarowaniem zauważam, że nie wszyscy wyciągnęliście właściwe wnioski. Lada chwila stuknie mi 5 lat na forum i moje ogłoszenie zostaje usunięte, bo mam- uwaga- 26 postów. O 4 za mało...
Skoro zostałem wywołany do tablicy, to odpowiem: Regulamin Forum jest jednakowy dla wszystkich i nie przewiduje się od niego odstępstw. O 4 za mało... - więc wiesz o co chodzi i chyba nie ma co tu komentować.
Przez pięć lat zdobyłeś zapewne jakieś doświadczenie i nie czuję się w żadnym stopniu winny faktu, iż nie chciałeś się podzielić swoją wiedzą z innymi użytkownikami tego Forum.
To jest forum dyskusyjne miłośników strzelectwa i wszystkiego, co się z nim wiąże, giełda jest tylko dodatkiem.
Chcesz pohandlować, znajdź jakieś forum dla handlowców, ew. skorzystaj z możliwości jakie dają portale ogłoszeniowe i aukcyjne.
Łzawe posty i porównywanie mnie do bota nie robią na mnie wrażenia.

Spełnisz regulaminowy wymóg, to będziesz mógł umieszczać tematy w dziale Sprzedam.
Miłego dnia. :516:

P.S. Nie napiszę "automatu", bo jestem za leniwy. :)
"Nie muszę wyważać drzwi co już zostały wyważone."
Awatar użytkownika
zbisz41
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 404
Rejestracja: 19 stycznia 2016, 18:29
Tematy: 25
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Funkcjonowanie działu K/S Wiatrówki

Post autor: zbisz41 »

Szanowne grono wiele słów krytyki padło i racjonalnych wniosków w temacie działu K/S
Ja mam takie coś :
aby w regulaminie uwzględnić punkt typu regulamin sprzedaży :) ;
dokładnie aby każdy sprzedający był zobligowany do określenia warunków sprzedaży :
czyli : biorę kończy ,rezerwacja taka a taka ...
W większości tak jest ale często zdarzają sie niedomówienia .
Wydaje mi sie że większość z nas szuka okazji do odnowienia i polepszenia swojego hobby a pewnie i większości z nas nie przelewa sie .
Cierpliwie ciułamy grosze i czekamy na okazje , ktoś wystawia jest radość , biorę ...i pupcia blada bo okazuje sie że :
-sprzedał na telefon koledze , na alledrogo , rozmyślił sie bo za tania itd . Dajesz tu to bądź poważny bo to potem po prostu wychodzi na świństwo.
Pomijam fakt zawodowych handlarzy na forach którzy kupują jak leci a za tydzień na alledrogo wystawiają drożej :(
Walther LG+ Falcon 1-10x24 -*-FWB-150-*
"ten kto zajął ostatnie miejsce zawsze jest lepszy od tego, który nie brał udziału"
GraySaint
Awatar użytkownika
Raymanol
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 143
Rejestracja: 22 czerwca 2007, 08:07
Tematy: 13
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Giełda rezerwacje

Post autor: Raymanol »

Już od jakiegoś czasu obserwuje nasilającą się tendencje do zapisów typu, rezerwacja możliwa lecz biorę przebija rezerwację, jaki w tym sens?
Rozumiem że ktoś nie chce sytuacji kiedy zainteresowany zaklepie przedmiot na długi okres, ale nie wystarczy dopisek z informacją że rezerwacja max: i tu dany dopuszczalny przez sprzedającego okres czasu?
BMK-19;
Łucznik wz.1970;
Haenel Sport Modell 49a (w trakcie renowacji)
Zagorek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 463
Rejestracja: 17 maja 2016, 23:21
Tematy: 17
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Giełda rezerwacje

Post autor: Zagorek »

Racja, albo rezerwacja do czasu dogadania albo na określony czas i po kłopocie. Jak decyduje "biorę" to nie ma rezerwacji. Ja piszę "rezerwacja" i rozmawiam ze sprzedającym przez telefon czy pw a jak skończyliśmy i ustaliliśmy zakup w ogłoszeniu pokazało się "biorę" i zawsze ktoś będzie niezadowolony.
Walther LGU + Vortex diamondback hp 3-12x42
BMK 40 + Vortex crossfire 6-18x44
http://www.lubelskieforumstrzeleckie.pl/index.php
Awatar użytkownika
Raymanol
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 143
Rejestracja: 22 czerwca 2007, 08:07
Tematy: 13
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Giełda rezerwacje

Post autor: Raymanol »

No dokładnie. W innym przypadku jakakolwiek rezerwacja nie ma najmniejszego sensu.
BMK-19;
Łucznik wz.1970;
Haenel Sport Modell 49a (w trakcie renowacji)
Awatar użytkownika
pala30
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 133
Rejestracja: 18 kwietnia 2011, 22:35
Tematy: 3
Lokalizacja: SO Śląsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Funkcjonowanie działu K/S Wiatrówki

Post autor: pala30 »

Cin91 pisze:Jestem za tym, aby nowi mieli dostęp do kupowania, ale żeby nie mogli sprzedawać oraz aby nie widzieli działu "KUPIĘ", żeby ograniczyć możliwości oszustwa poprzez PW, jak to miało miejsce jakiś czas temu.
Dokładnie moje zdanie jest identyczne. Ja tak tu zostałem nabity na nie małą kasę i nie tylko ja.I to po dziesiątkach udanych transakcji w k/s przez wiele lat.Ale gościa o dziwo złapali i się przyznał .
9 sierpnie będzie sprawa w sądzie .......
Najciekawsze jest to że jest z mojego miasta ,20 latek i tylko dzięki współpracy z kolegami z forum udało się nazbierać tyle danych na jego temat że po umorzeniu sprawy wznowili i go namierzyli.I tylko jednemu z nas podał prawdziwe imię i nazwisko i po tym go dojechali parszywca jednego.

:!: :!: Nowi nie mający stażu na forum, nie mający postów zero wglądu do działu kupię i zero sprzedaży. :!: :!:

Musimy się bronić przed oszustami a to jest jedyna słuszna linia obrony.Znam fora jeszcze bardziej restrykcyjne do działu K/S mogą dołączyć ludzie których ktoś poleca !!!Czyli tu wcale nie jest jakaś straszna dyscyplina.
Przypomnę tylko że ten który oszukał mnie i wielu innych narobił również bałaganu na forach z latarkami,wędkami,aparatami i w każdym znanym mi przypadku właśnie tak jak u nas zrobił to przez dział kupię :idea: :idea:

Oszustów coraz więcej chętnych na szybką kasę bez pracy także raczej apelują o rozwagę i utrzymanie minimalnej zapory przed takimi sytuacjami.Bo uwierzcie mi nie jest miło stracić kaskę którą się zbierało żeby kupić jakiś nowy sprzęt a gościu za twoją kaskę leży na plaży z piwkiem....a ty oglądasz sprzęt w necie bo niestety nabił cię w butelkę. :piwo:

Oby najmniej takich sytuacji..... :516:
Ostatnio zmieniony 25 lipca 2018, 22:45 przez pala30, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Michaus
Moderator globalny
Moderator globalny
Reactions:
Posty: 1394
Rejestracja: 20 maja 2010, 14:04
Tematy: 69
Lokalizacja: Pabianice
Grupa: Moderatorzy globalni

Re: Giełda rezerwacje

Post autor: Michaus »

Raymanol pisze:Już od jakiegoś czasu obserwuje nasilającą się tendencje do zapisów typu, rezerwacja możliwa lecz biorę przebija rezerwację, jaki w tym sens?
Rozumiem że ktoś nie chce sytuacji kiedy zainteresowany zaklepie przedmiot na długi okres, ale nie wystarczy dopisek z informacją że rezerwacja max: i tu dany dopuszczalny przez sprzedającego okres czasu?
Zwróciłem parę lat temu uwagę na ten fakt, ale polecono nie wtrącać mi się w podejście do sprzedaży użytkowników (ich indywidualna sprawa).
Dla mnie "Biorę przebija rezerwację" kłóci się z jakąkolwiek logiką, no bo po co taka rezerwacja i czemu ona służy? Jakby jej nie było, to "Biorę" działa dokładnie tak samo.
Ostatnio zmieniony 26 lipca 2018, 08:11 przez Michaus, łącznie zmieniany 1 raz.
"Nie muszę wyważać drzwi co już zostały wyważone."
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Ogólne sprawy organizacyjne - Wiatrówki”