Pytania do Zarządu PFTA

Ogólne sprawy organizacyjne strzelców pneumatycznych

Moderatorzy: mrpgxx, Moderatorzy wiatrówkowi

Awatar użytkownika
Młynek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3454
Rejestracja: 09 lutego 2006, 20:18
Tematy: 84
Lokalizacja: Łódź - Ruda
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pytania do Zarządu PFTA

Post autor: Młynek »

Widzę że tu jak zawsze, te same "twarze" te same przepychanki ;laughing: :052:
COLT Łódź
22LR, 9X18, 9X19, 38/357 Magnum,22Hornet, 223Rem, 5.45X39, 308 Win, 12/76
Awatar użytkownika
TOMEK K
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1317
Rejestracja: 13 sierpnia 2008, 19:39
Tematy: 109
Lokalizacja: KRAKÓW
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pytania do Zarządu PFTA

Post autor: TOMEK K »

TZ,
Przez prawie 10 lat byłem związany z PFTA i jedna niezapłacona składka tego nie zmieni.
Nie uważam, żebym musiał się z czegokolwiek tłumaczyć ale odpowiem Ci na jedno pytanie bo tak jak słusznie napisałeś czekam na stanowisko Zarządu.
TZ pisze:Rozważasz ponowne zapisanie się do PFTA pod warunkiem, że kasę z MŚ zobaczysz ....
Od lat nie jestem w reprezentacji i nie mam na to szans. Dalej myślisz, że chodzi mi o kasę?
Pozdrawiam,
TOMEK K
gabro
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 203
Rejestracja: 08 kwietnia 2014, 11:02
Tematy: 10
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Grupa: RIP

Re: Pytania do Zarządu PFTA

Post autor: gabro »

TZ pisze:.... Zapewniam Cię, że Zarząd nie ma ani prawa ani możliwości sprzeniewierzenia tych pieniędzy...
TZ
Skoro tak jest to może warto by było, aby zarząd przedstawiał co roku sprawozdanie finansowe. Nie znalazłem żadnego tego typu dokumentu na stronie PFTA.
Oczywiście to nie do Ciebie TZ tylko do zarządu.

Jak będzie wszystko przejrzyste to nie będzie niedomówień i pytań.
Oczywiście decyzje jak wydawać środki podejmuje Zarząd, ale niech się z tego wytłumaczy.
Awatar użytkownika
TZ
Ekspert Wiatrówki
Ekspert Wiatrówki
Reactions:
Posty: 4730
Rejestracja: 30 listopada 2002, 08:15
Tematy: 158
Grupa: Ekspert Wiatrówki

Re: Pytania do Zarządu PFTA

Post autor: TZ »

TOMEK K pisze: Od lat nie jestem w reprezentacji i nie mam na to szans. Dalej myślisz, że chodzi mi o kasę?
Zdecydowanie tak sądzę, że chodź ci o kasę. W kółko to wałkujesz, więc co innego ..... A czy dla ciebie prywatnie ? No nie, tego nie napisałem.
gabro pisze:Oczywiście decyzje jak wydawać środki podejmuje Zarząd, ale niech się z tego wytłumaczy.
Co roku podczas WZ przedstawia sprawozdanie. Wszystko jest transparentnie, zapewniam cię.
Pozdr,
TZ
Ostatnio zmieniony 02 stycznia 2018, 22:53 przez TZ, łącznie zmieniany 1 raz.
PFTA/WKFT więcej wiatru, trochę nitro
Krzych
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 255
Rejestracja: 04 listopada 2004, 09:20
Tematy: 22
Lokalizacja: Konin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pytania do Zarządu PFTA

Post autor: Krzych »

Bo jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o:
1 - władzę
2 - kasę
Albo zamiennie.
gabro
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 203
Rejestracja: 08 kwietnia 2014, 11:02
Tematy: 10
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Grupa: RIP

Re: Pytania do Zarządu PFTA

Post autor: gabro »

Fajnie jak by było transparentne dla wszystkich płacących składki. Wtedy Tomek może by tak nie dręczył. (Choć on nie zapłacił składki za 2017.)

Może się czepiam, ale w statucie PFTA jest zapisane, płaćcie składki, ale nie jest zapisane co za to otrzymujecie.
Po drugie, tylko 2 lata jestem członkiem, a ani razu nie poinformowany byłem i WZ. A ma prawo brać w nim udział.
Awatar użytkownika
TZ
Ekspert Wiatrówki
Ekspert Wiatrówki
Reactions:
Posty: 4730
Rejestracja: 30 listopada 2002, 08:15
Tematy: 158
Grupa: Ekspert Wiatrówki

Re: Pytania do Zarządu PFTA

Post autor: TZ »

gabro pisze:Fajnie jak by było transparentne dla wszystkich płacących składki. Wtedy Tomek może by tak nie dręczył. (Choć on nie zapłacił składki za 2017.)
To w nawiasie, co podkreśliłeś to sedno sprawy. Nie chce mi się ciągnąć kwestii, ale to brzęczenie na ogólnym pod tytułem pytania do Zarządu .... zapewniam cię, że on ma telefon do Pawła i mógłby w 30 sekund załatwić swój "problem".
Odnośnie WZ - jest ogłaszane tutaj, znaczy na podforum PFTA zawsze na 2 tyg przed z podaniem proponowanego rozkładu jazdy na tym spotkaniu.
Może miałeś pecha nie doczytawszy ....
Pozdr,
TZ
PFTA/WKFT więcej wiatru, trochę nitro
gabro
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 203
Rejestracja: 08 kwietnia 2014, 11:02
Tematy: 10
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Grupa: RIP

Re: Pytania do Zarządu PFTA

Post autor: gabro »

Nie mogę znaleźć tego ogłoszenia. Trudno, jutro poszukam dokładniej.
hammond
Reactions:
Posty: 4
Rejestracja: 18 kwietnia 2016, 20:46
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pytania do Zarządu PFTA

Post autor: hammond »

TZ pisze:Powiedz nam wszystkim, czemu ty tak zrzędzisz ? Rozważasz ponowne zapisanie się do PFTA pod warunkiem, że kasę z MŚ zobaczysz ?
Wrzuć Tom na luz.
Ja nie babram się w Organizację bezpośrednio i nie wiem ile pęknie na plus i minus. Jako zwykły członek PFTA zapewniam cię, że to "co pozostanie" nie zostanie rozkradzione i przechlane. Nie oczekuj, że Paweł, czy Andrzej odpowiedzą ci, że np. biorąc pod uwagę nadchodzące MŚ FT dofinansowanie reprezentacji HFT będzie wynosić np. po 600 PLN na głowę. Cieszyć z "górki" będziemy po a nie przed. Zapewniam Cię, że Zarząd nie ma ani prawa ani możliwości sprzeniewierzenia tych pieniędzy. A skoro starają się wstrzemięźliwie podchodzić do tematu .... trzeba to zwalić na karb, że lepiej się miłe rozczarować, niż mocno wpienić. Zarządzają tym co mają a nie tym, co prawdopodobie będziemy mieli.
Nie jestem Zarządem i w sumie nie ja powinienem odpowiadać, ale jako zwykły członek organizacji muszę ci powiedzieć, że twoje dogłębne badanie stanu środków organizacji w zamian za rozważanie zapisania się do tejże jest dość męczące, aby nie powiedzieć bardziej dosadnie, czego nie chcę czynić.
Pozdrawiam,
TZ
Witam chciałbym się po kolei ustosunkować do twojej wypowiedzi.
Z komentarza pierwszego akapitu zrezygnuję bo wykracza to ponad moje normy. (zarabianie kasy na tym hobby/ sporcie mnie nie interesuję )
Cała reszta jest natomiast żenująca. Skoro jesteś zwykłym członkiem PFTA to skąd do cho.ery możesz wiedzieć że to co pozostanie nie zostanie zdefraudowane..........(teraz dopiero zrozumiałem- "to co pozostanie"). Z tego można wnioskować że pozostanie mniej niż na przysłowiową flaszkę.
Następna kwestia:
To że zarząd nie ma prawa sprzeniewierzyć pieniędzy stowarzyszenia - to się z tym zgadzam --- czy nie ma możliwości??? Z całym szacunkiem , weź się chłopie ogarnij. Pomyśl nie o tym temacie , tylko jak odbierają cię inni. Osobiście wiem z opowiadań że byłeś prezesem PFTA. Nie znamy się więc mnie nie obowiązuje tzw "poprawność polityczna" i lata mi to.
Piszesz jeszcze że nie jesteś zarządem i nie ty powinieneś odpowiadać ; i tu też się zgadamy i niech tak pozostanie.

Na koniec.
Zupełnie nie rozumiem dlaczego jest atakowany TOMEK K . Ja wyniosłem z jego wypowiedzi tylko tyle że chciałby się dowiedzieć w jaki sposób są "konsumowane " pieniądze zrzeszenia - co do tego jak rozumiem powinien zająć zdanie zarząd a nie członkowie.
PS. Do administratorów i moderatorów.
Nie będę wyznawał jedynie słusznej waszej religii i będę pisał co uważam.
Jeśli kogoś obraziłem lub też zhańbiłem, proszę napiszcie co jest nie ta,k to zmienię albo zróbcie to za mnie.
W tym wolnym podobno kraju proszę jednak o nie usuwanie moich postów.
pozdr.
Awatar użytkownika
Łysy
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 608
Rejestracja: 22 kwietnia 2008, 21:00
Tematy: 21
Lokalizacja: Ciechocinek
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pytania do Zarządu PFTA

Post autor: Łysy »

Każdy członek każdego stowarzyszenia ma prawo wglądu do księgowości i ma prawo do informacji na co zostały wydane pieniądze pochodzące ze składek członków.
Tak jak pisałem wcześniej jestem koło 20 lat w zarządzie wędkarzy, u nas mamy ustalone, że co roku w trzecią niedziele stycznia jest walne zebranie dla wszystkich, ogłoszenia są rozwieszane i informowani członkowie minimum miesiąc przed. Skarbnik jest zobowiązany przedstawić wszelkie wydatki koła w sprawozdaniu wraz z kserami faktur (żeby się nie okazało, że kupujemy kiełbasę na grilla po 45 zł za kg) do tego swoje sprawozdanie przedstawia komisja rewizyjna w której skład nie mogą wchodzić członkowie zarządu.
Wszystko jest przejrzyste i oczywiste, Sprawozdanie finansowe w postaci ksero rozwieszane są na tablicach ogłoszeń w każdym sklepie wędkarskim w okolicy (żaden właściciel nie jest przeciw). Zebrania zarządu również odbywają się zawsze w pierwszy wtorek każdego miesiąca więc jeśli ktoś ma pytania zawsze może brać w nim udział. Od chyba 16 lat zarząd ma ten sam skład, nigdy nie mieliśmy żadnych problemów z rozliczeniem kasy bo wszyscy wiedzą na co ją wydajemy i w jakiej wysokości są to wydatki. W czasach wszechobecnego internetu informacja taka powinna być dostępna dla wszystkich, nie tylko członków tego forum i podforum.
Nie piszę tego bo mam pretensję tylko podpowiadam jak zrobić, żeby nie było niedomówień.
Nie wszyscy dojadą na walne zebranie bo i pracują czasem albo mają inne plany albo nie maja dostępu do podforum i nie wiedzą o terminie zebrania ale każdy członek stowarzyszenia musi mieć dostęp do pełnej informacji nawet jak go nie ma na walnym.
Na tym forum też są równi i równiejsi , wysłałem kilka zapytań do administracji w swojej sprawie i nie otrzymałem na żadne odpowiedzi.
Równe traktowanie członków postępujących zgodnie z regulaminem powinno być normalnością każdego stowarzyszenia i forum.
Bycie w zarządzie to nie są profity tylko zgadzając się na bycie członkiem zarządu zgadzamy się na ciężką społeczną pracę bez zgrywania z siebie "Pana Prezesa" (tak przykładowo - nie piję do prezesa broń Boże)
Nas w zarządzie jest siedmiu i po równo zapier////y żeby dogodzić naszym wędkarzom bo lubimy oglądać ich zadowolone mordki po zawodach, a zadowolone mają również i ci którzy nic nie złapali. I to jest najlepsza nagroda za wiele godzin jeżdżenia, załatwiania, kupowania czy koszenia trzcin. Nająłem się na psa to szczekam i jak każdy pies czasem muszę wykonać jakieś polecenie swojego pana np; pokazać zwykłemu wędkarzowi na co poszła jego kasa ze składki.
Ostatnio zmieniony 03 stycznia 2018, 00:34 przez Łysy, łącznie zmieniany 1 raz.
Steyr z krzywą lufą + Vortex PST I
Krzych
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 255
Rejestracja: 04 listopada 2004, 09:20
Tematy: 22
Lokalizacja: Konin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pytania do Zarządu PFTA

Post autor: Krzych »

Ja myślę, iż ten wątek powinno się przenieść ewentualnie do pod forum PFTA, ponieważ każdy zaczynający przygodę z wiatrówkami, tak czy inaczej w dobie internetu trafia w naszym kraju na to forum (aktywność nowych użytkowników widać). Mam wrażenie, iż czytając takie przepychanki, taki adept wiatrówkowania na zawody nie pojedzie, a zostanie ze swoją wiatrówką u siebie w ogródku. Co niczego dobrego, naszej społeczności nie wróży...
Awatar użytkownika
Łysy
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 608
Rejestracja: 22 kwietnia 2008, 21:00
Tematy: 21
Lokalizacja: Ciechocinek
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pytania do Zarządu PFTA

Post autor: Łysy »

Pełna informacja jest podstawą każdego stowarzyszenia. Jeżeli PFTA miała by swoje i tylko swoje forum to jak najbardziej powinno to się tam odbywać ale chyba z tego co wiem nie ma , więc jak najbardziej to jest odpowiednie miejsce do takich dyskusji i właśnie dlatego, że zagląda tu bardzo dużo ludzi.
Steyr z krzywą lufą + Vortex PST I
Krzych
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 255
Rejestracja: 04 listopada 2004, 09:20
Tematy: 22
Lokalizacja: Konin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pytania do Zarządu PFTA

Post autor: Krzych »

Nie no... Na stronie PFTA jest zakładka, prowadząca do pod forum tegoż forum. Nie mnie oceniać czy to dobrze jest, czy też nie, że dostęp mają członkowie PFTA... Chyba taka decyzja została podjęta nie jednoosobowo.
Awatar użytkownika
Łysy
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 608
Rejestracja: 22 kwietnia 2008, 21:00
Tematy: 21
Lokalizacja: Ciechocinek
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pytania do Zarządu PFTA

Post autor: Łysy »

Dostęp do pod forum mają tylko członkowie tego forum zaproszeni do pod forum przez kogoś z zarządu PFTA a nie wszyscy członkowie PFTA są członkami tego forum więc nie mają pełnego dostępu do wszelkich informacji. (chyba tak jest jeśli dobrze doczytałem w regulaminie)
Steyr z krzywą lufą + Vortex PST I
Krzych
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 255
Rejestracja: 04 listopada 2004, 09:20
Tematy: 22
Lokalizacja: Konin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pytania do Zarządu PFTA

Post autor: Krzych »

Prawie dobrze. Dostęp do pod forum PFTA, mają wszyscy obecni członkowie tej organizacji. Nie ma to nic wspólnego z jakimiś zaproszeniami. I myślę, iż to dobry sposób. Niech to tam roztrząsa się wszelkie za i przeciw, itp.
Nie muszą brać w tym udziału, a nawet moim zdaniem nie powinni, ludzie chcący zacząć przygodę z wiatrówką i chcący pogłębiać swoją wiedzę w tym temacie. Do tego to forum stworzone chyba zostało. Ale to tylko takie moje zdanie i dywagacje...
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Ogólne sprawy organizacyjne - Wiatrówki”