Drodzy Użytkownicy,

Od dnia 25 maja 2018 r. wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, określane jako RODO.

W związku z tym poniżej regulaminu forum zostały zamieszczone wytyczne związane z tym rozporządzeniem.

Bardzo proszę poświęcić chwilkę i wczytać się w te przepisy, nie jest tego dużo.

Regulamin i rozporządzenie

Pozdrawiamy,
Administracja forum

Stolik do Air Benchrest

Tematy związane z dyscypliną strzelecką Air Benchrest.

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Awatar użytkownika
RafalC
Zarejestrowany użytkownik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Re: Stolik do Air Benchrest

Postautor: RafalC » 2018-11-06, 18:43

grzesma1 pisze:To kwestia wysokości krzesełka. Ja swój stoli obniżyłem o 50mm odcinając mu nogi, chociaż niższy od ciebie Rafał nie jestem :wink:

To kwestia wygody Grzesiek!Jak komu pasuje! Jedni lubią wyżej a inni niżej ( Jak np.Tomek) D..ę posadzić! Krzesło regulowane (góra dół) napewno rozwiąże problem z niewygodnym złożeniem się do karabinka!
:502: Pozdrawiam Rafał

Awatar użytkownika
RafalC

Postautor: RafalC » 2018-11-06, 18:47

grzesma1 pisze:To kwestia wysokości krzesełka. Ja swój stoli obniżyłem o 50mm odcinając mu nogi, chociaż niższy od ciebie Rafał nie jestem :wink:

To kwestia wygody Grzesiek! Jedni lubią wyżej a inni niżej (jak np.Tomek) D..ę posadzić! Krzesło regulowane (góra dół) napewno rozwiąże problem z niewygodnym złożeniem się do karabinka!
Sory że dwa te same posty wrzuciłem przez przypadek!
Ostatnio zmieniony 2018-11-06, 19:08 przez RafalC, łącznie zmieniany 1 raz.
:502: Pozdrawiam Rafał

grzesma1

Postautor: grzesma1 » 2018-11-06, 19:32

Chodzi mi o to, że im konstrukcja niższa ty łatwiej o jej stabilność (patrz- Tomek ;laughing: )
Wiadomo, że wygoda też jest ważna, dlatego jak kto lubi tak sobie dopasuje.
Ostatnio zmieniony 2018-11-06, 19:32 przez grzesma1, łącznie zmieniany 1 raz.
LGM-2 / AA S510 LE

Awatar użytkownika
bladerunner
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Postautor: bladerunner » 2018-11-06, 20:31

By zwiększyć mobilność i funkcjonalność stolików warsztatowo/benchrestowych proponuję pod blatem (wzdłuż osi) przykręcić drewnianą łatę np. 3x5 cm. Przy takim zestawieniu konstrukcji z ostatnich zdjęć kolegi dragonblade, skręcenie stolika ( ściśnięcie łaty pomiędzy dwoma blatami stolika) stworzy stabilne i bezinwazyjne połączenie stolik- blat. Użycie łaty pod blatem wystarczająco go usztywni, wyeliminuje konieczność wiercenie dziur w stoliku pod śruby (zwłaszcza w Wolfcrafcie z casto), ułatwi przemieszczanie stolika w dwóch elementach i waga zestawu praktycznie pozostanie bez zmian.
Przy umieszczeniu poziomicy wzdłuż dłuższego boku blatu uzyskujemy możliwość regulacji poziomu wzdłuż linii celowania.
Co najważniejsze w kilka sekund stolik do benchrestu znów jest stolikiem warsztatowym... lub na odwrót.
3 x ... Walther

dragonblade

Postautor: dragonblade » 2018-11-06, 21:58

To nie jest zły pomysł, jednak w moim stoliku (kupiony w Leroy Merlin za 60zł) dość kiepsko wyglądało połączenie blatów (tych deseczek). Były one montowane poprzez uchwyty z dość miękkiego materiału i nie wyglądało mi to na stabilne. Usunąłem to wraz z całym mechanizmem "suwnym" i blat wolałem przykręcić do grubej i stabilnej konstrukcji.

Co do obniżania stolika przez ucinkę nóg, to raczej nie jest to dobre rozwiązanie. Te nogi mają specjalny profil dzięki któremu stolik bardzo stabilnie stoi. Ja sobie kupiłem nieco wyższy zicel i jest ok.
Mój stolik razem z blatem ma około 73cm. wysokości.
S400 MPR-FT + Vortex Diamondback HP 4-16x42

luk_sbe
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy
Status: Online

Postautor: luk_sbe » 2018-11-12, 08:07

wczoraj miałem okazje na żywo zobaczyć i przetestować stolik od dragonblade i potwierdzam że stosunek użyteczność/cena w skali 1-10 to 10 bez zastanowienia :) Na szybko sam takie teraz zrobie na moja ala strzelnice :) A poźniej to życie pokaże, jeżeli się nie rozkraczą (a raczej wyglądało to pożądnie i stabilnie) to pewnie zostaną :) Dodatkowa zaleta to ze jak jakas impreza w terenie to zawsze można szybko poskładać i zabrać ze sobą.

Wróć do „Air Benchrest”