benchrest 100m

Tematy związane z dyscypliną strzelecką Air Benchrest.

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Awatar użytkownika
ahael
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 804
Rejestracja: 23 sierpnia 2009, 18:43
Tematy: 0
Lokalizacja: Whole World
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: ahael »

Trochę ciężko porównać , jeśli mówimy o KBKS i FAC. Moim zdaniem da sie bez sprzeczania uzyskać skupienie ( tym bardziej z optyką ) dużo lepsze od FACa. ( dobrze dobrana amunicja, lupa i karabinek ) + oczywiście STRZELEC.

Dlaczego widzę przewagę ? Nie faworyzuje FACów, ale widzę co potrafią, nie tylko na zamkniętej. Przecież oni mierzą do wytypowania wygranego skupienie, i to przechodzi czasem przez całą załogę 100mCrew bo zdania są podzielone ;)

I nie widziałem jeszcze tarczy 100m KBKS z lupką ( widziałem z dioptrem ) o takich skupieniach jak FACi. Widziałem na 50m KBKS - dobry karabinek - Anshlutz chyba ( najnowszy wypust ) , lupa topowa, a skupienie na 50m - uzyskam takie moją AA. Nic specjalnego.

Koniec końców - strzelec tu gra dużą rolę, potem osprzęt.
Nie faworyzuje FACów - ja je podziwiam :D ale KBKS sobie sprawie - moje marzenie mieć dobrego KBKSa, wsadzasz do torby garść "pocisków" i karabinek, wsiadasz w auto, cyk pyk gotowe - relaks :)

Pozdrawiam Variag,
Michał
Ostatnio zmieniony 04 maja 2014, 07:48 przez ahael, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ahael
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 804
Rejestracja: 23 sierpnia 2009, 18:43
Tematy: 0
Lokalizacja: Whole World
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: ahael »

Mogę zadać jeszcze raz pytanie ??

Jak sprowadzić system spustowy AA " na pierdnięcie muchy ? "
Czy da radę samemu jakoś usprawnić system spustowy ?? ( Na dotyk )

Tutaj podaję rozmiar tarczy - trochę zwlekałem.

( ( ( ( 0 ) ) ) ) środek - 11pkt, dalej 10, 9 etc...

Środek ( 11pkt ) - średnica 1cm
między 11pkt a 10pkt ( o-) ) - 1cm
i potem aż do 5-tki ( tyle mieści się na na A4 ) 1,8 - 1,9cm

linie grube na 1mm

Pozdrawiam,
Michał
Awatar użytkownika
variag
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 10179
Rejestracja: 15 kwietnia 2003, 20:34
Tematy: 192
Lokalizacja: Bełchatów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: variag »

ahael pisze: I nie widziałem jeszcze tarczy 100m KBKS z lupką ( widziałem z dioptrem ) o takich skupieniach jak FACi. Widziałem na 50m KBKS - dobry karabinek - Anshlutz chyba ( najnowszy wypust ) , lupa topowa, a skupienie na 50m - uzyskam takie moją AA. Nic specjalnego.
"Popełniłem" dzisiaj na zawodach dwie takie tarcze, łącznie 93 punkty na 100 możliwych.
To w tym roku było moje pierwsze i zarazem ostatnie strzelanie na 100 metrów, optyka jest już zdjęta i zastąpił ja przeziernik.

Kbks Anschütz 54 Match z optyką Burris Timberline 4,5-14x32 AO, amunicja Lapua Standard. Pozycja leżąc z podpórką w jednym punkcie, tył broni "luźny".Strzelałem z powiększeniem x14. W sumie wynik niby nic specjalnego, nie wiem nawet które zająłem miejsce, niestety musiałem dość szybko odjechać. Ale to jednak zawody i było "ciśnienie" i emocje u każdego zawodnika, u mnie też :)
Konkurencja: odległość 100 metrów, postawa leżąc, czas 15 minut, w tym: 5 strzałów próbnych (osobna tarcza tzw "próbna") i dwie tarcze oceniane po 5 strzałów.
Strzelałem "nową" amunicją, wcześniej strzelałem Federalem Target. Stąd pierwsze pięć próbnych strzałów to było wstrzeliwanie się w "dychę". Na szczęście jako tako mi się to udało i po piątym próbnym strzale już nie kręciłem wieżami. Dalej do tarcz ocenianych strzelałem w "ciemno", w celowniku nie widziałem przestrzelin na czarnym (w zasadzie szarym) polu, a luneta obserwacyjna uległa awarii.
Obrazek
Obrazek

Pozdrawiam kolego ahael,
Mariusz
Zbyt często pragnienie tego czego nie mamy
nie pozwala nam się cieszyć tym co posiadamy.
Awatar użytkownika
ahael
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 804
Rejestracja: 23 sierpnia 2009, 18:43
Tematy: 0
Lokalizacja: Whole World
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: ahael »

Hej Mariusz,

Czyli zasady jak podobne jak "u nas" na benchrescie 100mCrew. Skupienie fajne, nawet bardzo :-D

Pokaże może moje z ostatnich zawodów, pochwalę się, przeskoczyłem 10-ciu zawodników ( z 241pkt do 267pkt - 6 tarcz punktowanych, 5 strzałów ) i jestem zadowolony, bo widać progres :) JSB 5.52 16gr - śrut ważony i selekcjonowany bo wyjątkowo coś JSB nawala ostatnio ( kielichy powyginane i widać, że nie od "wstrząsów" )

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

tak to wygląda. Widać moje błędy i źle ustawioną lupkę ( dziś ją jadę skorygować , w prawo znosi )

A tu najlepsze skupienie :

Obrazek



te jeszcze ujdzie, ale czasem się ludzie zastanawiają ( jak na poprzednich zawodach ) czy gość strzelił 5 czy 3 razy ;) Jedna dziureczka.

Pozdrowienia !!
Michał
Awatar użytkownika
variag
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 10179
Rejestracja: 15 kwietnia 2003, 20:34
Tematy: 192
Lokalizacja: Bełchatów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: variag »

Skupienie fajne, nawet bardzo
Dziękuję, chciałbym oczywiście lepiej strzelać.
Jako że od zawodów minęło już kilka dni wiem że ten wynik to wyrównanie mojej "życiówki" w zawodach. Treningi to zawsze jakiś "lajt", nie ma "ciśnienia" to i strzela się bez stresu.
Dział dotyczy optyki wiec odpuszczę sobie problemy z bronią i amunicją. Strzelam niestety amunicją standardową, w okolicy jest tylko jeden sklep i na jego podaż jestem skazany.

O ile w przyszłym roku będę strzelał tę konkurencję (w tym roku mamy tylko jedne zawody) to zmienię optykę, Burris wróci na wiatrówkę, a na kbks założę lupkę minimum o powiększeniu x18, może jakiegoś taniego Simmonsa. Wcześniej strzelałem z Hawke Varmint z powiększeniem x16. Zawsze korzystałem podczas strzelania z lunety obserwacyjnej, niestety jej awaria ostatnio spowodowała "strzelanie w ciemno", tzn wiedziałem że pociski idą w "czarne", ale czy w górę czy w dół od punktu celowania niestety nie kontrolowałem tego.

Z plusów Twoich zawodów, strzelacie na hali, ja na wolnym powietrzu. Wiatr niestety z takim lekkim pociskiem potrafi na dolocie wyczyniać istne cuda. Ważenie amunicji kiedyś przerabiałem, wybierałem wszystkie najcięższe naboje z kilku paczek. Jednak zdarzały się i tak "odskoki".

Twoje tarcze z kalibru 4,5 mm są niezłe, gratuluję wyniku i zacięcia do strzelania na tym ekstremalnym dystansie.
Pozdrawiam,
Mariusz
Zbyt często pragnienie tego czego nie mamy
nie pozwala nam się cieszyć tym co posiadamy.
Awatar użytkownika
ahael
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 804
Rejestracja: 23 sierpnia 2009, 18:43
Tematy: 0
Lokalizacja: Whole World
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: ahael »

variag pisze:
Skupienie fajne, nawet bardzo
Dziękuję, chciałbym oczywiście lepiej strzelać.
Jako że od zawodów minęło już kilka dni wiem że ten wynik to wyrównanie mojej "życiówki" w zawodach. Treningi to zawsze jakiś "lajt", nie ma "ciśnienia" to i strzela się bez stresu.
Wydaje mi się ( jestem tego pewny ) , że takie wystrzelane tarcze są przeważnie najlepsze. Podejście typu " muszę " zwiększa tylko te ciśnienie, pojawia się stres, krzyż lata po całej tarczy.. Przeszedłem to przez pierwsze dwa podejścia do zawodów. Teraz na spokojnie, po prostu przyjąłem to jako dzień wolny, relax, bedzie jak będzie i na spokojnie i pyk ;) jest jakiś sensowny wynik. Pokonałem siebie - o to w tym chodzi ;) no i byłem dobrze przygotowany ( śrut zważony , dużo wadliwych śrucin )
Z plusów Twoich zawodów, strzelacie na hali, ja na wolnym powietrzu. Wiatr niestety z takim lekkim pociskiem potrafi na dolocie wyczyniać istne cuda. Ważenie amunicji kiedyś przerabiałem, wybierałem wszystkie najcięższe naboje z kilku paczek. Jednak zdarzały się i tak "odskoki".
Teraz będą zawody na krytej hali do 25m, potem otwarta ( jedynie ściana z obu stron ) Także każdy powiew, cokolwiek - będzie widoczne na tarczy. Tego się obawiam. Zastanawiam się nad zmianą Śrutu na HVY bo 16gr może być za mało.

Co do optyki, zauważyłem, że jest całkiem inna bajka, kiedy jest lekko ciemno i tarcza oświetlona. Tarcza się rozmazuje - nie wiem czego to wina. Dobrze, że zawody strzelane są do 15-tej. Ale z biegu dzisiaj ustrzeliłem 271pkt ( śrut nie ważony, bez selekcji ) czyli nie jest źle.
Twoje tarcze z kalibru 4,5 mm są niezłe, gratuluję wyniku i zacięcia do strzelania na tym ekstremalnym dystansie.
[/quote]

5,5mm ;) 47J przy 16grain JSB 5.52

Znajdę czas - wlepię dzisiejsze tarcze - rewelacji nie ma - ale bywało dużo gorzej ;)

A optyka - Weaver T36.. Typowa do benchrestu - nie polecam do niczego innego - miałem porównanie do IORa, z takim samym krzyżem - nie wiem po co przepłacać - jak za nie tak duże pieniądze można mieć naprawdę dobrą optykę, niż przepłacać i dostać prawie to samo za 2x/3x więcej. Ale co kto woli ;)
Na początku trzeba się przyzwyczaić do pow. x36 ( każde drgnięcie , bicie serca ) widać na tarczy - trzeba treningu by to zlikwidować.

Hej pozdrowienia z Holandii Mariusz ;)
Michał[/quote]
Awatar użytkownika
variag
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 10179
Rejestracja: 15 kwietnia 2003, 20:34
Tematy: 192
Lokalizacja: Bełchatów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: variag »

Niestety w doborze srutu nie pomoge. Ja strzelam standardowa amunicja 40 grain. Zdarzalo mi sie testowac amunicje z pociskami 32 i 38 grain na 100 metrow, fakt ze zazwyczaj byly to pociski z wglebieniem wierzcholkowym - HP. Na tarczy byla jedna wielka tragedia.
Optyki moge pogratulowac, dla mnie strzelanie z x24 przysparza tylko dodatkowych stresow w postaci owego "bicia serca w lunecie". Stad wydumalem sobie to x18 jako optymalne. Zeby bylo widac przestrzeliny, a optyka byla stabilna na tle tarczy. Ale decyzje co do zakupu podejme chyba jesienia lub zima.
Zbyt często pragnienie tego czego nie mamy
nie pozwala nam się cieszyć tym co posiadamy.
Awatar użytkownika
ahael
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 804
Rejestracja: 23 sierpnia 2009, 18:43
Tematy: 0
Lokalizacja: Whole World
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: ahael »

Hej Hej

Już wybrałem, JSB 18gr 5.52. Strzelnica kryta do 25m, potem ściany jak już pisałem a tu pogoda... hmm :-? słoneczko świeci a zaraz zaczyna padać. Czy wiać lub inne atrakcje.
Dziś jadę wyzerować ten HVY z 16gr na 18gr i zobaczyć co z tego wyjdzie. No i w końcu mam fajną partię śrutu. Otwarta przy kupnie - zero skaz.

Przyzwyczajenie do x32 było dla mnie szokiem, zazwyczaj strzelałem na max 10-12 ( 100m ) i też całkiem nieźle wychodziło. Ale ta optyka moim zdaniem "uczy" tego fachu, co mam na myśli - przy pow 10x nie zważałem tak na sprawy typu bicie serca, drgania, etc.. bo po prostu ich nie zauważałem. Teraz widać każde drgnięcie i to jest w tym fajne :) Można się sporo nauczyć. Dużo też podpowiadają koledzy z strzelnicy , tak właściwie to mistrz ( vice ? nie pamiętam ) polecił mi tego Weavera, ma dwa, i właśnie mistrza Europy ustrzelił tą lupą. Za tą cenę - warto. Obraz czysty, docik po środku i dwie cieniutkie jak w lupach m.in. Swarovskiego, Leupolda ... A cena DUŻO niższa .

Na kbks-ach się tak nie znam, ale jak dostane pozwolenie na broń KKG ( kbks ) to zaraz lecę do sklepu i coś fajnego sobię wybiorę wtedy pogadamy ;)

Pozdrawiam,
Michał
Ostatnio zmieniony 04 maja 2014, 07:47 przez ahael, łącznie zmieniany 1 raz.
vasilijj
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 433
Rejestracja: 27 czerwca 2008, 17:56
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: vasilijj »

między innymi dlatego zmieniłem z T36 na Weavera Grand Slam 6-20x40 - obraz oraz krzyż ten sam ( idealny do strzelań na 100) a w dodatku regulacja od x6 dla rekreacji.
Awatar użytkownika
ahael
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 804
Rejestracja: 23 sierpnia 2009, 18:43
Tematy: 0
Lokalizacja: Whole World
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: ahael »

vasilijj pisze:między innymi dlatego zmieniłem z T36 na Weavera Grand Slam 6-20x40 - obraz oraz krzyż ten sam ( idealny do strzelań na 100) a w dodatku regulacja od x6 dla rekreacji.
Zastanawiam się nad zmianą optyki.

Wcześniejszy DOT ( teraz żałuję , że sprzedałem - mam nadzieję kolego , że dobrze Ci będzie służył ) nie miał tego problemu lub zminimalizowany do minimum. Jedyny mankament , to brak dostatecznej regulacji go pod moją AAS510 ( brakowało dosłownie 5-ciu klików - góra, by ustawić ją na 100m ) Musiałem brać poprawki a DOT i mildot w DOT-cie zasłaniał mi "dychę" także poszedł do kolegi z forum.

Dla większości z Was pewnie nie jest to problem, ale ja za każdym razem co się składam do strzelania i wymianie magazynka śrut ląduje albo wyżej albo niżej. Oddech opanowany, pozycja stabilna - duży błąd paralaksy - poznałem to po wczorajszym strzelaniu na 100m.
Znajomy ma FX Bobcata w cal. 0.303 ( 7.62 ) i IORa. Zamieniliśmy się , wystrzelałem lepszą grupę za PIERWSZYM razem niż on po kilku próbach. Chociaż jakość obrazu nie powala ( mówię całkiem poważnie ) , nie jest jakiś specjalny - ale z tego co mówił - jego głównym atutem jest własnie malutki bład paralaksy. Po prostu składasz się do strzału - celujesz w środek i tam ląduje śrut.

Jest jakaś tańsza wersja IORa ?? Mówię o optyce do benchrestu lub "uniwersalnej" z małym błędem paraksy. Myślałem na Burrisem , ale 14x może nie wystarczyć i nie wiem czy wyzeruję na 100-tnym metrze.

Co wybrać ?? Jaka lupka ma tak mały błąd paralaksy ??
Ostatecznie powiem tak. Obraz Weaver - ... nie ma na co narzekać - krzyż ( fine + dot na środku ) idealny do benchrestu. Jakość - patrzyłem przez różne lupy.. Jedynie Swarovski mnie zaskoczył jakością - kryształ. Ogólnie nie mam co zarzucić Weaverowi - poza tym jednym mankamentem.

Wystrzelam jeszcze zawody w Venray - przed tym treningi - i MOŻE dojdzie osada od Darka - która m. in. ustabilizuje mi tą AA.

Na jednym z załączonych zdjęć - widać pięć przestrzelin ( górna partia, prawa tarcza, składałem się co strzał, dwa i dwa - widać o co mi chodzi )

Pomoże ktoś ? Jakieś rady .. ? Mój cel - zdobyć przynajmniej 290pkt do końca roku w tych zawodach. Mój jak na razie najlepszy wynik - 274pkt.

Pozdrawiam
I moderatorów proszę o "dystans" jeśli jest tu mały off top - bo mogłem nie zauważyć ( od 3.30 na nogach ) Prosiłbym o nie usuwanie postu.

Michał

Koniec końców - zostaje trenowanie i trenowanie :)

Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Outside
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 626
Rejestracja: 04 grudnia 2007, 23:58
Tematy: 20
Lokalizacja: mazowieckie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Outside »

Zaczynam zauważać błąd paralaksy w swoim strzelaniu, gdy mam ustawione na znaną odległość to jest wszystko OK lecz gdy strzelam na odległości nieznane to strzały wychodzą jak chcą.
Zacząłem kombinować z blendą i jak na razie jest całkiem nieźle, blenda 32mm na obiektyw 50 mm i brak błędu paralaksy od 50 do 30 metrów na tym samym AO. Teraz dopiero rozumiem dlaczego miałem takie słabe wyniki. Wcześniej musiałem ustawić AO co do jarda a teraz mogę pomylić się o 10-20 jardów i nie robi to różnicy.
Zrobiłbym blendę o mniejszej średnicy ale poniżej 30mm zbyt ściemnia obraz, 32 to kompromis pomiędzy jasnością obiektywu a eliminacją błędu paralaksy.

Obrazek
Awatar użytkownika
ahael
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 804
Rejestracja: 23 sierpnia 2009, 18:43
Tematy: 0
Lokalizacja: Whole World
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: ahael »

Dzięki Outside ( jak masz na imię, nie lubię posługiwać się nickami, chyba, że tego nie chcesz )

Właśnie przy DOT nie miałem tego problemu, wystarczyło ustawić na "100m" i zgrać oko - okular - cel . ( równe krawędzie w okularze ) w docie było to łatwo.

W Weaverze też, lecz dosłownie każdy ruch, skinienie głową spojrzenie przez okular w inny sposób w MINIMALNYM stopniu powoduje rozrzut ( głównie pion ) na tarczy.

Wyjściem było założenie zakrywek flip open z "strzałeczkami: ( nie potrafię znaleść zdjęcia ) co powoduje, że gdy składamy się do strzału , zgrywamy strzałki ( pion, poziom ) z krzyżem , w moim przypadku cieniutkim Fine Crosshair 1/8 MOA Dot. Ale nie ma w tym rozmiarze - z doświadczenia innych strzelców wiem, że to pozwala zredukować prawie do minimum błąd. Także ( chyba w większości ) strzelca z niewłaściwego przyłożenia się do baki - a chodzi o obieranie tej samej pozycji. Składne i powtarzalne.

- : -

mniej więcej tak to wygląda , i jest to wyryte na zakrywce od strony strzelca. Zgrasz to z krzyżem, wiesz, że ubrałeś tą samą pozycję. Nie ma po prostu takiego rozmiaru do mojego Weavera.

Sprawię taką blędę - tym bardziej , że zbliżają się zawody. A ja dalej du...

Karabinek potrafi naprawdę dużo, tylko strzelec jest do bani.

Tu widok z Weavera :

Obrazek Obrazek

!! nie było celowane do kaczki z zamiarem "ubicia jej" !! - tak po prostu ustawiłem karabinek - i widać "kontrast" ( pow. 36x i poza karabinkiem ) - poza tym, choćbym chciał ją ubić ( nie wiem po co, są oswojone , jak i łabędzie tam pływające ) musiałbym przestrzelić sobie szklane, przesuwne drzwi... Ma to sens ?
Kaczka żyje , a problemów związanych z Policją w Holandii nie mam zamiaru mieć jak i sprawy związane z bezpieczeństwem ( rykoszet czy cokolwiek, dziecko dostanie i jestem psychicznie załamany do końca żywotu, nie licząc strat dziecka czy osoby, zwierzęcia .. )

Strzelać - tylko na strzelnicy - ogródek - 15/17m więc sensu brak strzelać na terenie zabudowanym gdzie pełno ludzi. Dlatego sie cieszyłem , że w końcu "Polaka" przyjeli do klubu strzeleckiego - walczyłem o to ostro ponad 3msc. I udało sie

Przepraszam za offtopic moderatorów'
Pozdrawiam Outside (..)
Michał
Ostatnio zmieniony 14 czerwca 2014, 07:04 przez ahael, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ahael
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 804
Rejestracja: 23 sierpnia 2009, 18:43
Tematy: 0
Lokalizacja: Whole World
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: ahael »

Hej Hej,

Temat postanowiłem odmrozić.
Venray ( Oirlo ) 100mCrew, kolejne zaliczone zawody. Ekipa z południowej Holandii : Marc i Jasper.

Ok więc. Wnioski. Wkładam magazynek : dwa - trzy strzały WAŻONYM śrutem w tarczę próbną - jeśli przestrzeliny układają się blisko siebie lub nakładają się na siebie - strzelam do punktowanych tarcz.
Nie ważne , czy POI jest środkiem krzyża ( siateczka Fine Crosshair 1/8 dot - ciężko brać poprawki , lecz nie niemożliwe )

Teraz słaby "element" układanki. Ostatnio miałem okazję strzelać z FX Bobcata 7.62mm ( 0.3 cal ) z lupą IOR. Ten IOR ma ekstremalnie mały błąd paralaksy, za pierwszym podejściem miałem więcej pkt niż kolega za X razem. Aczkolwiek... cena.

Problem i plus przy Weaverze jest tym, że człowiek MUSI układać się powtarzalnie do baki - lupa. Przy IORze - po prostu złożyłem się do strzału ( 7.62mm Bobcat :D - i niech ktoś nie mówi , że PCP nie ma kopa. Strzelałem też z ponad 1000J zabawki... znajomy , który był ze mną, zmienił zdanie co do wiatrówek hahaha )

Do rzeczy. Weaver zostanie na AA jeszcze przez sezon, Darek struga osadę, stabilną - ciężką ( dzięki wielkie ) bo przy AA FAC i osadzie ultra lekkiej ( ambi ) jest porażka - każdy ruch jest widoczny na tarczy.

ALE

Wystrzelałem 279pkt co jest nie lada wyczynem przy trybie 6 dni praca ( nie raz 7 dni ) i bez treningu. Jak na razie najlepszy wynik ! :-D

Kilka fotek :

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Pozdrowienia !
Michał

Obrazek Obrazek

Moja i tarcza kolegi strzelającego z BigBore ( ponad 6.25mm ) - widać różnicę ? ;)
maxis18
Reactions:
Posty: 11
Rejestracja: 16 sierpnia 2012, 17:00
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: maxis18 »

ahael pisze:
5,5mm ;) 47J przy 16grain JSB 5.52
Testowałeś może do jakiej prędkości lata Ci stabilnie JSB Jumbo 5,52? Mój AA S410 Xtra strzela na full odkręconym ustawieniu energii w okolicy 280 m/s i zastanawiam się do jakiej prędkości nie będzie żadnych harcy..
Awatar użytkownika
ahael
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 804
Rejestracja: 23 sierpnia 2009, 18:43
Tematy: 0
Lokalizacja: Whole World
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: ahael »

Hej witaj - ja niestety mam już wersję bez możliwości regulacji Vo.
Podobno - z tego co sprzedawca mówił - było za dużo przecieków w tym miejscu i zaprzestali produkcję. Postawili na limit i FAC

Także nie mam możliwości ustawienia Vo - nie mogę Ci pomóc.. :(

Ale zauważyłem, że lepsze wyniki mam na 16gr 5.51mm niż na Heavy czy lekkim Jumbo.
Na 16gr 5.51 JSB - wychodzi 295m/s
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Air Benchrest”