Funkcjonowanie działu K/S Wiatrówki

Ogólne sprawy organizacyjne strzelców pneumatycznych

Moderatorzy: mrpgxx, Moderatorzy wiatrówkowi

Awatar użytkownika
Cin91
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 531
Rejestracja: 24 czerwca 2016, 06:33
Tematy: 0
Lokalizacja: Wyszków/Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Funkcjonowanie działu K/S Wiatrówki

Post autor: Cin91 »

tommylee pisze:Fajnie, że piszesz o Waltherze i teraz o steyrze (uważnie to czytam) jednak niestety Tobie też brak obiekcji w wypowiedziach.
Obiektywizmu? Jeżeli tak, to masz rację - każdemu z nas w pewnym stopniu brak. Obiektywne są tylko suche fakty i liczby, a te stanowią ułamek całokształtu. Cała reszta to nasze odczucia, wyobrażenia, interpretowalne wrażenia.

Offtopując - dziś wiem, że najlepszym dla mnie karabinkiem jaki miałem był LGM. Serio. :052: Nie był on pozbawiony wad. Tak jak nie są pozbawione wad Dominator, czy Steyr. Jako dwa osobne byty mają swoje wady i zalety. Najciekawsze jest to - że te wady i zalety nie są zbyt zbieżne w obu przypadkach, więc połączywszy te dwa karabinki wybierając ich mocne strony stworzylibyśmy cacko idealne zapewne. Wybór to kwestia INDYWIDUALNYCH preferencji, które oparte są na subiektywnych odczuciach. W temacie o Steyrze raczej pisałem wprost, co mnie uwiera w tym karabinku, bez peanów pochwalnych. Jednak z jakiegoś powodu nadal z sentymentem myślę o Waltherze LGM2 :) Koniec offtopu.

Wracając do tematu Giełdy - rozumiem, że obecne rozwiązanie zamykające drogę nowym ograniczyło właściwie do zera incydenty i Administracja ma św. spokój. A skoro tak jest, to zrozumiałe jest dla mnie, że to im odpowiada. Wiadomo, że nikomu nie chce się użerać z policją, prokuraturą - żądającymi kwitów, dowodów, etc. - czy użytkownikami mającymi pretensje o to, że zostali oszukani.

Jednak wg mnie to system nabywania uprawnienia do działu jest trochę wadliwy i nielogiczny, bo nowym ciężko być merytorycznymi...

Widziałbym to raczej tak:
- Nowicjusze mogliby mieć dostęp do działu "Sprzedam", który mogliby przeglądać i ew. nabywać sprzęty, ale nie mieliby możliwości ani dodawania odpowiedzi w tematach, ani tworzenia postów - kontakt z ew. sprzedającym tylko PW. Wiadomo, że nikt o zdrowych zmysłach nie wyśle sprzętu bez przedpłaty.

- Dostęp do działu "Kupię" ograniczony do zera, dopóki nie osiągną statusu pełnoprawnego użytkownika.

To tylko moja wizja, choć szczerze mówiąc nie zależy mi na tym aż tak bardzo. Popieram ideę dostępu do K/S, ale wbrew pozorom nie mam w tym żadnego interesu, ani parcia.
Walther LG400 + Vortex DiamondBack 4-16x44 FFP
Awatar użytkownika
tommylee
Administrator
Administrator
Reactions:
Posty: 2571
Rejestracja: 13 maja 2007, 10:24
Tematy: 159
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Grupa: Administratorzy

Re: Funkcjonowanie działu K/S Wiatrówki

Post autor: tommylee »

Cin91 pisze:Jednak wg mnie to system nabywania uprawnienia do działu jest trochę wadliwy i nielogiczny, bo nowym ciężko być merytorycznymi...
Niestety tak, jednak skoro ktoś rejestruje się na forum po to, żeby kupować a nie czytać, pisać i wyciągać wnioski to chyba najlepiej zostawić sam K/S???
Bo po diabła reszta?
Cin91 pisze: Nowicjusze mogliby mieć dostęp do działu "Sprzedam", który mogliby przeglądać i ew. nabywać sprzęty, ale nie mieliby możliwości ani dodawania odpowiedzi w tematach, ani tworzenia postów - kontakt z ew. sprzedającym tylko PW.
I zaczną się licytacje na PW, żale, płacze i lamenty? Już pisałem o spekulacjach i nieprawdziwych wypowiedziach na PW dotyczących ogłoszeń konkurencji.
W K/S musi być przejrzyście i każdy może napisać co myśli.
Cin91 pisze:- Dostęp do działu "Kupię" ograniczony do zera, dopóki nie osiągną statusu pełnoprawnego użytkownika.
Skoro chcą kupić nie czytając - ich sprawa.
Każdy ponoć ma swój rozum.
Pozdrawiam Tomek :-)
LG300 XT + LCS 35*45 / Leupold 3-9*33 EFR
http://forum-bron.pl/app.php/rules
Awatar użytkownika
Cin91
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 531
Rejestracja: 24 czerwca 2016, 06:33
Tematy: 0
Lokalizacja: Wyszków/Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Funkcjonowanie działu K/S Wiatrówki

Post autor: Cin91 »

Masz rację, lepiej zamknąć K/S :052:
Mówiąc po Kononowiczowemu - "Jak nie będzie niczego to i zła nie będzie" :)

I właściwie dla mnie temat się wyczerpał.

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 20 czerwca 2018, 14:07 przez Cin91, łącznie zmieniany 1 raz.
Walther LG400 + Vortex DiamondBack 4-16x44 FFP
Awatar użytkownika
tommylee
Administrator
Administrator
Reactions:
Posty: 2571
Rejestracja: 13 maja 2007, 10:24
Tematy: 159
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Grupa: Administratorzy

Re: Funkcjonowanie działu K/S Wiatrówki

Post autor: tommylee »

Wiele razy było to brane pod uwagę :-D
Ostatnio zmieniony 20 czerwca 2018, 14:32 przez tommylee, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam Tomek :-)
LG300 XT + LCS 35*45 / Leupold 3-9*33 EFR
http://forum-bron.pl/app.php/rules
Awatar użytkownika
Linek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1000
Rejestracja: 02 czerwca 2011, 00:11
Tematy: 10
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Funkcjonowanie działu K/S Wiatrówki

Post autor: Linek »

Tomku może dało by radę aby wklejać tylko linki do ogłoszeń na olx lub innym portalu z adnotacją lub bez że przez forum niższą cena. Aby nikt nie stawiał forum jako pośrednika w ks. Odpowiedzialność idzie daleko od forum Moderatorzy nie mają takiego obciążenia. Wszyscy szczęśliwi.
Shadow, CZP10F, CeGlock 19 PH5, Tanfoglio, Luger P08, VIS ,TT Radom, S&W 38 spec, Rak, Tikka Sporter, Stag, Mauser 1939, 2xSzwed 6,5x55, Bock Fair ,Mosin Buss, CZ457. CZ557, ATA Sporter UZI.Sporo tego było
Awatar użytkownika
ravkill
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 6028
Rejestracja: 18 listopada 2003, 01:42
Tematy: 133
Lokalizacja: Zielona Góra
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Funkcjonowanie działu K/S Wiatrówki

Post autor: ravkill »

tommylee - ja nie narzekam. Dawno temu się przyzwyczaiłem, nawet kiedyś byłem morderatorem na forum alternatywnym. Po prostu przestało mi dawno zależeć, a kolegom mniejszym stażem po prostu usiłuję wskazać drogę, że marudzenie jest bez celowe. Akceptujesz byt takim jest, albo nie akceptujesz. Nikt na siłę nie trzyma. Wątki wiatrówkowe dawno na forum przestały być interesujące. Nowości nie ma. Ale forum ewoluowało, jest CP, jest Palna i tam czasem jest troszkę do poczytania. Zresztą ludzie też ewoluowali, ze starej gwardii mało kto strzela - wiatrówkowo, część ludzi się wykruszyła, cześć odeszła z tego świata, cześć przeszła na palną, część na złote rybki... Życie jest, takie jakie jest i koniec.
Parę gratów i zero ambicji...(graty sponsorowane przez dzieciaki za pomocą programu 500 + ...)
Awatar użytkownika
greatgonzo
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 22
Rejestracja: 27 stycznia 2018, 18:42
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Funkcjonowanie działu K/S Wiatrówki

Post autor: greatgonzo »

tommylee pisze: Poczytaj to forum, wyrobisz sobie opinię kogo warto czytać i słuchać, co i od kogo kupować :-D
Nie ulegaj wpływowi obecnie najaktywniejszych użytkowników - zazwyczaj po 2 latach ślad po nich znika i zostaje sprzęt po super tuningu, który przechodzi z rąk do rąk zanim kolejny właściciel uświadomi sobie, że go nadziali :-D

Garnek zupy i lupka - tak pisali ludzie, którzy tworzyli to forum na początku.
Ja się do tego zastosowałem. Poczytałem, popytałem, pooglądałem i postrzelałem a następnie kupiłem Steyra w sklepie i mam go do dzisiaj. Nie widzę dla siebie lepszego karabinka (oczywiście ma mnóstwo wad) ale nim to nastało rozmawiałem ludźmi, którzy mieli kilkadziesiąt wiatrówek i nie musieli koloryzować swojego sprzętu tylko pisali o ich wadach i zaletach. Zatem odrób zadanie domowe, na pewno nie pożałujesz.
Zaoszczędzisz kasę ucząc się na błędach innych. Poczytaj posty użytkowników o randze ekspert - nie bez powodu powstała ta ranga.
Później zajrzyj do działu K/S i skonfrontuj zdobytą wiedze z tym co tam znajdziesz :-D
Na wszelki wypadek zaznaczę, że nie mam problemu z ograniczeniem dostępu do K/S. Z przyczyn, o których wspomniałem ma to wg mnie sens i w sposób oczywisty jest kwestią decyzji administracji.

Ale zainteresował mnie powyższy tekst. Odnoszę wrażenie, że wynika z tego iż forum nie jest szczególnie otwarte dla ludzi interesujących się strzelectwem tak trochę przy okazji. Ci mają zupełnie inne oczekiwania i wymagania niż strzelcy, dla których jest to pasja. Kiedy czytam wątki o myciu i ważeniu śrutu, czy dyskusję o regulacji spustu, to tyleż rozumiem zaangażowanie rozmówców jak zdaję sobie sprawę, że dla tych 'przy okazji' są to kwestie zupełnie bez znaczenia, poza ewentualnymi punktami do prestiżu. Moim zdaniem czytanie miesiącami forum, odsiewanie ziaren od plew w przyswajanych treściach, wartościowanie piszących, po to by potem wydać kilka stówek na kompletny karabinek i cieszyć się z dziury w puszce to ogromny przerost formy nad treścią. Zdaję sobie sprawę jaki ze mnie 'autorytet', ale pozwolę sobie zaryzykować twierdzenie, że strzelectwo nie różni się diametralnie od innych dziedzin. Im bardziej luźne podejście do strzelania, tym bardziej rośnie pula sprzętu, który spełni oczekiwania, czyż nie? Tym większe znaczenie zaczynają mieć też kwestie nie związane z samym strzałem, np. wygląd, prestiż itp. W wyścigach motocyklowych jest takie powiedzonko, że jeśli chcesz porady pytaj tych o dwa stopnie szybszych od ciebie. Ci o stopień szybsi ołgają cię obawiając się, że ich objedziesz, a ci wyraźnie szybsi nie zrozumieją o co pytasz, albo ty nie zrozumiesz ich odpowiedzi. OK, chyba nieprecyzyjnie się wyraziłem pisząc ' nie otwarte'. Nie w sensie, że zamknięte, ale hmm... niekomfortowe? I znów, wiadomo, że idea popularyzacji hobby może być zupełnie specyficznie przyjmowana przez dane forum i nie ma tu jakiejś obiektywnej i jedynie słusznej formy. Ale warto pamiętać, że w ramach każdego hobby ludzie rozmawiają innym językiem w zależności od tego, w którym miejscu tego hobby się znajdują. I, że to jest zupełnie normalne. Wspominam o tym, bo motyw popularyzacji strzelectwa także pojawił się w tym wątku i w ten sposób nadał kontekst.
Awatar użytkownika
tommylee
Administrator
Administrator
Reactions:
Posty: 2571
Rejestracja: 13 maja 2007, 10:24
Tematy: 159
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Grupa: Administratorzy

Re: Funkcjonowanie działu K/S Wiatrówki

Post autor: tommylee »

Linek pisze:Tomku może dało by radę aby wklejać tylko linki do ogłoszeń na olx lub innym portalu z adnotacją lub bez że przez forum niższą cena.
Jak ktoś chce tak robić - jego sprawa.
Jednak dalej w ogłoszeniach obowiązuje zakaz podawania linków do portali aukcyjnych.
ravkill pisze:nawet kiedyś byłem morderatorem na forum alternatywnym.
Wiem Rafał, czytam to forum od 2003 roku :-D i pamięć mam dobrą.
Konto założyłem w 2007 ponieważ nie moglem znaleźć odpowiedzi na nurtujące mnie pytania.

Z reszta Twojej wypowiedzi tez się zgadzam.

@greatgonzo
To forum ukształtowało mnie w sposobie podejścia do wielu spraw związanych z tematyka jaką tu poruszamy.
Administracja stara się znaleźć odpowiednie rozwiązania które "uszczęśliwią" wszystkich. Wiem, że tak się nie da i tyle.

Temat działu K/S został poruszony na forum moderatorskim i od wczoraj funkcjonują nowe zasady - na ten moment jest to forma testowa.
Jak się nie sprawdzi - wrócimy do tego co było.

Dział K/S wiatrówki:
1. sprzedam - nowi Użytkownicy magą czytać i pisać w tematach tam istniejących. Chcemy w ten sposób uniemożliwić "dzikie" licytacje na PW i wynikające z tego nieporozumienia.
Wiadomo sprzedawca określa sam warunki i administracja poza wytycznymi w regulaminie nie miesza się w jego decyzje.
Nowy Użytkownik będzie miał możliwość zakładania tematów po osiągnięciu rangi "Użytkownik"
2. kupię - nowy użytkownik może czytać, pisać i zakładać nowe tematy dotyczące kupna rzeczy które będą mu potrzebne.

Wydaje mi się, że będzie to kompromis miedzy możliwościami nowych użytkowników a osobami które od moment rejestracji nastawiły się na handel.

Zobaczymy co z tego wyniknie.
Pozdrawiam Tomek :-)
LG300 XT + LCS 35*45 / Leupold 3-9*33 EFR
http://forum-bron.pl/app.php/rules
Awatar użytkownika
Cin91
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 531
Rejestracja: 24 czerwca 2016, 06:33
Tematy: 0
Lokalizacja: Wyszków/Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Funkcjonowanie działu K/S Wiatrówki

Post autor: Cin91 »

O takie rozwiązanie wszystkim chodziło, można było tak od razu. Ciekawy jestem jak wyjdzie ten eksperyment. Jak to nie wyjdzie, to ja bym zastanowił się w ogóle nad istnieniem K/S ;)
Ostatnio zmieniony 21 czerwca 2018, 08:42 przez Cin91, łącznie zmieniany 1 raz.
Walther LG400 + Vortex DiamondBack 4-16x44 FFP
KryptorurekRobaczny
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 34
Rejestracja: 07 czerwca 2018, 11:55
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Funkcjonowanie działu K/S Wiatrówki

Post autor: KryptorurekRobaczny »

A trzeba jakieś podanie pisać aby mieć dostęp do K/S? Pytam bo nie mam, nie żeby mi przesadnie zależało ale miło mieć.
Awatar użytkownika
tommylee
Administrator
Administrator
Reactions:
Posty: 2571
Rejestracja: 13 maja 2007, 10:24
Tematy: 159
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Grupa: Administratorzy

Re: Funkcjonowanie działu K/S Wiatrówki

Post autor: tommylee »

KryptorurekRobaczny pisze:O takie rozwiązanie wszystkim chodziło, można było tak od razu.
Nigdy nie była to zła wola administracji.
Po prostu w pewnym momencie nazbierało się tyle spraw o oszustwo, włącznie ze zgłoszeniami na policje, ze postanowiliśmy przyblokować dział K/S
KryptorurekRobaczny pisze:A trzeba jakieś podanie pisać aby mieć dostęp do K/S?
Być może został Ci zabrany całkowicie dostęp do tego działu.
Administrator popatrzy na osoby zablokowane i powinna w wielu przypadkach nastąpić amnestia :-D
Pozdrawiam Tomek :-)
LG300 XT + LCS 35*45 / Leupold 3-9*33 EFR
http://forum-bron.pl/app.php/rules
Awatar użytkownika
Linek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1000
Rejestracja: 02 czerwca 2011, 00:11
Tematy: 10
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Funkcjonowanie działu K/S Wiatrówki

Post autor: Linek »

Apel do wszystkich o szanowanie przywileju jakim jest KS i nie robienie wałków na kilku kontach

Ja zawsze miałem jedno konto
Shadow, CZP10F, CeGlock 19 PH5, Tanfoglio, Luger P08, VIS ,TT Radom, S&W 38 spec, Rak, Tikka Sporter, Stag, Mauser 1939, 2xSzwed 6,5x55, Bock Fair ,Mosin Buss, CZ457. CZ557, ATA Sporter UZI.Sporo tego było
ArturR
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 469
Rejestracja: 11 sierpnia 2013, 23:55
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Funkcjonowanie działu K/S Wiatrówki

Post autor: ArturR »

tommylee pisze:Tak sobie myślę, że to będzie kolejny super "hot" temat na forum
i jak widać - miałeś rację, ale wychodzi na to że temat jednak był potrzebny.

Moim zdaniem wprowadzone w K/S zmiany to dla tego Forum krok w przód.
Mówią że "nadzieja matką głupich", ale podobnie jak Darek(Linek) mam jednak nadzieję, że zostanie to uszanowane i w przyszłości obejdzie się bez "wałków".
Dziękuję Administracji za reakcję i podjęte działania,

pozdrawiam art.
Awatar użytkownika
tommylee
Administrator
Administrator
Reactions:
Posty: 2571
Rejestracja: 13 maja 2007, 10:24
Tematy: 159
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Grupa: Administratorzy

Re: Funkcjonowanie działu K/S Wiatrówki

Post autor: tommylee »

Artur nie ma za co dziękować, blokada nie była złośliwością ze strony administracji ani łaska związana z odblokowaniem K/S.
Naprawdę było duże zamieszanie.

Z czasem zobaczymy ile ofert zostanie zawartych poprzez PW i ile nowych użytkowników będzie się korzystać z nowych zasad.
Jak nie będzie skarg to tak zostanie.
Pozdrawiam Tomek :-)
LG300 XT + LCS 35*45 / Leupold 3-9*33 EFR
http://forum-bron.pl/app.php/rules
Awatar użytkownika
Łysy
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 597
Rejestracja: 22 kwietnia 2008, 21:00
Tematy: 22
Lokalizacja: Ciechocinek
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Funkcjonowanie działu K/S Wiatrówki

Post autor: Łysy »

To może ja napiszę podanie o odblokowanie K/S bo nie mam kompletnie dostępu do niczego.
No chyba, że jestem na czarnej liście :-?
Steyr z krzywą lufą + Vortex PST I
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Ogólne sprawy organizacyjne - Wiatrówki”