Koszty udziału w zawodach HFT / FT

Ogólne sprawy organizacyjne strzelców pneumatycznych

Moderatorzy: mrpgxx, Moderatorzy wiatrówkowi

Awatar użytkownika
yogi9
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 354
Rejestracja: 10 czerwca 2010, 08:27
Tematy: 4
Lokalizacja: CZĘSTOCHOWA
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Koszty udziału w zawodach HFT / FT

Post autor: yogi9 »

Witam wszystkich
Patrząc na cennik za udział w zawodach wychodzi na to że jeden strzał do figurki kosztuje ok.1.50 zł.
Czy to nie przesada?, jeszcze trochę i będzie drożej jak z broni palnej,gdzie nie muszę kupować karabinka żeby postrzelać.
Widzę że i w naszej zabawie zaczęła się komercja.
Pozdrawiam wszystkich serdecznie i do zobaczenia na innych (tańszych)zawodach.
Ostatnio zmieniony 25 grudnia 2017, 17:27 przez yogi9, łącznie zmieniany 1 raz.
CZĘSTOCHOWA
HW 77 CUSTOM HAND MADE+BUSHNELL LEGEND
Awatar użytkownika
speniuch
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 58
Rejestracja: 30 listopada 2013, 16:52
Tematy: 1
Lokalizacja: Częstochowa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dyskusja na temat I Zawodów PZ 2018 - 14.01.2018 Jaworzno

Post autor: speniuch »

Rysiu, za strzał wychodzi dokładnie 1,66 zł jak na PFTA czy MP a do tego junior nie jest zwolniony z opłat jak u większości organizatorów. Tak więc ja też tym razem podziękuję :-/ i poczekam na zawody u Hunterów, Beaverów i oczywiście ŁGS Orzeł.
Pozdrawiam i życzę Wesołych Świąt oraz szczęśliwego Nowego Roku. Piotrek
CZĘSTOCHOWA YOGI TIM :502:
AA tx200 mk3 + Vortex
Awatar użytkownika
Kraku
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 212
Rejestracja: 06 sierpnia 2013, 17:12
Tematy: 16
Lokalizacja: Świętochłowice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dyskusja na temat I Zawodów PZ 2018 - 14.01.2018 Jaworzno

Post autor: Kraku »

Dlatego ja powoli konwertuję się na palną. Tańsze zawody a do tego nagrody i... uwaga... dyplomy do 6-8 miejsca. Niby nic, kawałek papieru który ląduje w makulaturze, ale miły.
W tym roku do Jaworzna nie jadę. Wybrałem zawody w palnej w tym terminie. Startowe i amunicja wyjdzie mnie taniej. Ale był bym niesprawiedliwy mówiąc że kasa to jedyny powód, jakoś tak wyszło...
Awatar użytkownika
stanmar63
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 195
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, 13:47
Tematy: 9
Lokalizacja: Sosnowiec
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dyskusja na temat I Zawodów PZ 2018 - 14.01.2018 Jaworzno

Post autor: stanmar63 »

Koledzy yogi9 i Kraku. Napiszcie proszę gdzie są tak tanie zawody z broni palnej to chętnie się do nich przyłączę. Przeciętny koszt zawodów na Śląsku to 20-30zł za konkurencję ( o ile ma się własną broń i ammo i oczywiście licencję ), koszt amunicji zależy od organizatora więc np za 9mm para to będzie ok 1,5 - 2,0zł za sztukę. Czyli 30 strzałów to około 65-80zł. Chyba,że piszecie tylko o bocznym zapłonie, ale tu też cena ammo dla osoby bez własnej broni dochodzi do 1 zł za sztukę. Konkurencje karabinowe to zazwyczaj większe koszty amunicji i zawodów. Nie piszę żeby "bronić" cen zawodów hft, w których od jakiegoś czasu nie biorę udziału m.in. ze względu na ceny, ale głównie dlatego,że przeszedłem na nitro. Piszę dlatego,żeby ktoś zbyt optymistycznie nie odebrał Waszych postów, jakie to nitro "dobre i tanie" :) . Każdy strzela to co lubi i na co go stać , a na ceny tak jak Wy głosuje nogami.
Trochę wiatru,trochę CP, trochę ostrej.
Awatar użytkownika
Kraku
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 212
Rejestracja: 06 sierpnia 2013, 17:12
Tematy: 16
Lokalizacja: Świętochłowice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dyskusja na temat I Zawodów PZ 2018 - 14.01.2018 Jaworzno

Post autor: Kraku »

Za 9mm płacę od 65 gr (elaborowana) do 1zł(s&b) . Wpisowe to wlasnie często do 30 zł. Teraz jadę na zawody z wpisowym 10 zl/konkurencja.
Zagorek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 463
Rejestracja: 17 maja 2016, 23:21
Tematy: 17
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dyskusja na temat I Zawodów PZ 2018 - 14.01.2018 Jaworzno

Post autor: Zagorek »

yogi9 pisze:Widzę że i w naszej zabawie zaczęła się komercja.
speniuch pisze:Rysiu, za strzał wychodzi dokładnie 1,66 zł jak na PFTA czy MP a do tego junior nie jest zwolniony z opłat jak u większości organizatorów.
Niestety zgadzam się z przedmówcami (o palnej się nie wypowiadam). Szkoda bo aż trzy razy miałem Jaworzno w kalendarzu na przyszły rok :-/
Walther LGU + Vortex diamondback hp 3-12x42
BMK 40 + Vortex crossfire 6-18x44
http://www.lubelskieforumstrzeleckie.pl/index.php
Awatar użytkownika
stanmar63
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 195
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, 13:47
Tematy: 9
Lokalizacja: Sosnowiec
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dyskusja na temat I Zawodów PZ 2018 - 14.01.2018 Jaworzno

Post autor: stanmar63 »

Kraku pisze:Za 9mm płacę od 65 gr (elaborowana) do 1zł(s&b) . Wpisowe to wlasnie często do 30 zł. Teraz jadę na zawody z wpisowym 10 zl/konkurencja.
Jesli to są ceny za zawody z obserwatorem PZSS , a cena ammo dla zawodnika bez wlasnej broni zapewniana przez organizatora to napisz mi na PW gdzie to jest :-D
Ostatnio zmieniony 25 grudnia 2017, 21:23 przez stanmar63, łącznie zmieniany 1 raz.
Trochę wiatru,trochę CP, trochę ostrej.
oshe
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 31
Rejestracja: 28 października 2017, 14:26
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dyskusja na temat I Zawodów PZ 2018 - 14.01.2018 Jaworzno

Post autor: oshe »

Kurcze faktycznie wpisowe trochę duże. Może koledzy z DSSR się pomylili i zaraz poprawią i będziemy wszyscy zadowoleni. Wiem, wiem, że pasja kosztuje ale jak sami pewnie wiecie czasem obniżenie kosztów może spowodować większe zainteresowanie i wzrost dodatniego bilansu.
Pamiętacie jak jakieś kilka ładnych lat temu obniżono ceny pewnych mocnych trunków, dzięki temu nie dość, że budżet naszego kochanego kraju zyskał to jeszcze dzięki zlikwidowaniu szarej strefy wielu obywateli uniknęło wielu zatruć i sytuacji pt: " Pij Zenek bo się ściemnia" .
Awatar użytkownika
Kraku
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 212
Rejestracja: 06 sierpnia 2013, 17:12
Tematy: 16
Lokalizacja: Świętochłowice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dyskusja na temat I Zawodów PZ 2018 - 14.01.2018 Jaworzno

Post autor: Kraku »

@ stanmar nikt nie mówił ze broń organizatora mam swoją. Ale są i takie zawody, np we wrocku organizowane przez Braterstwo. eu gdzie startowe+broń+ammo zmiesci się w 30zł a z bocznym to nawet 20 zł i zawody wpisane do kalendarza. Da sie? , da. Nie będę dalej dyskutował na ten temat. Szukaj sam.
Awatar użytkownika
sirsaw
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 56
Rejestracja: 27 stycznia 2017, 20:03
Tematy: 39
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Dyskusja na temat I Zawodów PZ 2018 - 14.01.2018 Jaworzno

Post autor: sirsaw »

Zastanawia mnie jedna sprawa... niektórzy potrafią przejechać kilkaset kilometrów (pełen bak w dwie strony) plus autostrada, czasami nocleg, mają karabinki za kilkadziesiąt stówek a problem o te 10-20zł :-/
Małopolski Klub Strzelecki Dragon LOK
Awatar użytkownika
stanmar63
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 195
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, 13:47
Tematy: 9
Lokalizacja: Sosnowiec
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dyskusja na temat I Zawodów PZ 2018 - 14.01.2018 Jaworzno

Post autor: stanmar63 »

Kraku pisze:@ stanmar nikt nie mówił ze broń organizatora mam swoją. Ale są i takie zawody, np we wrocku organizowane przez Braterstwo. eu gdzie startowe+broń+ammo zmiesci się w 30zł a z bocznym to nawet 20 zł i zawody wpisane do kalendarza. Da sie? , da. Nie będę dalej dyskutował na ten temat. Szukaj sam.
No cóź, zawody braterstwa.eu jeszcze standardem w Polsce nie są i dłuuuugo nie będą. Tak samo kiedyś dawało się zrobić zawody hft za 5 zł, tp co wielu na tym forum pamięta, tylko te czasy juź chyba nie wrócą. Kończąc tę część wątku napiszę jedno, co teź mi powiedziano jak zacząłem liczyć koszty - strzelectwo to nie jest sport dla biednych ludzi jak cię nie stać to jest wiele innych dyscyplin. Inaczej biorąc po góralsku: jak sie ni mo miedzi to sie na d...siedzi.Liczę więc koszty nadal ale ich nie komentuję tylko głosuję nogami jadąc na te zawody, na które mnie stać, są ciekawe i mają dobry poziom organizacyjny.
Ostatnio zmieniony 26 grudnia 2017, 11:20 przez stanmar63, łącznie zmieniany 1 raz.
Trochę wiatru,trochę CP, trochę ostrej.
Awatar użytkownika
Pmaverick
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 307
Rejestracja: 04 stycznia 2004, 11:05
Tematy: 55
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dyskusja na temat I Zawodów PZ 2018 - 14.01.2018 Jaworzno

Post autor: Pmaverick »

W prawdzie dżentelmeni o pieniądzach nie rozmawiają ale przyznam, że 50 zł to poprostu dużo. Psychologiczna czy nie - to dla wielu jednak bariera i fajnie byłoby regularnie spotykać się w coraz to szerszym a nie węższym gronie bo chyba wszystkim zależy na popularyzacji tego sportu?Reasunując - ukłon w strone organizatorów o komentarz. Pozdrawiam!
TX200 mk3 + SS 10x42
Awatar użytkownika
Dany
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1158
Rejestracja: 20 sierpnia 2006, 00:15
Tematy: 0
Lokalizacja: Sanok
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dyskusja na temat I Zawodów PZ 2018 - 14.01.2018 Jaworzno

Post autor: Dany »

Sirsaw zgadzam się z tobą w 100 %
opis z muchą mi się już znudził , więc będzie tak ...
Awatar użytkownika
speniuch
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 58
Rejestracja: 30 listopada 2013, 16:52
Tematy: 1
Lokalizacja: Częstochowa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dyskusja na temat I Zawodów PZ 2018 - 14.01.2018 Jaworzno

Post autor: speniuch »

Równie dobrze można by zapytać - jeżeli 10 cz 20 zł nie robi różnicy to dlaczego zanim coś kupimy przeglądamy Ceneo, allegro czy olx-y?
Czemu przenosimy OC do innego ubezpieczyciela jeśli możemy po prostu opłacić kwitek nadesłany przez obecnego i mieć spokój ;laughing: . Ja nie zgadzam się zupełnie z tym co napisał @Sirsaw, ponieważ musiał bym cierpieć na dyskalkulię żeby nie widzieć różnicy pomiędzy 80 a 120 zł :-D
Opłata za udział dwóch osób dorosłych z juniorem u Hunterów wynosi 80 zł. Ta sama grupa zapłaci w Jaworznie 120 zł. Czy ktoś może wyjaśnić skąd ta różnica? Z góry bardzo dziękuję :-D
CZĘSTOCHOWA YOGI TIM :502:
AA tx200 mk3 + Vortex
Awatar użytkownika
Ernii
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 112
Rejestracja: 29 lipca 2017, 22:33
Tematy: 0
Lokalizacja: Chełm/okolice Wawy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Koszty udziału w zawodach HFT / FT

Post autor: Ernii »

sirsaw pisze:Zastanawia mnie jedna sprawa... niektórzy potrafią przejechać kilkaset kilometrów (pełen bak w dwie strony) plus autostrada, czasami nocleg, mają karabinki za kilkadziesiąt stówek a problem o te 10-20zł :-/
Tu już nie chodzi o te 10 - 20 pln, ale o całość kosztów.
Sport wiatrówkowy zaczyna być przez niektórych organizatorów traktowany jako elitarny, więc windują ceny za starty.
Wybacz, ale 50 zeta za kawę i herbatę to po prostu kpiny z zawodników!!!
Mikołajkowe Dębiaki 2017 - startowe 35 zeta, w tym kawa, herbata + fantastyczna grochówka + frekwencja 58 startujących . Można?
Pmaverick pisze:W prawdzie dżentelmeni o pieniądzach nie rozmawiają ale przyznam, że 50 zł to poprostu dużo. Psychologiczna czy nie - to dla wielu jednak bariera i fajnie byłoby regularnie spotykać się w coraz to szerszym a nie węższym gronie bo chyba wszystkim zależy na popularyzacji tego sportu?Reasunując - ukłon w strone organizatorów o komentarz. Pozdrawiam!
W pełni się z Tobą zgadzam.
Jeżeli organizatorom zależy na tym, żeby zamiast popularyzowania tego sportu, skutecznie zniechęcać nowych uczestników - poprzez windowanie cen za udział w zawodach - do wstąpienia w nasze szeregi, jesteście na jak najlepszej drodze.
Trzymajcie tak dalej :one:
Tylko patrzeć jak z 50,- zrobi się 60/80/100 pln, a co.
LGM2 + Hawke SW 4,5-14x42
Walther Dominator + Hawke SW 4,5-14x42
Łucznik Wz 1970
Pardini K12

http://www.lubelskieforumstrzeleckie.pl
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Ogólne sprawy organizacyjne - Wiatrówki”