Koszty udziału w zawodach HFT / FT

Ogólne sprawy organizacyjne strzelców pneumatycznych

Moderatorzy: mrpgxx, Moderatorzy wiatrówkowi

Awatar użytkownika
sirsaw
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 56
Rejestracja: 27 stycznia 2017, 20:03
Tematy: 39
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Dyskusja na temat I Zawodów PZ 2018 - 14.01.2018 Jaworzno

Post autor: sirsaw »

Logika jest prosta, Chcesz, stać Cię - jadę! Ceny zawodów są drugo a nawet trzeciorzędna sprawą. Nawet jeśli zawody będą za darmo to nie pojadę już 300km w jedną stronę.
Chyba, że dwudniowe i połączyć je można z innego rodzaju relaksem. Przykładowo do Beaverów mam 4 godziny, paliwo ok 350zł plus nocleg. Jeżeli się decyduję to mi już lata czy zapłacę 30 czy 60zł za zawody.
Weźcie jeszcze pod uwagę koszty organizacji... nie mam nic przeciwko, żeby klub/osoby, które wkładają mnóstwo wysiłku w organizację miały coś z tego i chciało im się dalej to robić. Figurki nie są za darmo, niekiedy teren też itd...
Mnóstwo ludzi strzela ale nie jeździ na zawody i nie są to względy finansowe...
A teraz porozmawiajmy o cenach masła ;laughing:
Małopolski Klub Strzelecki Dragon LOK
Awatar użytkownika
yogi9
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 354
Rejestracja: 10 czerwca 2010, 08:27
Tematy: 4
Lokalizacja: CZĘSTOCHOWA
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dyskusja na temat I Zawodów PZ 2018 - 14.01.2018 Jaworzno

Post autor: yogi9 »

Czyli krótko mówiąc ,stać cie to jedz na zawody, a jak nie to sp***rzaj dziadu bo tu jest wjazd tylko dla Elyty :evil: :evil: :evil:
Z takim podejściem do tematu to słabo widzę to nasze hobby.Wydaje mi się że już niedługo będzie przyjeżdżać na zawody tylko grupka kilkunastu zawodników ,a nie tak jak do tej pory kilkudziesięciu.
Ostatnio zmieniony 26 grudnia 2017, 21:53 przez yogi9, łącznie zmieniany 3 razy.
CZĘSTOCHOWA
HW 77 CUSTOM HAND MADE+BUSHNELL LEGEND
Josef
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2965
Rejestracja: 26 grudnia 2006, 17:06
Tematy: 40
Lokalizacja: Kalisz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dyskusja na temat I Zawodów PZ 2018 - 14.01.2018 Jaworzno

Post autor: Josef »

sirsaw - :one: :one: :one: :one: :one: :piwo: :piwo: :piwo: :piwo:
Ostatnio zmieniony 26 grudnia 2017, 20:19 przez Josef, łącznie zmieniany 1 raz.
Zagorek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 463
Rejestracja: 17 maja 2016, 23:21
Tematy: 17
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dyskusja na temat I Zawodów PZ 2018 - 14.01.2018 Jaworzno

Post autor: Zagorek »

Jedna z najczęstszych dobrych rad na forum dla nowych strzelców zaczyna się od słów "jedź na zawody......"
teraz trzeba dodać "jak Cię stać".
Walther LGU + Vortex diamondback hp 3-12x42
BMK 40 + Vortex crossfire 6-18x44
http://www.lubelskieforumstrzeleckie.pl/index.php
Awatar użytkownika
sirsaw
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 56
Rejestracja: 27 stycznia 2017, 20:03
Tematy: 39
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Dyskusja na temat I Zawodów PZ 2018 - 14.01.2018 Jaworzno

Post autor: sirsaw »

yogi9 pisze:Czyli krótko mówiąc ,stać cie to jedz na zawody, a jak nie to spiepszaj dziadu bo tu jest wjazd tylko dla Elyty :evil: :evil: :evil:
Yogi... Magiczne słowo hobby!!!
Dlatego nie gram w golfa, nie jeżdżę konno i na nartach też a bardzo bym chciał, o zawodach już nie wspomnę ;laughing:

p.s.
Grammar nazi ;laughing:
"sp***rzaj" :568:

Zagorek... jak już pisałem, jak możesz wydać kilka tysięcy na sprzęt i kilka stów na paliwo itd. to cena zawodów nie gra roli... jak to jest HOBBY i to przynajmniej lubisz :502:
Małopolski Klub Strzelecki Dragon LOK
ArturR
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 469
Rejestracja: 11 sierpnia 2013, 23:55
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dyskusja na temat I Zawodów PZ 2018 - 14.01.2018 Jaworzno

Post autor: ArturR »

Trochę jestem zaskoczony postawą tu "prostestujących". Tymbardziej, że chyba większość z Was widziałem np. we wrześniu w Jachrance na zakończeniu PFTA 2017, gdzie również płaciliście 50 zł za zawody(40 zł członkowie PFTA) i jakoś nikt nie narzekał że za drogo i go nie stać ;)
Część z "protestujących" była też na jubileuszowym zlocie w Zakrzowie, gdzie po tych zawodach nie było końca zachwytom i gratulacjom dla Organizatora. A teraz nagle DSSR jest "be" bo robią za drogie zawody ?

DSSR już dawno wypracowała sobie status grupy solidnej i godnej zaufania. Są pomysłowi i wkładają mnóstwo energii, by ich zawody były ciekawe i nietuzinkowe. To są dorośli dojrzali ludzie. Myślicie że nagle ten szacunek i kredyt zaufania postanowili zamienić na biznes ?
Wiem z doświadczenia, że za 30zł/osoba da się zorganizować jakieś lokalne zawody "po taniości", ale raczej niż więcej. Chyba nie potrzeba dyplomu z Ekonomii by zrozumieć, że PZ, PFTA czy MP siłą rzeczy będą kosztować więcej.

Ilu z "protestujących" organizowało większe zawody(na 100 strzelców lub więcej) niż te o zasięgu lokalnym ?
Zorganizujcie rundę PFTA, rundę PZ albo Mistrzostwa Polski, a szybko(zmęczeni i z wywieszonym jęzorem) zrozumiecie, że te 50 zyla za osobo-start to ledwie marne co łaska na tace.
Niestety, część tych co przyjeżdżają na gotowe mają klapki na oczach, i widzą tylko te swoje "przedrożone" 1,50 zł za figurkę.

DSSR życzę wszystkiego NAJ! w Nowym Roku, i nie martwcie się - ci co mają czas i doceniają Wasz trud - przyjadą na Wasze zawody ;)
Pozostałym też życzę wszystkiego NAJ, ale też więcej zrozumienia, i choćby próby wczucia się w rolę organizatora dużych zawodów.
pozdrawiam
Artur :wink:
Awatar użytkownika
mimut
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 257
Rejestracja: 19 października 2012, 16:09
Tematy: 0
Lokalizacja: Oldham District AC
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dyskusja na temat I Zawodów PZ 2018 - 14.01.2018 Jaworzno

Post autor: mimut »

sirsaw pisze:Logika jest prosta, Chcesz, stać Cię - jadę! Ceny zawodów są drugo a nawet trzeciorzędna sprawą. Nawet jeśli zawody będą za darmo to nie pojadę już 300km w jedną stronę.
...
a co według Ciebie jest pierwszorzedną sprawą? I dlaczego nie pojedziesz 300km w jedną stronę na zawody, czyżbyś liczył złotówki na paliwo? Jedni mogą organizować zawody za "czapkę drobnych" i dobre słowo, a inni mogą tylko za 50 bo coś z tego muszą mieć? Logika Twoja może i jest prosta, ale ja za nią nie nadążam
Pozdrawiam
Zagorek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 463
Rejestracja: 17 maja 2016, 23:21
Tematy: 17
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dyskusja na temat I Zawodów PZ 2018 - 14.01.2018 Jaworzno

Post autor: Zagorek »

Nie chodzi o tych co ich stać na taki wydatek tylko o to aby więcej chętnych było stać na udział w zawodach.
Walther LGU + Vortex diamondback hp 3-12x42
BMK 40 + Vortex crossfire 6-18x44
http://www.lubelskieforumstrzeleckie.pl/index.php
Awatar użytkownika
stanmar63
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 195
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, 13:47
Tematy: 9
Lokalizacja: Sosnowiec
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dyskusja na temat I Zawodów PZ 2018 - 14.01.2018 Jaworzno

Post autor: stanmar63 »

Jak znam życie to cenę za zawody ustaliły wspólnie wszystkie kluby, które Puchar Zimowy organizują i kaźdy klub to samo by zaanonsował, a DSSR dziś zbiera kopniaki bo pierwsze tę opłatę podało. Ale moźe się mylę ....
Trochę wiatru,trochę CP, trochę ostrej.
ArturR
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 469
Rejestracja: 11 sierpnia 2013, 23:55
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dyskusja na temat I Zawodów PZ 2018 - 14.01.2018 Jaworzno

Post autor: ArturR »

Zagorek pisze:Nie chodzi o tych co ich stać na taki wydatek tylko o to aby więcej chętnych było stać na udział w zawodach.
A ja chciałbym, żeby nie tylko cyt."więcej chętnych" ale wszyscy chętni mogli brać udział w tych zawodach.
Niestety, takie życie. Trzeba się z tym pogodzić, że dla jednych opłata startowa jest "pierdnięciem", a dla innych poważnym wydatkiem.
Też chciałbym Porsche, a mam znacznie gorsze i nie biadolę ;)
To proste - jak nie stać mnie na duże wyjazdowe zawody, to strzelam te lokalne albo rekreacja w ogródku/na łące. Zawsze jest jakieś wyjście, wystarczy tylko trochę optymizmu ;)
W 2018 roku w Polsce odbędą się Mistrzostwa Świata FT. Może się okazać, że część polskich strzelców FT po prostu nie będzie stać na tą imprezę (tam to dopiero są "cyfry").
Czy w związku z tym też powinni bojkotować organizatora i te zawody ?
Ludzie....rozsądności :wink:
Awatar użytkownika
sirsaw
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 56
Rejestracja: 27 stycznia 2017, 20:03
Tematy: 39
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Dyskusja na temat I Zawodów PZ 2018 - 14.01.2018 Jaworzno

Post autor: sirsaw »

Widzę, że niektórzy popadają w skrajności...
mimut, oczywiście że liczę paliwo bo to największy wydatek!
Dodam, że zawsze jeżdżę z Juniorem i staram się zabrać znajomych!
Zawody wymuszają inwestowanie w lepszy sprzęt po kilka tysięcy nawet! Więc jak cena zawodów ma zrazić albo zachęcić?
Ile osób widzieliście na zawodach z baikałem, crossmanem albo czymś na co2? Ja może raz czy dwa na 15 zawodów w 2017.
Pamiętam moje pierwsze zawody na zimówce - hw97 5,5mm i koc plażowy!

absolutnie się zgadzam ze stanmar63 i ArtuR ! :piwo:

Zobaczcie do archiwalnych ogłoszeń zawodów 2017. Wszyscy na zimówce kasowali po 40zł za seniora i 20zł za juniora
10zł więcej i ajwaj...
Małopolski Klub Strzelecki Dragon LOK
Awatar użytkownika
Łysy
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 607
Rejestracja: 22 kwietnia 2008, 21:00
Tematy: 21
Lokalizacja: Ciechocinek
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dyskusja na temat I Zawodów PZ 2018 - 14.01.2018 Jaworzno

Post autor: Łysy »

Witam wszystkich i też sobie pozwolę wypowiedzieć swoje zdanie.
Uczestniczyłem w kilku zawodach organizowanych przez kolegów z DSSR i wiem, że to Świetni Ludzie, oddani sprawie i poświęcający wiele swojego cennego czasu wolnego na przygotowanie nam tej zabawy. Rozumiem również to, że niestety wbrew temu co wmawiają nam w TVP niestety wszystko drożeje i normalnością będzie i to , że przygotowanie takich zawodów też jest coraz droższe.
Tylko nam wszystkim powinno zależeć na tym, żeby było nas jak najwięcej. I niestety ale jakoś tych ludzi trzeba zachęcić. Bo właśnie ci strzelcy napędzają ten niemały już rynek. Kupują karabinki, lunety, stroje, śruty i dziesiątki innych gadżetów potrzebnych do tego Hobby. Pewnie, że pasjonat zapłaci każda cenę, czasem bardzo absurdalną ale czy będzie to robił zawsze. Wiele dyscyplin strzeleckich wymarło właśnie przez komercjalizację np: konkurencja tzw: ruchomej tarczy w której zawodnicy z PL byli jednymi z najlepszych w europie.
Jestem wędkarzem społecznikiem od bardzo wielu lat- jest to w chwili obecnej dużo tańszy sport bo dobry sprzęt można skompletować za kilkakrotnie mniejsze kwoty niż w strzelectwie. Nasz klub organizuje rocznie ok 12 zawodów w których bierze w sumie udział ok 600-700 członków. Całe zawody finansowane są z pieniążków pochodzących ze składek członkowskich które wynoszą od seniora ok 20 zł od osoby. Na każdych zawodach są nagrody za kwotę ok 300 zł, kiełbaska z grilla z dodatkami, zawody są ubezpieczone i przygotowane logistycznie. Nie pobieramy żadnych opłat, wszelkie prace wykonujemy sami w swoim czasie wolnym i jeżdżąc prywatnymi samochodami i robimy to właśnie po to, żeby było nas coraz więcej. Robimy to dlatego bo fajnie jest popatrzeć jak ci ludzie bawią się i odpoczywają razem z nami. Jeżeli brakuje nam kasy , szukamy sponsorów i znajdujemy ich bez problemu (wystarczy tylko ludziom wytłumaczyć i powiedzieć na co te pieniążki zostaną przeznaczone) Na zawody z okazji Dnia Dziecka przychodzi nie rzadko 150 dzieciaków, każdy dostaje jakąś nagrodę i trochę słodyczy i nikt nie wychodzi głodny. Całe zawody dla dzieciaków pokrywają sponsorzy, jeden daje chleb drugi kiełbasę a trzeci lody a jeszcze inny kasę na nagrody.
Z wieloletniego doświadczenia wiem, że tam gdzie się zaczyna komercja i zarabianie na hobby kończy się pasja i wykruszają się ludzie zarażeni tą pasją.
Nie mówię, że zawody HFT czy FT mają być za darmo i jeśli wymagają tego warunki i logistyka niech kosztują 50 czy 60 zł ale niech to będą pieniążki wydane na dobrą zabawę dla wszystkich uczestników. Główną przesłanką do ich organizacji nie może być ekonomia ale przede wszystkim chęć organizowania Fajnej, Przyjacielskiej i Profesjonalnej Imprezy Strzeleckiej.
Jestem przekonany że nasi koledzy z DSSR właśnie dlatego organizują kolejne super zawody dla nas wszystkich. A my zróbmy wszystko aby było nas jak najwięcej.
Steyr z krzywą lufą + Vortex PST I
Awatar użytkownika
Jano
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 402
Rejestracja: 14 sierpnia 2004, 18:14
Tematy: 24
Lokalizacja: Brzesko
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dyskusja na temat I Zawodów PZ 2018 - 14.01.2018 Jaworzno

Post autor: Jano »

sirsaw pisze:Zastanawia mnie jedna sprawa... niektórzy potrafią przejechać kilkaset kilometrów (pełen bak w dwie strony) plus autostrada, czasami nocleg, mają karabinki za kilkadziesiąt stówek a problem o te 10-20zł :-/
No widzisz, że problem.
Często te karabinki za kilkadziesiąt stówek to wydatek ponad możliwości, żeby móc choć trochę konkurować.
Od siebie dodam że DSSR cenię i szanuję, mają pecha że jako pierwsi organizują w nowych cenach. Spodziewam się że większość w 2018 się podniesie, a to już zweryfikuje moją zasadę "co najmniej jedne zawody w miesiącu". Licząc startowe swoje i dzieci powyżej 16roku, koszt dojazdu i wyżywienia albo noclegu to już kilka stówek miesięcznie z budżetu domowego jest.
Awatar użytkownika
Pmaverick
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 307
Rejestracja: 04 stycznia 2004, 11:05
Tematy: 55
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dyskusja na temat I Zawodów PZ 2018 - 14.01.2018 Jaworzno

Post autor: Pmaverick »

To ja również uzupełnie swój komentarz, że DSSR stawalo zawsze na wysokosci zadania i atmosfera byla fajna a tory fajnie i przemyslanie ułozone dlatego pewnie sporo osob zareagowało jak zareagowało.
Mam nadzieje, że to sie jakoś pozytywnie da rozwiązać coby wilk był syty i owca cała :)
TX200 mk3 + SS 10x42
Zagorek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 463
Rejestracja: 17 maja 2016, 23:21
Tematy: 17
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dyskusja na temat I Zawodów PZ 2018 - 14.01.2018 Jaworzno

Post autor: Zagorek »

Byłem tylko raz w Zakrzowie i byłem bardzo zadowolony dlatego w kalendarzu na przyszły rok zaznaczyłem sobie aż 3 wyjazdy choć mam daleko. Te "głupie" 10 czy 20 zł robi różnicę z wielu powodów. To, że mam ja czy inni sprzęt za tysiące niczego nie zmienia. Jedziemy wspólnie z kimś aby było taniej, kwatera również szukana po taniości, szukamy śrutu o 3 zł taniej itp. W skali roku daje to wymierne pieniądze i powoduje np. jeden wyjazd mniej lub zakup lepszej lupki. Ja nie utrzymuję juniora ale już wolałbym aby drożej senior zapłacił a junior zawsze gratis. W Zakrzowie koszt uczestnictwa za dwa dni był 80 zł za 2xHFT, NHFT, strzelanie z pistoletu do tarczy czyli wychodziło 20 zł za konkurencję. No i chodzi mi również o promocję sportu wśród nowych. Nie rozumiem czemu wpisy takich jak ja są atakowane. Jest wątek dyskusja to dyskutujmy. Nikogo a ni na nic nie zamierzam się obrażać tylko po prostu mi szkoda, że nie będę. Przykład: miało jechać cztery osoby więc paliwo 1/4, pokój 4-ro osobowy dużo tańszy a z powodu opłaty dwie zrezygnowały więc i pozostałe dwie nie jadą. Napisałem na samym początku szkoda i gdyby mi się nie podobało to by nie było szkoda. Mam nadzieję, że jednak na którychś do zobaczenia.
Walther LGU + Vortex diamondback hp 3-12x42
BMK 40 + Vortex crossfire 6-18x44
http://www.lubelskieforumstrzeleckie.pl/index.php
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Ogólne sprawy organizacyjne - Wiatrówki”