Regulamin Air benchrest na rok 2013-2021

Tematy związane z dyscypliną strzelecką Air Benchrest.

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Awatar użytkownika
Marin205
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1338
Rejestracja: 12 września 2011, 13:55
Tematy: 0
Lokalizacja: Kr. M. Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Regulamin Air benchrest na rok 2017

Post autor: Marin205 »

Marin205 pisze:
tommylee pisze:....Jakby resty lub bipody ślizgały się po stole to po co ograniczenia dotyczące ich blokowania na stole? .... Jeżeli takowe będą zamontowane i uniemożliwią ruch do przodu, tyłu i uniemożliwia swobodne uniesienie karabinka są niedozwolone....
Bo intencją regulaminu było, że nie wolno ich mocować. Ja przed chwilką sprawdzałem możliwość przesuwania restu na oryginalnych gumowych podkładkach i siedzi na stole jak zamurowany. (praktycznie cały stół można przesunąć ciągnąc za rest) Na samych szpicach jeździ jak na łyżwach.
tommylee pisze:
Josef pisze:musi swobodnie przesuwać się po stole do przodu, do tyłu oraz do góry (np. ostro zakończone końce nóżek, maty, podkładki, blokady itp.)."
Jeżeli takowe będą zamontowane i uniemożliwią ruch do przodu, tyłu i uniemożliwia swobodne uniesienie karabinka są niedozwolone. ...
Ok w takim razie skoro trzymając stół jestem w stanie przesunąć rest po stole na podkładkach gumowych oznacza to, że podkładki takie są dozwolone. Tym bardziej, że nie są one stałym elementem uniemożliwiającym podniesienie restu. Dobrze rozumiem?
Obrazek
Awatar użytkownika
tommylee
Administrator
Administrator
Reactions:
Posty: 2585
Rejestracja: 13 maja 2007, 10:24
Tematy: 159
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Grupa: Administratorzy

Re: Regulamin Air benchrest na rok 2017

Post autor: tommylee »

Marin205 pisze:Bo intencją regulaminu było, że nie wolno ich mocować.
Marcin jeżeli mowa o rest'cie jak na powyższym zdjęciu to jest to dozwolone, bo karabin przesuwa się niezależnie od restów.
Jednak jeżeli jest mowa o bipodach (a takie miałem na myśli) muszą się przesuwać swobodnie razem z karabinkiem po stole.
Pozdrawiam Tomek :-)
LG300 XT + LCS 35*45 / Leupold 3-9*33 EFR
http://forum-bron.pl/app.php/rules
kosta77
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 301
Rejestracja: 25 maja 2014, 20:48
Tematy: 0
Lokalizacja: Ruda Śl
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Regulamin Air benchrest na rok 2017

Post autor: kosta77 »

Bo intencją regulaminu było, że nie wolno ich mocować. Ja przed chwilką sprawdzałem możliwość przesuwania restu na oryginalnych gumowych podkładkach i siedzi na stole jak zamurowany. (praktycznie cały stół można przesunąć ciągnąc za rest) Na samych szpicach jeździ jak na łyżwach.


Koledzy pamiętajcie ze nasze stoliki sa stolikami ruchomymi a nie stacjonarnymi
AA EV2 T36 AB
LG300xt leupold competition 40x45 kropka AB
Awatar użytkownika
tommylee
Administrator
Administrator
Reactions:
Posty: 2585
Rejestracja: 13 maja 2007, 10:24
Tematy: 159
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Grupa: Administratorzy

Re: Regulamin Air benchrest na rok 2017

Post autor: tommylee »

Mariusz i możesz mieć na podkładkach. Jak złapiesz za karabin w nim leżący to stołu juz nie przesuniesz.
Nie mozesz go przekręcić na stałe do stołu.

Stałe mocowanie i brak możliwości przesunięcia dotyczy bipodu.
Bo jak ja w swoim bipodzie założę gumy jak Twoje to cały karabin będzie nieruchomy.

Jak kiedyś wszyscy dorobimy sie restów to wpisyo bipodach nie będą konieczne.
Pozdrawiam Tomek :-)
LG300 XT + LCS 35*45 / Leupold 3-9*33 EFR
http://forum-bron.pl/app.php/rules
Awatar użytkownika
Marin205
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1338
Rejestracja: 12 września 2011, 13:55
Tematy: 0
Lokalizacja: Kr. M. Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Regulamin Air benchrest na rok 2017

Post autor: Marin205 »

Bipod bez gumy??? No bez jajec.
Obrazek
nobi73b
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 56
Rejestracja: 09 września 2011, 22:33
Tematy: 0
Lokalizacja: Tam gdzie wrony zawracają.
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Regulamin Air benchrest na rok 2017

Post autor: nobi73b »

Co z tym piaskiem uczepili się jak rzep psiego ogonu. Może być wypełnienie worka z ryżem czy tylko wchodzi w grę ten nieszczęsny piasek?
AA s400 4.5mm + Hawke Sidewinder tactical
Awatar użytkownika
variag
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 10179
Rejestracja: 15 kwietnia 2003, 20:34
Tematy: 192
Lokalizacja: Bełchatów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Regulamin Air benchrest na rok 2017

Post autor: variag »

Stałe mocowanie i brak możliwości przesunięcia dotyczy bipodu.
Bo jak ja w swoim bipodzie założę gumy jak Twoje to cały karabin będzie nieruchomy.
Mój bipod przepięknie przesuwa się do tyłu (a więc w kierunku odrzutu swobodnego broni) pomimo zakończenia obu punktów podparcia gumowymi zakończeniami, a to ze względu na to że jest składany a nie stały. Siła która jest do tego potrzebna jest niewielka ze względu na to że sprężyny są słabe.
Zbyt często pragnienie tego czego nie mamy
nie pozwala nam się cieszyć tym co posiadamy.
Awatar użytkownika
tommylee
Administrator
Administrator
Reactions:
Posty: 2585
Rejestracja: 13 maja 2007, 10:24
Tematy: 159
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Grupa: Administratorzy

Re: Regulamin Air benchrest na rok 2017

Post autor: tommylee »

Marin205 pisze:Bipod bez gumy??? No bez jajec.
Marcin podejdź do tego racjonalnie.
Jak zamontujesz gumy które nie są na standardowym wyposażeniu to jest to niedozwolone.
Skąd ja mogę wiedzieć co ludzie wykombinują???
Różne rzeczy już widziałem.

Bipody od producenta mogą mieć gumy które maja oryginalnie ale jak np zrobisz gumy z jakichś bloczków gumowych, w których powiercisz dziury i włożysz tam nóżki bipodu to jest to niedozwolone.
Proszę myślcie racjonalnie i nie szukajcie dziur w całości.
nobi73b pisze:Co z tym piaskiem uczepili się jak rzep psiego ogonu. Może być wypełnienie worka z ryżem czy tylko wchodzi w grę ten nieszczęsny piasek?
Norbert SAND ang. PIASEK jest najlepszym materiałem na wypchanie worków.
Nie wiem co tak stajesz okoniem - piasku nie ma w Twojej okolicy :-D tylko są pola ryżowe???
Chcesz to pchaj ryż lub granulat. :one:
variag pisze: Mój bipod przepięknie przesuwa się do tyłu (a więc w kierunku odrzutu swobodnego broni) pomimo zakończenia obu punktów podparcia gumowymi zakończeniami
Mariusz ok, ale przecież samych gumek nie modyfikowałeś???
Chodzi o to aby ukrócić kombinowanie.
Skąd ja mogę wiedzieć kto co wymyśli???
Wole teraz ustalić wszystko jak komuś robić przykrość na zawodach. :090:
Pozdrawiam Tomek :-)
LG300 XT + LCS 35*45 / Leupold 3-9*33 EFR
http://forum-bron.pl/app.php/rules
Awatar użytkownika
Aligatius
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 552
Rejestracja: 23 czerwca 2012, 21:41
Tematy: 0
Lokalizacja: Ruda Śląska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Regulamin Air benchrest na rok 2017

Post autor: Aligatius »

tommylee pisze:Marcin podejdź do tego racjonalnie. Jak zamontujesz gumy które nie są na standardowym wyposażeniu to jest to niedozwolone. (...) Bipody od producenta mogą mieć gumy które maja oryginalnie ale jak np zrobisz gumy z jakichś bloczków gumowych, w których powiercisz dziury i włożysz tam nóżki bipodu to jest to niedozwolone.
Proszę myślcie racjonalnie i nie szukajcie dziur w całości
No to spoko, bo już miałem pytać, co z bipodem z oryginalnymi gumowymi zakończeniami nóżek. Sprawa wyjaśniona
AT44 10 LW; Beretta 92FS
Josef
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2965
Rejestracja: 26 grudnia 2006, 17:06
Tematy: 40
Lokalizacja: Kalisz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Regulamin Air benchrest na rok 2017

Post autor: Josef »

tommylee pisze:[
Josef pisze:"Dolny koniec [spód] przedniej części osady musi mieć kształt umożliwiający 100% kontakt z górną częścią worka z piaskiem."
Kontakt może być albo może go nie być. Jakie znaczenie ma te 100%?
Jedno zdjęcie warte tysiąca słów.
Popatrz o co opiera się przednia cześć osady.
Ma kontakt tylko z workiem, nie dotyka części metalowych.
Nie bardzo mnie to przekonuje. Jeśli bezwzględnym nakazem regulaminu jest umożliwienie karabinkowi swobodne ruchy do przodu, do tyłu, do góry i na dół, to jakie znaczenie ma, czy przednia część osady będzie dotykała worka "z piaskiem" , czy części metalowej przedniej podpory?
Identycznie w sytuacji, gdy karabinek będzie miał zapewnioną swobodę tych ruchów, wymóg zachowania kształtu przedniej części osady, aby był zapewniony 100% kontakt, wydaje mi się być jakimś udziwnieniem. I kto będzie mierzył i czym, czy przednia część osady ma kształt zapewniający te 100% kontaktu i czy posiadając taki kształt (teoretycznie) w trakcie strzelania te 100% kontaktu będzie zrealizowane? :-D A jeśli ktoś będzie chciał strzelać z "wolnych łokci", to zostanie wykluczony z benchrestu? :-D Oczywiście, moje ostatnie pytanie ma charakter żartobliwy, ale ciśnie się samo na usta w kontekście omawianych tutaj wymogów kształtu przedniej części osady i jej 100% kontaktu z "workiem piasku". Wiem, że Anglicy mają dość specyficzny humor, ale ten chyba przerasta moją percepcję. :-D
Awatar użytkownika
tommylee
Administrator
Administrator
Reactions:
Posty: 2585
Rejestracja: 13 maja 2007, 10:24
Tematy: 159
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Grupa: Administratorzy

Re: Regulamin Air benchrest na rok 2017

Post autor: tommylee »

Aligatius pisze:co z bipodem z oryginalnymi gumowymi zakończeniami nóżek
Zapis został doprecyzowany:
Bipod na stałe przymocowany do osady karabinka wlicza się w całkowitą wagę zestawu wyszczególnioną w przepisach dla danej klasy i podlega takim samym restrykcjom jak osada umieszczona w podporach, tzn.: musi swobodnie przesuwać się po stole do przodu, do tyłu oraz do góry (nie dozwolone są ostro zakończone końce nóżek, maty, podkładki, blokady itp. –> dotyczy bipodów wykonanych samodzielnie lub na zamówienie).
Nikt nie musi demontować części z bipodów fabrycznych :-D
To już chyba mamy.
Josef pisze:Nie bardzo mnie to przekonuje. Jeśli bezwzględnym nakazem regulaminu jest umożliwienie karabinkowi swobodne ruchy do przodu, do tyłu, do góry i na dół, to jakie znaczenie ma, czy przednia część osady będzie dotykała worka "z piaskiem" , czy części metalowej przedniej podpory?
Józef nie ja ten regulamin napisałem. Zrobili to ludzie którzy tworzyli ta konkurencje przez pokolenia.
Zatem zdaj się na ich doświadczenie w tym co ktoś mógł wykombinować aby mieć lepiej.
Mamy kilka przykładów w naszym świecie strzeleckim pomysłów na które ja osobiście nigdy bym nie wpadł.
Zatem te zapisy są po to aby zawodnik jasno wiedział co może a co nie.
Josef pisze:aby był zapewniony 100% kontakt, wydaje mi się być jakimś udziwnieniem.
Wyobraź sobie rest rozbudowany, albo szynowy w którym reszta osady poza poduszka jest trzymana w jakichś obejmach itd.
To tez jest benchrest ale szynowy i do tego odnosi się cześć zapisów.

Josef pisze:A jeśli ktoś będzie chciał strzelać z "wolnych łokci", to zostanie wykluczony z benchrestu?
Tak, z łokci możesz strzelać w domu albo HFT, to nie ta konkurencja.
Znowu się zaczyna jak z HFT i FT.
Josef pisze:Oczywiście, moje ostatnie pytanie ma charakter żartobliwy, ale ciśnie się samo na usta w kontekście omawianych tutaj wymogów kształtu przedniej części osady i jej 100% kontaktu z "workiem piasku". Wiem, że Anglicy mają dość specyficzny humor, ale ten chyba przerasta moją percepcję.
Ten regulamin stworzyła federacja światowa na swoje potrzeby a nie Anglicy. :one:
Pozdrawiam Tomek :-)
LG300 XT + LCS 35*45 / Leupold 3-9*33 EFR
http://forum-bron.pl/app.php/rules
Awatar użytkownika
Marin205
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1338
Rejestracja: 12 września 2011, 13:55
Tematy: 0
Lokalizacja: Kr. M. Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Regulamin Air benchrest na rok 2017

Post autor: Marin205 »

Natomiast nic nie stoi na przeszkodzie by karabinek zblokować o przedni ogranicznik wysunięcia osady n rest'cie a z drugiej strony barkiem o stopkę. Wszystko zgodnie z regulaminem.

Pojawił się regulamin i zaczynają się hocki-klocki co można a co nie można.
Obrazek
Awatar użytkownika
mirek123
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1736
Rejestracja: 10 kwietnia 2009, 13:16
Tematy: 0
Lokalizacja: scyzorownia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Regulamin Air benchrest na rok 2017

Post autor: mirek123 »

Marin205 pisze:Pojawił się regulamin i zaczynają się hocki-klocki co można a co nie można.
Typowo polskie :-/ .Wyssane z mlekiem matki - jak masz łeb i h... to kombinuj :wink:
FEG GPM-01
Josef
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2965
Rejestracja: 26 grudnia 2006, 17:06
Tematy: 40
Lokalizacja: Kalisz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Regulamin Air benchrest na rok 2017

Post autor: Josef »

Tomek, ja nie kwestionuję zapisu, że tylko przednia część osady ma mieć kontakt z podporą. To jest dla mnie zrozumiałe i uzasadnione, by podpory nie przekształcić w podłużne imadło lub szynę. Tylko w jakim celu są te wymogi o odpowiednim kształcie przedniej części osady i o tych 100%, ni w ząb nie rozumiem. Ja nie mam uwag do Ciebie - rozumiem, że Ty tylko przetłumaczyłeś tekst. Może kiedyś dojrzeję? :-D
Tak z ciekawości: gdzie jest siedziba tej światowej organizacji i kto w jej władzach zasiada?
Awatar użytkownika
ironvelocity
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 37
Rejestracja: 17 czerwca 2013, 05:40
Tematy: 1
Lokalizacja: /dev/null
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Regulamin Air benchrest na rok 2017

Post autor: ironvelocity »

K.... , ręce opadają !!
catkilla
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Air Benchrest”