Dlaczego figurka się nie położyła?

Tematy dotyczące wiatrówek

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Awatar użytkownika
sindbad
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 130
Rejestracja: 05 stycznia 2008, 16:13
Tematy: 0
Lokalizacja: Głogów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dlaczego figurka się nie położyła?

Post autor: sindbad »

Kilka grup kupi, no i fajnie. Oczywiście, bojkotujemy i nie jeździmy na zawody gdzie jedynych słusznych testerów( z UK czy innych) nie będzie. Tak to widzicie ? Czy organizator zawodów będzie musiał podać w ogłoszeniu "Tak, mamy tester , u Nas nikt Was nie oszuka" Dokąd nas to zaprowadzi ? Koledzy, trochę rozsądku :wink:
...kto nie szanuje własnej armii ten będzie musiał szanować obcą...
DGST Beaver
Awatar użytkownika
Cin91
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 531
Rejestracja: 24 czerwca 2016, 06:33
Tematy: 0
Lokalizacja: Wyszków/Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Dlaczego figurka się nie położyła?

Post autor: Cin91 »

Ja uważam, że testery nikomu do szczęścia nie są potrzebne.
Jak figurka się nie kładzie, to znaczy, że nie została trafiona. Reklamacja składana jest sędziemu, sędzia podchodzi i sprawdza, czy lizak chodzi bez niepotrzebnego oporu, czy w mechanizmach nie ma żadnego syfu, czy sznurek nie jest napięty, etc. Jak wszystko działa, to reklamacja nie zostaje uznana. Po co wydziwiać z testerami?
Walther LG400 + Vortex DiamondBack 4-16x44 FFP
Awatar użytkownika
Januszpelle
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 586
Rejestracja: 17 czerwca 2012, 21:57
Tematy: 12
Lokalizacja: Zalesie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dlaczego figurka się nie położyła?

Post autor: Januszpelle »

Cin91 pisze: Po co wydziwiać z testerami?

Po to, by nie doszło do takiej sytuacji na bardzo ważnych zawodach, którą opisałem wcześniej.

"Początek zawodów. pierwsze stanowisko, pierwsza figurka, strzelam jako czwarty z grupy i trafiam w sam środek KZ. Figurka stoi! Wcześniejsze trzy strzały kolegów były w blachę. Długo czekam na sędziego u którego reklamuję figurkę. Sędzia podchodzi sam do figurki, popycha patyczkiem i wraca do nas oznajmiając, że figurka jest sprawna. Ja się z tą decyzją nie zgadzam i pytam sędziego ile było śladów na figurce? Odpowiada, że trzy w blachę i jeden centralny! Mówię, że to właśnie mój. Podchodzi w tym czasie drugi Sędzia Główny, któremu wyjaśniam sytuację. Mija ok. 15min postoju, nerwy itp. Sędzia główny kładzie się i oddaje dwa celne strzały do figurki, która się nie położyła! Ogłasza, że figurka do wymiany.
Patyczek przewrócił, a śrut nie.

Figurka została wymieniona, a nerwy poszły aż w pięty. W połowie toru się dopiero wyluzowałem rozklejając poślady :-D :-D"
Było dobre HW 100, teraz będzie FTP 900.
Zagorek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 466
Rejestracja: 17 maja 2016, 23:21
Tematy: 17
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dlaczego figurka się nie położyła?

Post autor: Zagorek »

Janusz a dla mnie ważne to co wytłuściłeś tzn. "bardzo ważnych zawodach". Zawody PFTA, rangi mistrzostw czy cykl pucharowy owszem aby nie był niedomówień dla tych którym zależy i aby nie wypaczyć wyniku. Pozostałe imprezy a tych nie brakuje gdzie są i figurki nie regulaminowe i stanowiska niekoniecznie i drobne odstępstwa od regulaminu PFTA nawet zaznaczone w ogłoszeniu to niepotrzebny przerost formy nad treścią.
Walther LGU + Vortex diamondback hp 3-12x42
BMK 40 + Vortex crossfire 6-18x44
http://www.lubelskieforumstrzeleckie.pl/index.php
Awatar użytkownika
Januszpelle
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 586
Rejestracja: 17 czerwca 2012, 21:57
Tematy: 12
Lokalizacja: Zalesie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dlaczego figurka się nie położyła?

Post autor: Januszpelle »

Cieszę się Krzyśku, że jako nieliczny zauważyłeś, to co piszę od początku o testerze.
Jedna sztuka testera na Klub i zabierany jest na bardzo ważne zawody. Mamy wtedy kilka egzemplarzy np. 6szt. na 2 tory.
I to jest wielki problem?!
Było dobre HW 100, teraz będzie FTP 900.
Awatar użytkownika
sindbad
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 130
Rejestracja: 05 stycznia 2008, 16:13
Tematy: 0
Lokalizacja: Głogów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dlaczego figurka się nie położyła?

Post autor: sindbad »

Czy te testery są wymagane już teraz, natychmiast ? Jeżeli tak to kto o tym zadecydował ? Założyciel tematu ? Januszpelle bez urazy. Rozumiem, że w przypadku imprez wysokiej rangi trzeba ujednolicić zasady weryfikacji działania figurki. Temat jest na forum, czyli jest popyt.... znajdzie się podaż. Po co dawać zarobić komuś innemu, niż "polska myśl techniczna"? Co z naprawami testerów, wysyłka do UK ? Ktoś wcześniej podał przykład Radecka i Spinera. I o to chodzi! Zaczekajmy. Po za tym, jak stwierdzić poprawność działania testera ? Jak udowodnić, że tester używany na zawodach WSST działa tak samo jak tester Baeverów ? I co dalej...... tester testera ? Szanowni strzelcy terenowi, po raz kolejny apeluję o rozsądek.
...kto nie szanuje własnej armii ten będzie musiał szanować obcą...
DGST Beaver
Zagorek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 466
Rejestracja: 17 maja 2016, 23:21
Tematy: 17
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dlaczego figurka się nie położyła?

Post autor: Zagorek »

Sindbad na wielu zawodach różnej rangi były, są i będą zgłaszane takie problemy. Piszesz: "Po za tym, jak stwierdzić poprawność działania testera ? Jak udowodnić, że tester używany na zawodach WSST działa tak samo jak tester Baeverów ? I co dalej...... tester testera ?" NIE. Wolę jednak w miarę ujednolicone urządzenie tak jak figurki czy wysokość palika niż dzióbanie patykiem w KZ. Jestem bardzo daleki od przesady, nie zgłaszałem wielokrotnych uchybień (nie były one rażące) jakie widziałem na zawodach bo mam do tego inne podejście ale jesli już do takich sytuacji dochodzi to standaryzacja pomaga.
Walther LGU + Vortex diamondback hp 3-12x42
BMK 40 + Vortex crossfire 6-18x44
http://www.lubelskieforumstrzeleckie.pl/index.php
Awatar użytkownika
sindbad
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 130
Rejestracja: 05 stycznia 2008, 16:13
Tematy: 0
Lokalizacja: Głogów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dlaczego figurka się nie położyła?

Post autor: sindbad »

Zagorek, przecież napisałem, że standaryzacja jest konieczna " Rozumiem, że w przypadku imprez wysokiej rangi trzeba ujednolicić zasady weryfikacji działania figurki."
Ostatnio zmieniony 04 lutego 2018, 23:18 przez sindbad, łącznie zmieniany 1 raz.
...kto nie szanuje własnej armii ten będzie musiał szanować obcą...
DGST Beaver
Awatar użytkownika
sindbad
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 130
Rejestracja: 05 stycznia 2008, 16:13
Tematy: 0
Lokalizacja: Głogów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dlaczego figurka się nie położyła?

Post autor: sindbad »

[quote="Zagorek Wolę jednak w miarę ujednolicone urządzenie tak jak figurki czy wysokość palika niż dzióbanie patykiem w KZ.[/quote]
A jak to robią Chomiki w Laosie ?
...kto nie szanuje własnej armii ten będzie musiał szanować obcą...
DGST Beaver
Awatar użytkownika
sindbad
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 130
Rejestracja: 05 stycznia 2008, 16:13
Tematy: 0
Lokalizacja: Głogów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dlaczego figurka się nie położyła?

Post autor: sindbad »

Zagorek pisze: Wolę jednak w miarę ujednolicone urządzenie tak jak figurki czy wysokość palika niż dzióbanie patykiem w KZ.
...kto nie szanuje własnej armii ten będzie musiał szanować obcą...
DGST Beaver
Awatar użytkownika
mimut
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 257
Rejestracja: 19 października 2012, 16:09
Tematy: 0
Lokalizacja: Oldham District AC
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dlaczego figurka się nie położyła?

Post autor: mimut »

sindbad pisze:Czy te testery są wymagane już teraz, natychmiast ? Jeżeli tak to kto o tym zadecydował ? Założyciel tematu ? Januszpelle bez urazy. Rozumiem, że w przypadku imprez wysokiej rangi trzeba ujednolicić zasady weryfikacji działania figurki. Temat jest na forum, czyli jest popyt.... znajdzie się podaż. Po co dawać zarobić komuś innemu, niż "polska myśl techniczna"? Co z naprawami testerów, wysyłka do UK ? Ktoś wcześniej podał przykład Radecka i Spinera. I o to chodzi! Zaczekajmy. Po za tym, jak stwierdzić poprawność działania testera ? Jak udowodnić, że tester używany na zawodach WSST działa tak samo jak tester Baeverów ? I co dalej...... tester testera ? Szanowni strzelcy terenowi, po raz kolejny apeluję o rozsądek.
Sindbad testery nie są wymagane, dalej możesz dźgać figurki patykiem, nikt Ci nie zabroni. Janusz o niczym nie decydował. Zapytał tylko czy jest możliwość zakupienia przez jego klub takiego testera i tyle. Nie próbuj w swoim stylu dorabiać do tego ideologii. A przy okazji tak zapytam, widziałeś lub może miałeś w ręku takowy tester? Mam wrażenie że chyba tylko na obrazku, bo inaczej nie zadawalbyś tak durnego pytania o poprawność działania, czy serwis testera. Co do samego testera, tu też Cię rozczaruje, pomysł i wskazówki jak go wykonać pochodzi od tak nielubianych przez Ciebie zagraniczniaków. Natomiast samo wykonanie będzie nie przez "polską myśl techniczną" tylko drukarkę 3d zrobioną przez małe chińskie rączki. Teraz pozwolisz że to ja zaapeluje do Ciebie o trochę więcej rozsądku. Zanim popłyniesz dalej w swoich wywodach, zastanów się dwa razy co chcesz powiedzieć.
Awatar użytkownika
Januszpelle
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 586
Rejestracja: 17 czerwca 2012, 21:57
Tematy: 12
Lokalizacja: Zalesie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dlaczego figurka się nie położyła?

Post autor: Januszpelle »

@ sindbad -może poniższy tekst wyjaśni sprawę.

Od paru lat ten temat powraca jak bumerang, lecz do tej pory nie wziąłeś się za to, nie wiedząc czemu i nikt inny, a mogłeś zrobić życiowy biznes.
Dlaczego? Odpowiem. Bo się nie opłaca produkować kilku sztuk i setki godzin spędzać na próbach.
Ja jednak lubię pewne rzeczy dociągnąć do końca i nie wstydzić się później przed gośćmi z Europy strzelają patykiem z naciągniętej prezerwatywy. Dlatego, jak napisałem kilka dni wcześniej „Kluby: WKFT, Hunter, 3-Miasto i Beaver są zainteresowane Testerem i na ich zawodach, figurki będą sprawdzane takimi urządzeniami.”
Piszesz o polskiej myśli technicznej, - jaki zysk przewidujesz dla Polskiego producenta, który wyprodukuje, przetestuje i weźmie odpowiedzialność za 6szt testerów?
NA CAŁĄ POLSKĘ SZEŚĆ SZTUK!!!!!!!! Po jednym na Klub a WKFT będzie miała 2szt. Taka ilość zapewni po 3 szt testerów na dwóch torach.

Byłeś na zimowych zawodach w Jaworznie u DSSR w 2017 z nowiutkimi figurkami, nigdy wcześniej nieostrzelanymi? Przez malutki błąd w niewypróbowaniu ich wcześniej o mało co, zawody by szlak trafił. Bardzo współczułem wtedy chłopakom, bo się napracowali i zrobili piękne figurki, ale ich nie przetestowali w boju. Taki malutki drobiazg. (teraz już jest poprawiony)

Na koniec, uprzedzając…. Bierz i produkuj, tylko po 20zł/szt, bo przecież nie będziesz zdzierać z chłopaków.
Członkowie WKFT wolą się jednak zrzucić po 10zł od łba i mieć śliczny kolorowy testerek.
Było dobre HW 100, teraz będzie FTP 900.
Mamutowicz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 188
Rejestracja: 11 października 2011, 15:51
Tematy: 0
Lokalizacja: Anston FTC
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Dlaczego figurka się nie położyła?

Post autor: Mamutowicz »

...
Ostatnio zmieniony 19 marca 2023, 23:53 przez Mamutowicz, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
mimut
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 257
Rejestracja: 19 października 2012, 16:09
Tematy: 0
Lokalizacja: Oldham District AC
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dlaczego figurka się nie położyła?

Post autor: mimut »

sindbad pisze:
Zagorek pisze: Wolę jednak w miarę ujednolicone urządzenie tak jak figurki czy wysokość palika niż dzióbanie patykiem w KZ.
A jak to robią Chomiki w Laosie ?
Zapytałem ich o to, masz odpowiedź .
"Mamy specjalnie wytrenowaną biedronę z atestem i WIFI , puszczamy ją na tor a ona sprawdza i odpowiednie certyfikaty z kodem kreskowym nakleja na figurkach"
Zagorek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 466
Rejestracja: 17 maja 2016, 23:21
Tematy: 17
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dlaczego figurka się nie położyła?

Post autor: Zagorek »

Takiej odpowiedzi się spodziewałem :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)
Walther LGU + Vortex diamondback hp 3-12x42
BMK 40 + Vortex crossfire 6-18x44
http://www.lubelskieforumstrzeleckie.pl/index.php
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wiatrówki”