Skradziono

Ogólne sprawy organizacyjne strzelców pneumatycznych

Moderatorzy: mrpgxx, Moderatorzy wiatrówkowi

kombatant
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 424
Rejestracja: 31 października 2006, 22:56
Tematy: 16
Lokalizacja: Koszuty, Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Skradziono

Post autor: kombatant »

Troszeczkę odgrzeję ten wciąż aktualny dla mnie temat.
Miałem niedawno bardzo dziwny telefon z informacją z numeru zastrzeżonego, że z mojego karabinka został ktoś postrzelony w udo i wylądował w szpitalu. Rzecz działa się podobno w SŁUPSKU. Czy ktokolwiek słyszał / pisały lokalne gazety / lokalne wiadomości TV, że taki przypadek miał miejsce?
Osobiście myślę, że to może być jakiś jajcarz, bo każde postrzelenie nawet z pneumatyka odbiło by się echem w prasie i na forum.
Ale na wszelki wypadek pytam.
A.
Historia: Grupa Strzelecka Dziki Zachód, PSST ORZEŁ, WSST STRZELEC. Aktualnie: bezpartyjny.
Awatar użytkownika
Yurko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1400
Rejestracja: 21 czerwca 2018, 20:36
Tematy: 33
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Skradziono

Post autor: Yurko »

W Słupsku głośne było zatrzymanie 25-latka na dopalaczach, strzelającego do przechodniów z pistoletu CZ SP-01 Shadow. Pół roku temu...
"Nie ma nic bardziej praktycznego niż dobra teoria" Ludwig Eduard Boltzmann (1844–1906)
Awatar użytkownika
Linek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1001
Rejestracja: 02 czerwca 2011, 00:11
Tematy: 10
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Skradziono

Post autor: Linek »

https://m.olx.pl/oferta/wiatrowka-weihr ... n=2&page=1

Uważać koledzy przy zakupach

Kombatant czarny śteyr HP z dwoma kartuszami, czyżby Czyżyk?


Jeśli nie to przepraszam kolegę który sprzedaje.

Porównałem numery i to nie ten.
Ostatnio zmieniony 21 czerwca 2019, 00:37 przez Linek, łącznie zmieniany 2 razy.
Shadow, CZP10F, CeGlock 19 PH5, Tanfoglio, Luger P08, VIS ,TT Radom, S&W 38 spec, Rak, Tikka Sporter, Stag, Mauser 1939, 2xSzwed 6,5x55, Bock Fair ,Mosin Buss, CZ457. CZ557, ATA Sporter UZI.Sporo tego było
kombatant
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 424
Rejestracja: 31 października 2006, 22:56
Tematy: 16
Lokalizacja: Koszuty, Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Skradziono

Post autor: kombatant »

Przez kilkanaście dni zastanawiałem się, czy warto odgrzewać ten temat. Choćby z powodu takiego, że nie chciałbym narobić smrodu dla zapewne „Bogu ducha winnych” kolekcjonerów. Ale działania prokuratorów, policji i sędziów zarówno zaraz po włamie jak i teraz po kilku latach wg mnie wołają o pomstę do nieba… Poza tym w miarę aktualna sprawa pozyskania i dalej zbycia jednego z moich sprzętów, stanowiąca możliwość potwierdzenia udziału we włamie gangusów (zwłaszcza jednego z Murowanej Gośliny), jakoś nie nabiera żadnego tempa.
Zaszły pewne nowe okoliczności, choć zapewne nie będą miały wpływu na dalszy tok postępu działań „udupiających”.
Zaraz po włamie miałem kilkanaście sygnałów od Kolegów z Polski, czy karabinek wystawiony tu czy tam to przypadkiem nie mój (zwłaszcza 602 w laminacie). Wszystkim Kolegom dziękowałem za czujność, ale to nie był ten…
W połowie grudnia ub.r. trafiłem przypadkowo na nieznane dla mnie do tej pory FKW i szok! Jeden rzut oka na fotkę karabinka i pewność 100%, że to jest egzemplarz stracony podczas włamu! I w dodatku w absolutnie w nie zmienionej konfiguracji jaką miałem do ostatniego dnia!
https://wiatrowkizbieracza.home.blog/feinwerkbau-602/
Dlaczego jestem tak rozżalony na działania „organów”? Krótko po włamie dopiero po 3 MIESIĄCACH i przepychankach trzech prokuratorów kto ma się zająć tym tematem, zarządzono przeszukania u gangusów i to pod adresami niemającymi nic wspólnego z ich miejscami pobytu. Podobnie teraz, dopiero po 3 MIESIĄCACH od zawiadomienia o znalezienia linku j.w. i podaniu danych wraz z numerem telefonu i miejscowością, zdecydowano się na kontakt z kolekcjonerem w celu ustalenia źródła pozyskania karabinka. Przez te trzy miesiące moje próby uzyskania jakiejkolwiek informacji o postępie dochodzenia (prokuratura, policja) były „zlewane ciepłym moczem”.
W rezultacie okazuje się, że:
- karabinek został pozyskany w stanie mocnego zaniedbania, ze śladami początkowej korozji, drogą zamiany za inny karabinek sprężynowy;
- po doprowadzeniu do stanu jak na zdjęciach z linku został sprzedany przez Catawiki aż do Holandii (czyli ten wątek raczej do zamknięcia);
- nie mam żadnych informacji, czy przypadkowy gościu zamieniający się za sprężynę, pomimo wiadomych namiarów telefonicznych, został/zostanie przepytany skąd FWB znalazło się w jego rękach.

Ja już dawno odżałowałem stracony sprzęt (i inne dobra) i jakimś wysiłkiem finansowym odbudowałem „stan posiadania” pneumatyków, ale żądza zemsty na gangusach w mojej świadomości ich bezkarności pomimo dowodów, nie pozwala mi spokojnie zasypiać przez kilka lat.

Pozostaje jeszcze szansa, że gdzieś się pojawi Steyr dość charakterystyczny. Cytuję z ogłoszenia sprzed kilku lat: „Dość charakterystyczny: generalnie cały czarny. Lufa bardzo długa 60 cm (swego czasu podobno były takie 3 w Polsce). Ameliniowa podkładka pod regulowaną stopkę (chyba MT), mały bipodzik składany, mini palmrest alu, tłumik czarny od Darasa. Chyba najdłuższy karabinek w Polsce :-) (nie wiem ile miała wędka Ravkilla).
Optyka: Burris Thimberline z grubym sanszajderem oraz świńskim uchem.”
A także pistol LP10HP z niefabrycznymi obciążnikami na lufie.

Wesołych Świąt.
A.
Historia: Grupa Strzelecka Dziki Zachód, PSST ORZEŁ, WSST STRZELEC. Aktualnie: bezpartyjny.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Ogólne sprawy organizacyjne - Wiatrówki”