benchrest 100m

Tematy związane z dyscypliną strzelecką Air Benchrest.

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Awatar użytkownika
ahael
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 804
Rejestracja: 23 sierpnia 2009, 18:43
Tematy: 0
Lokalizacja: Whole World
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: ahael »

Hej,

Brałem pod uwagę Hawke S. ale Weaver... to jest to czego szukam i to chcem ;)

Teraz pytanie z innej beczki.

Szukam montażu z mikroskosem - za cho... nie potrafię się doszukać. Super by było jakby był w miarę tani, niski i na szynę 11mm ( AA S510 )

Są jakieś inne sklepy prócz ce.. ??

Pozdrawiam,
Michał
Awatar użytkownika
ahael
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 804
Rejestracja: 23 sierpnia 2009, 18:43
Tematy: 0
Lokalizacja: Whole World
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: ahael »

Hej tak czytałem ten temat Witboja. Gdzieś link chyba mam zapisany w notatniku.
Myślę, że nie powinno być problemu z wyzerowaniem tego Weavera na 100m. Delta ma po prostu ( tak mi się wydaje ) mały zakres regulacji.
Leapers ( mały, którego mam na stanie - ma dużo większy zakres regulacji i go chyba założę dziś na DOTa i zobaczę jak się sprawdzi do czasu zakupu weavera. )

Siatka faktycznie cieniutka - obraz bez zastrzeżeń. Idealny do benchrestu , czy to 100, 200 czy 1000m.
Ale mówimy o 45J w 5.5mm AA S510 ( ok. 320m/s ) także na 100m zakończę zabawy ;)

Szyna nie wchodzi w grę - mam magazynek - nie da rady , nie wiem czy się zmieści.
Jedynie został montaż z wkładkami ( Burris Signature - średni ) ale też cenowo fajnie wychodzi.
Ostatnio zmieniony 08 lutego 2014, 15:08 przez ahael, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ahael
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 804
Rejestracja: 23 sierpnia 2009, 18:43
Tematy: 0
Lokalizacja: Whole World
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: ahael »

vit91151 pisze:Michał, ja mam T-36 od ponad roku i nie sprzedam go nigdy, chyba, że zdecyduję się na koniec ze strzelaniem. Do benchrestu, krzyż jest idealny. Dla mnie ta lupka nie jest za ciemna.
Weaver nie dawno dotarł, nie wiem co reszta ma do tego T36. Optyka naprawdę fantastyczna. Nie musiałem nawet bawić się w "montaże" ;)

Wyzerowana na 100m-trze , obraz mega czysty, wyraźny i bez zniekształceń. Patrzyłem przez Swarovskiego, Leupolda... No kurczę, wielkiej różnicy nie widzę - chyba ślepy jestem ;laughing: kropeczka na środku ułatwiająca znalezienie tych cieniutkich nitek ( krzyża hehehe ) i celu. Fantastyczna optyka do benchrestu.

Pytanie. Po ostatnim benchrescie w Gennep ( Byłem byłeeeem :D ) trochę zmieniły się zasady. Żadnej podpórki z tyłu karabinka - chyba , że ma to być "mięso" jak to powiedział organizator :D czyli ręka etc.. A ja byłem nauczony strzelać wygodnie z podstawki bencrestowej heheheh więc krzyż latał jak szalony po tarczy, ale 255pkt na 300 jest.

Jak się układać do tego strzelania ? Jakieś podpowiedzi od weteranów ? Wiem, że muszę opanować wdech-wydech, bo na 100-tnym metrze to widać okropnie.
Coś jeszcze ? ..

Pozdrawiam !
Michał

EDIT:

Vit, w komplecie dostałem te bardziej przyjazne łapką wierzyczki, jak te ustrojstwo zamontować ?? Żeby nie pokiereszować lupki.
Awatar użytkownika
Pirat 1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 15
Rejestracja: 01 października 2008, 18:57
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

benchrest 100 m

Post autor: Pirat 1 »

A co powiecie o IOR 10 x 40 lub Bushnell Elitte 4200 + montaż Burris z mikroskosem
HW 100 + Daystate MK-4
Awatar użytkownika
kłapek
Ekspert Wiatrówki
Ekspert Wiatrówki
Reactions:
Posty: 1739
Rejestracja: 20 lutego 2006, 18:22
Tematy: 39
Lokalizacja: Grodków
Grupa: Ekspert Wiatrówki

Post autor: kłapek »

ahael pisze:EDIT:
Vit, w komplecie dostałem te bardziej przyjazne łapką wierzyczki, jak te ustrojstwo zamontować ?? Żeby nie pokiereszować lupki.
Najlepszy jest plastikowy śrubokręt z zestawu do majsterkowania dla 4 latka :)
Niby możesz monetą, ale prawdopodobnie pokancerujesz sruby.
Awatar użytkownika
ahael
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 804
Rejestracja: 23 sierpnia 2009, 18:43
Tematy: 0
Lokalizacja: Whole World
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: ahael »

kłapek pisze:
ahael pisze:EDIT:
Vit, w komplecie dostałem te bardziej przyjazne łapką wierzyczki, jak te ustrojstwo zamontować ?? Żeby nie pokiereszować lupki.
Najlepszy jest plastikowy śrubokręt z zestawu do majsterkowania dla 4 latka :)
Niby możesz monetą, ale prawdopodobnie pokancerujesz sruby.
Hheheeh akurat nie miałem pod ręką zestawu, ale to się przydało :

Obrazek

:)

Chwalmy kuchenne ... przyrządy. ;laughing:
Poszło całkiem lekko - myślałem , że trzeba będzie użyć czegoś innego , ale jest to delikatnie przykręcone - teraz wieżyczki są naprawdę "fingers friendly"

Dzięki Kłapek !
Awatar użytkownika
ahael
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 804
Rejestracja: 23 sierpnia 2009, 18:43
Tematy: 0
Lokalizacja: Whole World
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: ahael »

Hej Hej, na razie tylko tyle, Almelo - drugie zawody 100m w sezonie ( sory za jakość nagrania, chyba 5 letni aparat )



https://picasaweb.google.com/1021745556 ... deWestrijd

Pozdrawiam,
Michał
Awatar użytkownika
ahael
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 804
Rejestracja: 23 sierpnia 2009, 18:43
Tematy: 0
Lokalizacja: Whole World
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: ahael »

Hej pytanko.

Możliwe, że AA S510 nie jest tak dobrą wiatrówką jak myślałem ??
Rozmawiałem z znajomym i kilku innymi, AA - ok, dobre, nawet bardzo, ale nigdy nie będzie zwycięzcą. Tak samo HW100, etc.

Pierwsza dziesiątka to sinnery, większość BSA, RAW - pierwsza najbiżej pierwszemu miejscu jest AA S510 ( 25 miejsce na 70 bodajże )

AA naprawdę mi się podoba, szczególnie po założeniu Weavera, bipoda - robi wrażenie... ale tylko wizualne, odkąd dowiedziałem się , jakie są zasady benchrestu 100mCrew ( podpórka przód, tył "mięso" czyli ręka, w żadnym wypadku nie może siedzieć na bace, czy innej podporze. )

Nigdy nie wychodzę powyżej 250pkt mają po 300+ ( środek tarczy to 11pkt ) a później oceniają skupienie :shock: 0.0 ;) Nieźle nie ? Jak na strzelanie dalekodystansowe i skupienie rzędu AA TX HC na 30m.

Co robię źlę ? Może wymienić lufę ? ( myślałem nad kalibrem 6.35mm ponoć lata lepiej ) Co jest nie tak ? Zamierzam kupić zewnętrzny regulator - może od tego zacznę. W każdym razie - ten sezon - AA zostaje ze mną , może to moje błędy.

Liczę na pomoc, rady
Michał

Pozdrawiam !!

https://plus.google.com/photos/10217455 ... 55rzpLX-JA
Awatar użytkownika
kłapek
Ekspert Wiatrówki
Ekspert Wiatrówki
Reactions:
Posty: 1739
Rejestracja: 20 lutego 2006, 18:22
Tematy: 39
Lokalizacja: Grodków
Grupa: Ekspert Wiatrówki

Post autor: kłapek »

Ja na pierwszym miejscu sprawdziłbym prędkość z jaką strzela karabin (oczywiście podłączony do dużej butli). Potem jakimś programem balistycznym wahania prędkości starałbym się przenieść na rozrzut w pionie uwzględniając dystans na jakim strzelacie. Tak dla zobrazowania, z jakim błędem masz do czynienia na przysłowiowe ‘dzień dobry’.
Potem poeksperymentowałbym z czyszczeniem lufy, dalej byłby śrut – różne matryce, dalej jego mycie/oliwienie.
Przed zmianą karabinu byłaby wymiana lufy.

Z ciekawości zapytam jaką średnicę ma 10tka?
e.c
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 87
Rejestracja: 19 lipca 2012, 19:12
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: e.c »

brak regulatora
Awatar użytkownika
Outside
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 626
Rejestracja: 04 grudnia 2007, 23:58
Tematy: 20
Lokalizacja: mazowieckie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Outside »

Ile jest strzałów w serii i jakiej wielkości są okręgi i jak punktowane?
Awatar użytkownika
ahael
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 804
Rejestracja: 23 sierpnia 2009, 18:43
Tematy: 0
Lokalizacja: Whole World
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: ahael »

kłapek pisze:Ja na pierwszym miejscu sprawdziłbym prędkość z jaką strzela karabin (oczywiście podłączony do dużej butli). Potem jakimś programem balistycznym wahania prędkości starałbym się przenieść na rozrzut w pionie uwzględniając dystans na jakim strzelacie. Tak dla zobrazowania, z jakim błędem masz do czynienia na przysłowiowe ‘dzień dobry’.
Potem poeksperymentowałbym z czyszczeniem lufy, dalej byłby śrut – różne matryce, dalej jego mycie/oliwienie.
Przed zmianą karabinu byłaby wymiana lufy.

Z ciekawości zapytam jaką średnicę ma 10tka?
Też tak zrobię, właściwie już mam przygotowane chrono od Radka ( pianka izolacyjna + zaciski i to nałożone na pierwszą wersję chrona by nie porysować oksydy na osłonie lufy ) i od tego zacznę.

Ze stolika benchrestowego i podstawki ( przód tył ) w tym temacie są tarcze - tak mniej więcej wygląda sprawa na 100m bez reg i ładowana co 3 magazynki.

Średnica "10"tki to 1zł , ciut większa, 11tka ( bo takowa jest na tarczy ) to 1grosz.

Tak, tylko czy przy wymianie lufy powiedzmy na cal. 0.25 musiałbym bawić się w wymianę popychacza i innych komponentów ??

Powiedzmy , że zacznę od chrona. Potem czyszczenie, oliwienie lufy i śrutu.
Jakoś nie daje mi spokoju, wiedząc , że karabinki AA są naprawdę dobre a tu znajomy wyjeżdża z taką opinią.
Chciałbym obalić ten mit.
Outside pisze:Ile jest strzałów w serii i jakiej wielkości są okręgi i jak punktowane?
Jest 30min - 6 tarcz punkowanych, po 5 strzałów na każdą tarczę + 3 tarcze dodatkowe "treningowe" - spokojnie można zmieścić się w 15 minutach.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kładę się spać, właśnie wróciłem z pracy.

Dziękuję koledzy za zainteresowanie tematem :piwo: - dręczy mnie to :-?
Awatar użytkownika
Outside
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 626
Rejestracja: 04 grudnia 2007, 23:58
Tematy: 20
Lokalizacja: mazowieckie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Outside »

Jakbyś miał taką tarczę do druku to poprosiłbym.
Awatar użytkownika
variag
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 10179
Rejestracja: 15 kwietnia 2003, 20:34
Tematy: 192
Lokalizacja: Bełchatów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: variag »

Co robię źlę ? Może wymienić lufę ? ( myślałem nad kalibrem 6.35mm ponoć lata lepiej ) Co jest nie tak ? Zamierzam kupić zewnętrzny regulator - może od tego zacznę. W każdym razie - ten sezon - AA zostaje ze mną , może to moje błędy.
Może lepiej trzeba dobrać śrut do lufy? Lub poszukac odpowiednieszej V0 o ile przepisy w Twoim kraju pozwalają na to. Bo 100 metrów to spory dystans.
Lub istotnie skupić się nad wymianą lufy na kaliber .25 lub nawet .30 - większa masa śrutu = lepsza stabilizacja.
Zbyt często pragnienie tego czego nie mamy
nie pozwala nam się cieszyć tym co posiadamy.
Awatar użytkownika
ahael
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 804
Rejestracja: 23 sierpnia 2009, 18:43
Tematy: 0
Lokalizacja: Whole World
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: ahael »

variag pisze:
Co robię źlę ? Może wymienić lufę ? ( myślałem nad kalibrem 6.35mm ponoć lata lepiej ) Co jest nie tak ? Zamierzam kupić zewnętrzny regulator - może od tego zacznę. W każdym razie - ten sezon - AA zostaje ze mną , może to moje błędy.
Może lepiej trzeba dobrać śrut do lufy? Lub poszukac odpowiednieszej V0 o ile przepisy w Twoim kraju pozwalają na to. Bo 100 metrów to spory dystans.
Lub istotnie skupić się nad wymianą lufy na kaliber .25 lub nawet .30 - większa masa śrutu = lepsza stabilizacja.
Zacznę od dziś. Właśnie się zbieram na strzelnicę. Biorę JSB od Hvy po 0.930g. Do tego Napier ( jakieś 2 rodzaje płynów ) i zobaczę co da się zrobić ale dziś mam czas ograniczony, 23 - praca.

Moim krajem jest Polska i zawsze będzie. Tak, tu kupujesz sinnera lub beaumonta ( montowany ręcznie w Hilvarsum, Holandia ) 300-400J od ręki. Tylko podpisujesz kartkę , spisują nr seryjne wiatrówki, Twoje dane i to wszystko. Masz giganta 400J :) albo plujkę 7J i też podpisujesz tą kartkę na wypadek , gdybyś komuś dał postrzelać, a on zacznie strzelać do ludzi - wina jest Twoja - Twoje dane - Twoja wiatrówka - musisz wziąść odpowiedzialność.


-----------------


OK jestem po strzelaniu i zaraz jadę do pracy.

m/s :

295
295
297
297
296
296
295
295
295
295

pierwszy mag odchyłka 2m/s
drugi - już 4m/s

Exact Jumbo 4.52 - 1.03g

Akurat zjechała się liga "FACowa" i znajomi, dał mi strzelić serię z BSA LS 6.35. No rewelacji nie ma. Wina CHYBA leży po mojej stronie - wstawię tarczki i jak byście mogli pomóc - byłbym wdzięczny.

Chcę udowodnić , że da się tym AA ustrzelić więcej niż 290pkt pod koniec sezonu . Koniec kropka - pomożecie ? ;)

LB_100M_A3_100mAir.pdf
tarcza - proszę bardzo

http://www.100mairgun.nl/page/100m-targets.aspx
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Air Benchrest”