Dyskusja dotycząca zawodów Air Benchrest i nie tylko - cz. 1

Tematy związane z dyscypliną strzelecką Air Benchrest.

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Awatar użytkownika
tommylee
Administrator
Administrator
Reactions:
Posty: 2585
Rejestracja: 13 maja 2007, 10:24
Tematy: 159
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Grupa: Administratorzy

Re: Dyskusja dotycząca zawodów Air Benchrest i nie tylko

Post autor: tommylee »

variag pisze:Mnie urzekł ten rest wykonany z dwóch desek - cóż za prostota w formie
Mariusz też to zauważyłem.
Co więcej nigdzie nie widziałem na zawodach WRABF bipodów :-)
Nasz regulamin został "naciągnięty" do bipodów - jak to u nas bywa nie wszystkich stać na porządne resty z przodu.
Ciekawe czy w Irlandii jest to "przepisowe" załatwienie sprawy dla mniej zamożnych, czy zwykła pomysłowość?
variag pisze:Tomku, żeby wyjść na zewnątrz jako "reprezentacja" kraju musielibyśmy zgłosić benchrest do PZSS jako następny rodzaj strzelectwa.
Nie wiem. WRABF nie jest zrzeszony w narodowych organizacjach.
Oni sami tworzą własna federację, tak jak WFTF.
variag pisze:Obarczone było by to akceptacją regulaminu WRABF przez PZSS, udziałem w zawodach wyłącznie zawodników z licencjami PZSS, a zawody rangi PP i MP obowiązkowo z delegatem PZSS.
Właśnie. Ja już raz byłem w LOK i wystarczy mi na całe życie.
Nie mam doświadczenia w strukturach PZSS.
Pytanie drugie czy PZSS może ot tak sobie zaakceptować regulamin WRABF?
Ktoś to wymyślił, zapisał i posiada prawa autorskie.
Np. nie można wykorzystywać ich tarcz w oficjalnych zawodach jeżeli nie jest się ich członkiem - co nie zmienia faktu, że w necie sami publikują tarcze w PDF, które można wydrukować.
variag pisze:Regulamin musiały by też precyzować sposób wyłaniania reprezentacji, a i tak nawet złamanego grosza od PZSS-u by się nie dostało na taki wyjazd.
Pewnie trzeba im będzie zapłacić. :-D

Kiedyś kusiło mnie by zgłosić Polskę jako oficjalnego członka WRABF ale... kto z nas opłaci składkę członkowską, która w sumie nie jest wysoka.
Następnie kto z nas pojedzie na zawody światowe - nikt.
Jeszcze jakby to było w Czechach lub w Niemczech bądź w innym kraju europejskim.
Ale RPA, Nowa Zelandia czy USA - nie do ogarnięcia.
Pozdrawiam Tomek :-)
LG300 XT + LCS 35*45 / Leupold 3-9*33 EFR
http://forum-bron.pl/app.php/rules
Awatar użytkownika
kłapek
Ekspert Wiatrówki
Ekspert Wiatrówki
Reactions:
Posty: 1739
Rejestracja: 20 lutego 2006, 18:22
Tematy: 39
Lokalizacja: Grodków
Grupa: Ekspert Wiatrówki

Re: Dyskusja dotycząca zawodów Air Benchrest i nie tylko

Post autor: kłapek »

Tomek, Mariusz

moim zdaniem trzeba się zastanowić, co należy zrobić żeby popularyzować tą dyscyplinę wśród strzelców, a nie jak ją legalizować. Zbyt dużo ludzi rezygnuje, a zbyt mało pojawia się nowych na zawodach.
Będą ludzie, to będzie rósł poziom. Wśród większej grupy zawsze się znajdzie kilku napaleńców, którzy zaczną organizować zawody w innych regionach Polski i tacy którym nie będzie straszne wsiąść w samolot i polecieć na drugi koniec świata żeby porównać swój poziom z czołówką światową.

Ja widzę kilka problemów. Jak napisał Tomek, papier jest bezlitosny i często sprowadza na ziemię. Nowi często przyjeżdżają z nastawieniem wygrywania. Często słuchają złych doradców podobnie jak w niektórych tematach na tym forum. Osoby które dzisiaj błądzą, za miesiąc są specami i udzielają złotych rad. Osobnym tematem jest sprzęt. Taki nowo upieczony benchrestowiec chciałby wszystko mieć od razu, ewentualnie na następne zawody. Nigdy nie pyta ile trwało zgromadzenie tych wszystkich bardziej lub mniej potrzebnych szpargałów. I wiele innych…

Może należałoby pomyśleć np. w okresie zimowym nad tematem wprowadzającym nowych strzelców w benchrest. Myślę, że mogłoby to zaoszczędzić sporo błędów i rozczarowań i być może rezygnacji w momentach których tak naprawdę jeszcze nic się nie zaczęło.

Może ktoś ma inne pomysły jak popularyzować benchrest?
Mój nowy terapeuta na imię ma can-am :-D
Awatar użytkownika
RafalC
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 134
Rejestracja: 27 lutego 2018, 15:00
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dyskusja dotycząca zawodów Air Benchrest i nie tylko

Post autor: RafalC »

Rafał dobrze prawisz!Moim zdaniem spotkanie się chociaż ze 2 razy w okrezie zimowym z doświadczonymi Benchrestowcami oraz potencjalnymi zainteresowanymi jak i raczkującymi w tej dyscyplinie o wiele przybliżyło i oswoiło by osoby zainteresowane tą dyscypliną!!! Dobra rada oraz wymiana zdań na różne tematy oraz pomoc w dobraniu sprzętu na początku zabawy o wiele więcej pomogą niż mieszanie i pisanie bezsensów na różnego rodzaju Forach, jak co nie którzy czynią!
:502: Pozdrawiam Rafał
HW 100T (Duży DOT) Dominator (T36)
Awatar użytkownika
kłapek
Ekspert Wiatrówki
Ekspert Wiatrówki
Reactions:
Posty: 1739
Rejestracja: 20 lutego 2006, 18:22
Tematy: 39
Lokalizacja: Grodków
Grupa: Ekspert Wiatrówki

Re: Dyskusja dotycząca zawodów Air Benchrest i nie tylko

Post autor: kłapek »

Myślałem bardziej o przyklejonym temacie. Takie kompendium podstawowych zasad mających pomóc wejść w benchrest wiatrówkowy.
Ja nie zamierzam nikogo przekonywać. Bardziej na zasadzie chcesz, to przeczytaj, przeanalizuj i ewentualnie skorzystaj.
W chaosie i przede wszystkim nowym użytkownikom forum jest trudno wyłuskać te informacje naprawdę wartościowe nad którymi należałoby się zatrzymać.
Mój nowy terapeuta na imię ma can-am :-D
Awatar użytkownika
variag
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 10179
Rejestracja: 15 kwietnia 2003, 20:34
Tematy: 192
Lokalizacja: Bełchatów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Dyskusja dotycząca zawodów Air Benchrest i nie tylko

Post autor: variag »

kłapek pisze:moim zdaniem trzeba się zastanowić, co należy zrobić żeby popularyzować tą dyscyplinę wśród strzelców, a nie jak ją legalizować. Zbyt dużo ludzi rezygnuje, a zbyt mało pojawia się nowych na zawodach.
Ponoć pierwsze trzy-cztery lata z danym hobby to najlepszy sprawdzian czy to jest właśnie to, czy też trzeba szukać sobie innego. Podobnie jest z ie strzelectwem, jednemu leżą pneumatyki, inny poprzez pneumatyki wpada z CP a potem w nitro. Coś jak ewolucja Darwina, z tym że dotyczy strzelectwa. I trzeba się z tym pogodzić.
Popularyzacja? Pisać, pokazywać zdjęcia, tarcze, opisywać zawody. Najgorzej jest kogoś do nich namawiać.
Myślę, że póki PZSS jest "ślepy" na ten sport to lepiej jest nie wychodzić przed szereg, nic to nie da a wprowadzi tylko obostrzenia co do startów. Choć w OPEN prawie wszyscy zawodnicy są już licencjonowani :wink:
Zbyt często pragnienie tego czego nie mamy
nie pozwala nam się cieszyć tym co posiadamy.
Awatar użytkownika
Severin
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 558
Rejestracja: 25 sierpnia 2010, 00:01
Tematy: 43
Lokalizacja: Knurów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dyskusja dotycząca zawodów Air Benchrest i nie tylko

Post autor: Severin »

Wasz Tajemniczy Reporter zastanawia się co napisać ....... (tak jak trener Nawałka - co powiedzieć ;) )
Różne takie co dają radość :)
Awatar użytkownika
Aligatius
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 552
Rejestracja: 23 czerwca 2012, 21:41
Tematy: 0
Lokalizacja: Ruda Śląska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dyskusja dotycząca zawodów Air Benchrest i nie tylko

Post autor: Aligatius »

Opisz jakie to uczucie przegrać na 50m z Hatsanem :wink: :piwo:
Ostatnio zmieniony 26 czerwca 2018, 08:37 przez Aligatius, łącznie zmieniany 1 raz.
AT44 10 LW; Beretta 92FS
Awatar użytkownika
tommylee
Administrator
Administrator
Reactions:
Posty: 2585
Rejestracja: 13 maja 2007, 10:24
Tematy: 159
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Grupa: Administratorzy

Re: Dyskusja dotycząca zawodów Air Benchrest i nie tylko

Post autor: tommylee »

kłapek pisze:Wśród większej grupy zawsze się znajdzie kilku napaleńców, którzy zaczną organizować zawody w innych regionach Polski
Mieliśmy puchar południa ale w tym roku już go nie ma.
kłapek pisze:Nowi często przyjeżdżają z nastawieniem wygrywania.
Też odnoszę wrażenie, że rozczarowanie własnymi wynikami wykruszyło wiele osób.
kłapek pisze:Osobnym tematem jest sprzęt. Taki nowo upieczony benchrestowiec chciałby wszystko mieć od razu, ewentualnie na następne zawody. Nigdy nie pyta ile trwało zgromadzenie tych wszystkich bardziej lub mniej potrzebnych szpargałów. I wiele innych…
Tak jest.
Ile luf i zmian w układzie działania Steyra przez 10 lat przerobiłem - mnóstwo.
Od 5 lat systematycznie strzelam benchrest. Dopiero ostatnio przy jednej z 4 lat strzeliłem komplet z tym, że teraz mój karabinek strzela jak laser :-D ale nie tylko mój.
kłapek pisze:Może należałoby pomyśleć np. w okresie zimowym nad tematem wprowadzającym nowych strzelców w benchrest.
Rafał takie kompendium wiedzy oparte na doświadczeniach strzelców może być przydatne, tylko czy ktoś to będzie chciał napisać, ktoś inny czytać, zastanowić się nad tym i jeszcze wyciągając własne wnioski oraz wdrożyć w życie?
kłapek pisze:Może ktoś ma inne pomysły jak popularyzować benchrest?
Ja nie mam, albo zachorujesz albo nie.
Mnie benchrest pociągał od zawsze a właściwie ultra precyzyjne strzelanie jak mając 18 lat i wiatrówkę wujka nie moglem trafić z 5 metrów w kamyczek :-D
Wtedy pomyślałem sobie, ze muszę mieć bardzo celny sprzęt :-D śmieszne ale prawdziwe.
RafalCibis pisze:Moim zdaniem spotkanie się chociaż ze 2 razy w okresie zimowym z doświadczonymi Benchrestowcami oraz potencjalnymi zainteresowanymi jak i raczkującymi w tej dyscyplinie o wiele przybliżyło
Rafał na zawodach każdy jest zajęty zmiana stolika, pompowaniem kartusza i obiadem :-D
Spotkanie poza zawodami, omówienie kilku spostrzeżeń, użyczenie własnych karabinków na pewno podniosło by świadomość nowych uczestników - takie szkolenie.
W miarę możliwości staramy się dzielić wiedzą i spostrzeżeniami na zawodach ewentualnie tu na forum.
kłapek pisze:W chaosie i przede wszystkim nowym użytkownikom forum jest trudno wyłuskać te informacje naprawdę wartościowe nad którymi należałoby się zatrzymać.
To dotyczy wszystkich spraw poruszanych na forum.
variag pisze:Myślę, że póki PZSS jest "ślepy" na ten sport to lepiej jest nie wychodzić przed szereg, nic to nie da a wprowadzi tylko obostrzenia co do startów.
Mariusz czy oni mogą ot tak sobie zagarnąć czyjeś tarcze, regulaminy i nam nakazać z nich korzystać?
Albo zabronić organizowania zawodów?
Jeżeli tak to powstanie underground w Głogówku i tyle. Jak mielibyśmy z tego jakieś wymierne korzyści ale zakuć się w kajdany PZSS tylko dla tego by mieli nad nami patronat chyba nie ma sensu.
Severin pisze:Wasz Tajemniczy Reporter zastanawia się co napisać ....... (tak jak trener Nawałka - co powiedzieć ;) )
Tajemniczy organizator może ci zasugerować.
1. mniej oleju na śrut.
2. strzelanie przez chronograf na treningu
3. dobranie odpowiedniej prędkości dla każdego z testowanych drutów.
4. strzelenie co najmniej 100 tarczek treningowych i na tej podstawie wyciąganie wniosków
5. poeksperymentowanie z lufa czystą (lekkie przecieranie np 2 przecieranie i nic więcej) i brudną. Ósemki już nie masz więc największy problem masz z głowy :-D
Aligatius pisze:Opisz jakie to uczucie przegrać na 50m z Hatsanem;)
Myślę, że żadne.
Skoro karabin dobrze Ci działa na tyle na ile Hatsan morze być precyzyjny nie stanowi to problemu z przeskoczeniem w tabeli karabinków o wiele droższych.
Pozdrawiam Tomek :-)
LG300 XT + LCS 35*45 / Leupold 3-9*33 EFR
http://forum-bron.pl/app.php/rules
Awatar użytkownika
Aligatius
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 552
Rejestracja: 23 czerwca 2012, 21:41
Tematy: 0
Lokalizacja: Ruda Śląska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dyskusja dotycząca zawodów Air Benchrest i nie tylko

Post autor: Aligatius »

tommylee pisze:Myślę, że żadne....
Tomku, przecież wiem. Nie zauważyłeś "oczka" i "piwka" na końcu postu?
I tak muszę jeszcze się starać - Bartek nie chce przyjąć mnie do "klubu" z powodu zdarzających się ósemek na 25m :wink: :wink:

Ps. tak jako ciekawostkę podpowiem, że słowo "żadne" w zależności od kontekstu, oznacza po śląsku niefajne, niemiłe, brzydkie itp. Np. ale mosz żadne szuły - czyli masz brzydkie buty, albo ale żadna sytuacja - ale niemiła sytuacja.
Ostatnio zmieniony 26 czerwca 2018, 09:56 przez Aligatius, łącznie zmieniany 1 raz.
AT44 10 LW; Beretta 92FS
Awatar użytkownika
variag
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 10179
Rejestracja: 15 kwietnia 2003, 20:34
Tematy: 192
Lokalizacja: Bełchatów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Dyskusja dotycząca zawodów Air Benchrest i nie tylko

Post autor: variag »

Mariusz czy oni mogą ot tak sobie zagarnąć czyjeś tarcze, regulaminy i nam nakazać z nich korzystać?
Nie.
Albo zabronić organizowania zawodów?
Nie. Ale może zabronić używania nazwy "MP".
Jeżeli tak to powstanie underground w Głogówku i tyle. Jak mielibyśmy z tego jakieś wymierne korzyści ale zakuć się w kajdany PZSS tylko dla tego by mieli nad nami patronat chyba nie ma sensu.
:one:
Zbyt często pragnienie tego czego nie mamy
nie pozwala nam się cieszyć tym co posiadamy.
Awatar użytkownika
tommylee
Administrator
Administrator
Reactions:
Posty: 2585
Rejestracja: 13 maja 2007, 10:24
Tematy: 159
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Grupa: Administratorzy

Re: Dyskusja dotycząca zawodów Air Benchrest i nie tylko

Post autor: tommylee »

Tomku wiem, ze żartowałeś, jednak ja odpisałem tak jak jest.
Droższy nie oznacza celniejszy, jednak jakość finalna karabinów match'owych jest lepsza.
variag pisze:Nie. Ale może zabronić używania nazwy "MP".
To usuniemy P jak Polska i dopiszemy G jak Głogówek, czyli Mistrzostwa AB w Głogówku.
Czy tak już może być?
Co z Mistrzostwami Polski PFTA?

Poniżej link do zdjęć naszego Tajnego Fotoreportera.
Fotki
Ostatnio zmieniony 26 czerwca 2018, 13:00 przez tommylee, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam Tomek :-)
LG300 XT + LCS 35*45 / Leupold 3-9*33 EFR
http://forum-bron.pl/app.php/rules
Awatar użytkownika
Aligatius
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 552
Rejestracja: 23 czerwca 2012, 21:41
Tematy: 0
Lokalizacja: Ruda Śląska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dyskusja dotycząca zawodów Air Benchrest i nie tylko

Post autor: Aligatius »

tommylee pisze:(..) jednak jakość finalna karabinów match'owych jest lepsza.
Pełna zgoda, nigdy nie twierdziłem inaczej.
AT44 10 LW; Beretta 92FS
Awatar użytkownika
variag
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 10179
Rejestracja: 15 kwietnia 2003, 20:34
Tematy: 192
Lokalizacja: Bełchatów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Dyskusja dotycząca zawodów Air Benchrest i nie tylko

Post autor: variag »

To usuniemy P jak Polska i dopiszemy G jak Głogówek, czyli Mistrzostwa AB w Głogówku.
Czy tak już może być?
Myślę, że nikogo już "tam" nie kuło by to w oczy :one:
Zbyt często pragnienie tego czego nie mamy
nie pozwala nam się cieszyć tym co posiadamy.
Awatar użytkownika
tommylee
Administrator
Administrator
Reactions:
Posty: 2585
Rejestracja: 13 maja 2007, 10:24
Tematy: 159
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Grupa: Administratorzy

Re: Dyskusja dotycząca zawodów Air Benchrest i nie tylko

Post autor: tommylee »

Mariusz zatem chcesz powiedzieć, że kogoś ukłuło?
Czy tylko starasz się uniknąć dziwnych sytuacji w przyszłości?
Pozdrawiam Tomek :-)
LG300 XT + LCS 35*45 / Leupold 3-9*33 EFR
http://forum-bron.pl/app.php/rules
Awatar użytkownika
Bonzoo
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 917
Rejestracja: 29 stycznia 2007, 19:25
Tematy: 50
Lokalizacja: Łazy (Ślaskie)
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Dyskusja dotycząca zawodów Air Benchrest i nie tylko

Post autor: Bonzoo »

Ech, szkoda, że plany urlopowe współpracownika tym razem pokrzyżowały wyjazd na MP. Fajnie było jak widzę i czytam. Ale nic to, na wrzesień zapowiadam wielki come back ...

Gratulacje dla zwycięzców i słowa otuchy dla pokonanych. Do zobaczyska.

p.s. do "tajemniczego reportera" ....a wyglądało tak dobrze???
Jak coś ci w życiu nie idzie i wpadasz pyskiem w błoto, to musisz być jak dzik - pchać to błoto ryjem do przodu.
______________________________________
SMS "Hetman"
Zablokowany Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Air Benchrest”