Harrel Precision harmonic Barrel Tuner

Tematy związane z dyscypliną strzelecką Air Benchrest.

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2537
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Harrel Precision harmonic Barrel Tuner

Post autor: adnikauto »

Przegladajac oferte sprzedazowa karabinka:

LCS Air Arms SK-19 .22 - w opisie znalazl sie "Harrel Precision harmonic Barrel Tuner"
https://www.airgunsofarizona.com/usedgu ... sed/#tab-2
Caly opis brzmi:
Includes 21 Shot Magazine Upgrade, K&L Buttplate, 580cc Bottle, Harrel Precision harmonic Barrel Tuner, Hard Case, Mounts, and MTC King Cobra 6-24X50 Scope

A o to i wspomniany karabinek:
Obrazek

Obrazek



Do czego zmierzam? Otoz, nie rzucilo mi sie nigdy w oczy a jestem juz dosyc dlugo na Forum, zeby ktos z Kolegow mial czy stosowal wspomniany "device"... ???

Bardzo wielu z Was wazy, myje, smaruje srut, itd. a nikt nie dopasowywuje drgan harmonicznych lufy do specyficznego srutu...
Dlaczego tak jest? Nie wierzycie, nie macie dostepu czy nigdy nie slyszeliscie na ten temat... ???


Sadze, ze wlasnie dla benchrestowcow to powinna byc "zwykla bulka z maslem"... a tymczasem wielkie NIC w tym zakresie...

Co to jest i z czym to sie zjada?

https://www.harrellsprecision.com/produ ... ire-tuners





Jestem zwyczajnie ciekawy, czy powyzszy temat znajdzie jakis odzew czy pozostanie jako "terra incognita" czyli Unknown Territory dla ogolu strzelcow benchrestowych... ???
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
Awatar użytkownika
zbiho
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 446
Rejestracja: 17 kwietnia 2017, 00:11
Tematy: 7
Lokalizacja: Bochnia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Harrel Precision harmonic Barrel Tuner

Post autor: zbiho »

Może nie takie identyczne z mikrometryczna regulacja ale taki ciężarek założyłem kiedyś na lufę wiatrówki i ustawiałem śrubka. Zrobiłem raz na jutro do jednego śrutu JSB.
Albo rybki i akwarium.
Awatar użytkownika
kłapek
Ekspert Wiatrówki
Ekspert Wiatrówki
Reactions:
Posty: 1739
Rejestracja: 20 lutego 2006, 18:22
Tematy: 39
Lokalizacja: Grodków
Grupa: Ekspert Wiatrówki

Re: Harrel Precision harmonic Barrel Tuner

Post autor: kłapek »

Ja eksperymentowałem z ciężarkami.
Poniżej specjalne wykonanie na lufę 16mm pod Steyra.

Dlatego trochę rozbawił mnie ten temat że "stroikiem" przesuwanym o dziesiąte części mm i montowanym na osłonę lufy. :wink:

Ale... przyznać trzeba, że Twoje wygląda profesionalnie :-D
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Mój nowy terapeuta na imię ma can-am :-D
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2537
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Harrel Precision harmonic Barrel Tuner

Post autor: adnikauto »

Swietnie :piwo: ze temat znalazl odzew !!!

Bardzo bym prosil o wypowiedz rowniez tych, ktorzy strzelaja benchrest z rimfire!
Jest tutaj na Forum kilku strzelcow a jednego, ktorego nick pamietam to Kolega "Arthuro" /przepraszam z gory jak przekrecilem nick/

Powyzszy temat jest tematem dotyczacym zarowno wiatrowek jak i broni palnej i byloby naprawde SUPER uzyskac odpowiedzi z obu tych Dzialow.

Osobiscie benchrestu nigdy nie strzelalem ani nie posiadam do tego odpowiedniego sprzetu - ale... widzac efekty jakie mozna osiagnac poprzez modulowanie drgan harmonicznych lufy - musze przyznac... jestem pod wrazeniem :shock:
:piwo:

Dziekuje wszystkim za uczestnictwo w dyskusji i prosze o... wiecej :-D
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
Awatar użytkownika
GC
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 480
Rejestracja: 12 września 2007, 15:19
Tematy: 7
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Harrel Precision harmonic Barrel Tuner

Post autor: GC »

ale... widzac efekty jakie mozna osiagnac poprzez modulowanie drgan harmonicznych lufy - musze przyznac... jestem pod wrazeniem :shock:
:piwo:
Ok,
może i coś w tym jest, ale z moich doświadczeń wynika mi tyle, że podstawa do dobra lufa jeśli będzie słaba to żaden stroik nie pomoże. Ćwiczyłem ten temat w kilku karabinkach 22LR Anschutz 1903,1907,1807 z najdroższą amunicją i max wyniki jakie uzyskałem w startach BR50 2014-2020 to 485pkt +/-2 :roll:
W 2020 zakupiłem Anschutza 1913 z bdb lufą i każdy start (6 w sezonie 2022) to 490pkt +/-2 (standardowa amunicja SK LR) a i jeszcze MP 2022 738/750 pkt.35x :-D
Awatar użytkownika
krajsik
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 55
Rejestracja: 15 stycznia 2012, 14:03
Tematy: 4
Lokalizacja: Częstochowa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Harrel Precision harmonic Barrel Tuner

Post autor: krajsik »

Kiedyś na YT wyskoczył mi taki filmik a propos tego tematu. Też jestem ciekaw jak się to sprawdza. NEW GEN6 Swan Barrel Harmonic Tuner Demonstration Results & Summary
Łucznik wz. 70 / Slavia 631 / Steyr FT + Stryker HD
Rlyeh
Ekspert Wiatrówki
Ekspert Wiatrówki
Reactions:
Posty: 1554
Rejestracja: 09 kwietnia 2007, 19:39
Tematy: 73
Grupa: Ekspert Wiatrówki

Re: Harrel Precision harmonic Barrel Tuner

Post autor: Rlyeh »

Parę lat temu testowałem na trzech lufach cztery różne tuby, do tego cztery serie puszki i trzy CenterXa. Efektem tych zmagań jest jedna złota seria puszki którą do dzisiaj mam schomikowaną, zaś do każdej lufy dało się dobrać tubę zapewniającą poprawę skupienia przed i po czasami dość absurdalnie znacznie. To w kwestii tunerów analogowych. Nastawnego nie używam, z roku na rok strzelam coraz mniej i dla rocznego przemiału niższego niż tysiąc czy dwa to lepiej mi sprawdzić aktualnie będącą pod ręką lepszą amunicję. A tak w ogóle to lepiej nauczyć się strzelać.
Natomiast co do wiatrówek to Mec wydał V0 - to dla konstrukcji płaszczowych typu Walther i FWB, i podejrzewam że to może lepiej działać na > 7,5J niż na matchu. Przytoczę jednak złotą myśl wyczytaną stosunkowo niedawno gdzieś na jakimś francuskim albo niemieckim forum - w tych karabinkach lufa kończy się nieco wcześniej. I coś w tym może być - w tym roku testowałem parę partii R10 na konstrukcji monotec. Cośtam podeszło a coś się sprzeda, natomiast świadomie czy nie zacząłem bawić się ciężarkami na lufie - zero efektu w jedną lub w drugą stronę (na 10m). Wnioski 1) może na 50m byłoby coś widać, 2) ale jak lufa ma pracować, skoro kończy się parę ładnych cm przed płaszczem, i do tego jest w monotecu.
Ostatnio zmieniony 23 marca 2023, 11:41 przez Rlyeh, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
tommylee
Administrator
Administrator
Reactions:
Posty: 2585
Rejestracja: 13 maja 2007, 10:24
Tematy: 159
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Grupa: Administratorzy

Re: Harrel Precision harmonic Barrel Tuner

Post autor: tommylee »

adnikauto pisze: 22 marca 2023, 03:55 nikt nie dopasowywuje drgan harmonicznych lufy
Temat znany ale nie przerabiany bo...nic ci nie da ten stroik jak nie będziesz miał porządnych restów z przodu i stołu z betonu.
Wiadra amunicji, oraz jak pisze GC bardzo dobrej lufy.

Kiedyś jak musiałem stosować tłumik sprawdzałem dla każdej lufy i dla danego śrutu jak głęboko mam go przykręcić, żeby był jak najmniejszy rozrzut.
Poniżej widać jak zmienia się skupienie wraz z suwaniem tłumika na lufie.
Niestety na zawodach szału nie było. Odkryłem jednak, że wiatr boczny pomaga w skupieniu.
W mojej ocenie pomieszczenia zamknięte nadają się do ustawiania zera w HFT.
Do testowania śrutu nie :651: Bo na dworze śrut który na hali wydawał się gorszy może latać lepiej albo utrzymywać stałe skupienie.
Tutaj też mogę podać przypadki, gdzie w Bohumienie dobrany śrut robił jedna dziurę a w domu już niekoniecznie, co nie zmienia faktu, że najlepiej jechać do Bohumina i tam dobrać śrut do lufy.
DSC_0900.JPG
Niestety więcej korzyści będziesz miał ucząc się wiatru na dworze jak podniecanie się jedną dziurką w sterylnych warunkach.
I najważniejsze - lepiej ch... ale jednakowo niż precyzyjnie 3 strzały w kropkę a kolejny nie wiadomo gdzie.
W mojej ocenie kluczem do benchrestu jest wiedzieć jak najgorzej strzela nasz karabin, bo wiadomo że gorzej nie będzie a lepiej zawsze może być :651: :one:

Na koniec grupy z nowej zabawki.
W każdej grupie jest po 5 strzałów - nawet w tych gdzie wygląda, że jest jeden :651: :one: :)
IMG_20230305_115824.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Pozdrawiam Tomek :-)
LG300 XT + LCS 35*45 / Leupold 3-9*33 EFR
http://forum-bron.pl/app.php/rules
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2537
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Harrel Precision harmonic Barrel Tuner

Post autor: adnikauto »

Koledzy dziekuje za Wasze odpowiedzi...

@Tomek
Tak jak pisalem powyzej- benchrestu nie strzelam... ba, w ogole strzelam juz coraz mniej.
Poruszylem ten temat bo praktycznie nie istniej na forum strzeleckim a jest ciekawy i dajacy sporo do myslenia...

I jeszcze jedno- benchrest to dystanse 25- 50-100 nawet do 900 metrow/jardow bo i tak strzelaja w USA
10 m to napewno nie jest benchrest :) ale to tak na marginesie bo nie o tym temat :-D
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
Rlyeh
Ekspert Wiatrówki
Ekspert Wiatrówki
Reactions:
Posty: 1554
Rejestracja: 09 kwietnia 2007, 19:39
Tematy: 73
Grupa: Ekspert Wiatrówki

Re: Harrel Precision harmonic Barrel Tuner

Post autor: Rlyeh »

10 m to napewno nie jest benchrest :) ale to tak na marginesie bo nie o tym temat :-D
*Nie dotyczy Hindusów i Chińczyków ;)
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Air Benchrest”