Pytania do Zarządu PFTA

Ogólne sprawy organizacyjne strzelców pneumatycznych

Moderatorzy: mrpgxx, Moderatorzy wiatrówkowi

Awatar użytkownika
Spidi!
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1851
Rejestracja: 16 października 2012, 00:45
Tematy: 18
Lokalizacja: NS
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pytania do Zarządu PFTA

Post autor: Spidi! »

Wątek się robi ciekawy :052: a rozwiązanie wielu problemów jest jedno - składki zwiększyć minimum razy cztery to i budżet się poprawi.
Jak nie ma sponsorów to taka elyta musi ciutkę kosztować :027:
Zobaczcie np. ile rocznie płacą w swoich klubach np. Koledzy z WBP, za udział w zawodach też wielokrotnie więcej itd. a nie słyszałem by tam ktoś się na koszta skarżył...
Awatar użytkownika
TZ
Ekspert Wiatrówki
Ekspert Wiatrówki
Reactions:
Posty: 4730
Rejestracja: 30 listopada 2002, 08:15
Tematy: 158
Grupa: Ekspert Wiatrówki

Re: Pytania do Zarządu PFTA

Post autor: TZ »

gabro pisze:Nie mogę znaleźć tego ogłoszenia. Trudno, jutro poszukam dokładniej.
Mogłem cię wprowadzić w błąd. WZ zawsze odbywały się przy okazji przed, lub po zawodach Pucharowych PFTA. Informacja o WZ może więc być na Podforum, lub w ogłoszeniu o pucharowych zawodach. Dlaczego przed/po zawodach PFTA? O jak największą frekwencję chodziło.
Pozdr,
TZ
PFTA/WKFT więcej wiatru, trochę nitro
Awatar użytkownika
Zapp
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1034
Rejestracja: 19 marca 2007, 17:21
Tematy: 13
Lokalizacja: ze wsi (OPO)
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pytania do Zarządu PFTA

Post autor: Zapp »

gabro pisze:Nie mogę znaleźć tego ogłoszenia. Trudno, jutro poszukam dokładniej.
Tu chyba miałeś dość blisko:

http://forum-bron.pl/viewtopic.php?f=30 ... e#p1587495

Oprócz tego, jak pamiętam, odbyło się później nadzwyczajne, i ostatnie chyba w Jachrance przy okazji zawodów - ale konkretów już nie szukałem.

Dyskusja jak co kilka miesięcy, zaraz pojawi się jeszcze Kolega Dycha, i będzie się kręcić.
W sezonie ogórkowym jak znalazł, jak ktoś lubi - a parę osób tu bardzo lubi, zwłaszcza że czują do siebie anse z innych powodów.

Do poważniejszego wyjaśniania spraw PFTA jest odpowiednie podforum, a zwłaszcza WZ - gdzie reformatorzy i tropiciele mieliby okazję na występy, tylko jakoś wtedy brak chętnych.
(Również zazwyczaj brak lasu rąk chętnych na funkcyjnych, żeby móc te kokosy ze składek sprzeniewierzać pod okiem US. Ale może po prostu jeszcze odpowiednio sprytni się nie pojawili...).
Różne alu-sprzęty :)
gabro
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 203
Rejestracja: 08 kwietnia 2014, 11:02
Tematy: 10
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Grupa: RIP

Re: Pytania do Zarządu PFTA

Post autor: gabro »

W 2016 gdy odbywało się WZ to był jedyne zawody od paru lat na których nie byłem na Jurze.

A w Jachrance w 2017 jakoś nie kojarzę zebrania, a byłem od piątku do niedzieli.
Na pewno nie było ogłaszane z 2 tygodniowym wyprzedzeniem. A jak było ogłaszane to w taki sposób że pewnie z mojej winy nie udało mi się o tym ogłoszeniu słyszeć.

Do tej pory mało mnie interesowało co się dzieje w PFTA, ale że ostatnio mam bardzo dużo wolnego czasu to czytam fora, i zaintrygowało mnie co Tomek napisał stąd moja obecność w tym wątku.
Awatar użytkownika
Zapp
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1034
Rejestracja: 19 marca 2007, 17:21
Tematy: 13
Lokalizacja: ze wsi (OPO)
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pytania do Zarządu PFTA

Post autor: Zapp »

Rozumiem: nie było Ciebie, więc się nie liczy.
Jak pisałem, nie chce mi się szukać pozostałych informacji. Nie należę do Zarządu, więc nie mam takiego obowiązku.

Zawsze można złożyć skargę na Stowarzyszenie do Urzędu, że nie wywiązuje się ze swojego Statutu.
Chyba, że chodzi po prostu o bicie piany - to wtedy rzeczywiście lepiej tutaj.

Powodzenia wszystkim w dalszym owocnym dyskutowaniu :-D
Ostatnio zmieniony 03 stycznia 2018, 08:34 przez Zapp, łącznie zmieniany 1 raz.
Różne alu-sprzęty :)
gabro
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 203
Rejestracja: 08 kwietnia 2014, 11:02
Tematy: 10
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Grupa: RIP

Re: Pytania do Zarządu PFTA

Post autor: gabro »

Nie chodzi o bicie piany.

hilary22 napisał, chodzi o przejrzystość w finansach.
Możemy sobie tu pisać dowoli, a odpowiedzi od PFTA możemy się nie doczekać. Zarząd może nie czytać w końcu tego wątku. Tak jak ja nie śledziłem forum i mnie ominęły WZ.
gabro
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 203
Rejestracja: 08 kwietnia 2014, 11:02
Tematy: 10
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Grupa: RIP

Re: Pytania do Zarządu PFTA

Post autor: gabro »

Jako, że dla wszystkich stowarzyszeń wszelkie informacje powinny być jawne poniżej zamieszczam maila wysłanego do zarządu.
-----------------------------------------------------------------------
Dzień dobry,

W związku z trwającą na forum forum-bron.pl dyskusją dotyczącą finansów Stowarzyszenia, wątek
http://forum-bron.pl/viewtopic.php?f=18 ... 8&t=165596

Jako członek PFTA od 2015 zwracam się z prośbą o przedstawienie sprawozdań finansowych za lata 2015-2017.
O ile możliwości techniczne pozwolą proszę też o upublicznienie tego sprawozdania.

Z poważaniem 

Gabriel Węcel
nick z forum: gabro
-------------------------------------------------
Awatar użytkownika
TOMEK K
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1317
Rejestracja: 13 sierpnia 2008, 19:39
Tematy: 109
Lokalizacja: KRAKÓW
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pytania do Zarządu PFTA

Post autor: TOMEK K »

Zapp,
A ty byłeś na ostatnim walnym, na przedostatnim?
Jakoś Cię nie pamiętam. A tu nagle taka troska o PFTA.
Nie rób na siłę wała z tego , który grzecznie zwraca się z zapytaniem do Zarządu.
Gdyby Zarząd odpowiedział od razu nie byłoby tych kilku stron bicia piany.
Zapp,TZ,
Niestety mam wrażenie , że Wasza wiedza o PFTA opiera się jedynie na Waszych doświadczeniach z czasów jak byliście we władzach tej organizacji.
Piszecie jak powinno być albo jak było .... jak jest już chyba nie do końca macie pojęcie.
Obym to ja się mylił a nie Wy.
Możecie sobie dalej ironizować. Nie będę reagował na Wasze zaczepki.
Czekam na odpowiedź od Zarządu.
Awatar użytkownika
Zapp
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1034
Rejestracja: 19 marca 2007, 17:21
Tematy: 13
Lokalizacja: ze wsi (OPO)
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pytania do Zarządu PFTA

Post autor: Zapp »

TOMEK K pisze:Zapp,
A ty byłeś na ostatnim walnym, na przedostatnim?
O ile pamiętam, to nie. I dlatego nie czuję się uprawniony do (edit: "wywoływania i ciągnięcia takiej dyskusji") na forum ogólnym. Gdybym miał jakieś istotne problemy i pytania, to zapewne bym się pojawiał i je zadawał na WZ.
Troska: za dużo powiedziane. Skoro należę, to jakoś się identyfikuję. I cykliczne napady tych samych osób jakoś mnie mierzą. Zapisz się, zostań wybrany do władz - i zmieniaj z wolą suwerena.
TOMEK K pisze: Zapp,TZ,
Niestety mam wrażenie , że Wasza wiedza o PFTA opiera się jedynie na Waszych doświadczeniach z czasów jak byliście we władzach tej organizacji.
Moim zdaniem, gdy ktoś jest we władzach, to lepiej zna sprawy organizacji niż kibic z dala.
Ale być może w niezwykle elitarnych klubach jest to inaczej - nie wiem, nie należałem nigdy do takiego. Nie podejmuję się więc komentowania jego zarządzania.

Kończąc - IMO doskonale Cię TZ rozpoznał.
Ostatnio zmieniony 03 stycznia 2018, 10:40 przez Zapp, łącznie zmieniany 2 razy.
Różne alu-sprzęty :)
Awatar użytkownika
Zapp
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1034
Rejestracja: 19 marca 2007, 17:21
Tematy: 13
Lokalizacja: ze wsi (OPO)
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pytania do Zarządu PFTA

Post autor: Zapp »

Się powtórzyło.
Ostatnio zmieniony 03 stycznia 2018, 10:26 przez Zapp, łącznie zmieniany 1 raz.
Różne alu-sprzęty :)
hammond
Reactions:
Posty: 4
Rejestracja: 18 kwietnia 2016, 20:46
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pytania do Zarządu PFTA

Post autor: hammond »

Zapp pisze:
Kończąc - IMO doskonale Cię TZ rozpoznał.
Chciałem zapytać , co oznacza skrót bądź też słowo "IMO". Jeśli mógłbyś to sprecyzować.
Drugie pytanie w zasadzie nie wiem czy do zarządu czy do ogółu. Kiedy rozpoczyna się kampania wyborcza (tzn. czy jest jakiś oficjalny termin ) , bo mam wrażenie że 1/3 forumowiczów w tym temacie już ją rozpoczęła.
pozdr.
Awatar użytkownika
PawelW
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7560
Rejestracja: 26 lutego 2006, 11:40
Tematy: 109
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pytania do Zarządu PFTA

Post autor: PawelW »

Chciałem zapytać , co oznacza skrót bądź też słowo "IMO
In My Opinion
Kiedy rozpoczyna się kampania wyborcza
Jak jestem w PFTA trzynasty rok - nie widziałem żadnej kampanii wyborczej. Nie przenośmy chorych zwyczajów z polityki na nasz grunt. Jeszcze nam tylko stronnictw i partii brakuje do szczęścia
Ostatnio zmieniony 04 stycznia 2018, 18:08 przez PawelW, łącznie zmieniany 1 raz.
----------------------------------------
Nie pytaj, co rząd może zrobić dla ciebie, zapytaj, czy mógłby tego nie robić
Awatar użytkownika
mrpgxx
Moderator inf. o zawodach
Moderator inf. o zawodach
Reactions:
Posty: 2203
Rejestracja: 26 lipca 2010, 19:32
Tematy: 161
Lokalizacja: Kraków / KSP Jura
Grupa: Moderatorzy PFTA
Kontakt:

Re: Pytania do Zarządu PFTA

Post autor: mrpgxx »

Koledzy, byłem trochę czasu offline.

http://pfta.pl/index.php/ospstpfta/opft ... -2012-2016

Dlaczego nie ma sprawozdania na 2017 rok? Bo ustawowy czas na jego przygotowanie i zatwierdzenie jeszcze nie minął.

PFTA nie wykonuje zadań publicznych oraz nie otrzymuje środków publicznych, w związku z czym nie ma obowiązku udostępniania informacji. Nie zmienia to faktu, że i tak to robimy, a robimy to, bo chcemy to robić. Od razu również informuję, że nie będę wchodził w polemikę z badaczami ustaw, którzy za chwilę przytoczą 100 mniej lub bardziej poprawnych paragrafów, mówiących co musimy udostępniać i dlaczego.

PFTA jest organizacją non-profit opierającą swoją działalność głównie na składkach członkowskich. Wszystkie osoby, które pracują na rzecz PFTA również robią to non-profit w swoim wolnym czasie (tych osób nie ma zbyt wiele). W kwestii MŚ FT organizowanych przez PFTA - MŚ FT, sposób ich finansowania i wydatkowania wszelkich środków z tym związanych leży po stronie organizatora. A organizator nie będzie się w dniu dzisiejszych zastanawiał ile Mercedesów będzie mógł kupić swoim członkom przed zamknięciem rozliczenia z tej imprezy. Jednocześnie przypomnę, że nasze Stowarzyszenie tworzą członkowie z aktualnie opłaconą składką.

Na ew. inne pytania chętnie odpowiem - członkom PFTA na forum PFTA. Ten temat uważam za wyczerpany.
Walther Dominator + SIII / FWB P70 + SIII
www.kspjura.pl
www.pfta.pl
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Ogólne sprawy organizacyjne - Wiatrówki”