Cześć,
W imieniu Opole Team LOK oraz Bractwa Strzeleckiego w Głogówku serdecznie zapraszamy na IV zawody z cyklu Pucharu Air Benchrest 2015.
Zawody zostaną rozegrane w dniu 25-10-2015 na strzelnicy w Głogówku (48-250) przy ulicy ul. Winiary 1.
Zjazd z A4 od strony Katowic.
Zjazd z A4 od strony Wrocławia przez Dobrą.
Zjazd z A4 od strony Krapkowic przez Dobrą - najkrótsza trasa dojazdu do Głogówka.
Zawody będą rozgrywane z podziałem na trzy klasy:
- do 10J,
- do 17J,
- OPEN (dowolny kaliber i energia).
Cel: tarcza strzelecka 5136 B firmy Krüger.
Zasady punktacji.
Jeżeli przestrzelina dotyka linii koła liczona jest jako wyższa wartość, natomiast jeżeli między przestrzeliną a linią koła jest pusta przestrzeń liczona jest jako niższa wartość.
Każdy cel składa się z 25 punktowanych kwadratów.
Maksymalna ilość strzałów oddanych do tarcz ocenianych wynosi 25.
Maksymalna ilość punktów do zdobycia w jednej serii wynosi 250 – 25X’s.
Jeżeli pierwszy strzał uderzy w strefę punktową, zawodnik musi niezwłocznie powiadomić sędziego (przed oddaniem kolejnego strzału) który odnotuje go jako nieważny. Będzie to jedyny unieważniony strzał podczas strzelania serii.
W przypadku pojawienia się więcej jak jednej przestrzeliny w ocenianym polu, liczymy je jako zero.
Do przestrzelin liczymy tylko i wyłącznie obręb samego otworu.
3. Ilość strzałów ocenianych i czas:
Do wyniku końcowego liczy się 25 strzałów z dwóch serii. Razem 50 strzałów.
Wygrywa strzelec z najwyższą sumą punktów.
W przypadku remisu punktowego wygrywa strzelec który miał najwięcej „X’s”.
Czas na 1 serię (przygotowanie na stanowisku, strzały próbne i 25 ocenianych) 25 minut.
Po strzeleniu jednej serii następuje zmiana zawodników.
UWAGA: W przypadku większej ilości przestrzelin niż jedna w polu ocenianym, dane pole będzie liczone jako zero.
4. Dystans:
- karabinki do 10J - 25 m,
- karabinki do 17J - 50 m,
- karabinki w klasie „OPEN” –limitowe i FAC (dowolnym kalibrze o dowolnej energii), boczny zapłon tylko w kalibrze 0.22 – 50m.
5. Pozycja strzelecka:
Dowolna.
Wolno używać dowolnych podpórek i stojaków stabilizujących karabinek i innych udogodnień.
6. Magazynki:
Dopuszcza się użycia wkładki jednostrzałowej lub magazynka.
Koszt udziału w zawodach:
Jedna konkurencja: 30 PLN.
Dwie konkurencje: 50 PLN.
Trzy konkurencje: 60 PLN.
Wpłata w dniu zawodów.
W koszty jest wliczone jedzenie.
Harmonogram:
9:00 Odprawa
9:30 Rozpoczęcie strzelania pierwszej serii. Następne serie w odstępach 30 minutowych.
W trakcie trwania zawodów będzie dokonywany pomiar energii wystrzeliwanego śrutu.
15:00 Planowane zakończenie zawodów i podliczenie wyników.
15:30 Ogłoszenie wyników i zakończenie zawodów.
UWAGA!!!
W związku z przepustowością strzelnicy maksymalna ilość osobo-startów dla wszystkich klas wynosi 45.
Liczy się kolejność zgłoszeń w formularzu.
Przewidujemy też listę rezerwową w przypadku wykruszenia się zawodników z listy podstawowej nie mniej jednak proszę świadomie podjąć decyzję o zapisaniu się na zawody.
Zapisy tylko poprzez formularz zgłoszeniowy osobny dla każdej z klas.
FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY DLA KLASY DO 10J
LISTA ZAWODNIKÓW ZGŁOSZONYCH W KLASIE DO 10J
FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY DLA KLASY DO 17J
LISTA ZAWODNIKÓW ZGŁOSZONYCH W KLASIE DO 17J
FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY DLA KLASY OPEN
LISTA ZAWODNIKÓW ZGŁOSZONYCH W KLASIE OPEN
Dla tych którzy nie wiedzą informuję, że strzelnica w Głogówku jest zadaszona.
W przypadku złej pogody nikt nie zmoknie.
Dyskusję na temat Pucharu Air Benchrest prowadzimy TUTAJ.
::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
Kilka dodatkowych ustaleń:
1) Rozegrane zostaną 5 serii (czyli 2 x 17J, 2 x 10J i 1 x OPEN ).
2) Na pawilonie strzeleckim przebywają tylko zawodnicy aktualnie strzelający i sędzia.
3) Na zawodach obecny będzie delegat techniczny Kolegium Sędziów PZSS (komunikat z zawodów)
W przypadku pytań proszę o kontakt mailowy lub PW.
air.benchrest@gmail.com
Pozdrawiamy i zapraszamy.
Tomek :-)
Puchar Air Benchrest - V eliminacja 25-10-2015
Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi
- tommylee
- Administrator
- Reactions:
- Posty: 2596
- Rejestracja: 13 maja 2007, 10:24
- Tematy: 159
- Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
- Grupa: Administratorzy
- tommylee
- Administrator
- Reactions:
- Posty: 2596
- Rejestracja: 13 maja 2007, 10:24
- Tematy: 159
- Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
- Grupa: Administratorzy
Re: Puchar Air Benchrest - V eliminacja 25-10-2015
Cześć,
Jacek w dalszym ciągu jest poza zasięgiem.
W związku z tym, że mamy już komplet 45 osobo-startów zamykam listy.
Poniżej zestawienie zawodników oraz grup w jakich będą strzelać kategorie które wybrali.
Przypominam, że zawody zaczynają się o 9:00
Została też zmieniona kolejność strzelań.
Przy każdym zawodniku jest podana kategoria, proszę sprawdźcie czy jest ok.
Ewentualne uwagi proszę przesyłać na PW lub mailowo.
Seria - 1.
Seria - 2.
Seria - 3.
Seria - 4.
Seria - 5.
:::::::::::::::::
2015-10-25 Ranking
Jacek w dalszym ciągu jest poza zasięgiem.
W związku z tym, że mamy już komplet 45 osobo-startów zamykam listy.
Poniżej zestawienie zawodników oraz grup w jakich będą strzelać kategorie które wybrali.
Przypominam, że zawody zaczynają się o 9:00
Została też zmieniona kolejność strzelań.
Przy każdym zawodniku jest podana kategoria, proszę sprawdźcie czy jest ok.
Ewentualne uwagi proszę przesyłać na PW lub mailowo.
Zawodnik Klasa
Seria - 1.
Cebula Gerard 10J
Dutka Grzegorz 10J
Gierat Krzysztof 10J
Kałahurski Marcin 10J
Kłapkowski Rafał 10J
Mocha Weronika 10J
Tchórzewski Seweryn 10J
Wawrzyniak Michał 10J
Wyszogrodzki Marcin 10J
Seria - 2.
Harnys Adrian 10J
Jagielski Andrzej Open
Leśny Tomasz 10J
Mocha Norbert 10J
Rybarczyk Artur Open
Staniewicz Robert Open
Ślęzak Rafał Open
Wieczorek Przemysław Open
Wróblewski Wojciech Open
Seria - 3.
Cebula Gerard 17J
Dutka Grzegorz 17J
Figas Bartłomiej 17J
Kłapkowski Rafał 17J
Kostelnik Mariusz 17J
Mocha Norbert 17J
Tchórzewski Seweryn 17J
Wawrzyniak Michał 17J
Wyszogrodzki Marcin 17J
Seria - 4.
Białek Józef 17J
Czapla Sławomir 17J
Czarnowski Piotr 17J
Harnys Adrian 17J
Hyska Adam 17J
Malurdy Tomasz 17J
Przepiórkowski Arnold OPEN
Rybarczyk Artur 17J
Ślęzak Tomasz OPEN
Seria - 5.
Cebula Gerard OPEN
Chodorowski Jacek OPEN
Czarnowski Piotr OPEN
Figas Bartłomiej OPEN
Harnys Adrian OPEN
Paul Jacek OPEN
Sobolewski Mariusz OPEN
Wawrzyniak Michał OPEN
Wyszogrodzki Marcin OPENDo zobaczenia na zawodach
:::::::::::::::::
2015-10-25 Ranking