Propozycja utworzenia Działu HFT / FT

Ogólne sprawy organizacyjne strzelców pneumatycznych

Moderatorzy: mrpgxx, Moderatorzy wiatrówkowi

Hubert
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1152
Rejestracja: 26 kwietnia 2005, 22:39
Tematy: 18
Lokalizacja: ZKS Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Propozycja utworzenia Działu HFT / FT

Post autor: Hubert »

Polecam więcej praktyki w terenie zwłaszcza na zawodach a mniej strzelania z klawiatury z browarem w ręku. Nie ma potrzeby wydzielać czegoś co istnieje od lat. Przydałaby się jedynie taka "Ola" co by posprzątała trochę.

Pozdrowienia dla PawłaW za czas spędzony na torze gdy stawy pozwalały jeszcze na HFT old school kolanko w okolicach A.D.2007
"Uzbrojone społeczeństwo to uprzejme społeczeństwo"
Awatar użytkownika
PawelW
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7562
Rejestracja: 26 lutego 2006, 11:40
Tematy: 110
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Propozycja utworzenia Działu HFT / FT

Post autor: PawelW »

Pozdrawiam Hubercie i nadal pamiętam lekcje pierwszego Mistrza Polski w sprężynach z 2007 roku :-D
----------------------------------------
Nie pytaj, co rząd może zrobić dla ciebie, zapytaj, czy mógłby tego nie robić
Awatar użytkownika
szambi
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2875
Rejestracja: 01 maja 2005, 22:03
Tematy: 27
Lokalizacja: Celestynów Pogorzel
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Propozycja utworzenia Działu HFT / FT

Post autor: szambi »

joterka pisze:
Tommy54 pisze:Oczywiście zdaję sobie sprawę, że nikt z czołówki , nie zdradziłby swoich "myków' - to zrozumiałe.
Wręcz przeciwnie. Nie spotkałem jeszcze zawodnika, który zapytany o jakiś aspekt unikał odpowiedzi albo walił ściemę.
Ja zawsze doradzam żeby celować 10 cm powyżej i 13 cm na lewo od celu. :)
Air Arms EV2
falma
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 203
Rejestracja: 17 grudnia 2017, 17:31
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Propozycja utworzenia Działu HFT / FT

Post autor: falma »

szambi pisze: Ja zawsze doradzam żeby celować 10 cm powyżej i 13 cm na lewo od celu. :)
Muszę spróbować :-D
Marcin
Vortex Diamondback Tactical 4-16x44@S400
Awatar użytkownika
TZ
Ekspert Wiatrówki
Ekspert Wiatrówki
Reactions:
Posty: 4744
Rejestracja: 30 listopada 2002, 08:15
Tematy: 159
Grupa: Ekspert Wiatrówki

Re: Propozycja utworzenia Działu HFT / FT

Post autor: TZ »

O ile rozumiem wydzielenie działów FAC, czy Sylwetek o tyle trudno mi uwierzyć sens stworzenia działu FT/HFT. Misiam (wydaje mi się), że nie ma potrzeby. Wszyscy my strzelcy to tak naprawdę rekreacyjna banda ludzi, z których tylko część chce się pościgać z niewiadomymi dystansami, półcieniami, kątami, wiatrem wiejącym z niewiadomych kierunków i inną zerową przewidywalnością ... ale też z samym sobą i swoimi słabościami w postaci dyscyplin HFT, czy FT, gdzie aby ukończyć zawody trzeba najpierw je przebiec z karabinkiem na karku i to czasem przemierzając spory odcinek terenu.
O ile w Sylwetkach mamy zawsze te same odległości, choć wiatr wieje zawsze z innych kierunków, czy o ile w FAC mamy zawsze do czynienia ze strzelnicą. O tyle w FT/HFT zawsze jest jedna zasada - niewiadoma! Nigdy nie mamy dwóch tych samych zawodów, mimo tego samego miejsca. Nie ma dwóch tych samych torów i ich ustawienia. Nie ma możliwości strzelania w dwóch tych samych warunkach do poustawianych celów, bo te zawsze są na innych odległościach a wiaterek zawsze zachowuje się inaczej. To jest kwintesencja FT/HFT, ale po co się z tym odcinać od reszty ? Powiem tak, miałbym z tym problem, bowiem oczywistym zapleczem FT/HFT zawsze pozostaną strzelcy okazjonalni, początkujący, albo rekreacyjni, jak kto woli. Nie wprowadzałbym tutaj żadnych podziałów na podFora. Proponuję zapraszać, promować, dodawać otuchy wszystkim "wątpiącym" z slaviami, hatsanami, czy innymi sprzętami - join to us :one: to po pierwsze a dopiero potem kombinować z podForami.
To takie moje 3 grosze jeśli wolno ..
Pozdr,
TZ
PFTA/WKFT więcej wiatru, trochę nitro
Zablokowany Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Ogólne sprawy organizacyjne - Wiatrówki”