Plotki o nowej ustawie

Moderatorzy: Jka, Dariusz DC, Navigare, montrala

Awatar użytkownika
Smerf
Zarejestrowany użytkownik

Re: Plotki o nowej ustawie

Post autor: Smerf »

I jeszcze jedna drobnostka jak ostatnio mi przyszła do głowy. Gdyby coś tak mocno śmierdziło, to ograniczono by wydawanie pozwoleń na kolekcjonerkę już teraz. O innych nie wspomnę. I chyba kolega piszący, "Panowie z MSWiA, świadomie na tym portalu, "grzeją" temat" - ma rację. Tylko celu nie pojmuje bo wielu z nich sami mają pokaźne zbiory tak strzeleckiej jak i kolekcjonerki :).
Darek vel Smerf

"U początku filozofii stoi - zdziwienie. "
"Strzelmistrz - Łódź"

Fokat

Post autor: Fokat »

Cel jest jeden, zastraszyć środowisko plotkami, w takim zakresie, że jak nawet wprowadzą 50% tego, to będziemy się cieszyć, że się nam udało i nawet zbytnio nie będziemy protestować.
Stara taktyka jak świat, wywindować absurdy na taki poziom, że jak pokażą ubojkę, to odetchniesz z ulgą.
To tak jak w procesie sądowym w USA, grozi Ci 10 x dożywocie, a ty się cieszysz bo dostałeś tylko 1x :)

Awatar użytkownika
Włodek61

Post autor: Włodek61 »

Dobre 😊 ale niestety prawdziwe. Zgadzam się z Kolegą w 100%.
Pozdrawiam.
chcę wrócić do dawnego hobby .....i tyle :kukaracza:

Tuba

Post autor: Tuba »

My tu tylko spekulujemy co by było i wróżymy z fusów... Tymczasem proponuję wejść na facebooka i na stronie Firearms United poczytać co nowego szykuje KE- podają nawet linki do konkretnych dokumentów.

Cezary73

Post autor: Cezary73 »

Takie samo odnosze wrazenie, ze popuszcza ze dwa punkty a reszte wrzuca. Odpuszcza kolekcjonerke, moze noszenie zostawia bez zmian. A wiekszosc z nas bedzie z szczescia calowac partie rzadzaca po rekach.

Mamy za słabe lobby, zobaczmy na lekarzy. Dostosowują ustawę pod EU, tam nie ma badan co 5 lat, a nam praktycznie pewne ze wrzuca, jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniadze. Nie robia zadnych konsultacji spolecznych. Gangsterka jak w republikach bananowych.

Wiedzmin

Post autor: Wiedzmin »

Mogliby zrównać badania na policję z badaniami na broń jak już co 5 lat, oczywiście dla wszystkich co 5. Oczywiście zakaz dociekania czy badający robi na policję czy na broń. I wtedy są dwie opcje - jak będą badać tak dokładnie jak na broń to 2/3 policjantów odpadnie na psychotestach. A jak będą badać jak na policję, to badania będą skrajnie lajtowe. :)

BLACK GUNS MATTER

Awatar użytkownika
Hoz85

Post autor: Hoz85 »

O badaniach co 5 lat słychać już od dawna. Ze wszystkich plotek, ten punkt uznaję za "pewniak" nowelizacji.
Interesuje mnie tylko jak będzie egzekwowany ten przepis, tzn.
1.) z dniem wejścia w życie nowelizacji wszyscy posiadacze pozwolenia na broń będą mieć jakiś tam krótki okres czasu na zrobienie ponownych badań?
2.) 5 lat będzie liczone od ostatnich badań? Czyli jeżeli np. ja robiłem badania 2 lata temu to za 3 lata muszę je odnowić, a jeżeli ktoś robił badania 6 lat temu to musi dostarczyć do wpa komplet świeżych zaświadczeń?
3.) Wszyscy posiadacze pozwolenia na broń bedą musieli dostarczyć nowe zaświedczenia za 5 lat?

Ja bym obstawiał pkt. 2 - chyba, że widzicie inny scenariusz dla wdrożenia obowiązku badań lekarskich co 5 lat.

Inna sprawa to sam fakt ustanowienia okresu 5 lat...dlaczego 5, a nie np. 6?

nzpetter

Post autor: nzpetter »

Dyrektywa unijna mówi o konieczności "weryfikacji" pozwoleń co 5 lat. Że ta weryfikacja = badania lekarskie, to już kwestia KGP i MSWiA.

Cezary73

Dla weryfikacji pozwoleń sportowych co 5 lat wystarczyłby jeden pracownik w wpa, twój pesel, numer licencji sportowej oraz portal PZSS:

https://portal.pzss.org.pl/data/search

Badania co 5 lat to nadinterpretacja ....

Wiedzmin

Post autor: Wiedzmin »

Ale jak to ma się do praw nabytych? Jak dostałem pozwolenie na czas nieokreślony zgodnie z obecnymi przepisami to z jakiej paki mają mi to ograniczyć w przyszłości? Ja rozumiem, że nowe pozwolenia mogą być wydawane na 5 lat na przykład z koniecznością przedłużenia. Tak jak i z prawem jazdy - jak ktoś ma dożywotnie i wprowadziliby na przykład na 10 lat, to stare prawo jazdy wydane dożywotnio dalej jest dożywotnie. Czy się mylę?
BLACK GUNS MATTER

SZAK4L

Post autor: SZAK4L »

Wydaję mi się, że mylisz się. Czy nie jest tak, że wszyscy myśliwi od roku 2018 muszą co 5 lat robić badania? Czy tylko nowi?

Cezary73

Skoro Dyrektywa unijna mówi o konieczności "weryfikacji" pozwoleń co 5 lat

W takim razie weryfikacja powinna polegac tylko na sprawdzeniu czy:
- ma aktualne CZŁONKOSTWO W KLUBIE SPORTOWYM LUB STOWARZYSZENIU STRZELECKIM , Kolekcjonerskim
- ma PATENT STRZELECKI ( to akurat jest bezterminowe, a skoro wydano juz pozwolenie to jest )
- ma aktualna na dany rok kalendarzowy LICENCJA SPORTOWA

A na pewno nie na nowych badaniach za 450 pln.

petn

Post autor: petn »

Tak jeśli prawo jazdy miałeś bezterminowe będziesz max do 2033 roku musiał wymienić na nowy wzór prawo jazdy które jest ważne terminowo na 15 lat. Po 15 latach osoby mające wcześniej uprawnienia bezterminowe wymieniają sam dokument a przywilej bezterminowych uprawnień pozostaje. Chyba że coś się już znowu zmieniło. Osoby które mają terminowe będą po 15 latach ważności dokumentu musiały przejść badania orzekające o zdolności.

KG92RS

Post autor: KG92RS »

Akurat warunek "weryfikacji" pozwoleń już spełniamy i to z nawiązką -> nasze pozwolenia są weryfikowane co rok...

Cezary73

Dopuszczenia juz sa z sportu w niektorych WPA tak wydawane by nie pracowac z nimi w ochronie np : ''do posiadania broni palnej podczas uczestnictwa, organizacji lub przeprowadzania strzeleckich zawodów sportowych.''

Wróć do „Legislacja o broni”