Ultimate Rest przod/tyl dla wiatrowek sprezynowych /nie tylko/...

Tematy związane z dyscypliną strzelecką Air Benchrest.

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2541
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Ultimate Rest przod/tyl dla wiatrowek sprezynowych /nie tylko/...

Post autor: adnikauto »

Witam,

Zakupilem dwa laboratoryjne podnosniki nozycowe w celu zrobienia z nich super wygodnego restu przedniego/tylnego, z bardzo duzym zakresem regulacji, glownie dla wiatrowki sprezynowej.... byc moze jednak ten zestaw da sie wykorzystac dla innych kalibrow oraz innych karabinow...

Dane techniczne:
● Dimensions: 8 inches x 8 inches
● Max Height: 11inch/28cm
● Min Height: 2.4inch/6cm
● Oversized knob for easy adjustment
● Strong Construction, Oxide Process, Corrosion Resistance, Long Service Life.

oraz:
● Dimensions: 6 inches x 6 inches
● Max Height: 9.9inch/25cm
● Min Height: 2.2inch/5.5cm
● Oversized knob for easy adjustment
● Strong Construction, Oxide Process, Corrosion Resistance, Long Service Life.

Zakupilem 8x8 in. oraz 6x6 in. - od spodu podnosniki maja gumowe nozki, od gory nakleilem papier scierny gradacji 80 zapobiegajacy przesuwaniu sie poduszek strzeleckich...

W skrocie wielkim sklonil mnie fakt, ze mam ok. 10 roznych restow, ktore sa OK ale brakowalo mi restu do wiatrowki sprezynowej pozwalajacego na powtarzalne kladzenie i zdejmowanie karabinka w tym samym miejscu podparcia, dajace jednoczesnie mozliwosc pracy wiatrowki w ruchu posuwisto-zwrotnym...

Poduchy mialem, potrzeba bylo tylko podnosnikow.... natchnieniem byl podnosnik Lyman Bag Jack




Zdjecia:

Podnosniki i poduchy...
Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek


Mini karabinek PCP:
Obrazek Obrazek Obrazek


Karabinek Sprezynowy:
Obrazek Obrazek


Karabinek 22LR:
Obrazek Obrazek


Karabin .308:
Obrazek Obrazek

.................................................................

Nie wiem czy recoil w .308 nie rozwali podnosnikow, moze bezpieczniej bedzie zastosowac bipod z przodu i poduche pod kolbe...

Wracajac do Air Benchrest, zeby uzyskac powtarzalnosc operowania karabinkiem zarowno PCP oraz Sprezyna zostaly wyposazone w poziomiczki, akurat w tym przypadku Discovery... zakup z Amazona, produkcja z Chin...

Wrazen z uzytkowania jeszcze nie mam, dopiero poskladalem wszystko razem i rowniez przymierzam sie do wykorzystania podnosnikow w pozycji "lezacej" czyli glebowej... :)

Dzieki temu, ze tylna poducha jest malych rozmiarow nie przeszkadza w obejmowaniu kolby oraz spustu...
To chyba tyle co moge powiedziec na teraz, jak macie pytania to smialo sie pytac....

Wrazenia po strzelaniu beda.... po strzelaniu ;laughing: :one:
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
Awatar użytkownika
tommylee
Administrator
Administrator
Reactions:
Posty: 2590
Rejestracja: 13 maja 2007, 10:24
Tematy: 159
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Grupa: Administratorzy

Re: Ultimate Rest przod/tyl dla wiatrowek sprezynowych /nie tylko/...

Post autor: tommylee »

Fajny gadżet.
Jednak podłoże jakim jest trawa zakłóci żałość konstrukcji.
Skoro masz tyle gnatów to nie lepiej kupić jeden porządny front rest?
Wykorzystasz go do wszystkiego.
Pozdrawiam Tomek :-)
LG300 XT + LCS 35*45 / Leupold 3-9*33 EFR
http://forum-bron.pl/app.php/rules
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2541
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ultimate Rest przod/tyl dla wiatrowek sprezynowych /nie tylko/...

Post autor: adnikauto »

Czesc Tomku,

Tak, fakt to kolejny gadzet w mojej kolekcji... :-D

Napisze troche ogolniej tym razem.... :) odnoszac sie jednak do mysli zakupu jednego restu z gornej polki...

Dwa czynniki glowne - determinuja moje strzelanie przy domu a mianowicie odleglosc jaka jestem w stanie wygospodarowac - czyli 30 yardow plus/minus 3 yardy oraz energia wiatrowki sprezynowej oscylujaca w granicach 18 J.

Energia:
18.0372 J lub 13.3036 (ft.lbf) FAC
Obrazek

lub/oraz

Energia:
18.8158 J lub 13.8778 (ft.lbf) FAC
Obrazek


Przy takich parametrach mozliwe jest strzelanie na 50 a nawet na 75 yardow przy dobrej pogodzie ale to juz na strzelnicy, gdzie nie ma limitow odleglosci dla wiatrowek, z ktorymi borykam sie dookola domu ale...

.... co za tym idzie trzeba zabrac ze soba troche klamotow do torby, min. rest i w tym momencie wazne staje sie jak duzy, ciezki i niewygodny do przenoszenia on jest...?!?


P.S.
Dokladnie ogladalem zdjecia z Glogowka i paru kolegow z tego co widzialem ma zbudowane samodzielnie resty, ktore na oko waza po 20 kg... ;laughing: :651: cos takiego mnie zupelnie nie interesuje :wink: ja jestem zupelnym amatorem, ucze sie, nie strzelam na zadnych zawodach /z pewnoscia i tak bylbym ostatni/ :) i niekoniecznie chcialbym wozic moj sprzet wozkiem po strzelnicy :wink:


Dookola domu strzelalem w ubr. z takich cudakow:

Obrazek
Obrazek

Dookola domu - "jak cie moge".... ale obydwa sa za duze, za "niewygodne", trudno rozbieralne, gdzie sie z tym tarmosic po strzelnicach... :583:


Natomiast owe "skladaki nozycowe" wydaje sie, ze powinny spelnic zadanie co zweryfikuje w praktyce... :one: jak nie na stole to na glebie...

Obrazek


Tyle na razie...

Pozdrawiam
Adam


P.S. 2
Bardzo ciezko jest znalezc uniwersalny rest, ktory "obsluzy" cala game karabinkow, podczas gdy np. do PCP wystarczy bipod, tak do Sprezyny z dolnym naciagiem bipod odpada... i zaczynaja sie kombinacje...

Ponizej cos dla prawdziwych zapalencow, mnie jeszcze do nich "deczko" brakuje ;laughing: :)


:one:
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
Awatar użytkownika
tommylee
Administrator
Administrator
Reactions:
Posty: 2590
Rejestracja: 13 maja 2007, 10:24
Tematy: 159
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Grupa: Administratorzy

Re: Ultimate Rest przod/tyl dla wiatrowek sprezynowych /nie tylko/...

Post autor: tommylee »

Adam myślę, że Matrix chyba najlepiej się sprawdzi.
Tripod chyba też ale najlepiej worki z piaskiem.
Ja ostatnio kilka lat temu strzelałem ze sprężyny ale dla zabawy.

Zawody są super.
Jest napinka, radość, smutek ale to wszystko składa się na dobrą zabawę. To jest dreszczyk emocji, jedyny nie powtarzalny w przypadku sportu.
Wiadomo, że każdy chce wypaść jak najlepiej.
Ja przeważnie rywalizuję z ustawieniami własnego karabinka. Czy to co zrobiłem ma sens, czy nie.

Wracając do front restu.
Betonowy stół, prawdziwe resty i wiatraki.
Wtedy można walczyć.

Nasz Głogówek to bardziej zabawa ale nikt nie odpuszacza.... obiadu :-D
Pozdrawiam Tomek :-)
LG300 XT + LCS 35*45 / Leupold 3-9*33 EFR
http://forum-bron.pl/app.php/rules
Awatar użytkownika
kłapek
Ekspert Wiatrówki
Ekspert Wiatrówki
Reactions:
Posty: 1740
Rejestracja: 20 lutego 2006, 18:22
Tematy: 40
Lokalizacja: Grodków
Grupa: Ekspert Wiatrówki

Re: Ultimate Rest przod/tyl dla wiatrowek sprezynowych /nie tylko/...

Post autor: kłapek »

Ja również bardzo dawno strzelałem ze sprężyny, ale myślę, że w tym temacie niewiele się zmieniło.
Sprężyna żeby dobrze i powtarzalnie strzelała musi być trzymana w rękach. Tego typu gadżety są bezużyteczne albo prawie bezużyteczne. Jesteś praworęczny i do podparcia lewej ręki (reki, a nie karabinu) wystarczy większy worek ze zbożem/ryżem w środku i to jest chyba wszystko czego potrzebujesz.
Mój nowy terapeuta na imię ma can-am :-D
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2541
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ultimate Rest przod/tyl dla wiatrowek sprezynowych /nie tylko/...

Post autor: adnikauto »

Przepraszam, ze odpisuje z opoznieniem ale dopiero dostalem powiadomienie, ze ktos/cos naskrobal w temacie... :roll: :-D

@Klapek
Calkiem mozliwe, ze masz racje a na pewno jestes "wyznawca" starej szkoly wiatrowkowej... :103:

Ja mam zupelnie inne podejscie do tematu a mianowicie "eksperymentuje"... :) bo lubie, bo mam swoje wlasne drogi dochodzenia do celu, bo mam taki "uparty" znak zodiaku... :one:

Ciagle nie mialem czasu by wyprobowac nowe resty... ale jak tylko znajde czas to nie omieszkam napisac czy lepiej czy nie niz z podpartej reki...
poki co, pozdrawiam i trzymam Was w napieciu... ?!?!

:one:
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Air Benchrest”