Przymusowe przesiedlenie i export Waldkowej BMK40 do Irlandi

Ogólne sprawy organizacyjne strzelców pneumatycznych

Moderatorzy: mrpgxx, Moderatorzy wiatrówkowi

Awatar użytkownika
ahael
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 804
Rejestracja: 23 sierpnia 2009, 18:43
Tematy: 0
Lokalizacja: Whole World
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Przymusowe przesiedlenie i export Waldkowej BMK40 do Irlandi

Post autor: ahael »

Witam i z góry przepraszam, jeśli postawiłem temat w niewłaściwym miejscu.

Otóż... Tak się składa, że przepisy i ustawy dotyczące pracowników ( imigrantów ) pracujących przez pośredniczące biura się pozmieniały i wszystko - dosłownie - idzie w złą stronę.

Do rzeczy - Mojej piękności AAS510 FAC - wiadomo ( lub nie ? ) nie przetransportuję do IR, chyba , że nielegalnie - czego nie chcę robić. Więc AA S510 jest na sprzedaż.... Bywa.

Za to BMK40 , dla której mam sentyment i nie zamienię jej na nic innego - Waldek włożył zbyt dużo pracy i poświęcenia robiąc mi przy tym NIESAMOWITĄ niespodziankę za co przyjacielu dziękuję :) :piwo: chiałbym wziąść ze sobą do IR i tam kontynuować i startować w zawodach HFT / benchrest etc...

EK jest poniżej 16J - także jest ok. Tylko jak bywa sprawa z eksportem do IR ?? Jest tu ktoś , kto mieszka / przebywa w IR lub okolicach ?? Za info byłbym naprawdę wdzięczny.

Pozdrawiam i życzę Zdrowych i Wesołych
Michał
Awatar użytkownika
zack
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 323
Rejestracja: 22 września 2010, 16:43
Tematy: 0
Lokalizacja: Tarnów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: zack »

Kurcze, nie wiem jak jest z IR.
Do UK koledzy bez problemów przewozili sprzęt. Musisz mieć papiery tranzytowe na Niemcy.
Ja osobiście wiozłem sprzęt z UK do PL i nie miałem żadnych problemów.
Papiery na Niemcy pomagał mi załatwić kole. Hexer.
Obrazek
Awatar użytkownika
JesperKyd
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1523
Rejestracja: 25 lipca 2009, 09:44
Tematy: 0
Lokalizacja: Bydgoszcz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: JesperKyd »

Jakoś tak z NL do IR przez Niemcy to chyba nie po drodze tak jakoś?
Chyba że za geografią u mnie już nie za bardzo.
BMK40 Hogan® + Hawke Vantage & BMK20 JesperKyd® + PP 3-12x42AO & Iż61 + Mizugiwa 2.5-7x28 & Marksman 2004 & cdn...
Awatar użytkownika
ahael
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 804
Rejestracja: 23 sierpnia 2009, 18:43
Tematy: 0
Lokalizacja: Whole World
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: ahael »

Tak, tylko musze się pozbyć samochodu - podatki NL mnie zabijają, więc będę leciał samolotem. Chyba , że transport DPD czy coś w ten deseń. Ale bardziej mnie interesuje prawo w IR na temat pneumatyków niż dostarczenie tego na miejsce. FAC - wiadomo... Zezwolenie. O palnej nie wspomnę...

Pierw o Polskę zahaczę, później lecę do IR - bo tutaj coraz gorzej. Ale wracać będę co jakiś czas - wiadomo - Rodzina

edit:
dzięki Zack za info :piwo:
Awatar użytkownika
paszczak
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 552
Rejestracja: 21 lipca 2007, 07:47
Tematy: 0
Lokalizacja: belfast
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: paszczak »

Popsuje koledze troche humor. Bo nawet na bmk bedzie potrzebowac FAC. Wszystko pow 1Juliana to FAC niestety. Na polepszenie dodam ze jak dostaniesz FAC to wtedy mozesz kupic jakis 22bocznego czy 12 polautomat. Sorry pisze komorki. Ps Jak bys wyjezdzal do irl polnocnej to doradze jak i co.
domi+nikko
Awatar użytkownika
ahael
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 804
Rejestracja: 23 sierpnia 2009, 18:43
Tematy: 0
Lokalizacja: Whole World
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: ahael »

Wspaniale.. pięknie. BMKi nie oddam. Eska może polecieć do diabła, chociaż mam sentyment.

Tak , Irlandia północna - okolice Belfastu. Jak tam to się ma ? Jeśli mogę prosić o jakieś info na ten temat - byłbym przeogromnie wdzięczny kolego.

Ten 22boczny brzmi już świetnie - nie pogorszyłeś mi humoru ;)

Tu minimum 5 lat ( Holandia - JAK Cię przyjmą do klubu , mi zaufali i jestem ... ) i NL paszport , który dostajesz po 5 latach i egzaminie. Potem , po 3 latach, możesz posiadać 3szt palnej, jedna cal. 22 długa, dwie krótkie - caliber nieokreślony - czyli sobie .357 możesz zafundować. Byle by nie automat - bo to nielegalne.

Pozdrawiam
Michał
Awatar użytkownika
paszczak
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 552
Rejestracja: 21 lipca 2007, 07:47
Tematy: 0
Lokalizacja: belfast
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: paszczak »

Wiec dalej psuje humor bo w polnocnej potrzebny FAC na wszystko pow 1 jula. Masz dwie drogi do uzyskania:
1,sport przez klub NITFA, wypada zadzwonic do Dermota i umowic sie na niedzielne strzelaie w Armagh lub Newry to zjmie troche czasu bo bedziesz musial pokazac ze nie jestes idiota strzelajacym do ludzi, do tego ubezpieczenie cywilne jakies 30f itp. jekies 6-8 mies dadza poswiadczenie z klubu o czlonkowstwie wtedy idziesz na komisariat po papierki do wypelnienia rozmowa z dzielnicowym itd.

2 opcja druga znajdujesz farmera ktory pozwoli ci na pestcontrol podpisze swistek i idziesz do policmajstrow jw.

Jesli masz paszport na bron to mozesz przewiezc i przechowac u ssprzedawcy broni w depozycie. Jak chcesz to po 6 stycznia wracam do NI wtedy wywiem sie dokladnie co i jak.
Ostatnio zmieniony 29 grudnia 2014, 07:50 przez paszczak, łącznie zmieniany 1 raz.
domi+nikko
Awatar użytkownika
ahael
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 804
Rejestracja: 23 sierpnia 2009, 18:43
Tematy: 0
Lokalizacja: Whole World
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: ahael »

Hej

Czyli nic nowego , to samo tu przechodziłem.

Wpadnij do NL - pogadamy , ew jak się nie stykniemy , to pw, dam Ci namiar na mnie. Czy Ty na siebie i jestem pogadać.

Konto mam czyste - w NL jak i PL więc się mogą doszukiwać co już zrobili robiąc to przez Gminę w Holandii. Także o to się nie boję.

Papierów nie mam. Tylko i aż książeczkę KNSA i już wystarczającą ilośc "pieczątek", że mógłbym iść na komisariat i poprosić o zezwolenie na broń palną - ale nie jestem jeszcze obywatelem NL - w tym sęk.

Jaki rejon Holandii ? Północ , Południe ... ? Stykniemy się i pogadamy.

Ja po 10-tym mam czas - możemy się zgadać - było by wspaniale z twojej strony :piwo:

To do zobaczenia kolego , Spokojnej
Awatar użytkownika
JesperKyd
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1523
Rejestracja: 25 lipca 2009, 09:44
Tematy: 0
Lokalizacja: Bydgoszcz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: JesperKyd »

Jakby co to twoją beemkę na przechowanie mogę przygarnąć. :P
BMK40 Hogan® + Hawke Vantage & BMK20 JesperKyd® + PP 3-12x42AO & Iż61 + Mizugiwa 2.5-7x28 & Marksman 2004 & cdn...
Awatar użytkownika
paszczak
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 552
Rejestracja: 21 lipca 2007, 07:47
Tematy: 0
Lokalizacja: belfast
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: paszczak »

Ja mieszkam w NI - notrhern ireland :-D pod Belfastem dlatego pytam czy mam skoczyc do sklepu z bronia i dopytac o depozyt czy wywieziesz klamoty do polandii.
Jak juz napisalem ze swiat wracam 5 stycznia
Ostatnio zmieniony 29 grudnia 2014, 07:51 przez paszczak, łącznie zmieniany 1 raz.
domi+nikko
Awatar użytkownika
ahael
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 804
Rejestracja: 23 sierpnia 2009, 18:43
Tematy: 0
Lokalizacja: Whole World
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: ahael »

Aa... :D heheheh.. NL NI - znajdź różnicę :D hehehe.... Nie no, nie mam papierów na pneumatyki, tym bardziej na palną ( 5 lat, paszport NL a jestem tu 3 lata )
Nie wiem czy to coś zmienia, ale jestem od 2015 pełnoprawnym członkiem klubu SV Gilze - Rijen. No i jak pisałem wcześniej, członkiem KNSA także.

Nie, nie.. będę tam, dokładnie pod Belfastem, okolice Newtownabbey. Jak dobrze pójdzie. To będę tam pod koniec ... czerwca ??? maja .. ? Coś takiego. Ale już zbieram info

Jeśli będziesz tam jeszcze - można się zgadać lub wymienić nr tel i obgadać, ew. na maila jakbyś strzelił do kogo podbić - było by miodzio. Wrócę z pracy , to jakoś się odezwę. 1-10.01.15 będę nieosiągalny. Ale po tym czasie sie odezwę na bank :) Dzięki paszczak !

Dobra - praca - Jasper - taaaaak :D nie. :wink: Co Ty chłopie , oszalałeś czy co ? :D ;) Dostałem od Waldka mega prezent i teraz mam go komuś dać... chyba bym się rozpłakał. Już jedną BMKę przepuściłem.... Tej nieeee co Ty, zawalczę w IR czy GB nią na zawodach 8-)
Awatar użytkownika
JesperKyd
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1523
Rejestracja: 25 lipca 2009, 09:44
Tematy: 0
Lokalizacja: Bydgoszcz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: JesperKyd »

ahael pisze: Dobra - praca - Jasper - taaaaak :D nie. :wink: Co Ty chłopie , oszalałeś czy co ? :D ;) Dostałem od Waldka mega prezent i teraz mam go komuś dać... chyba bym się rozpłakał. Już jedną BMKę przepuściłem.... Tej nieeee co Ty, zawalczę w IR czy GB nią na zawodach 8-)
No i bardzo dobrze zrobiłeś że jedną już przepuściłeś :!: :P
Za dni parę dostanie olejowane drewienko. Już nad tym pracuję. :)
BMK40 Hogan® + Hawke Vantage & BMK20 JesperKyd® + PP 3-12x42AO & Iż61 + Mizugiwa 2.5-7x28 & Marksman 2004 & cdn...
Awatar użytkownika
ahael
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 804
Rejestracja: 23 sierpnia 2009, 18:43
Tematy: 0
Lokalizacja: Whole World
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: ahael »

Cieszę się , że wpadła w dobre ręce :) :one:

Nie bój się pochwalić sprzętem !!! ;)
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Ogólne sprawy organizacyjne - Wiatrówki”