Badania do licencji - i w kropce jestem!

Ogólne sprawy organizacyjne strzelców pneumatycznych

Moderatorzy: mrpgxx, Moderatorzy wiatrówkowi

milczacy
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 117
Rejestracja: 06 lipca 2016, 09:32
Tematy: 11
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Badania do licencji - i w kropce jestem!

Post autor: milczacy »

Cześć.
Stanąłem w przedsionku świetlanej przyszłości zawodniczej i stoję bijąc łbem o drzwi...
Ale o co chodzi? Strzelam sobie z pistoletu - ppn. Trenuję sobie w lokalnym klubie, ale przynależę dość "luźno" - ot przyłażę na treningi i se strzelam. Aby przynależeć ściślej i w pełni -, czyli występować we współzawodnictwie w koszulce klubu - wymagane jest, bym dorobił się licencji PZSS dla konkurencji pneumatycznych (nie mam patentu, jestem dorosły). Na szczęście, patent jest mi zbędny. Licencja niestety jest konieczna.

I ok. Chcę złożyć wniosek o licencję. I mam problem taki - że któryś już dzień szukam w internecie i nie mogę znaleźć (ale może źle paczę...) konkretnej, prostej i łopatologicznej informacji jaki zakres badań do zrobienia potrzebny jest dla uzyskania orzeczenia do licencji? Jaki lekarz mi takie orzeczenie może wystawić?
Dacie wiarę, że obdzwoniłem dziś tylko już 8 (!) lekarzy w Krakowie i okolicach i jestem jeszcze głupszy niż byłem?!
6 z nich nie zajmuje się dorosłymi (a niestety, ukończyłem 23 lata życia dość dawno temu), siódmy i ósmy to i owszem - ale po (odpłatnych) badaniach obejmujących min EKG, próby wysiłkowe, badania psychologiczne, posiewy z moczu, kału i pełnym badaniem laryngologicznym, okulistycznym, spirytystycznym ;)... Fajnie - tylko to się robi, po doliczeniu kosztu wizyty - pod tysiak się robi za sakramentalną pieczątkę i jedno zdanie " orzekam o braku przeciwwskazań..." na wniosku o licencję. Kurna! Coś mi nie gra.... albośmy się nie zrozumieli z doktorami i myśleli że chcę strzelać z haubic, albo faktycznie - diagnostyka "zawodnika" PZSS jest szersza niż się się w szpitalach robi przed poważnymi operacjami ;) I nic nie pomogło tłumaczenie, że nie chodzi o badanie i orzeczenie do pozwolenia na broń - a o uczestnictwo w sporcie.
Jak nałożę to na znajdywane w sieci info, że badania do patentu (mniemam że i do licencji) to kwoty rzędu 50-80 pln.... to mi coś nie gra. Albo ja źle szukam, albo źle pytam, albo coś w ogóle poknociłem...

Czy Ktoś, najlepiej z małopolski (Kraków/Wieliczka i okolice) może mi łopatologicznie powiedzieć - do jakiego ja w końcu muszę się udać Lekarza? Do Lekarza medycyny sportowej, czy do Specjalisty medycyny sportowej, czy do szamana? Gdzie? Najchętniej namiar na konkretną placówkę, gdzie w miarę prosto i w racjonalnych pieniądzach uzyskam orzeczenie że nadaję się do tego, by wstąpić w szeregi sportowców kwalifikowanych ?
Będę niezmiernie wdzięczny.
Z góry dzięki i pozdrawiam. Andrzej
Ostatnio zmieniony 16 lutego 2017, 12:09 przez milczacy, łącznie zmieniany 1 raz.
FWB P44
blair7
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 635
Rejestracja: 05 października 2015, 12:18
Tematy: 3
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Badania do licencji - i w kropce jestem!

Post autor: blair7 »

Idź na patent na pasternik, tam zazwyczaj jest "lekarz" za ok 100 zł. Z tego co się orientuję, licencji bez patentu nie dostaniesz
milczacy
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 117
Rejestracja: 06 lipca 2016, 09:32
Tematy: 11
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Badania do licencji - i w kropce jestem!

Post autor: milczacy »

blair7 pisze:Idź na patent na pasternik, tam zazwyczaj jest "lekarz" za ok 100 zł. Z tego co się orientuję, licencji bez patentu nie dostaniesz
Dostanę bez patentu - co potwierdza regulamin przyznawania licencji PZSS.
dla dorosłego, deklarującego udział jedynie w konkurencjach pneumatycznych - patent nie jest dla licencji wymagany (jest osobny wzór wniosku o licencję).

O Pasterniku jednak sam pomyślałem - widziałem gdzieś wpis, że na okoliczność egzaminu na patent, pojawia się lekarz orzecznik, u którego można zdobyć stosowne zaświadczenie...
Czy on rezyduje tam tylko w trakcie egzaminów? Ma ktoś namiar do tego lekarza (telefon/mail?)
I najważniejsze - czy badania i orzeczenie na patent są tożsame z tymi do wniosku o licencję?
FWB P44
Awatar użytkownika
Kraku
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 212
Rejestracja: 06 sierpnia 2013, 17:12
Tematy: 16
Lokalizacja: Świętochłowice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Badania do licencji - i w kropce jestem!

Post autor: Kraku »

Oczywiście że dostanie.
Mój lekarz (Chorzów) śpiewał sobie 70 zł jeśli dostarczę badania krwi (ogólne i OB) i EKG.
Awatar użytkownika
variag
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 10180
Rejestracja: 15 kwietnia 2003, 20:34
Tematy: 192
Lokalizacja: Bełchatów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Badania do licencji - i w kropce jestem!

Post autor: variag »

Skontaktuj się telefonicznie z lekarzem - specjalistą w dziedzinie medycyny sportowej. Ustal telefonicznie co i jak. Na prowincji kosztuje taka wizyta 50 zł ;)
I najważniejsze - czy badania i orzeczenie na patent są tożsame z tymi do wniosku o licencję?
Kolega robiąc badania do licencji pneumatycznej poprosił jednocześnie o "podbicie" wniosku na patent strzelecki który ma zamiar już niedługo zdawać. Ty badania ważne są 6 miesięcy.
Zbyt często pragnienie tego czego nie mamy
nie pozwala nam się cieszyć tym co posiadamy.
milczacy
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 117
Rejestracja: 06 lipca 2016, 09:32
Tematy: 11
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Badania do licencji - i w kropce jestem!

Post autor: milczacy »

Kurcze, cały problem polega na tym - że pół dzisiejszego dnia spędziłem na wertowaniu internetu i wydzwanianiu po różnych gabinetach i ośrodkach wyplutych przez google na hasło "medycyna sportu Kraków" "specjalista medycyny sportu" itd... i już mi łeb pęka, a nadal nie namierzyłem lekarza orzecznika co załatwi papierek bez podpinania mnie do aparatury wyciskającej piniondz.
To, wiecie - nie chodzi o szukanie oszczędności paru pln. Bo zapłacę i 100 i 150. Ale nie zapłacę 600 pln za same badania (a tak mi tu i ówdzie wyceniła mila pani z recepcji zakres badań potrzebny do uzyskania orzeczenia) + 80-100 (x2, bo jedna wizyta po skierowania, druga - z wynikami po orzeczenie, a każda płatna). To są jaja jakieś! A wszyscy tu piszą że powinno kosztować 50-70 pln i po sprawie....
Już pomijam, że 90% telefonów jałowe, bo lekarz ma uprawnienia dla młodziezy do 23 r.ż.
Zaczynam już powątpiewać we własną biegłość posługiwania się wyszukiwarką internetową :)

Z klubu dano mi namiar na lekarza w Tarnowie - ale tam są terminy półroczne i kawał drogi...
We łbie mi się nie mieści, że z internetem w ręce, nie mogę znaleźć odpowiedniego specjalisty w tak dużym mieście jak Kraków!

Na żywca - czy Ktoś z Krakowa może dać mi namiar (tu/mailem/PW) na konkretną placówkę, albo konkretnego Lekarza - gdzie załatwię sprawę orzeczenia na potrzeby licencji?
I druga rzecz - jakie konkretnie badania trzeba dostarczyć takiemu felczerowi, by złożył podpis na świstku (może choć część wycyganię u lekarza ogólnego).
Będę bardzo wdzięczny.
Ostatnio zmieniony 16 lutego 2017, 20:53 przez milczacy, łącznie zmieniany 1 raz.
FWB P44
piotr.dun
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 65
Rejestracja: 02 czerwca 2018, 20:42
Tematy: 4
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Badania do licencji - i w kropce jestem!

Post autor: piotr.dun »

@milczacy udało ci się znaleźć jakiegoś lekarza? Ewentualnie ktoś coś może wskazać?
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Ogólne sprawy organizacyjne - Wiatrówki”